Dovolená u moře s miminkem. Co mám vzít s sebou?

lendy1
27. srp 2007

Ahoj holky,
uvažuji, že by jsme v zimě jeli s půl ročním mimčem na dovolenou na Kanárské ostrovy. Již jsme tam byli a bylo to max. super. Jen nevím, co všechno takhle malé mimčo potřebuje s sebou-absolutně nemám představu. Hotel je luxusní-s postýlkou není problém, navíc je to kultivovaná země, takže předpokládám, že plínky a jídlo (nekojím) se dají koupit až tam. A jak je to s očkováním? A dá se ta dovolená s miminkem vůbec užít? Pište své zkušenosti, budu ráda za každý příspěvek. Díky.

papuellka
23. čer 2009

Fuerteventura je můj sen. Nakonec jsme se shodli, že si s malým netroufnem tolik hodin letu a cestu do Prahy a termín dovči se nám změnil, ale i tak jsem zvědavá, jak zvládne let, nevydrží vteřinu na klíně. Už abych začala shánět vše potřebné. Holky, měly jste nějaké očkování před dovolenou, že nemusím prcka před cestou ničím očkovat?

Majdinko, zajdi do cestovky od které jste zájezd dostali a zkus se domluvit. Taky by se mi stýskalo, stačil v zimě víkend na horách, ještě jsme ani nedorazili a přišlo mi, že jsem malýho neviděla sto let... 🙂

jabber
23. čer 2009

a kam nakonec jedete? Po Evropě stačí očkování co má prcek povinná, my jsme teda ještě dali navíc hepatitidu A. Kromě žloutenky bych se ničeho nebála 😉

papuellka
23. čer 2009

Vybrali jsme Ibizu, v záloze Mallorca, čekáme na last, tak to snad vyjde... 🙂 Snad to zvládneme, zatím pročítám jen samá pozitiva.

jabber
23. čer 2009

určitě to zvládnete 😵 a hezky si to užijte 🙂

shaula
23. čer 2009

Holky, nekoukaly jste dneska někdo na Sama doma? Tento týden mají téma Cestovní medicína, a dneska to bylo o cestování s dětmi. Doktorka tam nedoporučovala cestovat s dětmi aspoň do 2 let, zejména na větší vzdálenost a mimo domácí prostředí. Můžete si to najít na i-vysílání ČT.

jittuss
23. čer 2009

Ahoj holky, my jsme se v neděli vrátili z dovolené s miminkem a vše malá zvládla na jedničku, od letadla až po pobyt nebyl problém, je fakt že to každé miminko asi zvládá jinak a je pravdou že to naše je hrozně pohodové ale myslím že když člověk dodržuje to na co je miminko zvyklé tak se to dá zvládnout. Jela bych klidně zase hned tady je zima. My si užili týden teploučka v Černé Hore(jih chorvatska) a nemělo to chybu!!!

shaula
23. čer 2009

Holky, víte co by mě ještě zajímalo? To vždycky všechny máte ubytování v apartmánech? Tam si to ještě dovedu představit, ale když bydlíte někde v hotelu, jak řešíte stravu? Jak ohříváte, vaříte apod., když tam jedete s dítětem pod rok? A i u těch trošku starších - určitě se najdou jídla, která ještě nejí, tak co jim dáváte, když je v jídelníčku zrovna takové jídlo?

jittuss
23. čer 2009

Shaula my měli polopenzi (švédské stoly) malé jsem vezla sebou hotové příkrmy a vždy jsem jí ho ponořila do rychlovarky a ohřála ve vodní lázni,ještě kojím takže to byla výhoda! Věřím že i v jídelně jídlo pro děti (příkrmy) rádi ohřejí.

majdinka
23. čer 2009

Ahoj Shaulo,no už nekojím a malá je na babičky dost zvyklá.Chodím totiž do práce na poloviční úvazek, tak u nich malá už párkrát i spinkala.Je hrozně hodná a skoro nepláče(jen když jí něco bolí).Tak nevim co mám dělat. 😢

ia.
23. čer 2009

ahoj, zdravím vás přímo od moře, právě tady trávíme 3 týdny v chorvatsku, malý cestu zvládl naprosto bezvadně, jeli jsme autem přes noc, pohoda, občas pohladit, dudlík, jinak spal, ráno se normálně v 6h vzbudil, dostal na benzince mlíko (měla jsem horkou vodu v termosce), přebalit, a žádný problém, tady je naprosto spokojený, dodržujeme režim jako doma, má tady i svou jídelní židličku, postýlku, v moři se koupe, fakt supr, v pátek jedeme domů zase v noci a věřím, že cesta bude zase ok. A dr. se v tomto názoru rozcházejí. Moje pediatrička je mladá Mudra, má dvojčata a vykládala mi, jak s nima v 8M chodili s manžou po Alpách v krosnách a jak malému moře doporučuje kvůli vzduchu a vodě. Je fakt, že na týden bych sem nejela, ta cesta je náročná i pro nás, celou noc nespíme a pak se mu celý den věnovat, ale ty tři týdny jsme si fakt užili.... 😉

luckahr
23. čer 2009

shaula, my jsme ubytovany vzdycky v hotelu. Minuly rok (malymu bylo necelyho pul roku) jsem kojila a k obedu mel sklenicku. S sebou jsem mela ohrivacku na prikrmy (lahve). Uplne v pohode. A ted jedeme zase do hotelu, kterej je opravdu super, vcetne super jidla. A to uz urcite pro malyho vzdycky neco vyberu. A mlicko mu vezmu asi to Nestle v krabickach, co se da dat i studeny, uvidim jeste nebo konvici a UM. Takze taky zadny problem🙂.
Majdinka, to je blbost, dite do 2 let nema svoje misto v letadle, takze nevidim jedinej duvod, proc by to neslo zmenit, to je nejaka pruda ze strany CK, ne

papuellka
24. čer 2009

Jéé, lucko, co je to za mlíčko od Nestlé, to je dobrej nápad, ale není až od jednoho roku?

luckahr
24. čer 2009

papu, je uz od 4.mesice 🙂 , pak je i nejaky ochuceny a to je pro starsi. Ale tohle (modra krabicka, resp. dve krabicky v baleni) je uz pro malinky.

mobina
10. črc 2009

Holky tak piště jak se vám líbilo, kde jste konkrétně byli? My se nějak nemůžeme rozhoupat, kam vlastně vyrazit, tak mě třeba něco zaujme 😉 Díky 🙂

vendy01
16. črc 2009

Ahoj holky! Potřebovala bych malou radu. V neděli odlítáme s malým poprvé na dovolenou k moři do Bulharska. Vůbec netuším, jak je to s přepravou kočárku letadlem (golfky). Navíc máme být ve 03:00h na letišti, odlet je v 05h a asi bude spát, tak nevím, jestli můžu mít kočárek až u letadla. Potom ještě, jestli je za kočárek nějaký příplatek. Moc díky za rady. 🙂

vikula
17. črc 2009

Ahojky holky,

ia. zdravím k moříčku a děkuji Ti za příspěvek.31.8 jedeme také do Chorvatska a toto jsem potřebovala slyšet 😉
Jedeme také na noc.Také si myslím,že to prospí.A kde jste??My jedeme Brela Jakyruša a moc se těším.Já to s dr. ještě neprobírala a jdeme tam 27.7 tak mu to oznámím a poptám se zda malej může norm. do moře na chviličku.
Jinak máme bazének a pořídím ten stan,aby byl schovanej 😝 Myslím,že se mu tam bude také líbyt...
Přeji krásný zbytek dovolené

misullka20
19. kvě 2010

ahojky holky, chci se jen zeptat jestli někdo z Vás nebyl náhodou v Dubaji?

mody
25. kvě 2010

Misulko, Dubai je super, úplně jiný svět, doporučuju! Chystáme se tam v listopadu s mimčem, bude mu 6 měsíců. 😉

misullka20
26. kvě 2010

Tak děkuji... já se jen bojím že kousíček je irán nebo íkár... 😀 jen kousíček přes vodu... .-D

martinaj23
18. pro 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli nevíte jak je to s dětskou postýlkou v hotelech nebo jestli se dá vzít do letadla. Pak mám ještě dotaz jestli je nějak omezeno, jaký kočárek se bere na palubu letadla a jaký musí být už v zavazadlovém prostoru. No a vlastně ještě jeden dotaz - není problém při půjčení auta zajistit i sedačku pro prcky( půl roku a rok). Díky Martina konkrétně bychom chtěli vyrazit na jeden z Kanárských ostrovů

klara.t
5. dub 2011

Nečetla jsem to celé, tak snad se neopakuji.
Chtěla bych v červnu k moři s dcerou. Bude jí 17 měsíců. Jak děti oblékáte na pláž? Bude běhat nahaté (příp.s plínou), nebo mám pořídit ten plavecký overálek, aby se nespálila? Nebo nějaké tričko a do vody nahatá? Nějak nevím. Bude potřeba župánek?

vojtisek2007
5. dub 2011

@klara.t my byli u moře, když měla Eliška rok ....na pláži běhala nahatá (už si uměla říct že chce čůrat...ale jiinak menší děti nosili i na pláži plíny) , mazala jsem jí, pořádně a s vysokým faktorem, nosila jsem jí s sebou lehký tričkový šatičky...ale moc v nich nepobyla, klobouček si sama máčela v moři, asi se jí líbilo, jak jí to chladilo...Vždycky jsme si našli místo poblíž stromů, aby byl k dispozici i stín, tam měla lehátko s osuškou......podotýkám, že po obědě jsme byli zalezlí v apartmánu a spali jsme, pak jsme na pláž chodili až kolem 15.-16.hod. Župánek jsme s sebou vůbec nevezli...hodně jsme využili šatky a trička a lehoučký kraťásky...v tom chodila potom když jsme se vrátili z pláže po apartmánu a na zahrádce...hlavně po příchodu z pláže pořádně umýt sůl a nakrémovat nějakým regeneračním mlíkem.....

kacab
5. dub 2011

@klara.t my tak nějak obdobně... poprvé naší slečně byl rok a čtvrt a loni synek byl 9-ti měsíční.... Krém s vysokým faktorem a voděodolný je základ - doporučuji ve spreji... Poprvé jsem koupila faktor 50 a děti po něm snad i bělaly - loni 30 🙂 Plavečky jen spodeček, aby neseděly holým zadkem a podle pláží i případně boty do vody.... To byl teda můj plán - v reálu byla dcera nahatá a bosá - vše svlékala.... 🙂 Dobrý je i slunečník či plážový stan, pokud není jistota třeba stromů a přírodního stínu... a záleží jaký je přístup do vody, takže já vozím i malý nafukovací bazének (61x15cm), co mám hned u deky a nemusím být pořád ve střehu.... Starší světlé tričko s rukávkem určitě s sebou, pokud si děti déle hrají na slunci, lépe je uchrání před spálením.... V poledne také spaly buď v apartmánu nebo na dece pod stromy....župan je zbytečný.... a hlavně hraní - lopatky, konvičky, nádobíčko 🙂 pokud je písek tak i bábovky!!!! Krém po opalování s panthenolem a specielně silnější panthenolovou pěnu ve spreji - pozor na obsah - měla by mít aspoň 6% ale dá se sehnat i silnější... kupuju s 8 s pumpičkou co dělá pěnu.... je to nejlepší na spáleniny... pro všechny... děti tomu většinou uchráním, ale sebe ne 🙂

hanule05
6. dub 2011

@kacab ahoj, prosím tě můžeš mi napsat značku toho krému po opalování? Je už ho delší dobu scháním, ale nemůžu ho sehnat. Našla jsem akorát mléka s panthenolem, kde se procenta neuvádí nebo Cannnasol - ten je s 6% panthenolem. Díky

pe.martina
5. kvě 2011

Ahojda, zkusím obnovit diskuzi 🙂 Na konci srpna se chystáme s malou do Chorvatska, bude jí 6 měsíců. Prosím máte typy co vzít a nezapomenout. Může se takhle malé mímo koupat v moři?? Jasné je, že bude jen ve stínu a přes poledne budeme schovaný v apartmánu. Pojedeme nejspíš na noc, jen nevím jak to malá zvládne v autosedačce. Je tam taková skrčená 😒 Přemýšlela jsem, že bych jí koupila polohovací autosedačku Casualplay Prima Easy, ta se dá dát do polohy v leže, jen nevím jestli se tak dá použít i za jízdy ☹

fkelly
25. kvě 2011

@pe.martina
dobrý den, koukám na váš příspěvěk a máme letos stejný plán, jet do Chorvatska s 6ti měsíčním synem a známými kteří budou mít roční dvojčata. Právě řeším zda jet či ne. Protože jedna doktorka mi to dost skritizovala. Tak se zkusím zeptat ještě obvodní až pujdeme na očkování. Podařilo se vám obnovit diskuzi, ráda bych se připojila. Jana

pe.martina
25. kvě 2011

@fkelly Ahojda Jani, zatím se nikdo neozval. My to stále ještě zvažujeme, naše Dr. mi to nijak nezakazovala, jen je samozřejmé, že na sluníčko malá nemůže a do moře taky ne, takže spíš procházkování ráno a večer když nebude takové vedro. Jinak přes den budeme muset být zalezlé. Jeli bysme spíš jako manžův doprovod, on by se rád potápěl, no a my bysme měly mezitím nějaký program (spaní, hamání, kakání 😀)
Už jsem tak uvažovala co všechno s sebou a nevím jak to do auta naskládáme, a to nám kočárek vezmou známí do dodávky 😉 Chci s sebou vzít cestovní postýlku (malá je už trochu navyklá na svůj režim a my bysme se s ní ve velké posteli asi taky nevyspali), pak určitě s sebou i monitor dechu (nevím proč ale občas se nám zapne), bez něj bych už neměla klid, pak nějaké ty hadříky, hračky, plíny atd. (možná by se ale dali koupit i na místě 😒) No a hlavně 50 faktor pro malou. Uvažovala jsem i nad malým bazénkem, že by se ve stínu malá mohla osvěžit. Jinak to pro 6ti měsíční prcky asi moc zábavné nebude, budou jen ležet a koukat 😕
Zvažujeme ještě dovolenou v čechách, ale zas člověk nemá jistotu, že bude hezké počasí 😠

marrakech
27. kvě 2011

@pe.martina ja jsem syna poprve vzala k mori kdyz mu bylo 6 mesicu a tyden. Na slunicko jsem ho nepoustela vubec, ale do more ano a casto. Vzdycky az pozde odpoledne, skoro vecer, namazany kvalitnim opalovakem, v bilem bavlnene tricku si to radostne metelil po plazi do more. Myslim si, ze more je zdrave pro vsechny, vcetne malych prcku.
S tak dlouhou cestou autem zkusenost nemam. Jinak jsem brala, co sama pises, monitor dechu, hracky,... Pokud pouzivate - UM. Pleny jsem koupila na miste, zabiraji hodne mista, s sebou jsem mela jen asi 10-15ks. Nejake uzaviratelne krabicky na prikrmy. Par zakladnich leku. V Chorvatsku v nejhorsim koupis cokoliv. Pokud muzu mluvit za sve dite, u more je naprosto spokojeny, miluje tu volnost, lezt si bez plen, objevovat nove veci (ted jsme u more zas a more je nejvetsi zabava).

pe.martina
27. kvě 2011

@marrakech v 6ti měsících už ti malý chodil 😕 ?? Já si právě říkám, co tam s malou budeme dělat, když bude jen ležet, sedět 😨 O tom koupání v moři jsem přemýšlela jak píšeš až skoro večer a oblečená. Jen nevím, jestli bude mít stále svůj zajetý rytmus, tak už v sedm večer chrní 🙂 tak aby se do moře vůbec dostala 😀
Zatím jen plně kojíme, ale právě kolem 6tého měsíce už se s těmi příkrmy začíná, ale co si pamatuju tak čerstvou zeleninu a ovoce měli všude, tak to s sebou asi taky nebudem brát (krom brambor 😒 ty neměli)
Cesty se trochu bojím spíš kvůli autosedačce, malá v autě hned usne a chtěli bysme jet na noc, ale v té autosedačce je taková skrčená ☹ proto jsem přemýšlela o té polohovací, aby cestu mohla "proležet" 🙂
Nepamatuješ si jak vyjdou plínky a ubrousky v HR cenově??

marrakech
27. kvě 2011

@pe.martina - ne ne, samozrejme, ze nechodil. Lezl. A lezl naprosto vsude. S plenama neporadim, u more jsme nebyli v Chorvatsku, ale jinde. Mozna by to slo najit na internetu...