Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

pirlenka
25. dub 2008

Jabber, nás zuli v Paříži 😀 🙂
Beru pár plen, co mi zbylo z plavča + plavky.

petule.h
25. dub 2008

jasně na den min 2, pokud je vedro, tak uschnou 🙂 určitě to vezmi, kam letíte jabber?

petule.h
25. dub 2008

jo a hlavně všude do zásuvek tu věc na komáry a taky všude beru konvici 🙂

jabber
25. dub 2008

My letíme na Kanáry - na Fuerteventuru. No to máš pravdu - plašičku komárů 🙂 . Těch by asi bylo hodně v Egyptě, kdyby tam zahradníci každý ráno nevykuřovali křoviny 😖

petule.h
25. dub 2008

no já jí beru všude, protože v itálii je jich vždycky dost a vůbec pak to děti škrábou a rozškrábou to, na fuertěventuře prý fouká 🙂 , no za rok až odrodím tak určo možná taky poletíme do španělska a v září do itálie zase autem, ale mě láká spíš andalusie, navíc, já už déle jak 2,5h nikam neletím s dětma 🙄 .2 lety mi stačily 🙂 a co teprve 2 děti-horor. a na fuerteventura jsou taky kameny? jako na tenerife?

jabber
25. dub 2008

Nene, Fuerta to jsou nádherný několikakilometrový pláže s písečkem 🙂 jo, trochu tam fouká, ale v září už to nebude až takový, k manželově nelibosti 😀 - on totiž surfuje a nejvíc tam fouká červen - srpen 😀
http://kanarske-ostrovy.orbion.cz/fuerteventura/

petule.h
25. dub 2008

tak to jo, no září bude klidnější 🙂 , my byi vloni v červnu v bulharsku a chytli jsme tam 40C vedra a to bylo hrůza, jinak právě v září vždy jezdíme do itálie, ale vloni tam zase bylo vyjímečně chladněji, no neva, bylo tam hodně dětí, tak to šlo 🙂

sylvar
25. dub 2008

Tak my máme zaplacený Bulharsko, v září.Malé vemu nestle mlíčka v krabičce a bude vyřešíno, stejně když cestujem, je berem sebou místo sunaru 😉

petule.h
25. dub 2008

my vloni jeli v červnu a malému bylo taky tak, no rok a 2 měsíce, brala jsem si bebu i konvici, to je jasné a vodu jsem si tam na převaření kupovala neperlivou.Měli jsme to se snídaní, ale na pokoji jsme měli lednici, což je potřeba, tak jsem si tam dokoupila i jogurty, toast.ch a mazací sýr a taky ovoce...atd, kdyby něco.měli jsme fakt strašné vedra a neměli klimošku, což už bych nikdy nejela(berz ní), pač malej tam dostal průjem, zvracel, teploty 38-39C.z toho vedra.jinak z jídla si myslím nic nechytil...jinak jak jsem psala, jsou tam komáři, tak si kup do zásuvky tu věc proti nim.jinak Bulharsko prima, let 2,5h, busem teda ještě1,5h, ale to proto že tam nejsou silnice, byli jsme v primorsku

jabber
25. dub 2008

petule.h - no s tím průjmem....můj kamarád, který procestoval půl světa včetně Asie, Afriky a jižní Ameriky říká, že se nikdy nikde neposral (s prominutím) tak jako v Bulharsku 😖

petule.h
25. dub 2008

já ani manžel jsme nic nechytli, víš on taky malej se napil vody z bazénu, tak možná i ten chlór, ale jak říkám on k tomu měl všechno možné, tak těžko říci, ale v egyptě mi už v 9 měsíci jedl pečivo a trochu jídla ode mě a nikdo jsme nic neměli 🙂

nikka.vo
25. dub 2008

Leni, cestovni horecka sili 😕 😕 😕 ... nevim jak se mi bude spat. Zbaleno mam, ted jen klasika odhmyzovaní 😀 - vytrhat oboci, oholit 😀 atd atd - vždyť to znate 😀

Nakonec jsem koupila mililinkej bazenek k mori... uuuf,snad mam všechno.

jabber - jj Tenerife, dneska tam bylo 33 st 😲 😲 😲 Ale ma to jit dolu 😉 Uz zitra ma byt 27 😵

pirlenka
25. dub 2008

Nikky, drž se 😉 Zítra už budeš válendo grando u moře...teda v tuhle hodinu asi na pokoji, ale u moře 😵
Moc moc na vás budu myslet, Dominik to určo zvládne a ty taky 🙂
Kdybychom se neviděly, tak šťastný let, žádné zpoždění a budu se těšit na vyprávění a fotky. A hlavně - MOC MOC SI TO UŽIJTE 😵

nikka.vo
25. dub 2008

Leni, do letadla beru tepláky, tak si tam bude lozit, mě je to jedno 😅 , bude chodit a přidrzovat se sedadel a bude krást lidem veci z ruky 😀 ...ho znám 😎

Přiletame na večer, nebo pozde odpol. takze dáme véču, vybalíme a jdeme na prochajdu 😵

Jéééé, já se těšim 😎 😵

malovani
26. dub 2008

Nikky, krásně si to užijte a šťastnou cestu 🙂

pirlenka
26. dub 2008

Nikko 😉 🙂 Jasně, to je správný přístup...třeba doleze až do kabiny a ukáže jim, jak se řídí letadlo 😀 😀 😀
Mějte se 😵

Malilinko závidím, ale nám už to uteče.

petule.h
26. dub 2008

holky vy se máte, já letos k moři nepojedu, ale zase jsem byla 14 dní na horách a teď pojedeme na týden do třeboně a pak asi na chatu, to těhotenství a porod holt vyšli na léto, no tak za rok pojedeme zase tak 2x, tak já budu alespoń plánovat 🙂 .jinak nikko přeji příjemné letuškY, oni ty děti některé mezi sedadly neradi vidí ☹

dididi30
26. dub 2008

v pohode baby, ja som s malou letela ked mala menej ako rok....boli sme v anglicku, chorvatsku , po celom sk, nech si zvyka....a je zlata, cely cas prespi ci uz v aute ci lietadle....teraz tak naucime syna 😀

pirlenka
26. dub 2008

Petul, koukám, že máš termín stejně jako se mi narodil Štěpulka 😵
Loni jsme taky nikde nebyli, jen v lednu v Tatrách, ale to jsem ještě neměla žádné bříško 🙂 Pak jsme o moři uvažovali, ale začala jsem se otevírat a musela jsem ležet a odpočívat.

petule.h
26. dub 2008

jojo, no my taky cestovali v letadle s méně než ročním dítětem i přes rok, ale u nás je hrůza i auto, pač nechce sedět v sedačce, řve jak tur, takže opravdu na nervy dobré.Vloni jsme ho museli vyndat a celou cestu do itálie jsme se u nějj vzadu střídali a to jezdíme na noc, aby spal, ale cesta täm horor, zpět dobrý, přeci jen 1000km 😒

bramburka
26. dub 2008

jo bulharsko, taky jediná země kde jsem se po.... pozor holky, jogutry nekupovat! protože to bylo po nich a to jsem koupila danone... ono totiž to vyrábějí z jejich mléka a z jejich vody a tak nejak mi pak rikali pruvodci, ze se tam po tom každej po.... 😀

petule.h
26. dub 2008

tak já nevím, mě tyhle země nijak nevadí ať jím co jím... 🙂

romca3
26. dub 2008

Ahoj holky, tak přeji všem krásnou dovolenou. Planuji letos řecko a malé bude 8 měsíců. Moje zkušenosti jsou různé. Při cestě na Krétu super jak tam tak i z5. Zato bulharsko bylo o moje nervy. Při cestě tam 5 hodin čekání všici nervózní i personál a když nás odbavily, tak paní u rentgrnu pronesla ke kolegini" tak je nech socky, vždyt na to šetřily celej rok". A při odbavování v Bulharsku nám vyhodily vše co mohli, hrabaly se nám v zavazadlech bez naší přítomnosti (staly jsme teprve frontuna rentgrn). Hrůza byla jsem vzteklá a asi i sprostá. Tak přeji všem vše bez problémů. omlouvám se za případné chyby, ale malo mám na klíně.

pirlenka
26. dub 2008

Tak Nikkouš už je na letišti 😵 😀

bublina7
26. dub 2008

Ahojky holky, tak se k vám přidám. Letos plánujeme dovolenou v Chorvatsku a malému bude 11 měsíců. Tak doufám, že to dobře dopadne. Loni jsme nikde nebyli, protože s pupem se mi nechtělo jezdit nikam daleko, tak jsme byli jen na Vranově.Mimochodem je tam krásně. S prvním synem jsme byli v Chorvatsku když mu bylo 19 měsíců a bylo to celkem fajn. Jedinej problém byl, že mu začali růst stoličky a dva dny měl teplůtky, ale to se dalo vydržet. 😵

romca3
26. dub 2008

Ještě mám dotaz, nevím zda se to tu už neprobíralo, máte někdo zkušenosti s plážovým stanem?

pirlenka
26. dub 2008

Bubli, ahoj. A kam do Chorvatska jedete?
Ha, tak Nikka už startuje 😀

pirlenka
26. dub 2008

Romi, my stan bereme - měli jsme ho v Chorvatsku i Tunisu a bylo to super - manžel v něm byl pořád 😉

bublina7
26. dub 2008

Pirlenka my jezdíme do Crikvenice. Byli jsme tam asi 4x s malým a je to tam super. Krásné město, krásné pláže na kterých jsou pěkná dětská hřištěa ubytování není tak drahé. Jinak máme projetou celou Istrii , ale Crikvenice vyhrává. Byli jsme i párkrát na Makarské, ale to je dost daleko s mimčem. 😉 Jak jsem se o tom rozepsala, tak už se tam hrozně těším. Závidí všem, které jedou už teď na jaře. A co ty ? Kam jezdíte? 😵

jabber
26. dub 2008

romca3 - plážovej stan je skvělá věc, takový hnízdečko 🙂