Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

angelos
5. dub 2008

pirlenka si ma predbehla... 😝 chcela som tiez napisat,ze 16 mesiacov-no hotovy chlap 😀

angelos
5. dub 2008

vzdy strasia ti,ktori nikde neboli 🤐

pirlenka
5. dub 2008

Ang, krásné fotky 😵 😵 😵 A máte stejný kočárek, akorát já v něm vozím malého frajera 😀

lucianka
5. dub 2008

Lusil, Nikka, na Grand Canarii je touhle dobou opravdu teplo 🙂 My tam byli před 8 lety od 8. do 24. dubna a bylo tam opravdu teplo - chvílema až moc 😀 Večer jsme chodili krásně jen v tílečku a sukni, přes den tam byl pařák šílený 🙂

My se letos nechystáme k moři (i když bych chtěla 🙂), ale příští rok už snad ano 🙂

bramburka
5. dub 2008

jojo hylak je bezva proti prujmu, smecta taky, ale rekla bych že hylak forte léčí, smecta je zahuštuje

angelos
5. dub 2008

pirlenka krasny kocik 😀
a krasny drobec 😎 😎 😎 ta fotka s kvapkami vody je supeeer 🙂 aj ja takuuu chceeeem....

pirlenka
5. dub 2008

Angelos 😉 😵 😵

grisgot
5. dub 2008

Jéééje, já si to taky myslim..ale ty lidi kolem mě děsí ☹ Mají mě jako za tyranskou matku, že ho chci brát mezi cizince! Uff..

pirlenka
5. dub 2008

Gris, ty jsi teda matka!Si chceš užívat a co chudák dítě 😝 😀 😀 Vůbec to neřeš, jo 😉

lusil2005
5. dub 2008

ochutnat obsah termosky 😕 to je jak v nejakom filme 😀 nechcela by som tam ochutnavat malej nutrilon pepti 😖
mozem povedat "NECH OCHUTNA MALA!"??? 😀 😀 😀

tiez si myslim ze je celkom konstruktivne ked sem pisu mamicky co sa este len na dovolenku chystaju. aspon si spolu pospominame na vsetko co treba 😝

grisgot
5. dub 2008

pirlenka 😀 No, ale musím ti říct, že ve mě ti všichni vzbudili pochybnosti..nejvíc asi, aby prcek neměl úpal nebo tak něco..

pirlenka
5. dub 2008

No tak to může chytit i v ČR, ne? Jasně, že v cizině je to komplikovanější, ale problémy může mít třeba i v 10 letech. To budete furt sedět doma na zadku? 😕 😀

Lus, to je realita a myslím, že celkem pochopitelná.

grisgot
5. dub 2008

To máš pravdu..už se té vůně moře nemůžu dočkat 🙂 Díky mamči, jdu do hajan..

lusil2005
5. dub 2008

pirlenka ved ja viem. ale aj tak sa mi to zda smiesne 😀 ale opatrnosti nikdy nieje dost 😠

inac baby vobec nerieste ze k moru s tak malymi detmi sa ist nema! prave naopak. more a morsky vzduch im moze urobit len dobre. samosrejme ked ich budete co najviac chranit pred slnieckom. uz len ten morsky vzduch je uplne perfektny na detsku imunitu.

nikka.vo
5. dub 2008

lusil..já se ptala mudry co ona na to, že chceme jet s malým k moři /ne že by na tom záleželo/ 😀 ale ze zajímavosti 😉 a ona že proti neni, ale ať si nemyslim,protože žádný ozdravný účinky to nemá, když jedem na týden, že to chce minimálně 14 dní. A že samozřejmě je dítěti nejlépe doma se svým režimem, ale že to prcci snáší dobře, tak proč ne. Tak sem jí hned řekla na férovku, že tam jedem ze sobeckosti kvůli sobě s partnerem a ona se jen usmála a že to je prý jasné, že si potřebujeme oráchnout 😅

Tak jsem zvědavá jak to bude s jídlem a pitím pro malého do letadla... moje teta co přitom létá často, se pomalu divila, že jí nedovolili vzít si do letadla obr balení laku na vlasy 😀 😀 😀

nikka.vo
5. dub 2008

jo a s tím bazenkem - jak to myslíte? jakože tam posadíte dítě na osušku a nedostane se mu tam díky okrajům písek? A vydrží vám tam děti 😅 ? To já si nedovedu představit, ale zase asi lepší než nic, kdyby byl na dece, tak ho tam tuplem neudržim 😖

bramburka
5. dub 2008

třeba chviklu vydrží - a když tam das trochu vody a hračky... asi lepší než kdyby jedl písek bych řekla...

lusil2005
6. dub 2008

nikka no nas praveze lekari a hlavne imunologovia k moru priamo zenu. a sesternica bola tusim prvy krat pri mori ked mala jej dcerka tri roky a pol roka potom ani nezakaslala. prva zima co presli uplne bez soplikov. druhy krat to bolo to iste. mozno to vplyva na kazdeho inac ale ved aj na liecenia sa chodi aj na 7 dni k moru... no neviem. mozno ked to dobre dopadne, pojdeme znovu na 14 dni 😀 😀 😀

lussy
autor
6. dub 2008

besinecek - myslim, ze je fajn, ze sem pisou i maminy co se chystaji...vic hlav si na vic vzpomene 🙂 a ja prosila ty co uz byly i ty co se chystaji 😉
diky vsem za postrehy 🙂

dasha
6. dub 2008

Ahoj vsichni: tak to my jsme s malou cestovali uz v 5 mesicich asi 13 hodin v kuse. Bylo to v pohode, to jsou jeste miminka vzorna. Horsi to bylo v jednom roce, to uz byl docela zahul, ale take se to dalo. U more jsme byli celkem trikrat, poprve kdyz bylo male asi 7 mesicu. Zvladla to v pohode, ani jsem nic specialniho sebou nebrala. Vetsina veci se dala koupit na miste, ale mela jsem sebou pleny, sklenicky s vyzivou, umelou vyzivu (kdyz uz byla starsi a nekojila jsem). Rekla bych, ze se mi osvedcilo vzit sebou deku a dalsi plysaky na ktere byla doma zvykla, vetsina zarizeni stejne ma baby cot (postylku). Bydlime v Malajsii a na dovolenych jsme byli na ruznych ostrovech tady pobliz, nejdele jsme leteli 3,5 hodiny. Chce to vzit s sebou nejake hracky, ktere po ceste male zabavi a hlavne mit vsechno organizovane s sebou (plenky, ubrousky apod., jidlo). Urcite bych doporucila more, moje mala vodu miluje, i kdyz je pravda, ze na plazi byla zprvu trochu nervozni (oni miminka nemaji moc radi pisek). Ale urcite bych dovcu s jednorocnim mimcem doporucila. Z leku je dobry Panadol, ale nase mala nikdy nemocna nastesti nebyla, ale je dobre mit alespon neco s sebou. Vetsina zarizeni je na vetsinou na urovni, v resortech vetsinou mivaji detske zidlicky v restauracich a vetsina letovisek jsou na deti zvykle.

zittka
6. dub 2008

taky se chystáme v létě k moři. budu brát:
panadol sirup a nurofen čípky
hylak a roztok kulíšek na rehydrataci organismu
panthenol spray, fenistil gél
opalovací krém
kapky do nosa a do očí
teploměr
nůžky na nechty
vlhké utěrky
nějaký dezinfekční roztok
deku, ručník, župan
šátek nebo klobouček na hlavičku
sluneční brýle
hračky do písku
lehké vdušné oblečení, ale radši i dlouhý rukáv
plenky, vatové tyčinky, papírové kapesníky
kojeneckou vodu, skleničky s příkrmy
dudlík, bryndák
foťák, pasy a doklad o pojištění

klarysek1
6. dub 2008

Ahoj holky, tak já jsem asi nejbláznivěkší mamina 😀 Letím se svým synem v červnu na Krétu, BEZ MANZELA, pouze s kamarádkou co má dvojčata.Letíme do super komplexu s brouzdalištěm, bazénem, 30 m od moře a máme studio s kuchynkou a terasou a vanou.
Já z toho obavy nemám, moooc se těším....Beru vše co jste tu napsaly plus, takový ten stan na pláž..kdyby chtěl hodit chrupku.
V září jedeme s manžou a známými do Itálie na Sardinii, takže 24 hodin cesta 😀 A jedeme autem..bereme kola, kolečkové brusle, surf a manža potápění...tady mám trošku obavu z cesty, ale myslím, že to zvládneme.
Když bylo malému 6 měsíců byli jsme lyžovat v Rakousku...6 hodin cesty a úúúplně v poho...v autě jsem přebalovala, kojila 😀
Myslím, že cestování je hodně o povaze rodičů a ne dítěte...když jsou oni v poho, tak mimčo taky 😀

bihan
6. dub 2008

Klarysek, ja tiež poletím sama s malou dokopy to máme aj s prestupom 15h tak sa teším 😅

Čo sa týka mora a detí, našej malej robí morská voda dobre na všetky možné detské vyrážky a zapareniny, ktoré sa jej bežne vyhadzujú. Ešte nechodí, takže piesok jej nevadí, ale v mori sa jej páči viac než v chlórovom bazéne...

grisgot
6. dub 2008

bihan, máte krááásné fotečky, kde se dá koupit ten anti UV obleček???? 😉

lusil2005
6. dub 2008

jeeeezis ja uz do tejto temy nevstupim!!! teraz som kukla na bihanine fotky a mam chut vsetko zbalit a utekat niekam k moru 🤐
inac fakt - kde sa da zohnat to UV oblecenie?

bihan
6. dub 2008

My ho máme zo športového obchodu - v oddelení na vodné športy majú aj detské oblečenie - toto je vraj na 2 roky 😀

lusil2005
6. dub 2008

heh mala je v nom uplne super. kde ste to co tam lezis nad malou na tej plazi?

nikka.vo
6. dub 2008

já se ještě trochu bojim slané vody... že bude mít Dominik ruce od mořské vody a začne si mnout očíčka a tak a bude řev 😖
bohužel jsou u hotelu i slané bazeny 😖 , to štve zase mě, nemám slanou vodu ráda, naštěstí je u hotelu brouzdaliště, tak doufám že to má sladkou vodu

s tím bazenkem to promyslim, je to fakt dobrý nápad 😵

Taky si myslim, že je to hodně o tom, jak k celé cestě přistupují rodiče, no jsem na to zvědavá. Většinou nic neřešim, ale až vstoupíme na letiště, tak to na mě padne-menší histerie 😀

malovani
6. dub 2008

Holky, jak jste na tom s brýlkama u dětiček, jaké s nima máte zkušenosti??? Nosí je vaše děti? Nevadí jim??? My jsme včera zkoušeli Evě dát na očka sluneční brýlky a ona začala hrozně plakat... myslím, že se lekla, že je najednou tma...

lusil2005
6. dub 2008

ja som malej par krat zo srandy dala moje slnecne okuliare na tvar, ked sa hrala a velmi sa jej to pacilo. smiala sa a gulala ocami 😀