Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

tribitka
22. dub 2008

musím sa zastať Egyptu... my chodíme v poslednej dobe len do Egyptu dvakrát ročne, kvôli potápaniu. Ak sa ubytuješ v egptskom hoteli, tak áno,budeš mať hnačky a všetko možné...lebo oni tam na prípravu jedál používajú ich vodu, ktorá nie je pre turistov na pitie, tam musíš piť len balenú vodu z obchodu... ale ked sa ubytuješ v americkej sieti hotelov, tak máš stopercentnú istotu, že tam nič nechytíš.. ja som dosť náchylná na jedlo, ale v Egypte sa mi nikdy nič nestalo...to som skôr mala bolesti brucha na Cypre alebo v Tunise...
ako tu už bolo spomínané, väčšina ludí čo sa sťažovala na bušné problémy sa najedea v meste u egypťanov alebo si dali zmrzku.... 😖

pirlenka
22. dub 2008

Hezký večer.
Tribitko, díky za vzkazík 😉 🙂

petraluk
22. dub 2008

Pir ještě jsem tě neodradila 😕 😀 Ba ne, je mi jasný, že kdybych tu psala cokoliv, tak doma nezůstanete. Je to jen můj názor a nikomu ho nenutim a tobě přeju ať si dovolenou parádně užijete, Štěpulka bude určitě moc hodné miminko a všechno zvládne na jedničku 😵 🙂 😉

pirlenka
22. dub 2008

Petru, už to máme zaplacené 😝 😀 A já se moooooooooooc těším.

petraluk
22. dub 2008

Však máš na co, já už se taky mooooooooooooooooooooooc těšim, jen si musim počkat trošku dýl než ty 🙂

biba12
23. dub 2008

Ja som na ulici nic nekupovala ani nejedla, mlai sme AI, takze to nebolo potrebne, este aj zuby sme si umyvali balenou mineralkou. A hotel bol nemecky. Asi to zavisi od samotneho cloveka, neviem... Ale kazdopadne si treba dat pozor, nakupit tie ich tablety, ked tam uz idete. JA by som isla okamzite aj teraz, ale bez maleho. A kedze bez neho nikam nechcem ist, tak radsej volim europsku krajinu a klimu podobnu nasej. Drzim palce a prajem peknu dovolenku. Kazdopadne more je najkrajsie ake som videla, to som uz pisala.. Inak sa mi tam velmi pacilo.

nikka.vo
24. dub 2008

Blbá otázka... 😅 : Mužeme vzit sebou do letadla hračky? 😕

androna
24. dub 2008

niko to je jasne ze mozes vziat hracky akurat neber nejaku zbran vo forme hracky. 😀

androna
24. dub 2008

niko ak mas este nejake dotazy ohladne letadla a letiska tak pisni IP.rada poradim

nikka.vo
24. dub 2008

Andy, díky 😵

niki2
24. dub 2008

Nikko, jeste by to nemela byt hracka na dalkove ovladani 😉

pirlenka
25. dub 2008

Hezké ránko.
Nikko, tak coooooo, už máte cestovní horečku? 😉 😵 😵

lusil2005
25. dub 2008

ani ja som v egypte nemala najmensi problem. a to nas dost vystrihali pred hnackami. ale uplne v pohode aj ja aj kamaratka. neviem ci to bol egyptsky hotel alebo americky. volal sa arabia beach, isli sme cez fischer a mozem vrelo odporucit!

petule.h
25. dub 2008

Ahoj všem, já byla skoro v 5 měsících s tomáškem autem v Itálii a skoro v 9 měsíci jsme letěli do Egypta. Neměla jsem jediný problém, ani s itálií, ta byla super a je každoročně.v egyptě jsem teda převařovala neperlivou vodu na mléko, ale jinak jedl vše a průjem neměl, jediné co mě vadilo, bylo to dlouhé čekání na letadlo a myslím 4,5h letu? navíc já už do egypta opravdu nejedu nikdy, to co je na ulicích..no hnus, jinak hotel a vše super.co se týče letadla, tak s malým dítětem na klíně je to fakt na hlavu, jinak na vzlet a přílet jsem mu dala pít povinně , děti plakali s ouškama..jinak do letadla mi povolili i výživu, převařenou vodu...nebyl problém, s kočárkem jdeš až k letadlu.

petule.h
25. dub 2008

nicméně už se těším až bude malej mít vlatní sedačku v letadle, raději jedu s dětma autem, mám trochu aktivní dítě a když tě zatarasí v letedle 3 člověkem dítě se zmítá, ani si pomalu nemůžeš dojít na wc, ale toť můj názor, to samé do Bulharska vloni, prostě vše super, jen to letadlo a čekání...pro mě je ideální Itálie autem 🙂

luckahr
25. dub 2008

petule, můžeš mi doporučit něco konkrétního v Itálii? My se pořád nemůžeme rozhodnout, jestli autem do Itálie, Chorvatska nebo někam letecky. Kdybysme měli nějakej dobrej typ na tu Itálii, tak bychom nejradši tam 🙂 Díky 😉

froschka
25. dub 2008

luckahr uzasne v talianskom Jesolo...opytam sa svokry kam chodilievaju s vnuckou je to tam pre deti ako stvorene

froschka
25. dub 2008

mestecko sa vola Lido di Jesolo a je tam moc hotelov neviem kam presne oni chodia ale idu kazdy rok na to iste miesto

binki
25. dub 2008

a co takhle cortina?

mooni
25. dub 2008

Ahoj Pirlenka,
Tvoju cestu do Dahabu budem prežívať s vami, lebo v Dahabe som bola, v hoteli, kam idete, robil náš dlhoročný kamarát - egyptský sprievodca, no a taktiež uvažujem nad Dahabom, ale až koncom septembra, príp. začiatkom októbra (Karolínka bude mať 11 mesiacov). No a predstav si, môj manžel tiež nemôže (v rámci zamestnania sa musí zúčastniť 3mesačného kurzu angličtiny), s maminou som Egypt absolvovala už 3krát, takže teraz sa o slovo hlási Karolínkin dedko (môj ocino), ktorý doteraz dovolenku vyčerpával vždy pri rekonštrukcii domu ☹. Tento rok ale sľúbil, že si už konečne oddýchne (všetci mu to už veľmi prajeme), no ale keďže naši majú véééééľmi živú yorkshirku, spolu na dovču ísť nemôžu (ja si netrúfam strážiť aj mimi aj hafana), tak sme to takto nejako skombinovali. Takže keď sa vrátite, určite daj vedieť, ako ste to zvládli. Držím palce 🙂

pirlenka
25. dub 2008

Mooni, ahoj 🙂 Určitě dám vědět, moc díky za vzkazík 😵

susik77
25. dub 2008

baby, ake oblec. sa najviac oplati brat k moru do talianska pre 11-mesacne dievcatko? skor saticky, al. kratasky a trika? a kolko asi ks? ideme na 10 dni bez cesty. A co na hlavu? ja zatial mam asi 2 klobucky pre nu, ale ona si to dava dole...

pirlenka
25. dub 2008

Susik, já budu mít pro Štěpulu troje kraťásky, pár bodýček s krátkým rukávkem, košile s krátkým rukávkem, min. dva kloboučky, kšiltovku, plavky...budeme hlavně v hotel. komplexu, takže moc oblečení nepotřebuje.

lusil2005
25. dub 2008

asi aj nejake teplacky a mikiny sa hodia. ked bude chladnejsi vecer alebo rano.

jabber
25. dub 2008

Tak my jedeme až koncem září na Kanáry....a budeme s sebou brát kromě plážového stanu a slunečníku taky bazének 😉

pirlenka
25. dub 2008

Lusil, tak tak 😉

jabber
25. dub 2008

nikka.vo - tak nakonec Tenerife 🙂 - tak přeju hezkou dovču 😉

sylvar
25. dub 2008

a jak je to s tím kočárkem, můžu ho mít až k letadlu nebo se musí nějak ,,zabalit,, než se jde do letadla 😅
nás to čeká až v září,ale ať vím jak na to 😀

petule.h
25. dub 2008

LUCKAHR: já jsem dělala v CK , tak jezdím pořád už 5 let na stejné místo a dokonce jsme přibalili dalších 5 rodin, pro děti je to tam ideální, je to Punta Marina - villagio Teodorico, nebo Lido Adriano - long beach.
na stránkách www.cekare.cz, nebo www.lidoadriano.com myslím, tam to máš rovnou od itala.jinak na pláži v ceně 2 lehátka, je tam bazén v areálu, dětské hřiště a hlavně je tam i hřiště na pláži, to už bude malou bavit

jabber
25. dub 2008

sylvar - co jsem tak vždycky v letadle viděla, tak přijely maminky s golfkama až do letadla, tam je složily, letuška všechny kočárky někam naskládala a dala jim je zase až při výstupu 🙂