Dovolená u moře s miminkem. Co mám vzít s sebou?

lendy1
27. srp 2007

Ahoj holky,
uvažuji, že by jsme v zimě jeli s půl ročním mimčem na dovolenou na Kanárské ostrovy. Již jsme tam byli a bylo to max. super. Jen nevím, co všechno takhle malé mimčo potřebuje s sebou-absolutně nemám představu. Hotel je luxusní-s postýlkou není problém, navíc je to kultivovaná země, takže předpokládám, že plínky a jídlo (nekojím) se dají koupit až tam. A jak je to s očkováním? A dá se ta dovolená s miminkem vůbec užít? Pište své zkušenosti, budu ráda za každý příspěvek. Díky.

unka7
27. srp 2007

Já jedu až v pondělí, tak ti pak písnu, jaké to bylo, ale už se moc těšíme.

kacka79
28. srp 2007

Ahojky, my jedeme s naším broučkem na měsíc taky do teplíčka - bude to 13h let s 1 mezipřestupem a Filípkovi bude 8 měs. Nebojím se toho, důležité je nevystavovat mimi přímému slunci a i tak ho hodně mazat, hodně pití...já byla už těhotná na něklika vzdálených cestách, tak snad si to letadlo pamatuje z bříška a bude ok..jinak já bych si dovču naopak neužila bez Filípka..

lendy1
autor
28. srp 2007

Holky, tak pak napište, jaké to bylo, jsem zvědavá...
Kacko a kam letíte 13hod? Že by Karibik?

kacka79
28. srp 2007

Letíme na Mauritius, měli jsme tam svatbu tak zavzpomínat..

terezkaaa
2. zář 2007

Holky, já bych taky strašně chtěla někam k moři,ale mám trochu dilema.Je mi jasný, že s malým si tu dovolenou neužiju, tak, jak bych chtěla,takže to určitě ne.Když už bych už tam jela, tak proto, abych si odpočinula, ale s miminem...To mimčo navíc z toho nic mít nebude,bude mu to připadat stejný jako u rybníka.A když nechám malýho u babči, bude se mi neskutečně stýskat a měla bych blbej pocit, že mi u něj něco "uteče" a neužiju si to taky.Tak jsem došla k závěru, že bude nejlepší tenhle rok nějak nechat a příští rok na podzim(malýmu bude rok a půl)odjet někam s chlapem sami,to už bude přece jen víc zvyklý na babču.S malým bych poprvé jela k moři až tak v 5ti letech,dřív to asi nemá smysl.Pak se taky víc na to moře těší a je to pro ně větší zážitek🙂

kristi
2. zář 2007

terezko, ja se tedka po tydnu vratila z dovci jen s manzelem, mala byla u babicky a ver, ze i kdyz se nam dost styskalo, tak to slo a nebylo to tak strasny - ja si bezvadne odpocinula, skvele jsme si to uzili a mala u babicky a sestrenky byla naprosto v pohode...takze bych se toho fakt nebala. Priste uz ale pojede s nami, to si ale s sebou vezmeme jeste par kamosu s miminama, at je sranda...

kristi
2. zář 2007

lendy, jinak si myslim, ze si to neuzijes, s manzelem se ani spolu nevykoupete, jeden bude hlidat, druhy sam do more...bylo tam dost anglanu s malyma detma a byla to hruza, nehlede na ten parak, to si myslim,ze by baby nevydychalo, pak si predstav romanticky vecer na pokoji....max se pujdete projit, na jidlo (pokud prcek nebude brecet vedrem atd)....zkus ho zvykat na babicku nebo si babicku vemte s sebou...

kamhajek
2. zář 2007

My byli letos v Itálii v aprtmánech autem. Ondrovi bylo necelých 8 měsíců a bylo to super. Je jasný, že to není dovča jako dřív, jen lenošení a tak, ale byli jsme tam s manželem, tak to starání o mimi nebylo jen na mě jako doma. Ondra byl moc spokojený, pořád něco nového na co mohl koukat z kočáru při procházkách, vlastní malý bazének, velký bazén, prostě super pohoda. To že ještě jen ležel byla taky výhoda, měl plážový stan, kde si hrál krásně ve stínu na místě. Příští rok už to bude jinačí, bude nám chodit, ale zase už bude moct být víc na slunci a ve vodě. Takže se těším zase na dlaší dovolenou.

Lendy1: taky jsme se s manželem bavili, že by jsme v zimě jeli na Kanáry, máš nějaký odkaz na cestovku a hotel, kde jste byli spokojeni?

terezkaaa
2. zář 2007

Po tom, co jsem si s malým musela vytrpět, bych to potřebovala jako sůl, ale bojím se, co by na to řeklo okolí, že se jedu někam rekreovat..ačkoli mi to může být jedno...že jo🙂Tak možná někdy po Novém roce,až malému bude přes půl rok.

terezkaaa
2. zář 2007

Jo a souhlasím s Kristi-tu dovču si prostě neužijete s takhle malým mimčem 😒

kristi
2. zář 2007

terezko, mne i vlastni mamka, tchyne i zbytek rodiny chapal a podporoval v tom, at jedeme jen sami dva....

kamhajek: v apartmanu je to neco jinyho, my na pokoji nemeli ani lednicku, takze jidlo nevim,kam bych davala

lendy1
autor
2. zář 2007

Ahoj holky,
koukám, že jestli jet na dovču s mimčem nebo ne, vidí každý trochu jinak. My s manželem hodně cestujeme a na dovolených jsme viděli hodně rodin (hlavně seveřani) s úplně maličkými miminkama (2,3 měsíce) a to v takových destinacích, jako je Tunis, Egypt a navíc v sezóně!!!!
Já jsem chtěla jet s malým na Kanáry v zimě, protože tam je fajn klima (kolem 22 ve stínu) a Atlantik v prosinci stejně nic moc, takže to jistí vyhřívaný bazén. Je tam ale fajn na procházky a relax. Nepotřebuji celou dovolenou ležet na lehátku u moře a opalovat se. Dovolená se dá předce prožít i jinak, takže to jestli si ji užiji nebo ne je na každém, jak si tu dovču představuje.
Nechci jet s tak malým mimčem k moři někam do tropů, to si nechám až tak za rok a půl, ale je to taky o tom vypadnout někam jinam z toho zaběhnutého stereotypu. Já si myslím, že pobyt u moře dělá dětem dobře-hlavně ten vlhčí vzduch. Navíc manžel cestuje opravdu po celém světě a myslím si, že čím dřív si na to malý zvykne, tím pak lépe bude snášet delší lety.
U mě je to s babičkami bídné-na dovču ani s jednou bych nejela a malého bych jim nesvěřila ani za nic.
Opravdu je to věc názoru a každý to vidí jinak, jestli jet k moři s mimčem nebo ne.

Pro kamhajek:
po zkušenostech s českými CK už lítáme jedině s Němcema z Drážďan. Dobré CK jsou Thomas Cook, Neckermann, TUI...
Výhody? Máme to stejně daleko jako na Ruzyň, Němci mají daleko větší výběr hotelů, termínů a hlavně je to o jiných cenách. Kupní síla je v Německu předci jenom větší než u nás, proto také mají jiné ceny než české CK.
Navíc se mi líbí ta německá spolehlivost a pečlivost (např. žádné nebo minimální zpoždění letu, žádné změny hotelů-to by si prostě nedovolili) a navíc, když někam přijedem přez Cooka, tak máme lepší výhody než Češi přez české CK (např. lepší pokoje a celkový přístup v hotelech je daleko lepší).
Na Kanárech jsme byli na Fuerteventuře na nejkrásnější oblasti ostrova-poloostrov Jandia. Je tam přez 20km dlouhá pláž, podél které se dá chodit na procházky, jezdit na kole nebo na bruslích. Hotel to byl Barcelo Jandia Mar (nový, 2 roky postavený hotelový komplech zvláště pro rodiny s dětmi-samozřejmostí bylo hlídání dětí jakéhokoliv věku). 4*, all inclusiv, klidné místo, 2 velké bazény, jeden dětský, perfektní kuchyně, sauna, lázně, spousta sportovního vyžití (tenis, volejbal, posilovna, hřiště na fotball, minigolf), kousek od hotelu supermarket, mini ZOO, spousta restaurací a obchůdků...Myslím, že tento hotel má v nabídce z českých CK jen Fischer, ale asi o 4tis./os. dražší.

kamhajek
2. zář 2007

Souhlasím s Lendy: je to o tom jakou má kdo představu o dovče.
Je pravda, že apartmány jsou jiné než hotel, ale co mi jsme byli v hotelech, tak všude jsme měli lednici, je to o tom co si vybereš. Já bych bez malého prostě jet nedokázala, tak raději si dovolenou podle toho zařídím.

kristi
2. zář 2007

lendy, to nebylo tak myslene, my treba s muzem jeste nikdy spolu na dovce nebyli, tak jsme proste aspon jednou chteli jet sami...byli jsme v Recku na Zakynthosu a jak rikam, s vic jak rocnim mimi bych si troufla, s mensim ne....

honzina
2. zář 2007

Já přemýšlím nad dovolenou u moře příští rok, nejspíš v září (už není takový vedro a končí sezona, takže je to levnější a Toníčkovi bude víc jak rok).
Chtěla bych letecky a do apartmá. Babi s dědou s náma. 😉
Uvidíme, jaká bude za ten rok situace a jestli nezměním názor. 😉
Možná na to ani nebudeme mít penízky... 😝

lendy1
autor
2. zář 2007

kristi,
to je v pohodě, já jsem chvilku předtím četli pár příspěvků na toto téma v jiné rubrice a tam některé mamči dovču s mimčem dost odsuzovali, tak jsem se asi nějak rozjela 🙂 . Řecko taky brzy plánujeme, ale asi Lefkádu-jsem unešená z těch jejich pláží a moře a v Řecku jsme ještě nebyli, tak snad to všechno stihnem. Chcem ještě projet celou Itálii, kterou mám moc ráda, pak na 14 dní do Dominikánský, ještě jednou Menorca-doporučuji!!!-naše nejkrásnější dovolená, lepší než Mallorca. Teď když mám "mateřskou dovolenou"-ha, ha, tak snad budeme cestovat ještě víc...Už se moc těším...

kristi
2. zář 2007

lendy,to se mas. My pristi rok rozhodne Ibizu a koukala jsem na Mexiko a Kubu, ty samo pres nemeckou cestovku, ja jsem s tim ale na stiru, nemecky nevladnu,takze budu muset nekoho otravovat...

prada
2. zář 2007

Lendy1, Lefkáda je úžasná, loni jsme tam byli na svatební cestě. My plánujeme jet příští rok s mimčem taky někam k moři, ale ještě nevíme kam(podle financí).

lendy1
autor
2. zář 2007

kristi,
my lítáme přez LCC- Lufthanca City Center-mají pobočky v Praze, Plzni a v Liberci a tam komunikujeme česky, vše si domluvíme přímo tady. Jinak ještě dobrá je Rudolf Raisen-taky Praha a Jablonec, nebo www.Nacesty.cz a jinak jestli se chcete podívat na hotely z celého světa kam by jste chtěli jet a nevíte jak přesně to tam vypadá (přece jenom v katalogu vždy vše vypadá krásně), tak mrkněte na: http://www.holidaycheck.de/ , je to sice v němčině, ale jsou tam fotky od lidí, co opravdu v hotelech byli + recenze.
Jinak Kubu taky zvažuji, ale jako malá jsem si vysnila Dominikánskou, takže i kdyby jsme jeli na Kubu, tak stejně ještě musím na Dominikánskou 😀 .

Prada:
a kde přesně jste byli na Lefkádě? Nemůžu se rpzjodnout zda Vassiliki nebo Nidri a předpokládám, že tam je lepší si chodit na jídlo do taveren. Kolik to asi stojí? Jako u nás, nebo dražší...?

terezkaaa
2. zář 2007

lendy1:Do Nidri nejezděte,zajeli jsme se tam jen podívat a není to tam moc pěkný...Vassiliky je o mnoho lepší.My jsme ale byli v Agios Nikitas a tam to opravdu teprve stojí za to.Jak v pohádce🙂Ty nejvyhlášenější pláže jsou nejblíže právě tomuto letovisku.

prada
2. zář 2007

byli jsme ve Vassiliki, ale na skútru jsme objeli celý ostrov a myslím, že je to tam lepší, zvlášť pro dovolenou s dítětem. Jelikož jsme byli sami s manželem, tak jsme to měli bez stravy(nějaké paštiky a sýry jsme si přivezli a obden jsme si kupovali k snídani a obědu čerstvé pečivo a zeleninu). Na věčeře jsme si většinou někam zašli. Určitě tam je jídlo a pití dražší než u nás, ale dovolená je dovolená. my jsme za večeři pro dva většinou platili kolem 20 euro(ale je fakt, že jsme si dávali jako předkrm většinou i salát a k pití většinou 1,5 litrovou lahev vody(nejsme z těch co musí mít pivo nebo víno a v tom vedrunám voda úplně stačila) a někdy i víc-podle toho co jsme si dali.

kristi
2. zář 2007

my tedka v tom Recku platili mezi 20-30 eury za veceri, a to jsme meli vinko nebo pivko....ceny jsou tam asi tak jako v Pze na Vaclavaku

kacka79
2. zář 2007

lendi1, koukám že je hodně maminek proti dovče s mimi, ale já bych se nenechala odradit... už se moc rěšíme..

kristi
2. zář 2007

katko, tak na mesic je to neco jinyho nez na tyden, ze jo....na mesic bych taky jela s ni 😎

dashak
2. zář 2007

ahoj holky,
tak my máme za sebou 14 dní v Chorvatsku i s malou, která měla v té době 16,5 měsíce. Vrátili jsme se před týdnem. A ještě teď se z toho vzpamatovávám 😀

Samozřejmě, že to byla diametrálně odlišná dovolená, než před 2 lety, kdy jsme byli s manželem sami. To jsme měli člun a potápěli jsme se, prostě aktivní dovolená.

Teď to byla dovolená spíš pro malou. V plážovém stanu jsme ji neudrželi ani omylem. Jen ve vodě a nebo sednout do písku a hrabat se tam. Nejvíce se vyblbla na lehátku (taková ta lenoška s opěrkou), na té jsme ji s manželem vozili a skákala z toho do vody. Bylo tam spoustu mimin, ale naše teda byla jediná, která se regulérně i koupala a chlamala se přitom jak opica, což nám asi spoustu rodičů, kteří museli ležet s děckama ve stínu, tiše záviděli. Páč jejich dětičky spustili ječák jen jim trochu nohy smočili 😅

Jinak jsme ale hodně času strávili i jen tak na apartmánu hrama když malá spala, procházky po městě a 3x jsme si tam půjčili šlapadlo, abychom si aspoň párkrát vyjeli na moře se zapotápět. Malá byla ze šlapadla unešená, příští rok už teda asi zase budeme mít člun.

Ovšem musím říct, že prvních 6 dnů dovolené byl docela mazec. Cestu tam i zpátky zvládla v pohodě, obě je prospala, jeli jsme v noci. Ale bohužel se ji zrovna tlačily stoličky a špičáky - jen na dovči ji vylezlo 5 zubů 😝 , takže první 2 dny měla teploty přes 39, pak to odeznělo a zase ji naskákaly fleky na břiše a na zádech, takže alergická reakce (ovšem první mě napadly neštovice)pravděpodobně na opalovák. Prostě docela dramatický začátek a vypadalo to, že pojedeme domů a nebylo to zrovna příjemné a člověk si ty první dny nějak ani nevychutnal, podvědomě jsem na to furt myslela a trápilo mě to, i když malá se furt chechtala, jen občas měla ty svoje slabé chvilky, hlavně když už na ni přicházela únava. A 6 den spadla z postele a měla monokla přes půl čela 😝 . Takže pořád něco. Pak ten další týden už se tolik nedařilo 😅 , ale zase už začínalo zlobit počasí

kalo
3. zář 2007

My s mužem také dost cestovali..A protože jsme už skoro rok, /jak jsem byla těhule/, nikde nebyli, začínám mít toulavé boty...
S malou si to ale ještě nelajznu...řekli jsme si, že nejdřív až jí bude tak rok a půl, dva-nejmíń. Bojím se, kvůli nějakým nemocem, co potom s miminem v zahraničí...to ne.
My vždy někam vyráželi tak na měsíc nejmíň a cestovali jsme. Tak až bude malá trochu běhat, zkusíme nejdřív vyjet taky jen tak na týden,dva a pomalu zvykat...Teď by to byla dovolená na způsob-já s malou zalezlá někde ve stínu-tak to nemá moc smysl, po absolovování úmorné cesty...

Dashak: to si myslím, že s 16ti měsíčním dítětem už je to o něčem jiném...už se baví, kouká, koupe se..Ale jet na dovču s kojencem je podle mě riskantní

dashak
3. zář 2007

kalo, malých mimin tam bylo strašně moc, vlastně to bylo takové kočárkové reggae. Ale říkala jsem s manželem, že je teda moc nechápu, opravdu jen leželi ve stínu, děti některé ani neseděly ani nelezly, takže tam jen polehávali na břichu. Pořád je museli nosit, do vody vůbec nehrozilo. Byla studená, takže mimi tak očáchli nohy a to bylo všechno. Většina jich byla docela vyhoukaných z těch lidí.
Já bych prostě na dovolenou k moři nejela s nechodícím dítětem, bylo mnohem jednodušší, že se malá pohybovala sama, sama si i vyhrála, prostě sedla do písku a přehrabovala se v tom, sbírala kamínky a my s manželem jsme u ní leželi nebo šel jeden z nás do vody, ale většinou jsme chodili všichni tři. Ty první 3 dny se malá taky nechtěla do vody ponořit, ale měla tu horečku, tak to bylo celkem pochopitelné. Tak jsme ji posadili na nafukovacího dráčka a na tom vesele jezdila, což by s několikaměsíčním miminkem samozřejmě nešlo.

No i tak jsem z té dovolené přijela spíš unavená než odpočatá, ty horka jsou pro ty děti nepříjemné. Malá se potila jak myš. Kvůli zubů ale i kvůli změně prostředí, horko - prostě jedno s druhým, nechtěla moc jíst, pak se zase v noci budila hladem. A jak říkám - ten první týden a hlavně jak měla tu horečku, tak to jsem byla s nervama v pr..li i když jsem byla na 100% přesvědčená, že je to od těch zubů, protože jinak nejevila žádné známky nemoci, ale do smíchu mi fakt nebylo a hrozně jsem se trápila.

Příští rok to už zase bude o něčem jiném. Už bude větší, rozumnější, bude už pořádně chodit. Ale nevím jestli pojedu s dalším mimčem k moři dříve jak ve dvou letech. Respektive dřív než bude mít všechny zuby 😀

gabrielad
11. zář 2007

Ahoj, taky plánujeme v prosinci dovolenou na Kanárech a taktéž budeme mít v té době půlroční dcerku. Taky nemá kdo hlídat a navíc manžel si jí rád užije. Mám manžela, který je velmi pracovně vytížen a jediná doba, která přichází v úvahu pro dovolenou je o Vánocích. Volba padla na Kanáry vzhledem k tomu, že tam nebudou úmorná vedra. S malou poměrně hodně cestujeme autem a tak si myslím, že ani letadlo nebude problém. Jen teď máme trochu problém odkud a s kým letět, protože jsme se před nedávnou dobou přestěhovali do Bratislavy (kvůli manželově práci) a tak přichází v úvahu Bratislava nebo Vídeň. Praha už je trošku z ruky. Jenže jsem narazila, protože jsem tady nenašla cestovku,která by létala z Bratislavy. Ale velmi mě zaujala nabídka rakouských cestovních kanceláří s odletem z Vídně. Tak pokud bude mít někdo ještě nějaký tip budu ráda.

pooh
12. zář 2007

Ahoj holky,tkay přemýšlíme o zimní dovolené na Kanárech, malý bude mít v lednu 7 měsíců.Chápu že pro někoho je cestování normálka a někdo má pocit, že ho dítě omezuje. Taky záleží na povaze dítěte.
lendy1 - jaké je na Kanárech v zimě počasí, dá se i trochu opalovat na sluníčku?

lendy1
autor
12. zář 2007

Ahoj holky, my jsme byli na Kanárech přímo na Vánoce a počasí bylo bezva, žádné úmorné vadra, ale ani zima. Ráno tak do 10.hod. nic moc, pak svítilo sluníčko-ta bylo i 30st. Normálně jsme se opalovali a koupali v bazénu-Atlantik byl hodně studený. Vybrali jsme si Fuertu, protože říkali, že je nejteplejší a má stálé počasí. Jen na večer nic moc- to bylo i na svetřík.
A s těmi CK pro gabrielad- mrkni výš a zkus NaCesty.cz, nebo Rudolfreisen.cz nebo se mrkni na diskuzi:

http://www.cestujeme.name/diskuze.php?cti=1&id=...

jinak tady na tomto odkazu jsou fakt super diskuze o dovolených.
Tak si to tam holky užijte....