Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

ilonam
24. kvě 2008

Ahoj. My se také chystáme na konci června na dovolenou do Chorvacka. Malé bude akorár 6 měsíců , od začátku je na flašce. Bojím se cesty tam - nemáme v autě klimatizaci. Jinak pokud nebudem potřeba dortora, tak si myslím, že nebude problém. Měli jsme jí sebou již v zimě na horách na týden ( byli jí 2 měsíce) a bez problému. Jen se musím dodržet jejich denní režim a zvyklosti. Uvidíme pak poreferujem.

luckahr
24. kvě 2008

ilonam, tak stejně pojedete asi na noc, ne? Tak se to zvládne i bez klimošky 😉

gabinaf
25. kvě 2008

Ahoj holky, sice jsem to celé nečetla, ale snad trochu poradím.
Náš malý se narodil o necelých 6 týdnů dřív a to 11.11.. Již 26.12. jsme s ním vyrazili autem do Anglie, kde žije manželova rodina. Cesta trvala 15 hodin, ale vše bylo v pořádku. Podstatné bylo, že jsme měli připravené jídlo (malý je od narození na flašce) a po každém jídle jsme zastavili, aby jsme se všichni protáhli. Nebyl žádný problém při cestě tam ani zpět. V dubnu jsme tam letěli a prcek tak v 5 měsících absolvoval první 2 hodinový let. I to bylo vše v pořádku a bez problémů. Při odletu měl flašku a při přistávání dudlíka a ani nemuk 🙂 během letu jsme ho zabavili a cestu si relativně užili i my. Naším jediným problémem bylo přehřáté letiště v Praze, malý skončil jenom v pleně a ponožkách a stále mu bylo horko. TAké jsem se naučila, že na cestách není dobře zavádět změny do režimu nebo jídelníčku. Takže jsme s sebou tahali flašky s kojeneckou vodou, výživu z Čech, atd. Aspoň byl prostor na nákupy 🙂 Od doktorky jsme si akorát vyzvedli čípky, které ona objednává, jsou s malou dávkou Diazepanu, kdyby byly problémy, ale ani jsme je nepotřebovali. I jsem se bála, jak nám bude spát v cestovní postýlce, kterou nám připravili v hotelu, ale asi i proto, že jsme s sebou vzali hodně jeho hraček a měl je v postýlce tak, jak je má doma, spal hned jak jsme ho položili.
Z osobní zkušenosti věřím, že čím menší děti jsou, tím lépe cestují.
Tak hodně zdaru na dovolených 🙂

lusil2005
25. kvě 2008

jabber do chorvatska. sice hned hore - na krk, ale aj tak sa trosku desim cesty 😒

luckahr
25. kvě 2008

gabinaf, díky za dobré zkušenosti, to vždycky ráda slyším, čtu 😉
lusil, na krku jsme byli, moc se nám tam líbilo. Cestu zvládnete, pojedete na noc, ne?

nikka.vo
25. kvě 2008

bramburko, na Tenerife byla kojenecká voda s miminkem na obalu, myslim, že to tak mají všechny. Kupovali jsme tam rovnou barel vždycky 😉

bramburka
25. kvě 2008

no taky doufám v obrázky 😀 i když myslim, že když jí tam převařím místní balenou vodu, že by se nemělo nic stát

bubadlo27
25. kvě 2008

ahojte kocky,
aj my sa chystame s malou v juli do chorvatska, autom na 10 dni a chcela by som sa vas spytat, ci nemate, nejaky tzv. zoznam prvej pomoci ako napr. / kremy po opalpovani, proti ustipnutiu, sirup proti horucke a pod/

petraluk
25. kvě 2008

Bubadlo mě dr. doporučila co se týče léků vzít paralen čípky, nurofen sirup, hylak na průjem, fenistil kapky na alergie,kapky do nosu a očí, desinfekci a panthenol spray po opalování. Už jsem to tu psala, ale holky toho prý tolik brát nebudou, tak si udělej vlastní názor. Je pravda, že lékárny jsou všude, ale např. Chorvatsko má trochu jiný ceny, tak bych nerada koupila prášky a pak jela domu, protože nám nezbyli žádný peníze 😉

bubadlo27
25. kvě 2008

petraluk, dakujem ti , no ja tiez toho radsej zoberiem viacej, keby nieco...... 😉

deni1
25. kvě 2008

Ahojte tak ja mam taku skusenost s lietanim ze sme leteli 15 hodin s jednim prestupom a to mi mal maly 10 mesiacov a dcera 2,5 roka a zvlali sme to v pohode bez liekov.Pre male deti trebe vopred vyziadat taku postielku v lietadle,je tam potom menej miesta ale da sa.A to som sla s nimi sama.

luckahr
25. kvě 2008

teda deni1, sama, jo? To bych byla na nervy 😅 . No to je super, že máš tak hodný dětičky 😉 ještě že tak, vid 😉 a myslíš ty postýlky, že jsou i na krátký lety, resp. že to poskytnou i charterový společnosti? díky 🙂

luckahr
25. kvě 2008

s tou vodou, bramburka, taky si myslim, že budou obrázky 🙂 a kdyby ne, tak přesně, převaříš a bude to určitě ok 😉

lusil2005
25. kvě 2008

luckahr no chceli by sme ist na noc, ale ten hotel kam ideme to ma tak sprosto ze check-in maju az od 14:00. takze ked my tam dorazime o osmej rano, tak sa mozeme este sest hodin tulat po meste na prave poludnie 😖
no budeme musiet nieco vymysliet...

petraluk super ze si napisala vsetky tie lieky. urcite si ich vsetky poberiem! nejde len o ceny v zarhanici, ale u nich sa mozu tie lieky volat uplne inak a vysvetlovat tam chorvatskemu lekarnikovi ze potrebujem cipky pre rocne babo a spolahnut sa potom na jeho odporucenie... taky adrenalin nemusim 😀

romca3
25. kvě 2008

Zdravím, tak my vyrážíme 4.6 do Řecka-Rodos. Docela už mám představu o tom co vzít sebou, ale řeším stále jak ohřát vodu na kaši. Oni mají trošku jiné zásuvky a české zástrčky se tam nevejdou /zkušenost z Kréty/. Koupila jsem nějakou redukci, ale ta je jen na ploché vydlice bez uzemění, tak fakt nevím? Pokud máte nějaká zkušenosti poraĎte?

melory
25. kvě 2008

da sa zohnat plynovy sporacik, taky malicky cestovny

luckahr
25. kvě 2008

romco, nevim, co jsou plochý vidlice bez uzemění, to si teď nedovedu vybavit 😅 , ale každopádně v hotelech i většinou půjčujou redukce, tak by snad neměl být problém, co?

romca3
25. kvě 2008

Já jsem na Krétě měla problém a sama jsem si musela poradit a zástrčku po stranách ohoblovat, aby se vešla. V Bulharsku i Maďarsku nebyl problém.

luckahr
25. kvě 2008

romca, aha 😖 no nevim, my jsme s tím problém nikdy neměli, kupovali jsme tu redukci tam a bylo to ok.

bramburka
26. kvě 2008

já vim že ty redukce tam všude prodávají, mají s tím zkušenost. 😉

bramburka
26. kvě 2008

ale ted me napada že nabíječky na mobil i baterky jsme tam normoš používali - na rhodosu.

Romčo a pozdravujte tam, kam tam jedete, nám se tam hrozně líbilo!!!

Kaši bych ohřála v mikrovlnce - nebude tam k dispozici?

bramburka
26. kvě 2008

a jakej čajík vám ty děti pijou, ona mi vubec nebije, bojim, že se dehydruje, už jsem ochotná jít i do slazenýho snad.

romca3
26. kvě 2008

Bramburka- jedeme na Rhodos-Kolymbia hotel ALFA. Já vím nabíječky na mobili baterky tam fungují, protože mají plochou vidlici bez uzemění, ale cestovní varná konvice je problém.
Jinak původně jsme si vybraly kos, ale hotel už byl obsazen, tak doufám, že nebudeme zklamaní.

martas123
26. kvě 2008

ahoj holky 😉
chystáme se s včervenci s dětima do Rakouska. Té mladší bude 7 měsíců a protože stranšně nerada jezdí v autě, hrozně tam pláče a usne jen na 30 min, budeme muset vyrazit v noci. Cesta je asi 500km, takže vůbec nevím jak to udělat, co říkáte na to vzít v noci mimino s postýlky a dát ho do auta? Mě se to nezdá, ale nemám lepší nápad, když jinak v autě tak pláče, to bysme tam asi nikdy jinak nedojeli. Jsem si říkala, že v noci třeba bude spát, chtělo vy to vyrazit třeba tak kolem 2h, ella je ranní ptáče, mezi 5-6h už je vyspaná, takže to později asi nejpůjde. Nejradši bych jela už večer, ale co tam zase budeme v noci dělat, když hotel bude uvolněný až někdy kolem poledních hodin. Poraďte.

trixi
26. kvě 2008

ahoj martas, nasa prva dlha cesta s Matkom bola, ked mal 6 mesiacov (tiez cestu v aute nema v laske). Vyrazali sme v noci, vlastne ked sa zobudil na kojenie, cca okolo 2 hod. a po kojeni som ho supla do sedacky a do auta, v pyzamku tak ako bol. Samozrejme sa zobudil a asi hodinu bol hore, no po hodine jazdy v aute zaspal asi na 3 hod. My sme mali tiez prist az po 16. hod, ale sme poziadali, ze vzhladom na mimino a cestu v noci prideme skor. Kedze dopredu o nas vedeli, urobili vynimku a mali sme vsetko pripravene.
Za 2 tyzdne ideme autom do Chorvatska, zasa budeme vyrazat v noci asi okolo 2 hod. Tiez sme v na recepcii nahlasili, ze prideme skor a opat nam vysli v ustrety, takze mozme prist aj rano.
Urcite to zvladnete, len sa musis pozitivne naladit a ked mala bude spat, tak si oddychni aj Ty.

martas123
26. kvě 2008

trixi - to je fakt, možná by stálo za to zkusit si domluvit ubytování o něco dřív, třeba to půjde. taky jsem si říkala, že jak se malá vz 😉 budí na kojení, tak ju nakojím a šupneme do sedačky. no uvidíme.

bramburka
26. kvě 2008

Romco, v Kolymbii jsme byli i my, je to pekný letovisko, jen pláž byla oblázková a naboso tam nešlo chodit, takže určitě boty do vody.
Jinak určitě jedte do Faliraki do aquaparku, ale pozor, autobus co jede tam tam staví, ovšem zpátky už ne, to objíždí jinudy, msuíte se nějakým autobusem dostat do centra a odtud pak Kolymbia. Nám to nikdo neřekla nakonec jsme museli taxikem.
Hlavní město je prostě kouzelný, sídlili tam rhodeský rytíři, takže luxus! Romantika!

petraluk
26. kvě 2008

Nám v Chorvatsko zásuvky vždycky normálně pasovali 😉

sofik
26. kvě 2008

Ahojte. Ja čo som doteraz bola v Grécku tak som problém v hoteloch so zástrčkami nemala, všetky spotrebiče mi tam pasovali.

Romča a bramburka taky ideme 11.6 na Rodos, do strediska Faliraki. No len sa bojím trocha letu s malou ale určite to zvládneme. A neviete kolko tam je stupnov tak v polovici júna - cervna?

sofik
26. kvě 2008

a ten aquapark určite vyskúšame a kolko tam bolo vstupné? 🙂