Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

jabber
15. čer 2008

aponchie - a kde na Korfu jste byli? 😕 My tam měli píseček....a je to jediný z řeckých ostrovů, kde jsme měli svojí vlastní pláž a byli na ní úplně sami 🙂 😵

aponchie
15. čer 2008

na Korfu hned vedle te hory Pantokrator v takovem studiu a z balkonu sme meli vyhled na tu druhou zemi kurna jak se jmenuje Albanie?bylo v noci videt jejich pobrezi fakt nekecam,ale vsude v okoli jen kameny

babula90
15. čer 2008

jabber, ďakujem, už som nervózna 😒 , len aby sme niečo nezabudli. Ozvem sa!!!

mtsl
15. čer 2008

boli sme na Rodose, Faliraky. boli tam aj 3 jednoročné detičky a tiež to zvládali veľmi dobre.

jabber
15. čer 2008

aponchie - tak jsem koukala na ten odkaz a ta první recenze na personál mě teda dostala 😀 😀 😀

aponchie
16. čer 2008

jabber no ja to ani necetla 😀 navic sme bydleli ne primo v tom hotelu ,ale vedle ve studiu sami ..ja hotely moc nemusim..ale na jidlo se prave chodilo tam a na bazen a jinak plaz hned pod tim,ale pres cestu

lusil2005
16. čer 2008

mam najnovsiu dilemu. sesternica mi ponukla ze mi moze poziciat chladnicku ktora sa da zapojit aj do auta aj do elektriny. na izbe chladnicku mat nebudeme. mam ju zobrat? na jednej strane je to fajn vec, ale - zaberie v aute dost miesta, malej beriem vyzivy a ovocie budem kupovat tam, a a - a celkovo trepat sa s tym hore/dole... no neviem. co myslite?

jabber
17. čer 2008

lusil - vy to máte s jídlem, ne? Tak bych jí asi nebrala 🙂 .

sirinka
17. čer 2008

ahojte...mate niekto skusenost s malorkou? hlavne sa chcem opytat na vodu pre babatka na pitie, ci sa tam da v pohodee kupit alebo si treba zobrat...

anddy
17. čer 2008

Ahoj holky, vuubec nestiham Vas procist, tak nevim jestli jste to tu uz neprobiraly.....holky jak zabezpecujete prcky treba u bazenu? Davate jim rukavky nebo vesticku kdyby tam nahodou zuchli? 😀 a bebo u more, me prcek uz zacina pomalu chodit,tak nevim co je lepsi jestli rukavky nebo vesta...prosim prosim co uz jste byly na dovce dejte mi par dobrych rad 😀 klidne do IP Dekuji dekuji 😵

petraluk
17. čer 2008

Lusil jestli to máte s jídlem a pro malou máš zavařený nebo koupený výživy, tak bych se s ní netahala 😉

Sirinka voda vhodná pro mimča se dá koupit snad plně všude ne?! 😕

Anddy zatím nezabezpečuji, protože nechodíme jen lezeme. U moře budem hlídat a bazén nemáme 🙂

sirinka
17. čer 2008

petraluk ja dufam, ze ano, tahat by sa mi s tym teda nechcelo...ale vies, iny kraj ina mrav, pre istotu sa radsej opytam...

petule.h
17. čer 2008

voda stačí opravdu jen neperlivá, kojenecká být nemusí, ale lékárny máš když tak všude...pokud jedeš autem, tak to bych klidně balík vzala... co se týče výživy, tak v 11 měsících už jí trochu i s vámi a určitě pije mléko né? já nevím kam jedete...každopádně lednici já beru vždy do auta také...pokud jste bez jídla tak to do auta vem, když je na to zvyklá, náš malej pil mléko a jedl od nás, takže jsem je už nepotřebovala.
u baznu též nezabezpečuji a hlídám, vloni mi tam malej i skočil...nechtěl za žádnou cenu rukávky 🙂 ale hned jsem ho vytáhla...jinak jsem koupila kruh ze sedátkem , to ho bavilo, nic jiného si nechtěl dát prostě nandat...jo do člunu vlezl, to ho bavilo...moře v itálii je mělké, tam skákal přes vlnky... 😀

sirinka
17. čer 2008

petule ideme na malorku a o jedlo sa nebojim, ona spapa vsetko... 🙂 , a kojime sa takze to je tiez ok, len ta voda ma zaujimala...

petraluk
17. čer 2008

Petule jí s náma, to si mě pobavila 😀 Spolu jíme max. jogurt a to já si tam ještě něco přidam, protože bílý nejim 😀 Já pro malýho beru 1 balík vod, pokud se vejde, jinak jí tu necham a tam si tu kupovanou radši převařim. Malej má od narození nějaký střevní potíže, takže nechci nic riskovat 🙂

petule.h
17. čer 2008

sirinka: jestli je to v hotelu s jídlem, tak neperliou vodu tam určo mít budou a ve španělsku bych se nebála jí koupit, je fakt, že já brala do bulharska taky 3 vody do kufru jako pro začátek a pak jsem to dokoupila na místě, taky tahám konvici všude 😎
petraluk: to platilo na sirinku, a kam se chystáte vy? já do itálie taky brala vody, když byl tomík menší, ale tam je to levnější jak tady...takže vloni už jen vody na cestu 😉 a vše kupujeme tam.Jen bereme na cestu lednici , kde mám máslo a sýr...a tak něco na první den k jídlu a svačinky na noc, red bull...apod. Jinak jsem myslela třeba těstovinky pro malého s omáčkou...apod.. 🙂

sirinka
17. čer 2008

petule diky za info 😵

romca3
18. čer 2008

Ahoj holky, tak jsme v neděli přijely a bylo to celkem fajn. Malá byla super. Trochu mě rozladil pokoj, protože byl asi 30 metrů od baru a do 24 hod. byl docela rachot. Komárů bylo mnoho, tak to chce něco sebou. Ten stroječek do zásuvky vůbec nepomáhal.

petraluk
18. čer 2008

Petule my jedeme do tvýho oblíbenýho Chorvatska do apartmánu 😀 😉 . Já potřebuji malýmu vařit nebo spíš ohřívat domácí jídlo, kupovaný nesmí a taky lednice je u nás třeba. Jinak bychom radši jeli do hotelu se všim ☹

Romco a kde že jste to byli 😕

lusil2005
18. čer 2008

ja som sa rozhodla, ze malej kupim aj nafukovaci bazenik. ono je to mozno trosku lepsie na cvachtanie na plazi, aj sa tam ta voda trosku prehreje, a auto odvezie.

petule.h
18. čer 2008

petraluk: vždyť v hotelu vaří většinou po domácku 😀 , tak asi má Lukášek nějaký problémy, tak to chápu..no my taKY JEZDÍME RÁDI DO APP. a když jedu do hotelu tak tahám konvici ssebou a hlavně musím mít lednici na pokoji.. 😀 naštěstí třeba na Mallorce, Itálii a různě po evropě je app dost i s jídlem 🙂
Lusil: bazének v roce teda obdivuji,že vydrží,máš asi hodnou holčinu, můj syn by mi tam naházel písek a šutry a bylo by po vodě 🙂 . jestli chodí, tak ho budou zajímat vlnky 😀

bramburka
19. čer 2008

já jsem vám sem včera psala, ale zmizelo to, takže čččččččččááááááááááááááááuuuuuuuuuuuuuu, my letíme za hodinu vyrážíme. !!!!

kristi
19. čer 2008

uzijte so tp 🙂

petraluk
19. čer 2008

JJ, bohužel má nějaký zdravotní problémy, nesmí žádnou petržel, rajčata apod. což je skoro ve všech kupovaných slkeničkách. Jeden čas to i vypadalo na alergii na mrkev, což bylo fakt hrozný, to jsem nevěděla co mu vařit.
My taky berem malý bazének, Luky si v něm vydrží hrát hodiny sám. Akorát bude problém, že občas leze ven a zpátky, takže tam natahá písek 😀 Ale beru opravdu ten nejmenší, průměr 60cm, takže se v pohodě vyčistí 🙂

petule.h
19. čer 2008

tak to nic moc...petraluk. ale ono se to časem může ztratit...my zase máme alergii na čokoládu

petraluk
19. čer 2008

Oni právě čekaj jestli se to samo ztratí 😀 Má pořád ve stolici hlen a do 7 měsíce měl i nitky krve. Dělali mu strašně vyšetření, ale na nic se nepřišlo. Tak se čekalo, jestli to nezmizí s příkrmama, krev zmizela, ale hlen tam má pořád. Takže teď se zase čeká, jestli to nezmizí až začne jíst opravdu dospěláckou stravu,myšleno kousky a opravdu všechno. Náš Luky už je mezi dr. slavnej, naše dětská volala dr. do nemocnice a ta si nás tam nechala. A ta zase všechno konzultovala s dr. s jiný nemocnice v Plzni, s. dr. z Prahy a ještě z Hradce 😀
Kdyby to nezmizelo, tak ho čeká další vyšetření ☹

Já už si pomalu připravuji věci na dovču, abych na něco nezapoměla a hlavně toho pak neměla tolik. Přítel si bohužel zabalí svý hadry a zbytek je na mě.Zatim je toho jen 1 přepravka, ale v hlavě už toho mam spoustu.
Už se nemůžu dočkat. Jen jsem koukala na počasí a teď tam má být hezky a pak pršet a jen 24st. ☹ Zatim je tam jen předpověd do 2 dnů před našim odjezdem, tak snad se to spraví. Jedeme na 14 dní, tak snad nebude tak dlouho pršet, to by byl pech 😅

sirinka
19. čer 2008

tak ten bazenik zoberiem aj ja 😎 diky za tip...

petule.h
19. čer 2008

petraluk: to přesně měla kamarádka s tou stolicí a zjistili po dlouhých vyšetřeních, že je to mlékem a že je to mimi alergické na mateřské mléko, takže přestala kojit a začala dávat HA bebu a příkrmy...no a vše ok...ale ty už asi nekojíš...tak nevím, hlavně aby byl ok 🙂

petraluk
19. čer 2008

Petule.h kojim a asi ještě dlouho budu, jelikož malej vůbec nic jinýho nechce pít. Jeho ostatní přájem tekutin je max. 50ml vody 😒 Něco s MM už mu taky vyšetřovali. Uvidíme až přestanu kojit, zatim bych to ale ráda ještě nějakou dobu vydržela, tak max. do roka a půl 🙂