Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

zuzume
1. srp 2008

uvarim si vodu nalejem do mensieho hrnceka a vlozim bud flasku alebo skleneny pohar s prikrmom a je to uohriate 😉

luckahr
1. srp 2008

tak jsem si to taky představovala 🙂 tak bezva, díky 🙂

zuzume
1. srp 2008

neni zac 🙂

mkr
2. srp 2008

ahoj, my jsme nedávno přiletěli z Djerby supr dovča, ale jestli můžu poradit jeďte na dovču s rodiči to si potom tu dovolenou trošku užijete o ni budou rádi, že se můžou postarat o vnouče a vy budete mít chvilku klid
jestli se chystáte autem tak jeďte na noc, kdy ten prcek spí je to jednodušší pro všechny a na silnicích je klid popravdě bych se třeba až do Itálie autem nevydala

monika26
5. srp 2008

Ahojte maminy. Rada by som sa opytala, ci sa do lietadla moze zobrat detska vyziva a sportovy kociar.
Ci ho letusky vedia niekde uskladnit, nakolko ho nechcem davat do batozinoveho priestoru, aby sa neposkodil.
A ako ste to riesili so stravou? Nasa Emmka kupovanu stravu od HIPP nechce, velmi ju z toho trasie. Sterilizovali ste? Dakujem

monka.s
5. srp 2008

Ahojte babenky,pripajam sa do fora,dlhe roky sme jazdili na dofcu Chorvatsko-Tucepi,toto leto uz mame maleho 5mesacneho drobca,chceme ist koncom augusta na tyzden,autom,ale zhanali sme hotel s bazenom a all Inclusive,bohuzial v chorvatsku som nasla len v Dubrovniku a v Gradaci,kde sa aj chystame,nemate nahodou niekto skusenost s hotelom LABINECA?Preletela som prispevky,myslela som,ze s tak malym dietatkom sa do mora neda,vo vanicke kupat sa miluje,ale neviem co v bazene,nemame moznost chodit do plavania pre mimca,co ma mrzi,lebo som bola dlhe roky v zahranici,kde je vsetkeho kulturneho vyzitia a teraz tu v nasom malom metecku a okoli ziadna slava,tu to plavanie este nedorazilo.Inac maly je po tatovi,v aute to sa mu paci,tak dufam,ze prespinka cestu,ako 2mesacny bol s nami na chate,ale dostal sok,ked som ho sla kupat v inej kupelni,to sme neverili ako vrestal a na druhy den znova zachvat,asi sa mu ocividne nepacila kupelka. 😵

aussiegirl
8. srp 2008

monika 26: caff, my sme leteli s nasim syncekom do chorvatska ked mal 3,5 mesiaca a cely let BA-DUB prespal tam aj spat. len daj pozor aby mal dudel v pusinke, kvoli vyrovnavaniu tlaku - mozu ho boliet uska.
kocik ti dovolia odtlacit az k lietadlu, tam ti ho ale zlozia a ide do batozinoveho priestoru. po prilete ti ho hned ako vystupis z lietadla pristavia k schodikom z lietadla - nemusis sa bat, ze by ti ho poskodili, nemaju kedy.
na palubu sme brali aj jedlo (BEBA) a vodu-o dost viac ako bolo povolene, len som ju musela ochutnat 🙂. vriacu vodu v termoske som ani nemusela ochutnavat 🙂)
my sme vtedy este nedokrmovali, a kamaratka mala hippky, takze tu ti viem poradit len tolko, ze kup si tam novy hrniec, v ktorom budes malej pripravovat zeleninku, ja som tiez kupila a v tom som sterilizovala flase. inak nasa domaca ma riadne dostala: zhanala som vodu na pripravu mliecka a ona na mna pozerala ako na zjavenie, ze ona a aj sucasne maminky len prevaraju vodu z vodovodu 😨 . ...ja som neriskovala, kupila som malemu v lekarni humanu (bola dokonca lacnejsia ako u nas)...a pred par dnami som v madarskom tescu objavila mineralnu vodu JANU Baby - myslim ze je to chorvatska znacka a konecne ju zacali robit aj pre babatka.
peknu dovolenku prajem!!!!!

mata.mata
13. srp 2008

ahoj holky, v zari nas ceka Kypr s 9 mes mimi. Nechce se mi tahnout kufr plny sklenicek, premyslim, ze neco by jsme koupili tam (maso-zel prikrmy, ov.presnidavky, jogurty,pleny, mlicka) nemate zkusenost??? Kazda rada zlata, predem mockrat díííík 😉

snupik
14. srp 2008

ahoj maminky, tak my v úterý odlétáme s Kubíkem do Turecka...to bude mazec🙂

kacerka
22. srp 2008

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jestli je možné někde v letadle přebalit mimčo. A potom jestli jste si nevšimly, zda se v těch plážových obchůdcích (konkrétně na řeckých ostrovech) dají sehnat dětské stany na pláž - nechtějí se nám tyto věci tahat s sebou (plážové hračky a právě ten stan), tak zda se to tam dá pořídit. Díky 😉

petraluk
22. srp 2008

Kacerka s letadlem neporadim, ale myslim, že tam snad na to něco je 😉

Plážový stany i hračky mají všude u moře, kámoška letos byla v Řecku a kupovali ho tam. My byli v Chorvatsku a taky je tam měli, jen trochu dražší než u nás ve slevě 🙂 A co mě překvapilo, ty hračky a nafukovací bazénky a pod. byli od stejný značky Intex jako se prodává tady 😉

kacerka
22. srp 2008

peťo, díkes, mně je tak nějak jedno, jestli to bude o pár kaček dražší - je to neskladný (teda ten stan skladný je, ale tahat se nám s tím nechce), takže to tam hodláme nechat pro děti, které přijedou po nás 😉

petule.h
23. srp 2008

kacerka: přebalovala jsem na wc, jakýsi pult tam je, je to sice drama, ale jde to...jinak holt na sedačce...to taky jde, když vylezete ty i manžel, aby mělo dítko jak ležet, ale do řecka je to myslím cca 2h letu, tak to myslím, že zmáknete bez přebalení, pokud teda nenastane větší akce...než letadlo vzlétne do určité výšky, tak to taky trvá než se můžete odpoutat a pak taky když přistáváte...to zabere min 30 min letu 😀
Jinak všude se prodávají deštníky(ty malé)...

kacerka
24. srp 2008

petule, to já jen pro jistotu, kdyby se náhodou po.... Jinak to zvládneme bez přebalování 😉

dididi30
24. srp 2008

ahojte
my ideme dnes tak na cely den, mame to hodinu cesty 😉 no a mala bola pri mori uz ako rocna, pohodka celu cestu autom prespala 😉

luckahr
24. srp 2008

Ahoj holky, ve čtvrtek jsme se vrátili z Řecka (z Kosu) 🙂. Bylo to úžasný, všechno bez problémů, malej krásně zvládnul cestu i celý pobyt 🙂 . Plážovej stan jsme měli, nicméně v něm byl jednou, protože už tak jako poskakuje, takže udělá dva skoky a je v písku. Buď byl v kočárku, spinkal, hrál si nebo s náma pod slunečníkem nebo v moři 🙂 bazenek jsme tady už nezvládli koupit, takže jsem předpokládala, že koupíme v pohodě tam, ale.......náš hotel byl "na samotě" a byl tam jedinej minimarket, ve kterym měli poměrně ty bazenky dost veliký, takže jsme se na to vykašlali a v moři byl malej nadšenej. A třeba ten plážovej stan tam neměli vůbec.........je ale fakt, že jsem potom koukala jen v jednom obchodě, pak už ne, takže někde by člověk třeba sehnal. Co se týče příkrmů, tak ty v Řecku (resp. na Kosu určitě) mají ve větších supermarketech.........kupovala jsem šťávičku. Třeba v lékárnách to vůbec nevedou, ptala jsem se asi ve 3 v hl. městě.

mata.mata: a na Kypru si pamatuju, že měli příkrmy i v lékárně. Záleží, kde je člověk ubytovanej a jak se dostane buď do většího obchodu či lékárny, takže pro jistotu bych si pro začátek radši něco vzala sebou.
kacerka: v letadle přebalovák byl, ale nevyzkoušeli jsme. Kam se chystáte🙂? Hned bych jela zas 😉

luckahr
24. srp 2008

mata.mata: a pleny, jogurty, mlíčko tam koupíš v pohodě, pokud nebudete někde na samotě 🙂

kacerka
24. srp 2008

lucko, příští neděli letíme na Zakynthos. Na Kosu jsme byli před dvěma lety 😉

kikita.nikita
24. srp 2008

Ahoj holky, no obdivuju vás, že na dovču si troufnete s prckem...my jsme nestihli svatební cestu a tak do řecka poletíme příští rok bez malý. má se narodit co nevidět, tak až budeme odjíždět bude jí něco málo přes rok 🙂 tak to tu čtrnáct dní zvládne s babi a dědou a ti se už moc těší a to je to za rok 😀

smardik
24. srp 2008

kikita.nikita my se berem příští rok a na svatební cestu plánujem jet s malým a to mu bude 11měsíců

kikita.nikita
24. srp 2008

smardík - jak říkám, obdivuju vás 😵 k moři prcka vezmem to jo, ale až z toho bude mít trochu rozum. a notabene my si od prcka odpočineme 🙂

kacerka
24. srp 2008

kikita, jsem na Tebe docela zvědavá - já bych kvůli dovče teda svýho ani ne ročního syna opustit nedokázala 😕 Uvidíš sama, až porodíš, že i dvě hodinky bez něj a bude se Ti stýskat. I když můžeš být jiná nátura - nemyslím si o sobě, že bych byla bůhví jak přecitlivělá, ale týden bez prcka si fakt představit nedokážu 😝

smardik
24. srp 2008

kikita myslím že si to užije, já si prostě neodkážu představit sejně jako kacerka že bych svého malého opustila a myslím že v 11měsících bude s tolik písku nadšený 🙂

bambusko
24. srp 2008

tiez je mi cudne, ze par dni pred porodom sa tesis na dovolenku bez dietata 😕 my ideme o tyzden so vsetkymi troma, najmladsi bude mat 7,5 mesiaca 🙂

kikita.nikita
24. srp 2008

kacerka - jo, neříkám, že se mi nebude stýskat. bude a to moc... 🙂 ale zase si neumím představit dovču s tak malým dítětem...doufám že diskuzi sachováte, já dám určitě pak vědět 😵

kristi
24. srp 2008

kikita: no my jsme taky nechali 7.mesicni dceru na 8 dni u babicky a jeli jsme sami do Recka, stejne duvody - nestihli sjme svatebku a docela mi bodl ten odpocinek...

kacerka
24. srp 2008

Já si taky myslím, že by mi dovča, kdy nebudu muset v noci vstávat, prospěla, ale tak nějak si to bez toho našeho raracha nedokážu představit - my jsme zvyklí být převážně jako rodina pohromadě. Když jsem bez Karlose déle jak dvě hodiny, tak ho prostě postrádám 😉

kristi
24. srp 2008

to jako mi samo taky chybela a hrozne jsme se na ni tesili, ale v tom veku tech 7 mesicu byla jeste takova neupnuta na nas a bylo ji to docela jedno. Letos uz samo byla s nami, ale tomu se zase neda rikat dovolena..

kacerka
24. srp 2008

taky nepočítám s tím, že bych přelouskala knížku nebo se celé dny pekla na pláži 😉 ale bude mi stačit, že nebudu muset řešit domácnost a jídlo a budeme si užívat jeden druhého 😵 😵 😵

kristi
24. srp 2008

jo, tak to zase v tomhle ohledu jo. U nas Mia uz chodi,takze to bylo fakt narocny, i muz priíznal, ze je unavenej vic nez kdyz chodi do prace 😀