Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

petraluk
11. čer 2008

Recenze hotelů jsou taky tady www.netravel.cz 😉

bramburka
11. čer 2008

no prave že Xenuška jí ještě jenom svou stravu, tak mi je to fuk, ale příště jedu taky už jen s jídlem.

kristi
11. čer 2008

ja si jeste hledam primo stranky hotelu, maji tam i vice fotek..

petraluk
11. čer 2008

Lusil jestli se nemýlim, tak kolem toho vašeho hotelu jsou všude jen ty betonový pláže. Oblázkový jsou až na drhý straně města, což chodit denně je docela daleko 😉 Ale 100% to nevim. My tam byli několikrát v kempu a to je právě na druhý straně, kde jsou jen ty kameny 🙂

bramburka
11. čer 2008

náš hotel tam není nikde...

kristi
11. čer 2008

na google???

lusil2005
11. čer 2008

petraluk nieeee tie kamienkove (ten kemp) je len na druhej strane zalivu. je to tak 15 minut chodze alebo 2 minuty autom 😅 inac - v tom kempe je super. tiez som tam bola. a paci sa mi ze centrum aj pristav je tak blizko.

babula90
11. čer 2008

jabber, dávam morskú soľ do nosa, vincentku mám ako dávať? ste toho popísali!

petraluk
11. čer 2008

Lusil mě to přijde daleko, já vždycky bydlela přímo u moře cca 2 minuty pěšky 😅 Kemp fakt super, málokdy bývají kempy tak blízko centra 🙂

babula90
11. čer 2008

súhlasím s jabber, last momenty sú vacsinou nepredajné veci, ale nie je to pravidlo, my máme tiež zaplatené dlho, 4 mesiace. Letíme 16.6. a neviem, či bude chcieť piť pri pristávaní, bojím sa tej bolesti ušiek ☹
V autobuse môže byť ročné dieťa v autosedačke, ak ovšem cestovka "dá" miesto zadarmo, nám sa rysuje v júli Makarska, cestuje sa v noci, nechcem pomyslieť ako to zvládneme.

petraluk
11. čer 2008

Babula vincentka se tayk stříká do nosu 😉

jabber
11. čer 2008

bramburka - na té Invii anebo zadám jméno hotelu přímo do vyhledávače a většinou mi to nějakou diskuzi o něm najde 😉 , člověk jen musí chvíli hledat...

luci - je pravda, že příspěvky od lidí jsou v těch recenzích všelijaký, ale většinou si takový nějaký obrázek o hotelu udělám. Ono už z těch příspěvků je celkem zřejmý co je to za lidi co to píšou, někdy se fakt musím smát, když někdo jede např. do Egypta a pak si v recenzi stěžuje, že ho obsluhovali samí tmaví lidi a že byl zrovna ramadán 😀 anebo že neměl každý den k večeři hranolky a tak podobně. Já teď dávám hlavně bacha na to, aby jsme nebyli v 'ruským' hotelu, protože když je v hotelu hodně Rusů, tak je to fakt hrůza 😒

babula90
11. čer 2008

jabber, ale rusi sú všade! ja počítam s nimi aj teraz v Turecku. 😒

jabber
11. čer 2008

babula - Vincentka se prodává přímo sprej do nosu a my si jí nemůžeme vynachválit 🙂

jabber
11. čer 2008

babula - to jo, jsou všude, ale některý hotely mají vyloženě obšancovaný a je jich tam drtivá většina a to je pak peklo. My jsme jich v Egyptě měli v hotelu pár a takovej bordel nedokážou dělat ani pubertální Němci 😒 . Bylo to all inclusive a Rusáci se v 10 ráno váleli ožralí po zemi po hotelu, k personálu v restauraci se chovali jak k nějakým svým otrokům, řvali na ně...no fakt strašný...

babula90
11. čer 2008

lusill, vyzerá dobre ten romantický hotel!!! 😉

babula90
11. čer 2008

no jabber, nestraš!! My tam vystrie, ja mám rada pokoj! 😀
Vincentku zajtra kúpim, neodsávali sme jej, minule sme jej odsávali odsávačkou na vysávač a aj tak tá nádcha trvala večnosť, tak ju nechcem trápiť 😒

jabber
11. čer 2008

babula - no pokud jich je nějaký normální počet, tak se to dá...jsou to prostě akorát nevychovaný primitivové ( a snad ne úplně všichni), ale vážně jsou hotely, který se jim nějak líběj nebo já nevím, zaměřujou se na ruskou klientelu a tam bych se fakt dostat nechtěla. Takže v recenzích hledám teď hlavně to 🙂 . V Turecku jsme na ně narazili jen na pláži, hulili jak fabriky a na pláži po nich zůstávala hromada vajglů a odpadků 😖

petule.h
12. čer 2008

tak já se přiznám, tak jsem nikdy ještě nezažila za 6 let co odjížděli busy, aby někdo do busu bral autosedačku..na takhle velké děti se normálně připlácí sedačka...jinak makarská je teda pěkně daleko tak 1200km že? já tohle cestování busem obdivuji, já bych nikdy nejela, pač mám dítě co by 24h nevydrželo sedět..navíc nechce sedět ani v sedačce normálně , takže auto se ještě dá vydržet...na noc se sice jezdí, ale jedeš ještě pěknej kus dne...navíc bus každé 3-4h staví, rozsvítí - záchod...no opravdu, já bych na to neměla...a navíc některé nemají ani wc, ani pořádnou klimošku..holky jste dobré
jabber. do egypta už nikdy, hotel ok, ale to okolo hrůza, špína, děs..jinak rusáci ho celej okupují...takže jasně..chápu co tím chceš říct..mě už nikdo do egypta nedostane ani náhodou a tunis to samé...
Hlavně mě nebaví být celej týden v hotelu, proto je lepší jet do zemí, kde si dáš kafíčko na ulici a nikdo tě nikam netahá, neotravuje...no ani na to nechci pomyslet

petule.h
12. čer 2008

jinak co se týče last minute, tak s tím názorem, že je to tak jak píšete nesouhlasím, opravdu 6 let jsem v tom dělala, tak vím, jak to vypadá...něco možná jo, já dávám pozor na ty opravdu levné zájezdy...jinak po našich peripetiích, kdy jsme přišli o penízky, že někdo onemocní, nebo se nemůže krz práci už dopředu nekoupím nic, tak max měsíc...pač i když máš zaplacené storno, tak stejně přijdeš o peníze...a pojiš´tovny ti vrátí peníze jen v případě nemocí...z dětmi je to ošemetné něco kupovat dopředu...ale co se dá dělat, každý se nemůže sbalit a odjet 2 den..

jabber
12. čer 2008

náhodou Egypt je super, nám se tam strašně líbilo - když jsme se odtamtud vrátili, tak jsme si říkali, že tam budem jezdit každý rok, vždycky před Vánocema se ještě vykoupat 😀 . Je trošku škoda, že se tam nedá pohybovat volně (i když znám lidi, co tam byli na vlastní pěst a v pohodě), ale to se holt nedá nic dělat. Památky jsou tam skvělý a to moře - o tom ani nemluvím. Takový nádherný potápění jsme nikdy nikde jinde nezažili 😵 . S Arabama je to trošku ze začátku nezvyk, ale pak už to člověku ani nepřijde. Mě by se třeba strašně líbil Omán, doufám, že se tam někdy dostaneme 🙂 . Nás s manželem zase začala strašně rozčilovat taková ta evropská sterilita, už nás to nudilo a tak jsme začali rajzovat po světě víc 🙂 , líbí se nám právě takový ty státy, kde to není všechno takový sterilní a jistý, takový, kde člověk zažije nějaké dobrodružství 😀 . I když teď s dítětem je to samozřejmě zase jinak - to člověk přece jen požaduje nějakou úroveň a určitý jistoty 🙂 - proto taky jedeme na Kanáry, kterýma jsme vždycky opovrhovali jakožto německým doupětem 😀

petule.h
12. čer 2008

jabber: a to jezdíte s miminem takhle na výlety? já bych se celkem bála, pro mě bylo hrozné, když jsem vyšla na ulici s 8 měsíčním dítětem, začali mi hrabat všichni do kočáru a dokonce jedno ušmudlané dítě se ho chytlo jednou rukou a nechtělo ho pustit, druhou mělo napřaženou, že chce prachy a vytrhlo mému dítěti hračku z ruky a když jsem mu jí chtěla sebrat a přetahovala jsem se s ním o ní, tak se na mě div nesesypali okolní egypťani, celkem pro mě tedy síla...takže dost hustej zážitek...navíc jsem zažila, že jsme šli do lékárny pro kapky na průjem a jeden místní chtěl prachy, že se asi procházíme po ulici, jak to mají ve zvyku a začal být silně agresivní na manžela, že jsem opravdu dostala strach co se stane...no pro mě teda otřesné, moře krásné...to jo, ale za to mi to nestojí...Jinak kanáry mě nelákají taky, ale třeba ibiza, nebo andalusie jo...jenže pro mě je z dětma určitě přijatelnější nejdřív procestovat evropu, kde se nebudu bát ho pustit po ulici a kde právě můžu i na ty památky s nima...a hlavně, kde je všechno dostupné...kde se s nima vklidu najím já na tu afriku prostě nemám žaludek 🙂 , 😀 ..

jabber
12. čer 2008

petule - no však my se s malou taky chystáme zatím jen po Evropě - Kanáry počítám za Evropu 😀 . My jsme v Egyptě zase měli zážitek, když jsme se fotili v Údolí králů a před jednou hrobkou stál Egypťan a něco si tam montil a jen jsme se vyfotili, tak za námi běžel s nataženou rukou, že jsme si ho jako vyfotili a my jsme šli pořád dál a on utíkal s náma a celou dobu řval 😀 . No nakonec jsme mu něco dali, protože jsme si uvědomili, že je to fakt almužna a že tam lidi to žití nemají snadný 😖 . A taky se o nás poprali taxikáři hned na letišti, když jsme přiletěli, to bylo maso, jsme mysleli, že začnou lítat kudly....ale oni se takhle normálně dohadují a nic se nedělo 😀. Nejlepší bylo, když jsme jezdili takovými těma mikrobusama - taxíkama do centra, to byla fakt sranda 🙂 .

jabber
12. čer 2008

no byl to tam spíš zážitek za zážitkem, fakt super 😉 . Jsme měli v hotelu takovej stan, kde půjčovali na hulení vodní dýmky, tak jsme tam párkrát zašli a pokaždý se ptali, co chceme za tabák a jestli hašiš 😀. Ty jo, bych tam hned jela, jak o tom teď tak píšu 😵

petule.h
12. čer 2008

já už nikdy,ale chápu tvé nadšení 😀

aponchie
12. čer 2008

holky jestli muzu..ja z afriky znam jen Tunis a parada oblast Sousse..hotel ..hm nasla bych ho paradni vec pro rodiny s detmi..nadhera super vec..kdo nema rad trhy smlouvani a tmave lidi tak at tam nejezdi aspon si nebude stezovat me orient uchvacuje a proto mi nevadi..jidlo paradni usluzni lide,nadherna plaz a priroda..v nasem hotelu bydlel z nama a chodil do bazenu jeden britskej hrac fotbalu manchester cernoch nevzpomenu si jmeno bohuzel takze zadnej shit to nebude..

johanka13
12. čer 2008

Ahoj devcata,chci se jen optat,mate-li nekdo zkusenost se 7mes prckem na dovce?Nemam moc casu to cist cele,tudiz nevim zda-li mate.Jen hodte prosim info,ohledne letadla,co sebou,jak to vase ratolesti snasela atd.Moc dik 😎

petule.h
12. čer 2008

nevadí mi žádní tmaví lidé, mám je ráda, jen mi vadí to smlouvání, šmatání a špína všude kolem...jasně komplexy jsou jako ze škatulky...

petule.h
12. čer 2008

nemyslím si, že by to bylo v Tunisu špatné...mě jen vadí ta mentalita lidí a nemám s tím prostě jen dobrou zkušenost a hlavně někoho prostě baví být v hotelu celou dobu, mě né..a jak píšeš aponchie, pro mě to není, takže to nezavrhuju, jen prostě špatná zkušenost...já klidně pojedu na týden pod stan, jen když budu v nějaké pohodě a budu moci někam vypadnout jednou za čas mezi lidi, kteří mě nebudou ošmatávat...apod a kde si budu moct dát s dětma zmrzlinu, dobrou večeři...a nebudu se strachovat, aby mi dítě někdo neodnesl..
Jinak toho fotbalistu z manchesteru united vám závidím 🙂

aponchie
12. čer 2008

tak to ja jsem s tim zase pocitala kdyz sem tam jela a precetla si cestopisy a ruzne knihy o Tunisu abych pak prave nenadavala a tak jestli mi rozumis..dite ti muze odnest i v Portugalsku jako malou Madeleine ..proste kdekoliv...fotbalistu neni treba zavidet ja ho videla asi 2x u bazenu zbytek makal v posilce jeho stara se valela na plazi..jinak ja si nemuzu stezovat me se vylety moc libily..do Hammametu,Golf.hriste,karavana,poust,pristav,opustena plaz,maurske kavarny trziste v tunisu krasne..nadherne mesto,krasna plaz ..perfektni jidlo(skopove prevazne)nejedu tam abych jedla cerealie a tousty ze? 😀