Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

awalancha3
26. únor 2011

@jankabr ......korzika je neuveritelne lacna-oproti chorvatsku, ceny v supermarketoch take ako u nas, mozno nieco este lacnejsie 🙂 a ten výber..... samy spar, carefour, leclerk............. a cesta autom tam trva 9 hodin..... raz som to aj sama odsoferovala vkuse... a cesta trajektom je uz skoro dovolenka........... a este jeden poznatok... v CRO som skoro vzdy mala alergiu na slnko a na Corse nikdy, more v cro ma "pichalo" neviem cim to je... a na Corse je to fajn, clovek nemá ani potrebu sa osprchovat ked vyjde z mora, ta voda tam je prijemna...no... cesta trebars do dalmacie a do pristavu v piombine je rovnaka, takze to je jedno...... trajekty chodia stále, a hlavne z korziky chodia menej vytazene, takže keby nieco tak sa odtial dostaneme........... a vzdy tam bola kopa hlavne nemiek a talianok co mali malinke deticky-kojencov, takze urcite sa da dovolenka zvladnut aj so 7 mesacnym.............. a este jedna vec..... v cro, resp v slovinsku su strasne zacpy, v kolonach sa stoji aj niekolko hodin..... 🙂

sussanah
26. únor 2011

@awalancha3 wow, tak tohle me nadchlo 🙂 Chteli bychom taky jeste pred narozenim druheho na dovcu, nase destinace je Kreta, ale nevim, asi v 3trim se letani uz obavam.. Muzes mi prosim te napsat (treba IP) s jakou cestovkou jste jeli, pripadne konkretni misto, apartmany? Diky 🙂

dckami
4. dub 2011

ahoj holky,
v létě bychom rádi jeli do Chorvatska, nejraději na Istrii - můžete nám někdo doporučit ubytování v soukromí pro 2 rodiny /4 dospělý a 4 děti/? 😉

zdeniii
28. dub 2011

Ahojky, doporučítě někdo kam k moři s ročním prckem? Raději bych někam letecky než se trmácet autem :_)

spetra
30. kvě 2011

Dobrý den,

dnes nám doktorka kvůli čstému nahclazení doporučila pro ročního syna dovolenou u moře, tak přemýšlíme... máte nějaký typ... co nejblíž, jeli bychom vlastním autem... chceme pozvolnou pláž.... hřiště pro děti... za rozumnou cenu. Máme roční a 3 leté kluky.

korcula
30. kvě 2011

Ahojky, my byli loni letecky na Rhodosu, malý bylo 8 měsícu a klukovi rok a 3/4... a zvládli jsme to v pohodě, dětem se líbilo🙂

alisek
30. kvě 2011

@spetra známí jezdí s dětma do Itálie Caorle, je to kousek od hranic a myslím, že splňují tvé požadavky, mrkni na net.

zdeniii
25. čer 2011

@awalancha3 ahojky můžeš mi prosím napsat kde jste přešně byli na té korzice? pořád nemužu najít to pravé kam na dovču, moc děkuju

kajazaj
18. led 2012

Dobrý den, ráda bych se podělila o svou dobrou zkušenost s výběrem dovolené v Chorvatsku. Loni jsme se tam vypravili s 5letou dcerou a příbuzní s 8měsíčním synem. Na doporučení jsme si zvolili klidné letovisko Mandre na ostrově Pag. Cestu jsme zvládli přes noc. Ubytovaní jsme byli v nedávno postaveném domě Kovač (fotky můžete zkouknout zde: http://www.novalja.cz/chorvatsko/letoviska/leto......), cca 50 m od moře, kde se s mimčem dalo poležet i ve stínu. Moře tu je krásně čisté. Majitelka "našeho" domu byla velmi příjemná. Okolo moře vedla málo frekventovaná, vyasfaltovaná promenáda, pro kočárek jak dělaná. My jsme s malou jezdili autem po různých plážích, některé byly i písečné (např. pláž Čista plaža). Večer byl v Mandre klid, přitom se dalo zajít na rybu nebo pizzu do místní restaurace. Moc se nám tam líbilo, Mandre na dovolenou pro rodinku s malými dětmi můžu jen doporučit. Letos to vidíme zase na Chorvatsko, uvažujeme o apartmánech ve Staré Novalji. Prý tam jsou malé písečné plážičky hned u apartmánových domů.

renanena
8. únor 2012

Ahoj holky,
vloni jsme byli s malým asi ročním mimčem v Poreči hotel DELFIN a super a dost jídla,pokoje čisté,jen u bazénu blokovali/bohužel většinou češi/lehátka ručníkama od rána.Pláž kousek a čisté moře,my chodili s prckem kousek dál a tam to bylo pro děti ideální.Vyšlo nás to s plnou penzí asi 7800,- a malej zadarmo,fakt super!!!
Letos se chceme podívat jižněji jedeme mezi Trogir a Split .Je to do bungalovů Resnik ,máte někdo zkušenosti??? 🙂 🙂 🙂

zuzin78
8. únor 2012

ahojte my sme minule leto boli v Chorvatsku s 5 mesacnou a s 3 rocnou a bolo super.

efkas
20. únor 2012

@zuzin78 a máš typ na ubytování?máme taky tří letou a jednu prtavou 🙂
PS:Zara je moc zajímavé jméno a ta naše starší se narodila 22.1.

zuzin78
21. únor 2012

@efkas ahoj,
tento rok ideme do Puly hotel Park all inclusive deti este nic neplatia , je to pekny hotel obzreli sme si ho minuly rok, boli sme kusok od neho, lebo minuly rok uz neboli volne miesta . aj sme sa s jednou rodinou rozpravali co tam boli, a boli spokojni.
Dakujem, aj mne sa hned zapacilo meno Zara, najprv sme chceli Sarah ale potom sme sa rozhodli pre Zara. 😵 😵 😵 😵 😵

andy82
21. únor 2012

@awalancha3 taky mě úplně nadchl tvůj popis dovolené na Korsice, takhle by se mi to taky líbilo, jezdíte sami na blind nebo máte domluvené ubytování nebo přímo s cestovkou?

awalancha3
21. únor 2012

@jankabr ............cesta do splitu a do piombina je rovnaka..... akurat.... sa nedaju porovnat skvele talianske dialnice s uzkymi dialnickami v CRO...a hm.....neviem si porovnat ceny v CRO, nebola som tam už 3 roky.. ale mna vyjde tyzden v app na corse v krasnom areale tesne pri mori, kde je obyvacka s kuchynou a sqamostatna spalna a velka terasa, zadarmo lehatka a bazeny... na 320 euro na tyzden, chodime vzdy na 2 tyzdne..... no, vidis, rok sa s rokom stretol, minuly rok sme boli so 6 mesacným bábom a teraz ideme už 1 a pol rocnou slecnou... zase v juni.... a na corse je fajn, ze potraviny a plienky a vsetko je kvalitne a stoji to zhruba ako u nas, kdezto cro bola vzdy predrazena... je fajn nemusiet vlacit ziadne potraviny so sebou a vediet ze si tam nakupim vsetko co potrebujem...minuly rok pod nami v app prislo zle jednemu panovi a prisla sanitka, videla som z balkona tu akciu, neviem prečo som si myslela ze som vo vyhnanstve... ved je to francuzsko, nemocnica je 18 km od tej destinacie........ ideme na noc.... asi s 2 hodinovou rezervou, nakolko kym o 20.00 mala zaspi, tak predtym pochodime v rakusku po parkoviskach.. proste bude to vylet...... v kazdom pripade ideme na noc , vyrazime okolo tej 17.00 z Blavy, pomotkame sa v rakusku, naveceriame sa tam a pocitam, že o takej 20.30 mala zaspi (spáva 12-13 hodín v kuse v noci) a ráno o takej 07.00 sa zobudi a to uz budeme stát nejaku hodinku v rade na trajekt v piombine.......a 4 hodinova cesta corsica ferries je uzasna ako pre nás tak aj pre nu, moze sa tam tmolit s ostatnymi miminami. je tam velka hracia miestnost pre deticky, ale videla osm ze deticky skor bavilo chodit po palubach...si to tam uzívali........ strasne sa tesim, je fajn vediet kde budeme ubytovani, ze tam je prázdny bazén, kde si sem tam pride dochodca zaplávať, že si mozeme uvarit co chceme a kedy chceme........... a ze mala uz vydrzi pri mori..........
pridavam par fotiek, z bazena (naozaj tam bolo vzdy tak malo ludi), z apartmanu, z vnutorneho komplexu apartmanu, z vecernych prechádzok po prázdnych piesčitých plažach a večerny ritual krmenia koníkov vedla nasich app., a posledna je z trajektu.želám vsetkým peknu dovolenku

vendyzr
25. únor 2012

@awalancha3 Popis dovolené je přímo nádhrný, mohla bych také poprosit o jméno letoviska a hotelu/ apartmánů? Chceme jet v září na dovolenou s 2 letou slečnou....
Díky moc.

awalancha3
25. únor 2012

nehnevajte sa... ale nemozem dat nazov letoviska, lebo aj korzika je v lete preplnena a my sme nasli oazu kludu..... a toto letovisko je vzdy uz vo februari obsadene, my mame miesto len vdaka znamym v cestovke ako uz "trvaly zakaznici".....

kaia
25. únor 2012

@jankabr, my sme boli v lete 2010 na Korzike s kamosmi (tri rodiny), mali sme 3 deticky vo veku 7 mesiacov 🙂. Cestu sme super zvladli vratane trajektu 😎. Krajina krasna, ale to je asi tak vsetko. Mna tam osobne nic neohurilo, hlavne sa mi nepacil ten ich 'anti-turisticky' pristup. Tam, kde sme boli my, vsetko zatvorili o 14.00 a otvorili o 19.00 hod. Kedze sme mali male deticky, prave v tomto case sme mali zaujem sa ist najest a podobne 😝. Taktiez jazyk, nikto anglicky ani len nechyroval, bud sme komunikovali po Francuzsky, alebo bol problem...
Najvtipnejsi zazitok bol ten, ked sme kupovali pohladnice a samozrejme aj znamky. Tak som ich poziadala o znamku na Slovensko a odpoved bola: ' mame iba do Europy' 😀 😀 😀

vendyzr
28. únor 2012

@awalancha3 Už jsem to našla, i tak díky.

awalancha3
29. únor 2012

@kaia ........jáááj... tak toto napriklad ja na nich zbožnujem...... alebo francuzsky alebo taliansky..... 😉 vsimla si si ze 98% francuzov ma francuzske auto? ich patriotizmus ma milo prekvapil...no a fakt potom neviem kde ste boli? ked vsetko zatvarali... korzika nie je sardinia, je to francuzko, tam siesta neplati........ zrejme si myslela sukromne restauracie, že? no.... to je celkom logicke, maju nejaku pracovnu dobu a kedze je tam ruch aj a hlavne vecer, tak otvorene sukromne prevadzky od rana do neskorej noci, to by asi neslo, tak si zatvorili vtedy ked uz su ludia naobedovani a su vacsinou na plazi....... ale vsetko ostatne je normalne cez den otvorene, hypermarkety, supermarkety, pumpy, lekárne...supermarket Spar, ma klasicky dobu otvarania ako v rakusku napriklad.... to píšem len preto, aby sa ostatní nevydesili, že je to nejake vyhnanstvo kde je poobede vsetko zatvorené.... aj carefour mal otvaraciu dobu ako u nas v Blave......(sortiment sa samozrejme nedal porovnat- v neprospech slovenska).
A asi je to vec prístupu a konkretnych ludi, ale mne sa ozaj páči že sa turistom nepodlizujú všeobecne......A že ta nič neohurilo?...... no hm, uhm ehm...........aj to je vec očakavani, ak ocakavaš že tam budu striptízové bary a na plažach budu pobrezni predavaci, proste ak cakas niečo na sposob ibizy, severneho talianska, tak... no... to tam nie je, fakt neviem čo by ťa tak ohúrilo........v tejto debate nikto nemože mať pravdu a vyhrat verbalny suboj, lebo je to, opakujem este raz vec očakávaní............. keby som bola 16 rocná puberťáčka, tak korzika je pre mna total prepadak, ideál by bol pre mna pobyt na Ibize a to v dobre rušnom centre a na pláži by som len dospavala a pokukovala po chalanoch; keby som bola zazobaná bohatá bezdetná američanka ideál pre mna by boli mexicke plaže alebo skratka sukromne plaže s total plažovym servisom s osobnym obsluhovacom, vyčačkane izby, bazény, sauny, nobl hotely, mondénne strediská, ....chápeme sa, že?....... preto sa vobec necudujem, že ťa korzika neohurila, asi máš jednoducho iné priority........mna korzika ocarila a očarúva každým rokom viac a viac... snád je to preto, že sa desím magistrál za hlavou, nespočetných radov slnecníkov, namiesto prírodnej scenérie vidim len hotel na hoteli, nechcem aby ma obtazoval plážový servis, nechcem ležat na lehátku...chcem mat pokoj svätý...... nechcem stretávat vlezlých predavačov.......chcem ležať na pláži v prírode, počuvať len cikády a more, nechcem ziadny "plážový komfort", chcel len divocinu, prechádzat sa osamote s manželom po skoro prázdnej pláži, dívať sa na sutok rieky a mora, pozorovat malé korytnacky v pobreznych divokých jazierkach.... nechcem mojito doniest na pláž, chcem pokoj od vsetkých........ked chcem idem do supermarketu, nakupim si co potrebujem a uvarim co chcem a kedy chcem... nie som restauracny typ.....to je moja vízia dovolenky........teraz ked je malicka na svete, asi budeme o trochu viac v areale pri bazene (kde nas ale nikto neotravuje)...a hlavne, tá príroda.......tie neuveritelné kamenné stavby, tie dedinky ako zo stredoveku učučkané v neprístupných skalných hrebenoch, ........mrzi ma že tlak kozmopolitizmu je uz aj na korzike badatelný, hlavne vo vacsich letoviskách... a vidim na obyvatelstve, že je nevrlé ked tam príde niekto iný ako francuz ci talian.....ale su to milý ludia....... minulý rok, manžel vzdy ráno chodil do malinkeho miestneho obchodika pre cerstve bagety.... vie nemecky a anglicky, ale nedohovoril sa, na to by musel vediet faranc alebo tal... prve dva dni bol z toho nervozny......po par dnoch som videla ze sa do obchodu tesi a na druhy týzden nasej 2 tyz dovolenky uz vedel s kým a kde zije predavacka, s kym chodi upratovacka nasho apartmanu a ze udrzbar sa pohadal s jeho nadriadenym...... a ked sme isli popri obchode na plaz, tak na nás vzdy tá straá pani mávala..a malickej raz dala aj len tak balonik........proste.... vo vseobecnosti su odmerani k cudzincom, boja sa ich vplyvu na ich este stale zachovanu kulturu, ale vzdy sa clovek posudzuje individualne.......Jááj, som sa rozpísala, neber to ako prednášku, to som si sama len tak porečnila........vidis, na korzike by som nesla napriklad do ajjacia, bastie, porta vecchia... tam už je to tak nejako komercionalizované.........zelám ti nech nájdes dovolenkovu krajinu svojich snov, ktorá ťa ohromí a očarí.... a nemyslim to sarkasticky, ale uprimne 🙂

awalancha3
29. únor 2012

jezus, zopár preklepov ako napr francuzsko, milí ludia.... 😖

kaia
29. únor 2012

@awalancha3, ja som reagovala na temu 'dovolenka pri mori s rocnym dietatom' a kedze sme to zazili sice s mensim vekom ako jeden rok ale predsa, tak som napisala svoju skusenost 😉.
Na zaklade coho odhadujes, ake ja mam ocakavania, ked uvadzas striptizove bary, atd...? Napisala som svoj dojem z Korziky, ktory vo mne zanechal. Existujem vo Francuzskom prostredi uz poslednych 6 rokov a samotni francuzi povazuju Korziku za stat v state a to doslova 😕 . Korzicania su svojski a mne to blizke z hladiska turistu nebolo. Ak Tebe ano, tak super, ze si si nasla miesto Tvojich snov, ale o tomto tato tema nie je 😎

pejtho
18. kvě 2012

Ahoj holky, otevřela bych znovu ráda tuto diskuzi.
Za 3 týdny-začátkem června se chystáme s naší malou do Řecka. Zatím doufám, že tamní politická situace vydrží v jakž takž klidu a zájezd nám nezruší 🙂 Jedeme od Čedoku, takže jsme byli ujištěni, že pokud by se něco mělo dít, zájezd zruší a peníze vrátí, tak jsem ráda, že jsme nevzali zájezd od nějaké neznámé CK.

Ale k věci 🙂 Jedeme s dcerkou, které bude v té době 11 měsíců. Už mám pomalu nachystané a nakoupené snad vše, co bude potřeba-moskytiéru na postýlku, sprej proti hmyzu, opalovací krém, plovací kruh se sedátkem do bazénu, plážový stan, golfky...ale řešíme teď jednu věc. Jedeme ještě s dalšími známými, ale bezdětnými, takže bychom rádi večer poseděli v baru-máme all inclusive, takže bychom toho rádi využili a poseděli večer u pivka, vínka, koktejlů apod. Jenže samozřejmě nevím, kde budeme ubytováni a jak daleko budeme od pokoje. Chůvička, kterou máme by měla mít dosah 800m, ale ještě jsme jí pořádně neměli možnost vyzkoušet, na jakou vzdálenost opravdu funguje.
Malá se v noci občas budí na vodu, nebo chce jen tak pohladit - tak 2x-3x za noc. Tak teď nevím, jestli jí třeba nechat v pokoji samotnou s tím, že jí budeme chodit každou půl hodinku kontrolovat-jenže je mi jasné, že z toho budu nervozní, aby se neprobudila sotva co odejdu z pokoje apod.
No a nebo jsem si říkala, že by prostě večer poseděla s námi. Chodí normálně spát okolo 20hod, tak bych jí třeba uspala a uložila do kočárku (do golfek), no a pokud by spala, nechala bych si jí u sebe v restauraci, nebo venku na terase-podle toho kde budeme sedět. No a večer až půjdeme spát, tak bychom jí jen přenesli do postýlky.

V zásadě si myslím, že si na místě snad nějak poradíme, abychom nebyli nervozní a malá se vyspala. Ale nevím, jak moc jí mohu třeba za ten týden na dovolené narušit řežim. Např. odlet zpět do ČR je tak blbě, že odlétáme v 00:10 a do Prahy přilétáme ve 2hod ráno a to máme ještě hodinu cesty domů autem. Takže mám pocit, že režim, který teď máme bude ta tam 🙂

Jak jste to s dětičkama na dovolených řešili vy? Samozřejmě mě napadla možnost, posedět večer jen na balkoně, ale balkony k pokojům jsou malé a nás jede 8lidí, takže bychom se vážně nenatlačily 🙂

pejtho
18. kvě 2012

Popř. pokud máte ještě další tipy, co zabalit sebou, tak ráda uvitám 🙂

kaatulka
18. kvě 2012

@pejtho: ahoj...my byli vloni v Itálii, malému bylo v té době 14 měsíců, co se týká těch chůviček, osobně bych se asi bála nechat dítě samotné na pokoji, leda by to bylo někde opravdu blízko, a jak píšeš, akorát bys byla na nervy..Pokud nebudete vysedávat každý večer, tak je nejlepší ta varianta, o které jsi psala, tj. dítě vzít s sebou v kočáře...Taky jsme to takhle dělali, vyrazili jsme do města, malý usnul v golfkách a pak jsme si v klidu poseděli na jídle nebo na vínku, pak jsem ho přendala do postýlky a spal dál, navíc byl tak uondanej z toho vzduchu a tepla, že spal celý noci....
Jediný co fakt doporučuju, je vzít s sebou kapky do očí...Já jsem na ně ani nepomyslela, jeden den zafoukal vítr a jelikož jsme měli vilku na pláži, malýmu se dostal písek do očí a měl je rudý a slzel, pak jsem tam běhala po lékárnách, takže to si určitě přibal...
My byli na 14 dní a režim se nenarušil, za dva tři dny doma to bylo úplně v pohodě...
V Řecku sice nějaké ty průjmy až tak nejsou, ale Kulíška bych pro jistotu vzala taky...

minewka
18. kvě 2012

@awalancha3 podarilo sa ti dovcu presunut?

Ešte minulý rok som mužovi ukazovala Korziku (kamoš tam bol na blint aj s kajakom...krásne fotky spravil, veľmi ma to zaujalo...).. potom som si čítala nejaké recenzie..

Ja som totálny odľud na dovolenke, ľudia mi lezú na nervy, dosť ich mám pracovne...mne by aj pustý ostrov vyhovoval - ale 2 podmienky - 1ks bar s dákym jedlom a kapučínom - a viac mi netreba 😀

Nepozerala si niekedy majáky v Chorvátsku? Dajú sa penajať 😀

awalancha3
18. kvě 2012

@minewka ..nepodarilo, takze prve tri dni budu naisto studene a dazdive.........v majaku som byvala, bol to majak oproti mestecku Betina na Murteri, lenze ma to chybu krasy, v chorvatsku a vobec su majaky na skalach, bralach a najblizsie normalne plaze su dost daleko... a potom, za burky je to tam dost depresivne 😀

minewka
18. kvě 2012

@awalancha3 no to je dosť naprd to počko, more bude asi studené :-/ :-/ :-/

Ach jo.

Bývala si v majáku??? Hehehe..supeeeer... 😀 ... no hej hej, búrka tam musí robiť depku - ale tak ja mám živly veľmi rada 😝 no a to s tou normálnou plážou je teda pravda, to som nedomyslela.

strihalka
15. led 2013

Obnovujem temu...za par emsicu odletame k mori s 13mesicnou slecnou a hledam vse co potreba s sebou..od cesty v letadle a jak to udelat na letiskti a vletadle s jidlem a z po stravu vTurecku...

tehulka_mk
9. únor 2013

@strihalka Ja obnovujem tak isto 🙂 Zatial mam spisane toto: rukavniky,slnecna clona,deka,zupan,okuliarky,klobuk,kruh s dierkami na nohy a so strieskou,hracky do piesku,krem s vysokym faktorom,liek na horucku-proti bolesti-proti hnacke,nafukovaci bazen,topanky do vody,pas 😀

Ja by som sa chcela spytat na kocik,aky najlacnejsi golfovy sa da kupit,a potom,ze ci staci prevarat v zahranici ich vlastnu neperlivu vodu a davat ju dietatku.