Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

milhaus
11. črc 2008

trixi take mali deti by sa mali chranit i oblečenim a nemali by sa vôbec opalovat

trixi
11. črc 2008

ahoj milhaus, ved prave. My sme nasho maleho obliekali do specialneho tricka s ochrannym faktorom 50, na hlave siltovka a este bol aj naboxovany 50tkou a stale sme boli v tieni. Okrem plavania v mori. Ale ti nasi znami nechali to dievcatko na slnku. A este ma sokovalo, ked jej trosku ustupili teploty, tak s nou isiel jej tatino na slnko, lebo si chcel zaplavat a ona chcela ist s nim. 😲 . Samozrejme, ze jej teplota hned vystupila pomaly cez 39.

katkaromi
13. črc 2008

ahojte. Chcem vas poprosit o radu. Bol niekto z vás tento rok autom v Chorvátsku? Koľko vám vyšli dopravné náklady? My sme rátali cca 5500-6000 Sk ale z okolia počúvam že to vyjde okolo 10000. Jasné, záleží kam sa ide, ale zaujíma ma to tak orientačne. Zrejme sme v tom našom rozpočte zabudli na nejaký povinný poplatok.. ďakujem pekne.

trixi
13. črc 2008

ahoj katkaromi. My sme boli autom v Chorvatsku v juni. To sa este neplatila dialnicna znamka v Slovinsku, platilo sa tam mytne. Ja Ti nepoviem cenu, kolko nas stala cesta - ale musis pocitat s dialnicnou znamkou v Rakusku - kratkodoba je myslim platna 10 dni (stoji okolo 7,60 Euro), dialnicnu znamku v Slovinsku, nemaju kratkodobe (myslim ze je polrocna-stoji 35,- Euro a rocna - 55,- Euro) a potom mytne poplatky v Chorvatsku, zalezi kam idete a aku cestu si zvolite (napr. tunel Ucka, rychlostna cesta na Vrsar a pod). Plus tankovanie. My sme tankovali cestou tam 1 x v Slovinsku (tam vychadza benzin najlacnejsie) a 1 x cestou spat. Asi som Ti neporadila.

katkaromi
13. črc 2008

dakujem pekne za odpoved. my by sme sli cez madarsko. ale vyzera to tak, ze tento rok teda pojdeme na dovolenku na slovensku. 😵

sasenka
13. črc 2008

Milhaus, my sme tiež mali celotelové plavky s UV pre malého (16mes) a na ruky-nohy som ho natierala 40-kou faktorom. Ale pri mori sme vyzerali ako exoti, všetky detičky holé alebo len v plienke 😒 !!! No aj ja som ho vzliekla trochu na slniečko, ale len ráno do 9:00 a potom až podvečer, alebo na bazénoch, tam bol stále v tieni. Aj tak je trošku opálený, teda hlavne ručičky, nohy od kolein a líčka mu chytilo. Ale teploty teda nemal, liekov sme sa ani nedotkli po celý čas. Boli sme v Chorvátsku (28.6. - 6.7.)

sasenka
13. črc 2008

Dopravné náklady:
nafta 4500,- + poplatky za dialnicu v Chorvátsku (do 2000,- 1 cesta, to je uplne cela dialnica)

My sme šli cez Madarsko, tam mimo dialnice (nam sa neoplatí, inak 10 dnova známka cca. 150,- SK)
na prechod Goričan priamo do Chorvátska, teda Slovinsko sme obišli (tam sa inak platí 35,- EURO dialničná známka)
od hraníc do Zagrebu poplatok za dialnicu 1 cesta 36,- Kuna (cca 150,-), dalej sme šli na Rijeku (49,- Kuna poplatok/1 cesta) a na ostrov Krk (30,- Kuna za most - obojsmerne)

presne poplatky za dialnicu najdete na www.hac.hr alebo www.hak.hr

jabber
15. črc 2008

Holky, nepsal jste tady někdo, že jedete na Rhodos? Dneska tam bylo zemětřesení, to je teda mazec - tomu říkám zážitek z dovolený 😕 😅

susik77
15. črc 2008

Ahojte, vcera sme prisli domov z Bibione, mozte pozriet fotecky 🙂 bolo super, krasne plaze, pieskove, mohli sme chodit bosi 🙂 pre deti uuuzasne 🙂 aj my sme si oddychli 🙂

petule.h
15. črc 2008

Ano Itálie je prostě pro děti super

sirinka
15. črc 2008

caute...dnes sme sa vratili z dovolenky z mallorcy a uf...uz by som si to asi dobre rozmyslela, ist s rocnym babatkom...klarke sa tam prerezali tri zuby...z toho dve stolicky, spanok v cudu...jedenie taktiez...spiatocny let nam o 5 hodin odlozili, takze sme sa s nou trmacali celou nocou... 😒
ale more bolo super, tam sa klara krasne vysantila a potom rovno sup do piesku no parada...
ale my sme teda moc casu na oddych nemali, ani najest sme sa nemohli v klude, asi by som uz uprednostnila dovolenku na sk s babatkom

serafinka1
16. črc 2008

Ahojte,čítam,že ste dali detičkám tričká s faktorom 50. Môžete mi poradiť kde ich dostať? My sa chystáme k moru do Chorvátska v septembri. Malú síce neplánujem vôbec vystavovať slnku, no pre istotu, keď pôjdeme do vody a tak.

jabber
17. črc 2008

serafinka - myslíš takové ty dětské UV oblečky? Ty jsem viděla v Nextu a v MotherCare 😉

hubka
17. črc 2008

Susik 77-aj my planujeme v septembri s malym do Talianska, na palmovu rivieru, urobili sme s manzelom kompromis, pretoze chorvatsko uz nemusim, minuly rok sme tam boli, sice v juli, ale plaze uz o osmej plne alebo obsadene uerakmi, kedze som bola tehotna tak som citila kazdu skalku a to som mala uterak a karimatku pos sebou a ten hotel???islo ma porazit...tento rok chcem ist velmi ale obavam sa, ze si to moc neuzijem, nakolko zubky este stale nic a maly sa musi doobedu riadne vyspat, pretoze v kociku mi uz spat nechce a v horucavach uz toboz...takze asi budeme potrebovat ubytko hned pri palzi 😝

janab78
21. črc 2008

V září pojedem do sev. Itálie, ale nemůžeme se shodnout, kdy jet. Manža by chtěl vyjet z Čech brzy ráno. Nevíte někdo, jestli jsou po cestě zácpy na silnicích?Kudy jezdíte? Taky nevím, jak malou budu v autě zabavovat po tak dlouhou dobu v autě(bude jí 8 měsíců). Nemáte nějaké fígle?

sasenka
21. črc 2008

Sirinka, ked ideš na dovolenku s dieťatkom, tak nemožeš očakávať, že si tam budeš ty oddychovať 😉 My už takto aktívne oddychujeme 7 rokov, teda na dovku nechodíme kvoli sebe, ale kvoli deťom a o nejakom klude, posedení pri večeri nemože byť ani reči! Teda tento rok sme mohli posedieť, len ked maly zaspal v kočíku o 21:00 a malá mala svoju Minidisco, tak sme mali hodinku v bare na pláži pre seba 🙂 .
No a letecky by som fakt s mimčom nešla, práve kvoli tým oddletom v noci, posúvaniu odletov a pod. Preto chodíme do Chorvátska (do Talianska manžel isť nechce) aby sme to zvládli autom a nemuseli sa nikomu a ničomu prisposobovať, teda okrem našich detí. A aj preto, že keby nebodaj viac ochoreli, zbalíme sa a ideme domov, nech to tam nemusíme trápiť.

Janab, najlepšie je cestovať v čase ked dieťa zvykne spinkať, my zásadne na noc, ked bola malá menšia, tak do Bratislavy ceu poobedne spanie, tam sme strávili den u známych a potom na noc. Teda neprisposobovať dieťa sebe, ale naopak a bude to OK.

petraluk
21. črc 2008

Ahoj tak my se včera vrátili po 16 dnech z Chorvatska a všechno bylo naprosto super. Už bych nikdy neváhala jet s takhle malym mimčem k moři. Navíc mě všichni strašili, že 16 dní je moc a my bychom tam klidně byli celý léto. Luky obě cesty naprosto prospal, i když se doma budí i 2x za noc. Byl moc hodnej, nebyl problém ho udržet na dece, jen se musel hlídat, aby nepojídal kamínky nebo písek 😀 ale to bylo to jediný. Na pláži jsme byli ve stínu nebo jsme měli slunečník, ale stejně měl malej na sobě pořád tričko. Já si rozhodně odpočinula. Někdo tu psal, že nemá cenu brát dětem moc jídla, že jim stačí mlíčko, tak to u nás vůbec neplatilo, malej jedl o hodně víc než doma.

Pokud bude volný v září ubytování, tak pojedem ještě na týden 😵

snupik
24. črc 2008

sussik77:jééé 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ....úplně jsi mě navnadil 🙂 🙂 a...já do bibione a okolí jezdila s našima každý rok od narození asi do 13 let 😉 ...nejprve do pinedy, pak do lido del sole...na výlety do portoguara a lignana...jeeelllaaaa bych tam ted s malým hned, ale manžu tam nedostanu..prý tam plvou v moři igelitky atp.....byl tam jednou...a já ho tam nedostanu....achjo ☹ 😒 😠 🙄

snupik
24. črc 2008

my poletíme 19.8.do turecka, tam kde jsme byli s manžou..tak snad vše zvládneme s malým dobře 😝 strašně se těším, ale na druhou sztranu mám děsný bobky 😅 😕 🙄

helenapce
24. črc 2008

jé to jsem ráda, že jsem vás objevila, my se chystáme za sluncem v zimě, to bude malýmu 8 měsíců, tak se trošku bojím, ale vidím, že to problém snad nebude...

binki
26. črc 2008

snupiku: už jste letěli s malým někdy někam?

snupik
27. črc 2008

NO...PRÁVĚ, ŽE NEEE...BUDE TO PREMIÉRA☹

binki
27. črc 2008

😅 odkud letíte?

snupik
28. črc 2008

Letíme z Prahy...poprvé s malým ☹

binki
28. črc 2008

snupiku, je Jakoubek klidné dítě nebo patří k těm aktivním? jak to vidíš?

makyna123
1. srp 2008

ahoj holky, letěli jste někdo z Dráždaň??????

luckahr
1. srp 2008

holky, jak řešíte přípravu (ohřátí) příkrmu, když bydlíte v hotelu a nemáte kuchyňský kout? Díky

martas123
1. srp 2008

luckahr - mám ohřívačku chicco, je do zásuvky nebo do zapalování do auta, takže na cestování super věc. hodně jezdíme na výlety, takže ji využiji a používám ji i doma, místo mikrovlnky. 😉

zuzume
1. srp 2008

ja som zobrala na dovolenku rychlovarnu kanvicu

luckahr
1. srp 2008

martas, díky za tip, kouknu. Zuzume, tu bych taky vzala, jen ale přemýšlím, jak to prakticky ohřeju 😕 jak to děláš? dík 🙂