Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

jabber
26. dub 2008

Jinak romco, to bych je za takový kecy poslala taky někam, co si to vůbec dovolujou?! 😠

romca3
26. dub 2008

holky díky,
jabber, já je poslala, ale česky, bulharsky jsem to neuměla

bertik
27. dub 2008

Ahoj maminy,
tak mi taky chtěli jet v červnu do Chorvatska, ale asi to vzdáme, páč Kačka začala bojkotovat autosedačku - vydrží chvili a pak se začne vztekat a plakat. Manžel tvrdí, že když pojedeme na noc,tak že to vydrží, ale já teda nemám ani odvahu to riskovat 😅 . Tak teď nevím, co dělat - jestli teda raději nekoupit zájez a letět. No první let vyzkoušíme už ve středu - letíme na týden do Irska, tak jsem zvědavá, jestli kvůli nám nebudou muset nouzově přistát 😎

pirlenka
27. dub 2008

Bubli, my jezdíme na ostrov Rab 😵 Jednou jsme byli v Bašce Vodě, ale tam se nám tak nelíbilo. Naši byli 2x na Orebiči, dle fotek a vyprávění také hezké - ale Rab prostě vede 🙂 Věřím, že se tam ještě někdy vrátíme.

petule.h
27. dub 2008

no já preferuji itálii, to je opravdu pro děti ideální, navíc, oni jsou tam na děti perfektně vybaveni jak na plážích, tak v komplexech, bazén, hřiště a lehátka u moře v ceně a navíc moře mělké a píseček 🙂

trixi
27. dub 2008

Ahojte, jabber, kde si kupila ten plazovy stan? Ja som sa dnes po nom pozerala, ale zatial ho nikde nemaju.

petraluk
27. dub 2008

Trixi mají je zatim ve sportech kdy prodávají stany, ale jestli na něj nespěcháš, počkej až budou i v hypermarketech, jsou o dost levnější 😉

jabber
27. dub 2008

trixi - když si dáš do vyhledávače plážový stan, tak ti vyběhne hromada obchodů a hodně stanů různých tvarů a barev - já už nevím, ve kterém jsme ho kupovali my, už je to delší doba, vím jen, že jsme si pro něj jeli do Kolína 🙂

trixi
27. dub 2008

ja som to uz hladala na nete, ale najradsej by som to videla in natura. Dnes som behala po nakupoch a vsade kde som sa na to pytala tak na mna cumeli ako na ufona. Ukazovali mi rozne domceky, stany. Moj drahy to vraj videl niekde v hypermarkete, len uz si nepamata kde. 😖 Uz som mu dala za ulohu to kupit. 😉

jabber
27. dub 2008

no třeba ten Coleman by se určitě dal vidět tam, kde prodávají normálně stany Coleman. A některé internetové obchody mají i kamenný obchod

bublina7
28. dub 2008

Pirlenko no vidíš, moje švagrová v Bašce Vodě byla taky a docela se jí tam líbylo. Ale ona má ráda klídek , tak asi proto. My jsme nad Rabem taky uvažovali, ale i letos to vyhraje Crikvenice. 😀 My teda jezdíme na blint a manžovi když se to někde omrzí, tak sbalíme saky paky a pokračujeme někam jinam. 😅

pirlenka
30. dub 2008

Bubli, tak nebylo to špatný, byli jsme se podívat na Makarské a tam se nám moc nelíbilo - ale je to hodně závislé na místě, kde bydlíš atd...V Bašce byly hezké výlety, jeli jsme do těch jejich hor, do Splitu atd. Jinak tam bylo pár restaurací a obchodů na "kolonádě" a to bylo všechno.

Ha a s tím sbalení a pokráčováním, to jsme měli jednou v plánu a pak jsme nakonec na celou dovču zakotvili právě v Bašce - už se nám nechtělo balit a stěhovat se 😀

nikka.vo
4. kvě 2008

Nazdař babulky 😎

Mám smíšený pocity 😖 ...

Let tam jedním slovem - pohoda. Zabavil se v pohodě, když na něj šlo spaní, tak jsem ho na sebe přitulila a on bez ceknutí usnul - až jsem ho nepoznávala 😅 . Jen teda najíst se byl trochu náročnější kousek. Z celého letadla byl nejhodnější dítě a bavil se mimojiné máváním na lidi kolem, zubení se na ně atd. Jen z přebalování na záchodě v letadle měl hysterák 😕 Letěli jsme vcelku pěkným aerbusem, prostorným 😵

Na pláži 😖 ... Noooooooo, jelikož písek byl rozpálenej, tak nemohl lozit kde chtěl, takže se mu moc nelíbilo,že ho držim na místě metr x metr. I kvůli stínu 😉 Moře - studené, ale s tím jsme počítali, takže jsme běhali za ruce po břehu a cachtali jsme nohy. Měli jsme tam většinou krásných 25 takže nebylo nutné chladit se koupelí 😉 Nechtěl moc jíst. Věršinou nedojedl skleničku, za to tam ochutnal spoustu ,,nezdravého,, 😝 . Pít taky moc nechtěl, ale zase vim, že když má žízeň tak se napije, dehydratovanej nebyl 😉 Bylo dost znát že mu chybí ,,svoboda,, pohybu 😅 . Já jsem zvyklá a teda hlavně Dominik, že je dma samotatnej, hraje si sám, chodí si podél gauče a tam jsme ho furt drželi na ruce, v kočárku, nebo na dece. Samozřejmě jsme s ním co nejvíc chodili. Takže odpočinek minimální, možná naopak 😅 I přes pomáhání Roberta 😉 Jako teď to vypadá, že to byl děs běs, to jako vůbec néééééé. Jen je to holt jiná dovolená, už ne ta válecí a nic nedělací a i přes to, že jsem se na to připravovala, mě to asi trošinku překvapilo. Zaplať pán Bůh za ty důchodce v hotelu a v podstatě v celém městě. Oni se na Domíse smáli, on na ně, ukázal jim svou sestavičku (chápej- pááá pááá, paci paci, táááák jsem velikej a tak několikrát do kola 😀 😀 😀 ) Ale nedej bože, když na něj nikdo nekoukal. Tikal očima, jestli ho někdo nevidí. 😀 Můžu vám říct, že jsme ho nepoznávali. Šaška jednoho! 😕 😅 Ale slušně nám tam zparchantovatěl 😠 ... režim neměl žádnej, spát chodil kolem jedenácté, dvanácté... abychom se mohli v klidu najíst, tak jsme mu dovolili pomalu všechno 😔 😲 😅 Takže teď když neni po jeho, tak hučííííííííí 😠 😠 😠 vzteká se 😠 😠 😠
Bazenek se nám osvědčil, děkuju za radu 😵 , cachtal se v něm, nebo jen seděl vedle a hrál s hračkama v něm. Boty do vody byly taky dobrý, ale daly by se postrádat - pokud budete mít v moři jemný písek, což jsme měli jak kde.
Let zpátky,jedním slovem- HRUZA 😠 😔 Jsem si malovala jak to bude stejné jako let tam, že bude ještě lepší, protože bude spát. Takže letadlo malý, hrozný, hlučný, nebylo slyšet ani hlášení kapitána. Mohli jsme sedět snad jako jediní v letadle na trojce samotní, jenže!!! sedadlo před náma bylo nějaký rozbitý, že bylo hodně sklopený na mě,takže pán co tam měl sedět si sedl vedle nás, kam jinam než k okýnku 😒 v konečný fázi to teda bylo dobře. No a sedadlo jak bylo volný, tak jsem měla Dominika na začátku na klíně a lidi co šli na wecko, tak se toho sedadla chytili a praštilo to Dominika. Leuška pak šla kolem, překlopila to sedadlo úplně dopředu a prej je to vyřešený 😅 😠 Prd vyřešený 🤐 a najíst sem se měla asi na klíně 😝 Dominik celou cestu knučel a hučel, nic ho nebavilo, když jsem vyděla že se mu chce spát, tak jsem ho položila a začal kopat nohama, hystericky řval 😠 ... Bylo mi lidí kolem líto, já už chytala nerva. Vim že za to nemohl, let měl mimo jiné hodinu a půl spoždění, tak už toho měl dost, ale kdyby spal 😔 No a když měl zrovna slabou chvilku a byl hodnej, tak šel kolem dědek a chtěl se chytit asi sedadla, který tam vlastně nebylo 😅 , protože bylo sklopený dopředu a chytil se stolečku, ten se sklopil, protože nebyl úplně zajištěnej a praštil Dominika do hlavy. 😖 😠 A bylo po klidu a začal zase řev. Každou minutu někdo chodil na záchod, jak ve školce mi to přišlo, takže si nemohl stát v uličce. Lidi se zastavili a čuměli, jako kdyby nemohli projít kolem, nebo co. No jako měla jsem dost a zapřísáhla jsem se, že už tak daleko nikam nepoletim 😨

Takže doma je doma 😅 😀 , fakt jsme si odfrkli, když jsme přistáli. Jako pobyt v pohodě, to by se dalo, ale ten zpáteční let 🙄 🙄 🙄

Když to shrnu - nelituju peněz, bylo to príma, asi jen trochu náročnější, protože jsem nepočítala, že to Dominika na dece nebude bavit dýl než 20 minut 😅 Dalo se to ale zvládnout. Řekla bych že tam byl víc spací, asi ze sluníčka, takže to bylo zase dobrý. Takže až na to, že jsem během zpátečního letu málem zešedivěla a přivezli jsme si domu sígra 😀 , to bylo dobrý 😉

Goog luck ženy 😀 😀 😀 Já můžu říct UFFFFFF 😀 😎

mady
4. kvě 2008

nika.vo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bramburka
5. kvě 2008

se máš že to už máte za sebou 😀 😀 😀

pirlenka
5. kvě 2008

Nikko 😀 😀 😀 Vítej zpátky, hezké fotky...zbytek nekomentuji, nás to čeká za týden a kousek 😝 😀

petule.h
5. kvě 2008

ahoj , no prostě dovolená s dětma je jen o lítání.Vždy mě dojme, jak si chlapi přibalí knihu na dovču ☹ , já už nečetla co mám dítě, až na jednu kniha přes 2 roky 🙂 . Za rok se , ale těším na dovču, jen to bude tím mým autem do itálie určitě a letadlo se uvidí, na to je čas na poslední chvíli 🙂 Doporučuji opravdu jet někam, kde mají dětské hřiště, to máte postaráno o zabavení dítěte,

nikka.vo
5. kvě 2008

Buchťáci, čemu se smějete, to je realita 😀 ... Fotky jsem nějak moc zmenšila, až nebudu líná jak lemra, tak je vrátim do inteligentnější formy 😅

U ročního dítěte myslim ani koutek nepomůže, ale příští rok to bude už fakt trochu o něčem jiném.. snad 😕 😅

Taky jsem si vzala sebou knížku - kdyby náhodou 😅 - já bláhová 😝 Ale můžu říct, že Robert mi pomáhal moc a moc. Bylo to půl na půl 😵

Leni, hlavně se neboj, popsala jsem to tragicky 😅 ,ale nebylo to tak hrozný 😕 ...

jabber
5. kvě 2008

nikka - vy už jste zpátky? 😕 No koukám, že jste měli veselo. To jsem teda zvědavá v září na nás 😀 . Asi jsme udělali moc dobře, že s sebou berem ještě 6letýho synovce - aspoň Ádu zabaví 😀

pirlenka
5. kvě 2008

Nikko, nebojím se, jen trošku děsím 😀 😀 😀
Hřiště je fajn, ale to až za pár let 🙂

nikka.vo
5. kvě 2008

jabber, já si nejsem jistá, aby to nebylo naopak a ty si neměla o starost víc 🤐 😕 😅

Jinak jj, jsme zpátky, byli jsme jen na týden 😉 ... víc bych asi ani nedala! Řekla bych že den po dni byl z mého syna větší a větší sígr, takže být na 14 dní, tak se z letiště stavuju rovnou do babyboxu, to vám říkám 😔 😀

Momentálně mi tu zohybal karty na hraní, to bude mít Robert radost 😅 😀

nikka.vo
5. kvě 2008

Ale abych si na něj pořád jen nestěžovala, tak nám náhodou pomáhal vybalovat. 😵 Roznosil nám věci po celém bytě 😀 😀 😀 Je to anděl 😵 😀

jabber
5. kvě 2008

nikka - to myslím, že ne, on je v pohodě, samostatnej a s naší Ádou se milujou 🙂. Uvidíme, napíšu v říjnu 😀 😀

nikka.vo
5. kvě 2008

já tu pak budu vypadat jak za hysterku největší - všichni přijedete nadšený a jak to bylo super, děti zlatý 😅

nikka.vo
5. kvě 2008

což vám moc přeju 😉

luckahr
5. kvě 2008

nikko, s malym je to teď "nejnáročnější" období podle mě a mých zkušeností 😉 , takže to jste to zvládli krásně 🙂 . My byli s Áňou na Kypru, když jí bylo 15 měsíců, ale byla s náma ještě ségra s kámoškou a jen díky jim jsme se v klidu najedli 😉 , takže naprosto chápu, že jste malýmu dali "cokoliv", aby jste se aspoň najedli, co 😅 ? Za rok to bude už lepší, určitě 🙂

nikka.vo
5. kvě 2008

No mě třeba překvapilo, že hučel i na snídani, ale bylo to tím, že jsme ho museli budit, vzbudil se s úsměvem, to jako jo, ale mnul si tam zase oči, ale na spaní to nebylo. Takže mi bylo i trochu líto, že se v klidu nenajíme, když tam byla taková žranice včetně šampáňa ke snídani 😀

luckahr
5. kvě 2008

😀 no já to naprosto chápu, moc ráda dobře jim 😀 v kolik jste chodili na snídani, že malej spal?

nikka.vo
5. kvě 2008

chodili jsme na devátou, co nejpozději to šlo... jenže Dominik chodil spát pozdě, tak proto vyspával. Ikdyž včera šel spát v osm a vstával dneska v půl jedenácté 😲 😅 😵

zatim pa, teď musim jít 😉

petule.h
5. kvě 2008

pirlenka: od roku to už jde, ale je to víc o houpačkách a prolézačky taky zmákne pod dohledem.Hlavně aby bylo hodně dětí okolo.15 měsíců je už super.Fakt od 4 měsíců cestujeme, takže do té chvíle to je jen o věčném tahání, hlídání co kde sní.Jinak nikka. my jsme v egyptě sotva někdy snídaně stíhali, byli do 10h a my tam byli jedni s posledních, taky jsme tam spali dlouho