Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

petule.h
12. čer 2008

no tak to já ani nejím...nicméně jasně, můžou ti ho odnést všude..já jen , že třeba v Itálii ho klidně okolo restaurace běhat nechám..my taky děláme výlety..já prostě nemám jen dobré zážitky z egypta, fakt pro mě drsné..a jejich mentalita mě neláká po tom všem a spousta lidí okolo co tam byli mi potvrdili, že je Tunis horší jak egypt..já jsem si o tom knihy taky četla, já Tunis i prodávala...to je jen ve mě co se mi stalo...já na něj rozhodně nenadávám..ale vím, že spousta lidí co tam byli s dětmi nebyli spokojeni třeba tak jako někde v Andalusii a evropských státech..ale to je názor člověka s člověkem, ty zase nemusíš ráda jezdit po evropě..

kristi
12. čer 2008

ja se nechci nikoho dotknout,ale to Tunisu ani do Egypta nepojedu nikdy. Nelaka me to a co jsem videla/slysela mi staci, ale moje pribuzenstvo tam bylo a i docela spokojeny, ja proste mam radsi tu evropskou mentalitu, no.

petule.h
12. čer 2008

no o tom to je, každý máme své...někdo zážitky, jiný z doslechu...já znám taky lidi, co tam jezdí rádi, jsou bez dětí, jedou si tam oddáchnout a taky po výletech..já prostě z dětmi volím taky evropu, je velká, spoustu z ní jsem neviděla a určitě mentalita a chování jsou pro mě důležité. taky čistota a příroda.. a památek má evropa myslím taky dost, já jen s tak malými dětmi po památkách nebudu tak moc cestovat... nic z toho nemají a já pak taky né, takže za týden 1-2 výlety bohatě stačí...my jezdíme s hodně dětmi a opravdu jsou raději u moře, večer na zmrzku, nějaký ten bazén, dětské hřiště..večeře, oběd..prostě klasická dovolená, ale prakticky pořád v pohybu, pač s dětma si neodpočineš... 😀

bramburka
12. čer 2008

tak super, kamarad stevard si s nami zařídil let a poletí s námi, tak snad bude protekce ve formě sezení vepředu. 😉

babula90
12. čer 2008

petule, ja som tú dovolenku za 20 000 Sk vyhrala, tak ju nenechám prepadnúť 😉 Ide sa Neoplanom, takže klima aj WC tam bude 😀 , naozaj je dieťa zadarmo pripútané na sedadle v autosedačke a kedže je tam dialnica, ide sa o 22h a príchod 8h. Mne dokonca dali kvoli zdrav.probl. 2 sedačky, takže budem celkom pohodlne sedieť.

petule.h
12. čer 2008

bramburka: tak to je prima...
babula: jasně, já jen, e jsem 6 let vypravovala busy, v létě alergiky..i jiné zájezdy, v zimě francii a nikdy jsem se nesetkala s nikým, kdo by si jí bral i na menší děti, tak to je jednině dobře, že dbáš na bezpečí... 🙂 .Ty 2 sedačky jsou skvělí, protože to si alespoň natáhneš nožky přes 2 sedajdy... ...jinak Vám přeji, aby jste opravdu jeli jen 10h..., ale jsem pesimistka, nevím kolik jedete km, my jezdíme do Itálie autem 1000km, vyrážíme tak ve 23h a taky jedeme celou cestu po dálnici, průměrem 150km/h a více, máme tak 2-3 zastávky když je to nutné,ale tak na 5 min a jedeme stejně dlouho...možná o hodinu déle, ale třeba jedete blíž 😀 .Rozhodně je prima , že jsi vyhrála a přeji Vám hezkou dovču, já teď každému závidím, jak mám těhu na konec července 😀

petule.h
12. čer 2008

babula: vy to ze slovenska budete mít asi blíž jak my tady z Prahy, nevšimla jsem si 😀 , tak nezapomeň strojek na komáry do zásuvky 😀

lusil2005
12. čer 2008

tak ten strojcek mam vo svojom zozname na prvom mieste!!!
mna uz chyta cestovna horucka 😒 a hlavne panika. urcite nieco zabudnem, nieco bude zle a nieco nevyde!!! a ked aj nic nezabudnem vsetko bude dobre a vsetko vyde, urcite bude manzel frflat na nieco!!!

babula90
12. čer 2008

no petule, konečne veríš, že od nás cesta na Makarsku trvá 10h. 😉
Vieš, každá cestovka je iná, nemožeš porovnávať, mne to majiteľka cestovky SAMA odporučila, tú sedačku, ved keby bola malá na rukách, ako by som ja spala? Ved to neni pohodlné ani pre jedného, v sedačke jej bude fajn, ak bude spať, nemusím ju ani prekladať, ked pojdem na WC, ideme všetci, takže manžel mi pomôže.
Kebyže nekojím, jasné, že idem SAMA, chodia tam ženy aj samé, je to rekondičný pobyt a tam by som sa zoznámila s niekým, ale niechcem ukončiť kvôli tomu kojenie. ☹ , v cene sú aj 2x plavky 😎 , masáže, joga. Je to s polpenziou na 11 dní.
Inak do Egypta ani do Tuniska by ma nik nedostal.Mňa láka Cyprus, Kalábria, Portugalsko.

babula90
12. čer 2008

lusil, mňa odo dnes chytá panika tiež, normálne som zpochybovala, či som sa rozhodla správne 😒 , lebo som dnes balila a zisťujem, že s 2 deťmi je tých vecí ao maku a neviem, kto to všetko odnesie!!!! Plienky kúpime asi tam 😒 neviete, či aj do Turecka treba ten elektr.odpudzovač komárov?
Napadla ma jedna vec, ak sa malá bude kúpať v bazéne a napije sa tej vody-ona vlastne nie je pitná, nemôže dostať hnačky? 😒

jabber
12. čer 2008

To je právě přesně to - mě baví poznávat jiné mentality, kulturu - je to pro nás Čecháčky - Evropany všechno taková exotika, všude člověka něco překvapí - mile a samozřejmě někdy i nemile, ale to už k tomu patří 😉 . Je dobrý si předtím přečíst aspoň něco málo o té které zemi nebo oblasti, aby pak člověk nebyl překvapený třeba tím smlouváním 🙂 . Já jsem si na něj zvykla a i mě o baví 😀 . Orient je skvělej, aponchie, máš recht 😉

petule - to je pravda, s malým dítětem to o památkách a poznávání krajů rozhodně není.... 🙂

babula - super, žes vyhrála, to je príma, gratuluju! 🙂. To jsi druhý člověk, kterýho znám, že vyhrál dovolenou. V Thajsku jsme se potkali s lidma, který pobyt tam vyhráli v nějaký soutěži a ta paní ještě dostala v práci za odměnu další dovolenou v SAE 😵 😵

jabber
12. čer 2008

babula - já myslím, že bazén bude tak přechlorovanej, že se nějakých bakterií bát nemusíš 🙂

babula90
12. čer 2008

jabber, ja som po tom tak túžila 😎 , vidíš a aká irónia!! Vlastne som sa zo začiatku vôbec nedokázala tešiť, lebo som nevedela, či pôjdem sama, s malou alebo doplatíme 😒 , vieš, kebyže sme to vedeli skôr, do turecka by sme nešli, takto máme výdavkov! ešte daň z toho budem musieť zaplatiť 😉 ale najviac s ateší naša 7 ročná,na mušle 😀 Inak, Thajsko ma láka najviac zo všetkého, na to som zabudla! Kamoška bola tento rok.

lusil2005
12. čer 2008

juuuj ja tiez rada spoznavam ine kultury, egypt uplne milujem!! ale pre mna je vzruso akonahle prekrocim hranice. kamkolvek. aj ked hned v rakusku vidim pri ceste krik ktory rastie vsade pri slovenskych dialniciach, je to ine!!! lebo to je ZAHRANICNY krik! 😀 😀 😀 no proste sa vytesujem z kazdej blbosti.

babula90
12. čer 2008

lusil, aj ja! v zahraničí je všetko iné, len škoda, že človek nemôže cestovať, koľko sa mu zažiada! kde sú tie časy, čo sme spoznávali svet? teraz máme dom a deti a peňazí niet 😒 inak som bola riadne napálená, ked mi nedali víza do Austrálie ☹ ☹ ☹ ☹ tak namiesto toho sme si zadovážili Emmu. 😉

jabber
12. čer 2008

lusil, babula 😀 😀 😀

jabber
12. čer 2008

babula - ještě k tomu odpuzovači komárů - my jsme ho měli (vozíme ho všude) a nepoužili jsme ho 😉

lusil2005
12. čer 2008

babula haha emma namiesto australie, to im vlastne mozes podakovat ze ti nedali viza 😀

inac podla mna ten antikomarovy strojcek je lepsie mat a nepouzit ako nemat a potrebovat...

petule.h
13. čer 2008

holky...to je jedno kam jedete, hlavně , že budete spokojené vy... 😀 . Já teď např.jedu na výlet do Liberce a těším se 😝 ...mějte se hezky

mtsl
13. čer 2008

dovolenka s 4,5 mesačným bábom bola super - doporučujem. super sme zvládli lietadlo aj teplo pri mori a aj kopec výletov 🙂

lusil2005
13. čer 2008

mtsl no gratulujem! super ze vam to tak vyslo. ja si tiez myslim ze so 4-5 mesacnym babom by to bolo jednoduchsie ako s 13 mesacnym. no ale co uz. vek jej nezastavim 😅

kazdovci
13. čer 2008

kocky nemam cas listovat celu temu, neporadite niektora miesto v chorvatsku na dovcu s malym babom. priorita piesok a pekne ciste ubytovanie. dik moc

petraluk
13. čer 2008

Kazdovci písek je např. na osrově Rab v Loparu, nebo ostrov Krk Baška 😉 Ubytko neporadim, my spali skoro vždy ve stanu nebo jsme si tam sehnali nějaký penzion, většinou se vždy něco najde na místě 😉

babula90
13. čer 2008

lusil, emma to už vie 😉 bohviekedy by som sa odhodlala na dieťa, ve=´d ešte teraz sa cítim na 16 😀 😀 😀
ale ja rada plánujem a povedala som si, že by bolo viac než pekné, aby sa narodila v tom magickom roku 2000 a vyšlo to! 🙂

jabber
13. čer 2008

mtsl - super 🙂 a kde jste byli?

kazdovci - taky Omiš 🙂 http://www.chorvatsko.cz/stdal/omis.html

heppu
14. čer 2008

ahojte viete mi poradit ci je vhodne letiet lietadlom so stvormesacnym miminkom??

babula90
14. čer 2008

ahojte, tak v pondelok ráno odlietame, potom sa ozvem. Držte nám palce. 😉

niki2
14. čer 2008

Tak ja taky nedam na Tunis dopustit, jezdili jsme tam sami, potom se starsim (v te dobe 15 mesicu a ve 2 letech) a ted bych tam klidne vzala i mladsiho. Nejela bych jen s uplne malinkatym bez zakladniho ockovani.
Jsou tam i dobre zarizeni na deti, vsude detske stolicky, detska hriste, vsude pomuzou s kocarkem, nikomu nevadi, kdyz dite beha a krici... To je pro nase krakeny raj. Z Nemecka by nas asi vyhostili 😉
Chutna mi jejich jidlo, libi se mi jejich muzika...

jabber
15. čer 2008

babula - tak ať se vydaří! 🙂

aponchie
15. čer 2008

ja bych asi taky ted v tento moment s malou nejela do Tunisu pac mam o ni strach je pravda ,ale ten strach muzes mit naprosto vsude jako mala Madeleine ze? 😒 ono je fuk kam jedes..ja mam orient rada,mam rada hory velehory Indii Nepal takze pro me to bylo paradni sice to neni jeste ten pravej orient ,ale aspon tak a ja mam celkem dobre vzpominky na vsecky dovolene ..nevim jestli to bylo tim,ze je to uz davno ..pac sem to vsecko obsolvovala s nasima v dobach jejich podnikani..navic ja neslysela nikoho kdo byl v Tunisu si ztezovat..absolutne neberu stiznosti nekoho kdo se vrati a zacne remcat neco ve jako:fuuuuj to maso skopove ono smrdi a bleeee oni maji vsude velbloudy no fuuuuj nejake cerne zenske zametaji pred balkonem apod..proste veci ,ktere vis kdyz tam jedes to je jako koupit si tezkej kocarek a pak nadavat neee nebrat ot je tezka krava 🙂 takze tak..ja mam zase zkusenosti z Mallorci..nelibi se mi nuda tam je a nic k videni aspon pro me..El Arenal ta udajne nejuzasnejsi plaz je o nicem..samej obchod,bar,hotel narvany nemcourama a rusakama,proste nuda..jako jezdit s malickym prscket v kocare a utracet za hovadiny ,ktere sou predrazene je fakt o nicem..ale treba Recko je bozii..to si myslim bych doporucila rodinam s miminkama ,ale zase..tam kde je pisek..byla sem na Korfu,ale samej kamen..me to nevadilo,jenze malej bracha 4roky byl nanervy a furt jecel jak ho to boli 😀