Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

jabber
4. čer 2008

kristi - no jo, určitě měli 2 kusy 🙄

babula90 - tak my nebyli v Kemeru, my byli v Bodrumu 🙂

sofik
4. čer 2008

baby a ako to je s golfáčmi, platí sa za ne niečo extra na letisku alebo je to zadarmo a nemajú s tým nejaké problémy na letisku?
Vezmú mi ich v pohode do lietadla?

pirlenka
4. čer 2008

Sofiku, nic se neplatí, není to ani omezeno nějakou váhou...prostě dojdeš až k letadlu, složíš je a po přistání je tam opět budeš mít přistavené. Pokud ne, tak je pak donesou ke kufrům (to se může stát např. v Praze na letišti).

babula90
5. čer 2008

Luci, prečo chceš kupovať výživy tam, môžu sa rozbiť cestou? My ideme len na 8 dní, takže všetko beriem, kým by sme našli lekáreň... 😒 V tom teple budem rada, že som pri hoteli 😎 , taaaak strašne si potrebujem oddýchnuť a vyspať sa po ročnom kojení...
Babenky, napíšte ako ste sa mali, kto sa už vrátil, my letíme 16.6. o pol 6 ráno. 😒

pirlenka
6. čer 2008

Babulo, my skleničky jednotlivě zabalili do takových těch bublinek a úplně v poho 😉

snupik
6. čer 2008

jabber: porad mi hotel, kde jste byli v Bodrumu...moc se nám tam líbí a chceme letět v srpnu s 11měsíčním Kubíkem🙂

Jo a co plínky???Kolik tam stojí??? 🙂 ☹

Díky🙂

babula90
6. čer 2008

pirlenka, díky za radu, radšej to zabalím. Už aby sme šli, akosi sa neviem dočkať. Vraj s ročným bábom je to najhoršie, tak mám obavy, učí sa chodiť, je stále v pohybe 😒 , vraj je lepšie ísť so 6 mesačným alebo 2 ročným, ale ročné je ako vrece bĺch 😀 😀 😀 😀 😀 no som zvedavá!!!!!!!!!!!

jabber
6. čer 2008

pirlenka - vy jste si vezli výživy odsud? Já právě nevím, jestli to mám táhnout odsud, ale spíš ne....to muselo bejt hrozně těžký, ne?

snupik - hotel už si nepamatuju jméno, zkusím to najít na netu a písnu... 😉 , plínky nevím, my tam byli ještě bezdětní, tak mě to vůbec nezajímalo 😀

jabber
6. čer 2008

babula90 - ježkovy voči, nestraš 😕 😀

pirlenka
6. čer 2008

Jabber, vezli a v poho...měli jsme jen mírnou nadváhu, ale u koupáků se to tak neřeší 😉 🙂

lusil2005
6. čer 2008

babula tak to si ma potesila 😀

jabber
6. čer 2008

pirlenka 🙂 já se bojím, že budeme mít nadváhu i bez skleniček....když vidím co plánuju vzít s sebou 😀

lusil 😀

pirlenka
7. čer 2008

Jabber, vždyť toho není moc potřeba. Nám nejvíce místa zabraly plíny a příkrmy + kaše a čajíky. Jinak Štěpula si vystačil v jedné košili s krátkým rukávem, kraťáskách a pirátce. Stejně byl pořád nahatej, max. měl plínu a tričko či košili 😉

grety
7. čer 2008

ahojte baby, boli ste niektora s detickami v Chorvatsku na ostrove Rab ???? Ja som pozerala plaze a su tam piesocnate ale bola by som rada, ak by som mala aj nejake referencie. Dakujem. Nasla som toto :

http://www.rab.hr/?stranica=48&sub=1

pirlenka
7. čer 2008

Grety, já já já tam byla 😉 Ne s prckem, ale určitě tam s ním někdy pojedeme. Moc moc se nám tam líbí, byli jsme tam už několikrát. Je tam spousta krásných míst na koupání, většinou přístup do vody super - písek, pozvolná hloubka. Na Loparu je i obrovská pláž, kde se jde hodně dlouho v mělčině - super pro děti. Ale i na ostatních místech jsou krásná místa. Mohu jen doporučit 😉 My bydleli rovnou ve městě Rab, na koupání jsme dojížděli po celém ostrově a večer se dalo pěkně dojít do města 🙂

grety
7. čer 2008

jeeeeeeej pirlenka a podla teba ktore mestecko by sme si mali vybrat na byvanie ??? Najradsej by som bola v blizkosti mesta Rab, nakolko milujem vecerne prechadzky po mestecku, na druhej strane ale uprednostnim radsej ubytko blizko pri plazi, no a najidealnejsie by bolo spojenie oboch, teda ubytko pri plazi v blizkosti mestecka. Je tam nieco take ???? veeeelmi ti dakujem za tvoju reakciu, si mi velmi pomohla v rozhodovani 😀

wladka
7. čer 2008

my planujeme este pred lietanim do Turkey alebo Rhodos sa osviezit v Balatone.. neviete poradit kam, na ake miesto mame ist?..Tihany, Siofok som nasla.. ale neviem posudit z fotiek, ci je tam ok.. 😒 mame dvojrocnu slecnu, tak aby to bolo aj pre nu 😉 ,.. vdaka za tipy..

pirlenka
7. čer 2008

Grety, obávám se, že není, protože ve městě Rab jako takovém se sice dá koupat, ale jsou to taková betonová mola, u kterých kotví čluny - vstup do vody je sice pískový, ale pláží jako takových je tam málo a jsou hodně obsazené lidmi s kempů. Takže doporučuji bydlet přímo ve městě Rab a za koupáním dojet - můžu pak doporučit místa 😉

grety
7. čer 2008

pirlenka tak porad nejake miesta, kde su uzasne pieskove plaze. A je to tak podla teba dobre ?? Byvat na Rabe a dochadzat autom na plaze - myslim teraz kvoli malej. Je to podla teba najlepsia varianta ???

babula90
7. čer 2008

pirlenka: nahatej? 😒 nebála si sa, že sa spáli? ja ju chcem maximálne chrániť pred slnkom.
Dnes som zbalila príkrmy, nie je to také ťažké- 8ks plus výživy Sunárek-tie nie sú v skle, takže to je celkom lahké.Zato moja 7 ročná parádnica si berie viac oblečka ako ja 😀 😀 😀 už vidím ako ju budem naháňať po diskotékach

jabber
7. čer 2008

pirlenka - no je to fakt, pro malou toho oblečení moc nebude, ale bereme s sebou ještě synovce a manžel si potáhne všechny možný krámy na prkno, celou výbavu, což bývá s přehledem 1 kufr 😖 . A taky jedeme na 14 dní...
Já jsem i přemýšlela o tom, jestli třeba v září - to jí bude 14 měsíců - nebude už jíst něco jinýho než výživy, co myslíte? Nebude už třeba jíst na kousíčky nakrájený normální jídlo? 😅
A jak je to se zavazadlem dítěte? Má nárok taky jakoby na svých 20 kg, na samostatný kufr, nebo ne? Počítám, že když má letenku (i když dětskou), tak má, nebo ne?

petule.h
8. čer 2008

pokud má zaplacené sedadlo, nebo alespoň letištní taxy a poplatky tak ano, ale děti do 2 let jsou zdarma, takže ty máš celou dobu na klíně a nevztahuje se na ně žádné zavazadlo...nicméně, my jsme taky přetáhli když jsme letěli , cca o 5kg určitě a bylo to ok, záleží na koho asi narazíš, nikdy jsme nedopláceli.Jinak ve 14 měsících už snad určitě bude jíst všechno co vy né???pokud máte zaplacené all inclusive tak se určitě od vás nají, ale já vozím doteď po hotelech konvici a sušené mléko ..to stejně pije na noc

babula90
8. čer 2008

jabber, prečo má letenku také malé bábo? malo by mať cestu zadarmo, tým pádom nemá nárok na 20kg batožiny, ale ak má letenku, tak nárok má. 😉

pirlenka
8. čer 2008

Babulo, ano, nahatej 😝 Pod slunečníkem, samozřejmě. Jinak měl košili, která mu kryla u zadeček a část nožiček. A ta chvíle v bazénu či moři se nezblázní, byl hodně namazanej.

prada
8. čer 2008

Jabber, nám paní v cestovce řekla, že na dospělého je 20kg a na malou 10 kg.

jabber
8. čer 2008

Holky díky 🙂 . Naše malá letenku nemá, bude sedět na klíně, ale synovec má - takovou tu dětskou zadarmo, jak jich je v letadle vždycky jen několik, takže předpokládám, že má nárok i na zavazadlo. Tak se v cestovce teda zeptám kolik kg 🙂

masinka
8. čer 2008

ahojte
my sme s Nelkou oslavili jej pol roka aj rok a pol pri mori.
chodime autom do Talianska do apartmanu, cesta trva 6-8 hodin, ideme na noc tak celu cestu prespi
chodime este pred sezonou (maj/jun), tak s nejakymi extremnymi teplotami problemy nie su. a cez siestu ked je najteplejsie aj tak spi. Mminuly rok som este plne kojila, takze detsku stravu sme neriesili, tento rok sme mali so sebou flasticky Hami (inac v potravinach tam dostat bezne Hipp, ale ten jej nechuti a Plasmon - to je nejaka talianska znacka, ale tam sa zase mne nepaci to zlozenie - do flasticiek od 4 mesiacov davaju sol)
co sa lekarnicky tyka, beriem paralen/nurofen (sirup a cipky) na teplotu, Smectu a Kulisek na crevne problemy, Fenistil na stipance a Rectodelt - to su take cipky ako prva pomoc keby sa dieta zacalo dusit po nejakom postipani - nikdy dopredu neviete na co bude krpec alergicky a odsavacku na sopliky. NIc z toho sme nastastie ani raz nepotrebovali. A vlastne ani doma nie, Nelka este chora nebola. Myslim ze je to aj vdaka tym pobytom pri mori.
Opalovaci krem mame osvedceny Daylong KIds 40.
Nosime so sebou aj bazenik, ked je iba sprchovaci kut, pouzivame ho aj namiesto vanicky.
inac sme brali kocik aj detsku postielku, prebalovacie potreby, kozmetiku, oblecko...

lusil2005
8. čer 2008

masinka neni v tej dobe este moc studene more?

masinka
8. čer 2008

je
ale v Taliansku by som babo do mora aj tak nepustila, ani doktorka nam to nedoporucovala, vraj v Benatskom zalive nie je dost nezavadna voda a male dievcatko ked sa vo vode vycika, tak to trochu vody vcucne aj dnu a moze dostat nejaku infekciu mocovych ciest. takze mala sa cvachtala v bazenikuv pitnej vode 🙂

lusil2005
8. čer 2008

jaaaj no to hej. pytam sa lebo my ideme do chorvatska a ideme hlavne kvoli tomu kupaniu v mori 😒 no dufam ze sa bude dat.