Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
bihan
14. dub 2008

Kočík si necháš až do nástupu do lietadla... pred lietadlom im ho odovzdáš, vložia ho do batožinového priestoru a pri vystupovaní z lietadla ti ho zase vrátia.

zevina
14. dub 2008

magda, když budeš odbavovat zavazadla, nahlásíš, že chceš s kočárkem až k letadlu, když budete procházet odbavením vy, musíte kočárek akorát složit a nechat projel rentgenem (tady záleží z jakého letiště poletíš, např v Brně takhle můžeš cestovat jen s golfáčem, páč normální sporťák by tím neprojel 😒 ) a u letadla už na vás bude čekat zřízenec, kterému kočárek předáš aby ho poslal dolů do zavazadlového prostoru 😉 a buď ho budete mít při výstupu už nachystaný a nebo jako se to stalo nám, museli jsme si na něj počkat až s kufry...

lusil2005
14. dub 2008

no ja malej beriem do hotelovej postielky plachtu, aj obliecky. a aj hracky co ma doma povesane po svojej postielke. nech to tam ma co najviac "podomacnene" 😀
a s tymi limitami - pre toto sme sa rozhodli ist na dovcu blizsie a autom. v tomto ma auto strasnu vyhodu - vela unesie 😀
ale je dost mozne ze este niekedy koncom roka sa odhodlame aj na let 😅

nikka.vo
14. dub 2008

ta já naštěstí nemusim řešit, jestli bude spát v postýlce nebo ne, protože je zvýklí spát jinde 😎 , tak snad mě nemile nepřekvapí 😖

Nám se to blíží, 14 dní 😵 😵 😵

binki
14. dub 2008

My máme 20kg na moje zavazadlo, 10kg pro dítě a k příručnímu může být ještě jedno zavazadlo pro malého. Kočárek se mi tam vešel těsně, zbyly asi jen 2cm na straně.

mima_llv
14. dub 2008

Zdravím vás všechny co se chystáte vyrazit! Od manžela jsem dostala vloni k vánocům poukaz k CK Fischer za 10 000,- Kč. Platí do 21.6., ale já nejsem schopná kvůli rodinným věcem letos vyjet tak bych se ráda zeptala, jestli se někdo s Fischerem nechystáte na dovču. Nabídla bych ten poukaz se slevou za 9000 Kč, není na jméno, kdo ho předloží, toho je. Stačí ho do 21.6. utratit, jet můžete i později. Moc by mi to píchlo, jinak mi to propadne. M.

bramburka
14. dub 2008

Nikka, pak hned napiš, my jedem 19.6.

jahodka11
14. dub 2008

maminy, ja vas obdivujem, my zasa s manzelom uvazujeme, ze do chorvatska nejdeme..... ja neviem, stale maleho chranit pred slnieckom... do morskej vody by aj tak neisiel, urcite sa bude bat vln a ked mu ta slana voda splechne do tvaricka, tak ho tam uz nedostaneme...no neviem, skuste mi to vyvratit, ze mame ist.... som stale taka nerozhodna...raz tak, potom tak...a to ma maly trosku ekzem, ze by mu to mohlo aj pomoct....ale to silne slnko..:(

nikka.vo
14. dub 2008

bramburka, napíšu... 😵

jahodka, jestli máš pochyby, tak se do ničeho nenuť, byla by jsi tam v ,,křeči,, a nesvá... to musíš být sama vnitřně rozhodnutá, že jedeš a basta. Pokud tam někdo jede s tím, že si to stejně neužije, když tam bude dítě, tak si to neužije,když tam pojedeš s tím, že to bude ok, bude to ok! Je to je o tom, jak ty se k tomu stavíš a samozřejmě záleží i na tom, jaký je Dany, jestli mu nevadí změna prostředí a tak. Neboj, slané vody se bojím taky, ale můžeš vzít malinký bazenek pod slunečník a napustit ho sladkou vodou ze sprch třeba, dá se to vždycky nějak udělat. S tím chráněním před sluníčkem - kup si kvalitní krém, čepičku na hlavu, jestli chceš být klidnější tak tričko a neřeš to, jestli na něj na krátkou chvíli svítí, tak se taky nic neděje, od toho ty krémy jsou. Žádný zbytečný vystavování, ale když půjdeš do vody, tak se nic nestane.. nebo si vyberte hotel, kde je bazen (ten je u všechn snad 😅 ) a buďte půl na půl u moře a u bazenu. Člověk nejede k moři jen kvůli tomu, se válet na pláži, mě uspokojí i večerní procházky po promenádě kolem moře 😵 . Co dál, čím tě navnadit 😅 aby ses nebála ...
Danimu bude půl roku, to už je super věk, jeďte třeba v září a to už bude sedět, jestli ještě nesedí a to už bude tuplem větší pohoda 🙂 Já bych se třeba rozhodovala jestli jet nebo ne dítětem co ještě ani nesedí.
Prostě bych se nebála, buďte akční a užijete si to celá rodina. A pokud má exemek, tak jeďtéééééééééééé, pomůže mu to 😵 😵 😵

bihan
15. dub 2008

Myslím, že obavy z neznámeho sú úplne normálne, ale nakoniec vás mimčá prekvapia, ako super to všetko zvládnu 😉
Naša malá pláva v mori od 3 mesiacov, dokonca sme sa kúpali v mori skôr ako v detskom bazéne, teraz sa už aj potápa a žiadny rozdiel medzi slanou a sladkou vodou nerobí.
Čo sa týka vĺn, tak predsa v stredozemí sú minimálne a v ostatných letoviskách väčšinou nič extra, ak to nie je v oceáne... u nás toto fakt nikdy problém nebol 😉

lusil2005
15. dub 2008

bihan potapa???? 😲 😀 vy mate ineho vodneho zivla doma 😀
no ja dam malu tiez s kludnym srdcom do morskej vody, radsej ako do bazenu kde je chlorovana voda a tiez mi to more pripada take "cistejsie" 😅

jahodka no ked ma malicky exemik, tak to by som isla aj cez mrtvoly. ja sa sice na dovcu strasne tesim, ale tiez mam aj tak trosku obavy ako to dopadne, ako udrzim malu v tieni, ako to tam cele bude prebiehat. no ale - aj keby to bolo neviem ako zle, isli by sme aj tak lebo lepsie "liecenie" ako pobyt pri mori nemozes malemu na ten exemik dat.
a bihan ma pravdu, v chorvatsku je kludne more. ja sa hrozne tesim na nafukovacky a plavajuce kolesa pre malu 😀 a ako pise nikka, tie vecerne prechadzky, po uzkych ulickach, po promenade pri mori, milion obchodikov, poulicnych stankov, maliarov, kaviarni... no podla mna je tam toho velmi vela naco sa tesit okrem mora 😉

pocujte, ked hovorim o tych poulicnych maliaroch - myslite ze sa bude dat namalovat aj rocne dieta? ci to treba aby aspon 5 minut sedelo v klude? 😅

trixi
15. dub 2008

my sa uz velmi tesime na nasu prvu letnu dovolenku s nasim malym. Ideme autom do Chorvatska. Ja sa uz neviem dockat. Aj nas maly sa potapa, zatial v slanej vode v bazene na plavani, nerobi mu to problem. Urcite v mori je voda slansia, ale on vodu zboznuje. Slnka sa nebojim, pretoze tam kam ideme je vela stromov, cize nie je problem stravit den v tieni a nie na priamom slnku, vlny tam nie su, plaz pre deti je chranena ostrovom, je tam super pristup do vody, ziadne skaly ale kamienky. Je tam neuveritelny klud. Uz aby bol jun. Tiez si myslim, ze to pomoze malemu na detsky ekzem. A pred slnieckom ho budeme chranit nielen kremikami s vysokym UV (50+), ale este som mu kupila tricko, ktore neprepusta slnecne luce, klobucik, ktory je vzadu predlzeny aby mu nesvietilo na krk a tiez sme investovali do kvalitnych slnecnych okuliarikov. Bala som sa, ze si ich bude strhavat, ale on si na ne velmi rychlo zvykol. Ideme autom a ako lusil pise, auto vela odvezie. V septembri sa vsak chystame trosku dalej lietadlom. Vyberame dovcu v Turecku.

lusil2005
15. dub 2008

trixi a kam to presne idete? znie to uplne super. a kde si kupila to uv tricko? a ake okuliarky ste mu kupili? kde?

jahodka11
15. dub 2008

baby, dakujem, asi sa predsa len vyberieme do chorvatska...mam kontakt na jednu cestovku, kam chodi byvala kolegyna uz x rokov do nejakej super dedinky, kde je trh a tak... a veru mate pravdu, nemusime len lezat na plazi... a to sme v podstate my s muzom nerobili nikdy....porozpravam sa s muzikom.. isli by sme tiez autom a v podstate keby bolo upne najhorsie, mozeme ist domov 🙂

mtsl
15. dub 2008

vie niekto ako je to s pasmi a občiankymi pri lete do grécka? v CK vraveli že pre dospelého stačí občiansky a mimčo musí mať pas - čo je logické a jasné. nám už pasom skončila platnosť tak som si nie istá či vybavovať nové.

jahodka11
15. dub 2008

mtsl, nam uz tiez skoncila platnost pasov, ideme si vybavovat nove a nechame si zapisat hned aj maleho, alebo mozno ako vam poradili, cenovo bude vyhodnejsie dat urobit pas malemu a vy mate obcianske platne 🙂

nikka.vo
15. dub 2008

jahodka... bude to ok 😵 😵 😵 jeďte a uvidíš, že budete nadšení 🙂

mtsl
15. dub 2008

OP sú platné a mimčo pas má a nám sa nové pasy nechce (neoplatí) zatiaľ vybavovať - neplánujeme ísť mimo EU
ale pre istotu sa pýtam všade lebo ak sa cestuje do grécka autobusom tak pas treba lebo sa prechádza cez neviem ktorú krajinu kde sa na OP nedostaneš (to je info od cestovky)

mtsl
15. dub 2008

ešte chcem info od tých čo majú skúsenosti s lietaním. kufor alebo cestovná taška??? a prečo.

livia76
15. dub 2008

minulý rok v oktobri sme boli 10 dní v Turecku- Lesia mala vtedy 11 mesiacov- a pohodičkaa. Keďže tam s manželom chodíme už niekoľko rokov,vedeli sme, čo môžme očakávať. 4-5 * hotel AI to je všetko čo má byť -hygiena na 1, jedlo super na malú bral každý ohľad- ale ona je spokojné bábo tak problém nebol. V lietadle sa jej náramne páčilo-len cesta spať -to ol nočný let -nespala a bola mrzutá-ale nič hrozné. Už sa teším ako si to v máji zopakujeme 😀 . To skôr teraz mám obavy-keď je vačšia a vie používať slovko NIE-že sa jej niečo nebude ľúbiť 😉 NEZABUDNiTE-dobrý krémik,ak máte plavkový overal s UV filtrom ,nemusíte sa z natieraním toľko babrať.
MTS-tak ako píšeš ak vy máte OP-bábo musí mať vlastný pas 😅

livia76
15. dub 2008

MTSL- sja uprednostňujem kufre- ale s kolieskami 😎 -držia lepšie tvar-keď som videla ,ako s nimi hádžu tí zriadenci letiska-tak odporúčam aj prikúpiť poistný pás-to je ako opasok -len na kufor- C tašku používam pri ceste autom

mtsl
15. dub 2008

tak som info o pasoch a OP našla 🙂
http://www.letiskobratislava.sk/40/126.html

lusil2005
15. dub 2008

je lepsie vybavovat pas sebe a nechat si zapisat krpca donho, lebo to plati 5 rokov. ked date spravit pas babetku, plati len 2 roky a potom mozete vybavovat znova.
livia a kde ste presne v tom turecku boli? moja mala ma teraz tiez skoro 11 mesiacov a su super last minuty... tak neviem... 😅

bramburka
15. dub 2008

Holky, tak koukám cestovní horečka stoupá 😅

pirlenka
15. dub 2008

Ahoj,
tak se přidávám, v květnu (přesně za měsíc) letíme s prdískem do Egypta, bez manžela, zato s maminkou. Už se těším a věřím, že nic z toho, co nám každý okolo předpovídá, se nevyplní...
Jinak jak je to s pasem? Jsem líná to hledat, stačí ho mít zapsaného u sebe, ne?

lusil2005
15. dub 2008

pirlenka ano staci.

petamarketka
15. dub 2008

Pir: no gratulace! To se budete mít krásně!!!!!!!!!!!!!!! My budeme mít Markétku zapsanou v pase u sebe. Já nemám od svatby ještě změněný pas - jezdila jsem na starý a tak si ho ted udělám nový i s Markétkou 😀

pirlenka
15. dub 2008

Lusil, super, díky...
Já se tak těším, sice mně každý odrazuje - průjem, dlouhý let, vedro - ale já věřím, že vše bude ok.
Malému vezmu jídlo, čajíky, kaše - tam koupíme balenou vodu. A hotel má super reference - co se týče kvality jídla - tak věřím, že i nám dospělým se nějaké potíže vyhnou...dáme si každé ránko paňáčka 😀 Tunis jsme taky zvládli.

pirlenka
15. dub 2008

Petko, ahooooooooooooj. Díky, snad se vydaří a zadaří 😵 😵 😵