Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

romca3
11. kvě 2008

Ahojky, tak pro ty co letos frčí a chtějí koupit plážový stan tak do 14.5 akce Jysk, cena asi 200KČ

pirlenka
14. kvě 2008

Holky, tak ve 22:30 odjezd na letiště, v 01:30 (snad) odlet. Myslete na nás a po dovče se hlásím na značce a podám hlášení 😉

nikka.vo
14. kvě 2008

Kurnik, Leni, už dneska? 😕 😅 Tak že bych začala závidět? 😕 😎 Asi jo... jsem všechno špatné zapomněla a je to pár dní,co jsme si s Robertem posteskli 😢 že bychom se tam klidně vrátili.

Tak na tebe myslim 😵 😵 😵 😵 Užij si to tam a hoď co nejdřív photos 🙂

pirlenka
14. kvě 2008

Fakt dneska, ale nějak tomu sama nevěřím 😀 Manžel, který zůstává doma, má cestovní horečku a já tady sedím rozvalená u TV jakoby nic 😀

Díky za přání a fotky určitě dodám hned po návratu 😉

petraluk
14. kvě 2008

Pir taky přeji ať se dovča vyvede dle tvého přání a hlavně ať vás nepostihne žádná katastrofa o kterých jsem tu psala 😀 😉

luckahr
14. kvě 2008

Jé Leni, tak klidnou cestu, žádný zpoždění a krásnou dovču 😎 My jsme minulej rok letěli snad ve stejnej čas a bez zpoždění 😉 myslim, že když nejsou ještě prázdniny, že snad je to teoreticky s tima spožděníma lepší, že zkrátka moc nejsou 🙂 Tak si to krásně užijte, závidim 😉

dididi30
14. kvě 2008

v poho aj my sme boli v chorvatsku na vlastnom aute na 4 dni, prezili sme, bolo to super 😉

tinkovia
14. kvě 2008

Ahoj, no my sme boli pred dvomi tyzdnami v Chorvatsku s 2,5 mesacnym syncekom ..... cestu autom (8h) zvladol uplne uzasne. Bolo dost teplo, niektore deti sa uz aj kupali. Mali sme so sebou Daylong kids 40 faktor, siltovku (vpredu a aj na zahlavie) a samozrejme sme ho v ramci moznosti chranili pred slnieckom, ale uplne sa tomu nie je moze vyhnut ... takze mame troska opalene licka a nostek §🙂))). Chystame sa opyt o dva tyzdne uz na riadnu letnu dovolenku, opat do Chorvatska. Odporucala by som brat urcite nieco na teplotu, hylak, kvapky do ocka (ocuflu), nosteka a uska pre pripad nudze. Urcite je dobre si zobrat aj sietku proti hmyzu aspon na noc, aby sme nemali dostipanych milacikov. Asi tak vsetko co ma momentalne napada.

jabber
14. kvě 2008

pirlenka - přeju hezkou a klidnou dovču, pak budeš vyprávět 😉 🙂

jahodka11
14. kvě 2008

ahojte maminy, tak ako to tu citam, my sme asi jedini, ktori nepojdeme k moru...🙂 jednoducho sa nam nechce tahat so sebou vsetky tie rarohy....mam dost, ked ideme k mojmu ocinovi....tak chvilu pockame a ked danielko trosku povyrastie, pojdeme....v lete planujeme vylety do hor, predlzene vikendy na chatach s kamosmi a mojim ocinom...aj tak, slnko je svina a stale ho len schovavat pred slnkom...pojdeme neskor 🙂

melory
14. kvě 2008

taktiez sa hlasim k mamickam co idu s rocnym babom k moru.

nikka.vo
14. kvě 2008

jahodka, nemuseli jsme tahat tolik věcí. Dominik měl menší kufr, pleny se nacpali do víka našeho velkého kufru a opravdu neni třeba mít hodně věcí. Ber si, že to dítě je většinu dne v plavkách, nebo nahaté a dvě, max tři trička stačí, pak jedna mikinka, jedny dlouhé kalhoty, dvoje, kraťásky... Já toho vezla víc, ale nebylo třeba.A ostatní věci nezaberou tolik místa, jsou to věsměs serepetičky 😅 , co se vejdou všude možně. Fakt, co se týče věcí, neměla jsem pocit, že máme tunu krámů, jediné co, tak ten Dominikův kufr byl prostě plný drobných věcí, takže vybalovačka byla na palici 😅

Takže radim- vyražtééééééééé 😵 😀

nikka.vo
14. kvě 2008

melory, kdy jedeš a kam? 😉

nikka.vo
14. kvě 2008

Léňa už vyjela určitě na letiště 😎 ... závidim 😎 , jen ten pocit nejistoty, jaký bude let, to jí nezávidim, ale Štěpánek to prospí, si myslim 🙂

nikka.vo
14. kvě 2008

jo a ještě bych chtěla říct jahodce - věř že už je jedno, jestli jedeš někam na víkend a nebo na týden, těch věcí je stejně 😅 To vim z vlastní zkušenosti, když jedu k našim 😉 vezeš navíc jen víc plen a víc jídla.

petamarketka
15. kvě 2008

AHoj holky, naprosto souhlasím s Nikkou. Je jedno jestli člověk jede na víkend nebo na týden. Ted jsme jeli ke známým na víkend a kufr plnej 😀 Říkali jsme si že stejně pojedeme do Chorvatska. Už je n tři týdny 😀 Závidím pirlence 😀 😀 😀 Jak se asi mají... Zatím nám nepodala žádnou zprávu...
Chtěla jsem se vás zeptat, berete, nebo brali jste pro děti nějakou lékárničku? Já mám s sebou nějaké čípky proti horečce a pak chci borovou vodu na očíčka a nevím, co bych měla mít dál... Poradíte 😅

nikka.vo
15. kvě 2008

Já měla jen čípky,Panadol a teploměr, nic víc.... 😉

Já mám dneska zbaleno a jedu na 5 dní k našim, věcí fakt stejně, jediné co, že sebou nemám jídlo a hračky 😅

Leňouch asi nedá vědět, si válí šunky a o Štěpánka se jí určitě stará thýně, nebo maminka, nebo s kým to jela 😕 😅 a přijede odpočatá a spokojená 😎

Peto, tak šťastnou cestu 😵 , ale určitě se tu ještě ukážeš, že jo? 😉 nejdřív jsem byla smutná, že už se nemám na co těšit a máme to za sebou, ale hřeje mě u srdce, že je před náma léto 😵

petraluk
15. kvě 2008

Peti já beru ještě k těm čípkům a teploměru Hylak na průjem, Fenistil na alergie a Nurofen sirup. jen doufam, že nic z toho nepoužiju 🙂 Už jsem se na to i ptala dr. a tohle prý stačí.

jabber
15. kvě 2008

Já budu určitě brát ještě kapky do očí....radši 🙂

nikka.vo
15. kvě 2008

šmarjá, holky,když to tak vidim, tak jsme byli silně nevybavený 😕 😅 ... ale zase tam kde jsme byli by se dalo v pohodě sehnat všechno. Dokonce lékárnice pochopila, že po ní chceme náplast. Já jí měla sebou, ale na pokoji a udělal se mi puchýř. No tak nám dala tu nejdražsí náplast jakou tam měla 😅 mrcha 😀 . Ale je pravda že drželááááááá 😅

Takže pokud má člověk ruce a nohy, tak se domluví 😅 , oni se totiž španělé s angličtinou moc nesnaží 🙄

My tam dokonce našli nákupní centrum, kam se na něj hrabou ty Pražský 😅

susik77
16. kvě 2008

ahojte, malej sme uz kupili ten nafukovaci bazen. Ako sa to potom robi? Normalne jej tam mozeme nabrat morsku vodu? Inak, este mame aj bazen pred domom, kde budeme byvat-to jej mozeme nabrat vodu odtial, al. doniest z apartmanu? Sorry, asi blba otazka 😎

petamarketka
16. kvě 2008

NIkka 🙂 jo jo pirléňa si válí šunky a její maminka vaří pro štěpuldu 🙂 ..... My jedeme jen s manželem a Markétkou - tak nevím, kdo tam bude vařit pro Markétku 🙂 asi firma Hami 🙂 😀

Já asi vezmu jen ty čípky, borovou vodu a nějaký kysličník až si rozbije kolena - tomu neunikneme - když ji vidím 😅

Já se taky nebojím, že bychom se nedomluvili, nebo že bychom si neuměli poradit. Ale trošku připravená být chci!

Jen se nám v pondělí Markét osypala z horka, tak jsem zvědavá, co to udělá tam s ní
😝

petamarketka
16. kvě 2008

Susik: my pořád přemýšlíme, jestli ten bazén brát budeme... ALe výsledně asi ne... Nabírat si vodu z hotelového bazénu - no nevím, to by mi přišlo asi divné... Hlavně - my tam jedeme kvůli mořské vodě, aby to markétce pomohlo na AE. Takže my bychom určitě nabírali mořskou vodu....

nikka.vo
16. kvě 2008

Tak my ten bazenek použíli jen jednou, protože jsme na něj zapomínali 😅 ... My jsme se u vody zase tolik neváleli a nebo jsme zapomněli . Ale u moře ani nebylo třeba, tam vydržel na dece víc v klidu, než pak u bazenu. Neměli jsme horko, že by bylo třeba se pořád ochlazovat, tak jsme se brouzdali mořem.Takže u bazenu nám bazenek pomohl v tom, že ho zabavil, neměl ho pro ochlazení, ale na hraní, že si tam cákal 😉 Ale určitě bych ho příště brala zase. Já bych u moře asi slanou vodu nedala, protože Dominik všechno cucá a strká do pusy a při představě že je teplo a ještě mám v puse slanou vodu. 😖 Navíc Dominik moc nepije, tak by ho to akorát dehydratovalo 😒

sofik
17. kvě 2008

Ahojte. ja by som sa len chcela spýtať ked sa cestuje lietadlom kam dávajú detský kočík, so sebou na palubu alebo k batožine. My máme teraz nový a nerada by som si ho dala zničiť v batožinovom priestore. Dakujem

niki2
17. kvě 2008

Sofiku, kocare se dava do zavazadloveho prostoru. Je dobre si vzit igelitovy pytel, protoze v Ruzyni nic takoveho nemaji. Pokud budete mit golfky, tak se nekdy podari je dat na palubu.

bramburka
20. kvě 2008

holky, takže jim ten kočár máme připravit složený, zabržděný, že? my jedem přesně za měsíc.... 😲

luckahr
20. kvě 2008

bramburka, dovezeš malou až ke dveřím letadla (v Praze, jak jdeš těma housenkovejma tunelama, až ke dveřím, jinak asi složíš kočár pod schodama do letadla) a tam ho složíš, položíš a pokračujete do letadla. Oni ho už naložej. Ty jo, tak už za měsíc frčíte, to bude super 🙂 co malá, je hodná 😉 ?

petule.h
20. kvě 2008

luckahr: ano souhlas, v Praze u letadla přímo a jinak pod schodama.A zase záleží na letišti kdy ti ho dají..v bulharsku mi ho vyndali hned při výstupu z letadla, v Praze taky a v egyptě až s kuframa 🙂 .Oni ty kočáry jdou jako poslední, tak se je snaží hned vyndat.Ovšem do egypta už neletím, tak je to jedno.Jinak golfky na palubu? já brala v 8 měsících vajíčko pro dítě do letadla.cesta tam bez problémů as zpět na mě byli vyloženě sprostí, že mi ho nevezmou, že na palubě to nemá co dělat...atd no hrozně nepříjemné.Navíc v prvních řadách bylo volno, ale tam mě dát nemohli...asi záleží taky na koho narazíš.Jinakigelitový pytel je zbytečný né??

bramburka
20. kvě 2008

holky to já právě radějc tu autosedajdu brát enbudu, ony ty letadla nejsou moc velký, tak aby mě sprdli, to se mi nechce.