Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

kikita.nikita
26. srp 2008

dobře, ještě se k psovi vrátím...ještě jednou vysvětlím co jsme prožili...kenny od štěnátka měl problém se žaludkem a trávicím traktem. nemohl přejít z mateřského mléka hned na psí pevnou stravu ☹ proto jsme ho každé dvě hodiny 4 měsíce krmili mlíčkem a následně kaší. No, jak maminy znáte, ono v noci vstávat a dělat kaši či mlíko je velmi příjemné, že? 😠 to by jste se divili jak štěně dokáže brečet, když ho bolelo bříško a nejde jako miminku mu nožičky přitlačit k bříško, nebo dávat kapičky...prostě jsme stáli venku nad plačícím štěnětem, které se nemohlo vykakat a nedalo se mu pomoci...když už jsme po těch 4měsících přešli tak nějak s úspěchem na štěněcí stravu, začalo zvracení a průjmy...koberce jsme museli vyhodit... 🙄 takže já v noci spala s kýblem a hadrem u nohou a uklízela po miláčkovi..pes se aspoň naučil zvracet do kýble, takže teď jako dospělej mi to hodí i do koše na prádlo a poté čeká pochvalu, že to udělal tam kam měl 😠 😀 se žaludkem bojujem dodnes, musíme ho venku velmi hlídat aby něco nenašel a nesežral, mohlo by ho to i zabít...ale je to naštěstí už tak v klídku než když byl mlaďoch. takže mi promiňte, že jsem si dovolila přirovnat psa k dítěti 🙄

bambusko
26. srp 2008

este jeden aspekt ste tu opomenuli a to zdravotny. nase obe dievcata su prieduskarky, bojovali sme aj s ekzemom, cize jednoznacne mame doporuceny z pneumologicko-alergologickej ambulancie pobyt pri mori. nasim to veeelmi pomohlo

kristi
26. srp 2008

bambusko, to je jasny....vsem detem pobyt u more svedci. Ale ne vsechny rodice hodlaji vzit svoje dite s sebou.

Kiki, v klidku, jeste z toho porodis, hlavne se nerozciluj, ja tvuj postoj chapu a neprijde mi na nem absolutne nic divnyho. Ja Miu taky miluju a je pro me vsim, ale zaroven jsem sobec a mam rada taky sebe a kdyz si chci odpocnout, tak si proste odpocnu

berunka
26. srp 2008

kik ja sice jeste ditko nemam taze podle ostatnich maminek nemuzu soudit jake to bude,az se mi mala narodi.ale kdyz to takhle bude vyhovovat tobe a prckovi tak proc ne?je to jen tvoje vec.maminky,ktere chteji mit dite stale s sebou nikdo tady taky neodsuzuje.a jen kvuli tomu,ze se tu seje vic takovych starostlivych mame byt my spatne?to snad ne holky 😉

petraluk
26. srp 2008

Holky kliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiid, všechny jsme napsali svůj názor, kdyby jsme ho měli všechny stejný, tak by ten život byl neuvěřitelná nuda 😀 😀 😀

Pojďme se radši bavit o dovče, to bude lepší 😉 Kikita a kam se za rok chystáte? My bychom rádi do Kanady,ale už teď mam nervy, jak s dvouletým dítětem přežiju osmihodinový let 😝

pavly
26. srp 2008

ahojky,tak mi to neda,u kojeni jsem si kousek precetla a musim alespon trochu reagovat-na vic nemam cas....
ja teda mam doma kocoura 16let a vzhledem k tomu,ze je taky uz nekolik let dost nemocny,tak jsem peci o nej taky brala jako trenovani na mimi- a je fakt,ze mi v nekterych smerech zatim prijde pece i mimi jednodussi -napr.taky zvaci,uprosted noci jsem zvykla slyset jeho oliznuti,rozpoznat,co znamena a vyletet s miskou-aby nezvracel po byte....klidny tvrdy spanek neznam uz roky....
kdyz jsme jezdili na dovolenou,starala se mi o nej mamka-dochazi k nam, protoze brat ho kamkoliv jinam je pro nej taky stres,co mu ublizuje,cele dny na nej myslim,denne mamce volam a povidam mu pres telefon,ale jedu na tu dovolenou....

zato moje male stesti terezku bych doma nenechala a na dovcu bych nejela,me by to bez ni totiz nebavilo, ja si odpocivam i s ni, chodim a jezdim s ni na navstevy-jen je to trochu slozitejsi,nooo,a taky jsme ted byli s ni tyden na dovolene a oba jsme vedeli,ze bez ni bychom nemohli byt tak spokojeni a stastni.....
ja jsem ji chtela proto,aby byla s nama a odpocivat hodlam az v dobe,az bude tak od tri ctyr let vyse,to uz bude fakt potrebovat jine lidi a ne jen nas,ale do te doby jsem tu pro ni a jsem za to vdecna!!!!!!! rozzarila nam dny a prave proto jsme ji chteli,abychom se nemeli stale stejne,dovolenych ve dvou jsme meli uz hodne,ale ve trech to bylo poprve a nezapomenutelne!!!!!!!!!!!!!!!!!

ale nikoho nechci tim odsuzovat,jen ze ja takova nejsem a jestli vam nevadi byt samotne,tak je to OK, ja bych se stastna necitila

PS:ja se hlavne chtela zastat budouci maminnky,co srovnava dite a psa-te ja fakt rozumim-kdo nepoznal,fakt nevi a nemuze soudit....

petraluk
26. srp 2008

Pavly já ti zase můžu říct, že ještě nemáš představu, co to je až se dítě začne pohybovat a ty mu musíš stát neustále za zadkem, protože si stoupá a neumí slízt a padá dozadu na hlavu. To asi s kočkou nebo se psem nikdy nezažiješ 😉

Ale fakt už bych se tu o tom nebavila nebo se sežerem navzájem 😀

berunka
26. srp 2008

😉

kristi
26. srp 2008

Petraluk, ja bych taky nekam vyrazila, trosku neco exotictejsiho...ale nenapada me nic, kam by se letelo min jak tech 8-10 hodin...

berunka
26. srp 2008

my n apristi rok planujeme Recko nebo Italii,pokud to tedy pujde.male by melo byt v zari 9 mesicu.tak to by snad uz zvladla.

pavly
26. srp 2008

petru ale mam 😉 ,mam netere a mela jsem je tu na vikendy i pres noc, vim,co je se od nich nehnout a jak se u toho unavou pada na hubu,neboj 😉 (navic s detma delam cele dny)

ale ja fakt nechci bourit vody,ja cetla hlavne o tom psovi,no 😀 a chtela jsem jen spis k tomu,ze kiki rozumim,jak to myslela

cekala jsem tu spis rady, jak se na takovou dovcu vybavit,nez nazory,jet bez ditete

petraluk
26. srp 2008

Kristi já mam v Kanadě strejdu s tetou. Už se tam chystáme dlouho, ale nějak to nevyšlo. No a protože bychom rádi za 2 roky druhý dítě, tak to teď chceme zvládnout, dokud na to máme peníze a dokud budem platit jen za Lukyho. Bohužel to nestojí jako do Egypta, letenka pro dítě je jen o 2000 levnější než pro dospělího 😖 Cesta asi bude mazec, ale snad tonějak zvládnem. Blbej taky bude ten časovej posun, na to jsem taky hodně zvědavá 😅

kristi
26. srp 2008

No, my leteli tedka necely 3 hodky a bylo to uplne v pohode. Pristi rok uz si asi troufneme dal. Ja jsem proste debil a furt bych chtela naky ty Maledivy nebo Thajsko....je to tam nadherny, podle me to stoji za to to videt

kikita.nikita
26. srp 2008

Jsem ráda, že jste mě aspoň malinkato pochopili a rozhodně samozřejmě pes není to co dítě...každopádně my si musíme vybrat tu svatební cestu a víme že to bude řecko a buď korfu nebo zakyntos nebo lefkáda 🙂 ale korfu znám moc moc dobře, manžel tam ještě nebyl tak plánuju, že ho protáhnu tam...a ještě, mažel je srdcem motorkář, doma motorku nemá a na korfu se dá za dobře půjčit, to by s prckem nešlo 😉 sááákra už se zase projevuju sobecky...slibuju, že se zkusim napravit 😀 no, kanadu bych si netroufla snad ani já...brďo osm hooodin, mě by asi upad zadek 😀

kristi
26. srp 2008

my jsme byli na opozdeny sv. ceste na Zakynthosu, vrele doporucuji

kikita.nikita
26. srp 2008

kristi jooo??? byla jsi na korfu? dalo by se to nějak srovnat?

petraluk
26. srp 2008

Pavli přečti zbylých 30 stran, tam je docela dost rad 😉 😀

Já Řecko ani ostrovy neznam vůbec, ale moc bych se tam taky chtěla mrknout. Pro mě je srdcová záležitost spíš Francie a azurový pobřeží. Pokud nevyjde ta Kanada, tak bychom chtěli tam.

Kristi my jeli na dovču autem asi 12 hodin a to bylo v pohodě, Luky spal skoro celou cestu. Ale neumim si představit, jakej bude za rok, třeba jsou moje obavy zbytečný 🙂

kristi
26. srp 2008

nebyla, byla jsem na Zante a na Rhodosu letos. Zante ma lepsi plaze, Rhodos je vetsi a da se tam vic jezdit autem a vic pamatek atd...

kikita.nikita
26. srp 2008

Tak na Rhodosu jsem byla a noc moc... ☹ ale jen proto, že celých deset dní nic moc a ještě tam tři dny řádila buřina na pláži chaluhy...blééé. ale jinak řecko je zase moje srdeční záležitost 🙂 no uvidíme, doma poreferujem, našim jakož platitelům naší svatebky máme říct do prosince... 😀 času dost

trixi
26. srp 2008

berunka, ja citam poriadne. Viem co je starostlivost o mlade stena, maca, stare a aj chore na rakovinu. O tom vsak tato tema nie je. Len vyjadrujem svoj nazor.

kikita, mas pravdu som na nasom synovi citovo zavisla. Ja som si uzila bezdetneho zivota dost a narodenie maleho nam prinieslo krasnu zmenu v zivote.

kacerka
26. srp 2008

kiki, my se chystáme na Zakynthos, kde jsme byli před šesti lety - a právě, že je to ostrov vhodný pro děti - písčité pláže, pozvolný vstup do moře, tak tam jedeme letos s prckem. Jinak se nám líbila moc Kréta - byli jsme nedaleko městečka Chania a to je fakt kouzelné. Předloni na svatebce jsme byli na Kosu - dobrý, ale asi se tam vracet nebudeme 😉 Tchánovci létají často na Rhodos, mají ho rádi 😉

Kristi, Thajsko doporučuju - nádhera, doufám, že se tam ještě jednou podívám.

Jinak se mi moc líbilo na Madeiře - což není tedy na plážovou dovču, ale na poznávačku s půjčeným autem a fakt super. Až bude Karlos větší, tak se tam určo vrátíme 😉

Já jsem teda na Kájovi taky asi závislá. Je mi skoro 30, na dovolenou jsme šest let létali či jezdili s MM sami (někdy i dvakrát do roka), takže se rádi podřídíme novým zážitkům s naším synem 😉

kikita.nikita
27. srp 2008

kacerka, tak to asi vyhraje Krofu..Zakyntos tedy až s prckem, teď budem chtít fakt bez ní 🙂 no, my jsme s manželem osm let a u moře jsme spolu byli jednou 😀 takže si to Korfu užijem krááásně sami...Zakyntos se mi moc líbil na fotkách, ale když je to super pro děti, tak další rok s malou, to jí budou dva tak to bude super..

kristi
27. srp 2008

Madeira me taky laka, bo jeste Sardinie...nas jako nebavi moc lezet, spis autem poznavat a zkoumat.

my jsme s muzem teda 3,5 roku, nejdriv nejak nebyly penize, pak se kupoval dum atd a pak uz jsem byla tehu, takze my jsme byli na prvni dovce prave vloni na Zante a to byl jeste Roba poprvy u moooore

kacerka
27. srp 2008

Tak v tom je zakopanej pes - když se toho člověk sám nabaží, tak potom vezme na milost děti - nemyslím to vůbec zle, prostě to tak asi je 😉 My jsme se pro prcka rozhodli, když nám začínal být ten život ve dvou tak nějak těsný a potřebovali jsme mít nový cíl, takže vše co děláme, děláme s tím, že máme malého cvrčka, se kterým se o to chceme podělit 😉

kristi
27. srp 2008

no, v tom to mozna bude...my si spolu sami dva uzili cca 2 roky....takze nic moc. Aspon mame co dohanet

kacerka
27. srp 2008

kristi, tak to asi i chápu - my máme zase prcka později, no. Aspoň si nemusíme vyčítat, že bysme něco nestihli 🙂

neeve
27. srp 2008

Já určitě souhlasím s tím, jet na jednu dovču s malým a na jednu sami. To, že jsou partneři nějaký čas sami udělá páru takovou službu, že si to člověk ani neuvědomí.
Nicméně ani my jsme nejeli bez Nelinky, protože ono se to težko chápe, dokud člověk to dítě nemá, ale prostě si neumím představit, jak bych to bez ní vydržela. Nehledě na obavy, zda je doma vše v pořádku. Takže jsme s sebou vzali moje rodiče, ti nám dali prostor a občas večer pohlídali a my si užili večerní život ve městě ve dvou.
Ovšem naprosto a jistě vím, že je potřeba strávit nějakou dovolenou jako pár, je to skoro nutnost. Ale asi nemá cenu nad tím bádat, dokud dítko není na světě a hlavně i postupem času, čím je starší, člověk je na něm víc závislý. To všechno máma pochopí až když to dítko má a stará se o něj. Neuměla jsem si představit jaké to bude dokud to skutečně neprožívám.
Já ze své zkušenosti mohu říct, že čím je Nelinka starší, tím je pro mě těžší ji opustit a nechat hlídat. ALe přesto to občas dělám a nechám ji na den u babičky a je to pro mě ve finále jako ozdravná kůra.
Kikita - my měli osm štěňat, tři zemřela, do toho fenka chytla zánět po porodu a k tomu všemu jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství. Též jsem si to "mateřství "vyzkoušela o něco dřív a fakt to žádná prča nebyla. Dokonce bych to nazvala jako FAKT MAZEC 😅

kristi
27. srp 2008

my bysme si taky jeste uzivali, kdyby k nam takvoou nahodou neprisla, no 😀

jabber
28. srp 2008

petraluk - taky mám v Kanadě tetu se strejdou, naštěstí jsme to k nim zvládli 3 měsíce předtím, než jsem otěhotněla 🙂 . Letěli jsme z Frankfurtu, je to o hodně levnější než odtud 😉

kacerka - to máte skoro stejný vkus jako my 🙂 - Madeira super, Thajsko 😵 . Podobný ostrov jako Madeira je La Palma, tak se tam taky někdy vydáme 🙂

Jinak nám se dovča už blíží, tak začínám pomalu chytat nerva 😀

jabber
28. srp 2008

Holky, chci se zeptat - kupoval jste někdo v cizině jídlo ve skleničkách, třeba od Hippu? Zajímalo by mě, jestli jsou to stejná jídla jako u nás anebo jestli se to stát od státu liší....?