Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

bramburka
20. kvě 2008

jinak malá je pěknej raubíř, ale naštěstí jí začalo bavit sedět na klíně a blbnout, tak si myslim, že bysme mohli přežít. Ještě tak před měsícem se nechtěla ani moc chovat.

niki2
20. kvě 2008

Ten igelitovy pytel jsem myslela kvuli vam, aby se kocar v bagazi neuspinil. Samozrejme, ze ho po tobe nebude nikdo vyzadovat. 😉

luckahr
20. kvě 2008

holky a jak cestujou mimča do 6 měsíců? Taky na klíně nebo maj nějakej ten košík či co? No u charterů asi ne, co? Na tu autosedačku jsem taky myslela..........nevim

mtsl
20. kvě 2008

neviete koľko stoja jednorázové plienky v grécku? aspoň orientačne

danona
20. kvě 2008

mtsl - plienky neviem, no kasa co stoji u nas cca 100 Sk ma vysla minule leto na Cypre 300 Sk 😀 😝

mtsl
20. kvě 2008

neviem či niesť plienky s tadeto alebo ich kúpiť tam. ideme na rodos

luckahr
20. kvě 2008

mtsl, rozhodně budou dražší než u nás, u Vás 🙂 a myslím si, že docela o dost. Jak píše danona s kaší, my jsme na Kypru kupovali právě plínky a taky byly o dost dražší. Ale už si nepamatuju o kolik. Rhodos je jeden z nejdražších ostrovů si myslim 😉

petamarketka
20. kvě 2008

Ahoj holky, my si teda pro Markétku vezeme úplně všechno s sebou! Ale my jedeme vl. autem, tak to je rozdíl. Bereme i kojeneckou vodu, jídla, plíny.... prostě vše. Já bych se nebála, že to bude dražší, to bude určo, ale to by mi bylo asi jedno, ale já se bojím toho, že bych to tam nesehnala. Jedeme do chorvatska do malé rybářské vesničky. Sice kousek od většího města ale stejně. Než někde lítat a mít strach, že pro ní neseženu jídlo, nebo koupím omylem igelitové plíny... to si radši vše povezu 🙂 A jak se znám tak bych si to vezla i letecky 🙂

bramburka
20. kvě 2008

plinky bych vzala balik - aspon do prrtučního zavazadla....slysela jsem, ze nejlevnejsi vyjdou tak okolo 500kč na naše...

mtsl
20. kvě 2008

jasné že beriem plienky akurát ich nechcem niesť príliš veľa a ak by náhodou došli tak na čo sa mám pripraviť

bramburka
20. kvě 2008

já si vezmu nenačatej balik normoš jakože příruční zavazadlo, páč teda do kufru to nenacpu.... 😀

nikka.vo
22. kvě 2008

Peto, já myslim, že vodu bez bublin koupíš všude a malá se bez kojenecké pro jednou obejde. Já už v jejím věu kojeneckou Dominikovi nedávala 😉

Add plenky - já si jich vezla ještě celkem dost zpátky. Spočítejte si kolik jich máte na den a to množství vemte a věřte, že toho spoustu povezete domu, protože děti budou většinu času nahatý a nebo v plavkách 😉

Já je nacpala do víka kufru, má jakoby ještě jedno patro a nezabralo to vlastně nic 😉

luckahr
22. kvě 2008

a co Pirlenka, už se navrátila 🙂 ? Čekáme na vyprávění 😉

lusil2005
22. kvě 2008

joj nam sa to tiez uz krati - este styri tyzdne 🙂 uz mam 3 A4 papiere zapisane vecami ktore musim zobrat 😅

petamarketka
22. kvě 2008

Ahoj holky,
myslíš, že teda můžu Markétce dávat už obyč vodu (neperlivou) na pití? Bez převaření? Že už není třeba kojenecká? 😲 Jen se ptám - jestli nejsem moc opatrná 🙂 😵 To víš, že by to bylo ulehčení.

Plínek taky moc neberu. Počítám s tím, že bude hlavně v plavečkách, nebo nahatá....

Jinak Pirlenka se ještě nevrátila - myslím, že až o víkendu... Ale teď si nejsem jistá. No, ona se určitě pochlubí!!! To se nebojím 🙂

luckahr
22. kvě 2008

petamarketka, 🙂 tak to už se těšim, Jinak s tou vodou si myslim, že v pohodě obyč neperlivou vodu 😉

petamarketka
22. kvě 2008

Jéé Lusi 🙂 Vše nej Natálce k roku!!!!!!!

Lucka: aha 😅 Tak to jo, už je přeci jen veliká - jenže já ji mám pořád za to miminko, co jsme si přivezli z porodnice 🙂 Vůbec si nepřipouštím, že roste - ale to je na jinou diskuzi 😀

My jedeme už za 14 dnů 🙂 teda 15 😎 Moc se těšíme. Seznam věcí ještě nemám, ale začnu na něm pracovat! 😵

sofik
22. kvě 2008

petramarketka bud jej vodu preváraj alebo kupuj obycajnú neperlivú, už je dost velká aby si zvykala. Ja som malej vobec nedávala kojeneckú vodu len prevarenú. 🙂

nikka.vo
22. kvě 2008

ja mam od puli roka konvici Brita, ktera vodu prefiltruje a pouzivam jedine z kohoutku prefiltrovanou 😉

bramburka
23. kvě 2008

já kupuju od mala aquilu a převařuju jí, občas jí to strčím nepřevařený.... 😉

prada
23. kvě 2008

Peto, já Míši dávám neperlivou dobrou vodu, doma převařuju, ale už jenom tehdy, když mám čas. když nestíhám, tak jenom ohřeju v mikrovlnce. a žádné problémy neměla. už to tak praktikuju asi od jejího 6 měsíce.

chtěla jsem se zeptat na jednu věc(možná řeknete, že je to blbost, ale já si to nedovedu představit). Je jasné, že bude většinu dne v plavečkách nebo nahatá, ale jak je to s čůráním a kakáním(neumím si představit , že budeme u moře nebo u bazénu a bude nahatá a začne čůrat nebo kakat. Jak to řešit????? prosím poraďte.

bramburka
23. kvě 2008

no kup takový ty plavky z gumičkama okolo stehen. To by kakání mělo zadržet, no a čůrání, to neřeš, at se vyčůrá 😀 😉

nikka.vo
23. kvě 2008

Tak Dominik u moře nějak nekadil...doma kadí vždycky dopoledne a tam prostě ne, nechápu. Vždycky to pustil až k večeru 😅 Ale jinak by si káknul do plavek, no 😅 Měli by snad zadržet i moč, či co. Dávají se dětem do bazenu takže, dle mého názoru, neporpouštějí. No ale řeknu vám, že jsem nad tímle vůbec neuvažovala a ona to neni špatná myšlenka. Co bych jako dělala, kdyby začal tlačita byl zrovna nahatej Už vidim tu hysterii v očích Roberta i mě 😅 😀 Jsem si to teď představila 😅 Asi bych pod něj co nejrychleji strčila plenu, ja fakt nevim 😅 Pokud děti kadí ve stejnou dobu, tak by holt do te doby bylo v plence. Po akci bych nechala nahatý a čůrání bych neřešila. Dominik si pod sebe na deku krůpnul a co, no 😅 Stane se. Uschne a jede se na novo 😀

nikka.vo
23. kvě 2008

Ví někdo, kdy se vrací Lenka? 😕 😵

sokolka
24. kvě 2008

Ahojky holky,

peta já bych to zkusila, dát nepřevařenou ale lahvovou obyč vodu. Buď se ti po tom po nebo to bude v poho. Podle mě jsou ty vody dělaný tak, že by to nemělo vadit. A i jsem to někde četla, že od půl roka se může dávat koj. voda i nepřevařená. No a normální lahvová voda je podle mě skoro to samý jako kojenecká. Nesmíme je tolik rozmazlovat. 😀

Jinak nad plenkama u moře jsem taky přemýšlela. No a asi to moc řešit nebudu. Kubík kaká hned ráno po probuzení a někdy ještě přes den a někdy ne. 😅 Takže ho asi nechám na volno a holt když se pokaká na pláži tak to prostě seberu do pytliku a bude. Nechci ho zbytečně nechávat pařit se. A co řeknou lidi okolo moc neřešim. Vždyť je to dítě a oni mi můžou být úplně u pr... V životě je už neuvidim tak co 😝 😀

lusil2005
24. kvě 2008

petamarketka dakujemeeee 😀 uz mam doma celorocneho cloveka 😅
no a podla mna uz prevarat nemusis. ja davam malej bezbublinkovu lucku bez prevarania tiez priblizne od desiateho mesiaca. vzdy len ohrejem na sporaku.

certica
24. kvě 2008

prevarat staci do pol roka

trixi
24. kvě 2008

ahojte dovolenkarky, nam sa to uz krati a za 3 tyzdne vyrazame. Malemu pri mori plavky davat nebudem, on ked ide kakat tak nahodi taky zvlastny vyraz sustredenosti, ze stihnem dat plienku (teda aspon si myslim 😉 ), na dovolenke to tak nemusi byt 😕 . Do bazena mu davam plienku na plavanie z DMka a plavocky. Tak som vycvicena z plavania, vraj tie plavocky zabrania vyplavaniu hovienka. Mam skusenosti so synovcom. Boli sme na dovce a v bazene mal len plavaciu plienku a hovienka vyplavali ☹ , rychlo sme ich so sestrou pochytali do kyblika, ktory sme mali pri sebe.

bramburka
24. kvě 2008

holky a co voda u moře, kupovat tam jejich balenou obyč? koupila bych kojeneckou, ale jak to poznam, dekuji.

jabber
24. kvě 2008

lusil - a kam vyrážíte vy? 🙂