Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

sylvar
28. kvě 2008

pirlenko, a jak bylo v egyptě, moc velkej hic?a co jídlo atd. my měli do egypta tenhle rok strach, prej se doporučuje až se staršíma dětma...ale dala bych ještě na podzim last...po zářijovém Bulharsku 😀
my pojedem s quinny speedi a myslím, že bude lepčí jak golfky 😉

deni1
28. kvě 2008

Luckahr ahoj zo sedenim malych deti je to tak ze do 2 rokov nemaju vlastne sedadlo lebo vlastne za ne neplatis letenku a s tu postielku ti daju len do 10 mesiacov a to je len na spanie.Pri starte aj pri pristavani ti bude sediet na kolenach a priputany bude k tebe.Ja ked pojdem naspat tak mi bude mat maly 1,5 takze bude aj spat na rukach to bude horor ale uz pojdeme s manzelom tak on bude s malou. To si treba vybavit uz pri kupe letenky lebo to je len v prvom rade sedadiel taka moznost lebo sa to upina na stenu.tak to treba cim skor lebo mozu byt tie miesta obsadene.Ale to neviem ci to tak funguje aj pri cartroch mi sme isli Airbusom a tam to tak je.Hadam som ti pomohla,treba sa spytat v cestovke.

luckahr
28. kvě 2008

deni, díky. Jo jo, vyřídim to v cestovce, aby to domluvili u letecký spol. Díky 🙂

jabber
28. kvě 2008

lusil - na Krku je hezky 🙂 se máte, že už jedete tak brzy 😉

jabber
28. kvě 2008

pirlenka - tak to je super, že se to tak vydařilo 🙂 a kde jste byli, v Hurghadě?

Rhodos je super a to hlavní město je fakt kouzelný, strašně se mi líbilo 😵

pirlenka
28. kvě 2008

Romčo, jo jo, byla tam písková pláž, místy to šlo ztěžka, ale projelo se.
Jinak jsme byli v Dahabu, což je přes hodinu cesty od Sharmu. Jídlo naprosto super, bylo dost evropské, takže žádný problém. A Štěpula měl sebou příkrmy a kaše, takže ten taky bez komplikací.
Sylvi, vedro bylo, ale foukal vítr, takže to člověku vůbec nepřišlo...ale když na chvilku přestalo foukat, to byl pařák 😝 Naštěstí to netrvalo dlouho 😀

jabber
28. kvě 2008

pirlenka - jo, mělo mě to napadnout, když píšeš o větru 🙂 , Dahab je surfařský revír 🙂 . No pařák musel bejt už takhle v květnu strašnej - brácha byl v Egyptě před 4 lety v červnu a mysleli, že chcípnou - měli asi 45 ve stínu 😝 😀

pirlenka
28. kvě 2008

No my teda rozhodně nechcípali 😝 A vítr foukal všude, známý byl v té době pod Hurgadou a foukalo mu taky.

jabber
28. kvě 2008

pirlenka - v Hurghadě se taky surfuje, ale podstatně míň. Když jsme tam byli my, tak si manžel táhl výbavičku z domova, ale nic moc zrovna nefoukalo, tak měl radost 😖 . Příště se chystáme právě do Dahabu 😀 . S tím vedrem je tam asi každý měsíc dost znát...ale od června do srpna - to bych fakt nechtěla zažít 😀

lusil2005
28. kvě 2008

jabber ani nehovor!!! musim este toho tolko vybavit, kupit, nachystat, vymysliet... 😀

babula90
28. kvě 2008

Ahojteeee, prečítala som si všetko, presne takúto tému som potrebovala 🙂 16.6.letíme s 11,5 mesačnou dcérou do Turecka, ešte máme 7,5 ročnú, tak dúfam, že sa zabavia a ja si konečne oddýchnem 😀
Tiež mám obavy, ale keďže kojím, aj keby nič nejedla, kojiť sa budeme, tak nezomrie od hladu. Nikde nemôžem zohnať ten plavkový overal svysokým faktorom a plážový 1/2 stan, o vhodnom opaľ,kréme ani nehovorím, lebo je ich toľko, že sa neviem rozhodnúť, ale podľa článkov asi kúpime EUCERIN. Ideme na 8 dní, nemáte niekto skúsenosť s Tureckom? Sľúbili nám cestovnú postieľku do hotela, tak dúfam, že bude, nie je zvyknutá spať medzi nami. 😖 Najviac sa obávam letu, check-in máme o pol 4 ráno a na letisko to máme 2,5h, takže v noci bude "veselo". Je veľmi živá, chodí za ruky, bola by som rada, keby do dovolenky už poriadne sama chodila, aby tam nemusela loziť po zemi. Inak tiež zbožňuje cudzích ľudí, pozornosť, herečka!!! 😎

jabber
28. kvě 2008

lusil - úplně tě chápu 😀 , my letíme až koncem září a včera mě chytla taková cestovní horečka, že jsem ani nemohla usnout 😀 , pořád mi běhalo v hlavě - bazének, homeopatika na růst zubů, kolik plen, kolik plen do vody, cestovní dámu a člověče nezlob se (pro synovce), knížku pohádek atd atd..........no jsem už fakt na palici 😀

babula90 - Turecko je v pohodě, ale byli jsme tam ještě bezdětní, takže z pohledu rodiče nevím, to jsem nevnímala. Ale překvapilo nás (a zároveň zklamalo), že je to normální evropská země. My jsme čekali tehdy větší divočinu 😀 . Kam tam jedete?

romca3
29. kvě 2008

babula 90- já ten plážový stan koupila v jisku v akci za 200. V akci už asi nebude, ale koukni jestli ho ještě budou mít.

petraluk
29. kvě 2008

Stany ještě je mají 😉 V pondělí jsem tam poslala kamarádku a ve středu ho koupila 🙂

petraluk
29. kvě 2008

Lusil 2005 kam přesně razíte, my jedem do Malinski, ale až od 5. července 🙂

binki
29. kvě 2008

zkoukla jsme nabídku ckalex a našla jsem ještě něco, nad čím přemýšlím, rezidence Lara v Antalyii v Turecku, ojoj 😎

lusil2005
29. kvě 2008

petraluk my ideme na krk do mestecka Krk. teda tam mame rezervovany hotel. 20-27.6. ale keby som dovtedy objavila nieco lepsie, dam sa ukecat 😀 rezervacia sa da zrusit dva dni pred terminom nastupu. no uvidime.

bramburka
29. kvě 2008

holky a co kruh, jakej berete, musim něco koupit pro mrňata...

lusil2005
29. kvě 2008

to ako plavacie koleso? 😅

bramburka
30. kvě 2008

no, s dírama na nožičky!

petraluk
30. kvě 2008

Lusil městečko Krk je nejhezčí z celýho ostrova 😉

Bramburka kruh máhe tento http://www.hastrmanek.cz/detail/kruh-baby-s-krt... A ještě jsem koupil a rukávky a bazének 😉

kalo
30. kvě 2008

Ahoj holky, nemám čas číst všechny strany diskuze...ale chtěli bychom vyrazit na Corfu..../už to tam znám/...ale problém vidím v cestě...dá se buď letecky (2hod.letu, ani ne) nebo autem do Itálie /Benátky/ a pak trajektem. Nevím, jak to malá lépe zvládne. Letět s ní mám trochu obavu (ouška, rychlá změna klimatu)...a autem do Itálie v těchto vedrech nemám odvahu...Čemu byste VY dali přednost???? MOc díky za odpověď....

pirlenka
30. kvě 2008

Plážový stan budou mít i v Plusu. Nebo už snad mají...
Kalo, já bych doporučovala letadlo. U nás žádný problém, naopak 😉

petraluk
30. kvě 2008

Kalo určitě letadlem, vždyť tak jste tam za chvilku 😉

kalo
30. kvě 2008

Díky, holky...asi jo...je to pohodlnější..jedinou nevýhodu vidím v tom, že člověk musí vláčet v zavazadlech jen to, co unese...v autě bysme jeli zase zarovnaní až po střechu 🙂 No těším se strašně!!! Mám už "mořský absťák" 😀 Už 2 roky jsem nikde necestovala..
Tak ať se dovolené vydaří!!!!!!!!!

jabber
30. kvě 2008

bramburka - něco takovýho:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=6221575&tab=5

kalo - letadlu 🙂

petraluk
30. kvě 2008

Kalo já bych to s těma kuframa viděla spíš jako výhodu. Tím, že jedem autem tak určitě povezem tolik nepotřebných věcí až hrůza 😀

jabber
30. kvě 2008
luckahr
30. kvě 2008

kalo, rozhodně letadlo 🙂

petule.h
30. kvě 2008

Kalo: jezdíme každý rok autem do Itálie, cca 1000km, což se dá ujet s takhle malým dítětem za 9-10h..vyjíždíme vždycky okolo 23h a jsme tam max do těch 11h dopo, ale to už musí být zácpy ...je to pro mě nejpohodlnější, navíc všude si dojedeš, itálie není tak drahá...teď tam bude hezky u moře foukat...já bych jela hned, už se těším za rok, pojedeme zase v polovině června(budu rodit v létě)..upozorňuji, že opravdu vezmeš věci zcela nakonec nepotřebné..
Letadlo je ok, ale pro 2h na letišti čekat, pak další min 3h letu, pak než se dostaneš do hotelu, ubytuješ se...apod, navíc s dětmi je letadlo pro mě očistec..v autě kdykoliv zastavíš.letěli jsme za 2 roky 3x a autem jezdíme do Itálie a vůbec všude...já si to prostě nemůžu vynachválit...letadlo jsem nezavrhla, ale pro mě je to s tím mým raubířem opravdu šílené..navíc itále je absolutně zaměřená pro děti, všude na pláži dětské koutky...no prostě pro mě nej