Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

sirinka
4. bře 2009

mukky 50+ staci, ale skor by som vsadila na detsky, je prisposobeny ich pokozke a mas vyhodu, ze ostane na tele ako keby biely alebo modry nater a vidis, ci uz nie je zmyty.....

jabber
4. bře 2009

jsem sem zapomněla hodit ten Microsun Baby 😅
http://lekarnaaleky.cz/shop.php?action=show_pro...

markiza
4. bře 2009

Mukky, kremy s vyssim faktorom ako 50+ sa vyrabaju a cely rad, samozrejme najlepsie je kupit pediatrami doporuceny krem alebo mlieko. Uplne super je ak je na baze mineralov, teda mechanicka ochrana pred uv ziarenim, vodeodolny a niektore maju pridanu zlozku antimedusas... kupit sa da aj oblecko s uv ochranou, tricka, nohavice, plavky...

markiza
4. bře 2009

..ale myslim, ze na chorvatsko je 50+ uplne postacujuce 😉

bihan
4. bře 2009

markiza, podľa európskych smerníc sa všetky krémy s vyšším faktorom ako 50 označujú 50+ ale keď niekde ešte nájdeš 80-ku, daj mi vedieť ;) ja sa k nej akosi neviem dopátrať.

"Možno si pamätáte na krémy s faktorom 70 či 60, to je však minulosť. Všetky prostriedky s faktorom vyšším ako 50 sa označujú 50+, majú teda vysoký stupeň ochrany."
http://liek.beautywoman.sk/?mod=article&id=104

markiza
4. bře 2009

Bihan, u nas v Spanielsku kupis aj 60, 70+...

markiza
4. bře 2009

napriklad aj la roche posay Anthélios XL je 60+

bihan
5. bře 2009

nech pozerám ako pozerám, Španielsko má očividne iné direktívy, na stránke La roche (pre FR) som tiež nič nenašla
http://www.docsimon.sk/search.php?find=anthelio...

mukky
6. bře 2009

dievcata dik za info...ak bude napr 30 stupnov,mam mu aj tak nechat na telicku nejake kvalitne bavlnene tricko s dlhym rukavkom tenke,aby ho nespalilo,alebo naholo??Fakt neviem....a ako je to s morom,normalne moze ist trosku do vodicky??Klobucik kvalitny,to viem ze je nutnost,ale ako dalej,to neviem...byt v tieni,ci kupit nejaky stan,prosim poradte ked mate skusenosti,bojim sa upalu a slniecka,ani ja sa velmi neslnim...niekde mam napisane ake mliecko na opalovanie vyslo z testov na opalovanie najlepsie,ale neviem si spomenut kde som to dala,ale je dostat ho v lekarni,a je pre deticky...ak najdem.napisem znacku.Dakujem Vam

bihan
6. bře 2009

Stan nekupuj, je v ňom príšerne teplo, radšej slnečník alebo plážovú mušľu, do vody môže ísť úplne v pohode, Sára sa kúpe v mori od 3m. Na pláži ju už veľmi neobliekam, lebo jej aj tak vždy v tieni, takže má len plavky a klobúk, ale občas cez ňu niečo prehodím.. pre istotu... podľa mňa by sa ti v tričku s dlhým rukávom upiekol, aj keby bolo tenké.

mukky
6. bře 2009

bihan a ta plazova musla je co? 😀 Ja len ze s tym oblecenim vsade citam ze je dobre dat tenke bavlnene...ja som dost svetla,aj maly....dakujem

bihan
6. bře 2009

Tak pozerám, že to volajú aj plážový stan http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=3630981 ale myslela som niečo iné, aby si určite nekupovala.. také tie detské anti uv stany ako tento http://www.aaahracky.cz/plazovyantiuvstanpopup-...

markiza
6. bře 2009

mukky, pokial sa nechystate castejsie k moru, tak by som cosi podobne nekupovala, skor slnecnik... maleho tam podla mna moc neudrzis, teda sudim podla svojich deti. kupat sa drobec moze v pohode, ale su deti, ktore placu... vid moja dcera, ktora sa branila zubami nechtami..

markiza
6. bře 2009

bihan, no ja ti neviem s tymi kremami, ale tu je fakt siroke spektrum az ku extra vyrobkom, ktore maju uplne bloknut uv ziarenie u osob alergickych na slnko... a pod...

sirinka
6. bře 2009

k tym kremom...co sa tyka LRP tak na sk sa skutocne neda kupit opalovak s oznacenim vyssim ako 50+ 😉 je to prisposobenie sa europskej legislative...takze v spanielsku by to malo tiez tak platit, ale ktovie, mozno este dopredavaju stare zasoby 😀

markiza
6. bře 2009

sirinka, to neviem, ale viem, ze minulu sezonu sa kupit dali... tento rok uvidim... hoci ja kupujem len tu 50 🙂

daisy33
6. bře 2009

chystame sa na zakyntos,laganas, mala bude mat 17 mesiacov, neviete mi dat info, ci je tam mozne kupit nejaku hotovu stravu napr. hipp, a dojcensku vodu?

dominka11
6. bře 2009

my sa chystame v lete do chorvatska, to bude mat maly cca.7-8mesiacov. Boli sme tento ok v Tučepi 2krát a bolo tam vela malých detičiek od 3 mesiacov - ...Akurát nepôjdeme asi tak dole, ale zostaneme niekde vyššie.Aj ked si myslím, že cesta pre maleho problem nebude, v aute spi vždy, to skor pre nas bude horšia 😀

sakura77
6. bře 2009

baby,ja som natierala 50 faktorom a maly bol biely jak cmar aj po dovolenke 😀 a to sme mali cely cas 34 stupnov 😉 mal na hlavicke satku a inak len kratasy plavky,ten krem nepustil ani ň

basky
7. bře 2009

Ahojte,
my sa tiez chystame do Chorvatska, budeme mat cca rok. Viete my odporucit nejaku cast Chorvatska, kam je najlepsie s takym drobcekom? Mate aj na niekoho z domacich kontakt?
My che chodili doteraz do Chorvatska stale na jedno miesto, do kempu. Ale zda sa mi este malicky na kemp, preto chceme niekam na apartman.

macaeliska
9. bře 2009

ahoj, my tiez ideme do Chorvatska a to do mestecka Pakostane. Je to tam naozaj krasne a nie je problem ist aj na blink a zohnat si ubytko. Je to pod Biogradom. Ale mam toho v Chorvatsku obehaneho vela a mozem povedat, ze je jedno kam pojdete, vsade je krasne. Ale do kempu s takym malickym nechod. Ceny na privatoch sa pohybovali tak cca 10 eur na noc za osobu.

yasmina
9. bře 2009

daisy je grecku je vsetko...Hipp, kojenecka voda, plienky...no problem

womenne
9. bře 2009

maca mohla by si mi poslat linka kam idete??setra hlada niečo boli už 2x v Biogradea treti už nechcu,tiež rozmyšlaju že pojdu na blink

sisa32
9. bře 2009

Ahoj Baski, byli jsme v Chorvatsku v Crikvenici. Je to kousek pod Rijekou. Naproti je ostrov, takže pláže jsou klidné a vhodné pro prcky. Nejsou tam žádné velké vlny a vodička je průzračná. Můžeš využít městskou pláž, nebo oplocenou, kde se platí vstup, ale od určité hodiny je to zadarmo. i město je hezké, dá se tam jezdit podél moře s kočárkem a pro děti jsou tam taky možnosti vyžití, je tam třeba i akvárium. Náš syn tam byl moc spokojený. Kontakt nemám, bydleli jsme v hotelu u pláže, ale je tam spousta apartmánů volných i v sezóně.

tynushqa
9. bře 2009

Ahojte, tak my sa tiez chystame s malou do Chorvatska tento rok, bude mat 10 mesiacov a velmi sa bojim ako to tam zvladneme...chodili sme vzdy pri Biograd ale teraz sme sa rozhodli z epojdeme severnejsie - ostrov KRK, vsetci nam ho odporucaju. Ze je tam cista vodicka a nie su tam az take horucavy a ziadna hlavna cesta ako v pripade Biogradu. len neviem ako to bude s jedlom. Mam si nakupit prikrmiky hippky tu na SR alebo tam vyvarat??? neviem ani ake tam budu mat ovocie a zeleninu a masko. Ako ste to riesili s jedlom vy?
Budeme v app. s kuchynkou. Dakujem za nazory.

romcatko
9. bře 2009

ahoj holky, ptám se ještě tady, jeslti bude mít někdo další zkušenost - dá se v Bulharsku kupit Hipp nebo něco podelbného a jednorázové plenky? Dík. Plánujeme dovču v Primorsku.

macanet
9. bře 2009

Ahoj romcatko v primorsku jsme byli je to asi 4 roky a jsou po celém Primorsku obchůdky s drogerii i potravinami neměl by to být problém, akorát nevím, jestli zrovna značka Hipp nebo co se tam prodávalo, lae s jídlem, vím, že pro děti se dalo objednat jídlo v restauraci jako špagety, nebo brambor a kuřátko , my jsme měli sebou známý asi s ročním chlapečkem a jedl taky v restauraci 😉

romcatko
9. bře 2009

Dík za odpově´d. Mě spíš šlo o to, zda brát sebou nějaké jídlo nebo zda se tam dá i roční prcek nějak ůkrmit" 😉 nešlo mi o značku.

macanet
9. bře 2009

Jo tak to určitě jo, myslím, že nebude problém 😉 Akorát nevím jak třeba Sunar to si nepamatuju, ale myslím, že měli svůj na snídani 😉 Vím, že na pláži žužlal rohlík a pak nějaký rozmačkaný ovoce co koupili. Byli jsme bez jídla a všechno v pořádku, všechno se dalo jíst, akorát doporučuju jídlo z grilu, na pánvi, kuře atd... dělali takový krvavý z grilu to bylo dodělaný víc.