Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

krista
24. bře 2009

kajina08 • Včera ve 12:55
lendy1: stejné téma: odkaz v diskuzi
Smaž
Ahoj, prosím nemá některá z vás zkušenost s ročním dítkem u moře? díky

basice • 1d • Včera v 19:35
Ahoj Kanina08.
My jsme byli s Natálkou v Chorvatsku, když jí bylo 9 měsíců a zvládla to perfektně.Cesta trvala 15 hodin autem, ale naštěstí to celé prospala a pobyt tam se jí také líbil.Takže bych se toho vůbec nebála cestovat s ročním dítětem.

mirka20
27. bře 2009

ahojte. chcem sa spytat, ci nemate skusenost s cestovanim busom s cca rocnym dietatkom. chceli by sme ist cez leto do chorvatska, tak ci sa to da zvladnut aj busom. teda pre nas dospelych problem urcite nie je, ale co babo? 😕

zuzik_p
27. bře 2009

Ahoj maminky,
do tropickych destinaci bych s batolotem urcite nejela. Do chorvatska a tomu podobnym mozna ano, ale autobusem urcite ne, je to prilis zdlouhava cesta a miminko si ani nemuze lehnout na rovne, celou dobu bude skrcene v naruci rodicu.

verapa
27. bře 2009

Ahojte,
taky se chystáme s Juli na začátku léta na dovču, mám z toho docela děs, co bude vyvádět v autě 8 hodin jízdy, ale su ráda že jedem , aspon nide změna a doufám že se tam naučí spát sama 😅 .

zuzik_p
27. bře 2009

Verapa, no preji ti aby se Julinka naucila spinkat sama, ale myslim ze v cizim prostredi se te bude drzet jeste vice 🙂

habibi78
27. bře 2009

no, ja už teraz stresujem, lebo ideme k známym do Egypta a ja voooooooooobec netuším čo všetko mám malej so sebou zobrať...oblečenie, lieky, plienky, hračky, vody...... 😠
neviete mi poradiť, čo je dobré vziať bábu na pláž? Nejaké vychytávky? Jaska, že krém, plienky, klobúk, tričko, hračky, uterák..... čo ešte???? 😒

ferinka
27. bře 2009

No do Egypta bych se s tak malým bála,byli jsme tam 2x dospěláci a ty šílené průjmy se nevyhnuly nikomu 😖

zuzik_p
27. bře 2009

Habibi, a kdy letite? Snad ne v lete, to je opravdu extremni vedro, pro tak male batole urcite nevyhovujici. Leky brat nemusis, tedy ne ty na prujem, zabiraji jen misti, pro deti je maji ve forme sirupu. Co treba bazenek pro malou az pujdete na plaz?

zuzpolka
27. bře 2009

ahojte 🙂

habibi,,,tak ako piše zuzik,,, naše lieky na hnačky nepomožu,,,treba kupiť tam 😉
a myslim, že plienky a vyživky dostať kupiť aj u nich v lekarni 🙂 a vodu piť určite balenu , je tam velmi lacna ale to asi vieš 😉

my ideme v oktobri do Egypta,,, to bude mať mala 1 rok a 3 mesiace,,,tak som zvedava , snad to bude ok všetko 😕 😅
ja som tam bola 5 krat a ani raz žiadne hnačky....dufam ,že ani tentokrat nebudu a u malej už vobec nie😵

berenika39
27. bře 2009

ahoj, nás čeká léto víkendové cestování s manželem, sport, jen tady po česku ale budem celé dny venku. nejsem si jistá, jak to mají prckové s termoregulací,vždyt i dopělěí mají úžeh, úpal - a stačí být jen v horku, nemusí to být na přímém slunci....malému bude 9-12 měsíců, jak se bránit přehrátí? egypt nevím, ale to bych s malým nedala. a jaké opalovací mazání?
dík.

habibi78
28. bře 2009

ja viem ako je to v Egypte, chodíme tam už pár rokov, párkrát do roka, drahý tam istú dobu aj žil....
ideme budúci týžden, práve preto, aby sme sa vyhli horúčavám....
zuzik, ten bazénik mi tiež napadol, že by bolo fajn...ale ona mi v nom neobsedííííííííííí..... 😀
terigám so sebou jedlo, čaje, balenú Lucku si nechám previesť, takže ich voda nehrozí, ohrievačku, kvapky do očí, uší, nosa, teplomer, Nurofen,no a tam si budeme musieť zohnať lieky ak nedajbože chytí hnačku...ale nebude mať z čoho, lebo ani ich ovocie jej nedám bez toho aby som si ho vo vlastnej vode neumyla..... 😀 😀 a aj tak ona može len banány a jablká, to ošúpem....
ale aj tak mám pocit, že na niečo dôležité určite zabudnem.....

berenika, berieme jej Garnier faktor 50, ten je vraj najlepší na jej atopický ekzém.... malá aj tak ešte dvakrát cez den spinká, tak vonku nebude až tak veľmi cez den, určite len doobedu a potom až podvečer....

zrzulka
25. dub 2009

Kocky a co obliekate detom pri mori?Ake plavky? Staci len ta plavecka plienka alebo treba aj plavky na to natiahnut?ked by som dala len take tie klasicke plavky tak sa mi vycika do vody.V mori to az tak nevadi ale v detskom bazene ano. Asi sa blbo pytam ale s malou sme sa kupat este neboli tak netusim.

trixi
25. dub 2009

zrzulka, pri bazene a do bazena davam plavaciu plienku a aj plavky, zadrzia dobre hovienko ak sa dieta pokaka. Nas Matej sa pokakal v bazene len raz a to na dovce, a to chodime na bazen 2 x do tyzdna. Takze stat sa to moze. A do mora chodi nahaty, ked je silne slniecko, tak mu davam take special tricko s UV ochranou, ma k tomu aj nohavicky, take kratasy, ale tie mu nedavam, takze do mora s holou ritkou. Uz sa pyta na nocnik, takze sme pri mori aj s nocnikom a pred a po kupani v mori ide na nocnik. A urcite si cikne do mora, a keby si kakol rybky spapaju 😀 .

bubadlo27
26. dub 2009

ahojte,
nemate nahodou niekto skusenosti ako je to s dovolenkou s dvomi malckymi detmi, 2 a 1 rok 😉
minuly rok sme boli v chorvatsku s malou, cestu zvladla ako tak, ale nesedela cely cas v sedacke, spinkala na zadnom sedadle 🙂
teraz by sme tiez chceli ist s oboma, ale neviem si predstavit tu cetu autom 😕

bubadlo27
1. kvě 2009

nikto nic? ☹

shaula
1. kvě 2009

No já ti poradím jediné - když si neumíš představit cestu, tak radši nikam nejezděte. Rozhodně bych dítě nenechala mimo sedačku - s tebou necvičí ty drastické reklamy v TV?

trixi
2. kvě 2009

shaula, na slovenskej televizii nedavaju tie reklamy co bezia na ceskych televiziach. Ja by som to dala pozriet povinne kazdemu rodicovi, ktory da dieta do auta bez sedacky. Ver, ze takych stretavam na dialnici vela a casto. A dat spat dieta volne na zadne sedadlo pocas jazdy je trestne. Myslim, ze mali stastie, ze ich nezastavili policajti. Ako cestovat s detmi v aute? Ani nas Matej nema rad dlhe cesty autom. Napriek tomu cestujeme, robime casto zastavky, ved na rakuskych dialniciach su super odpocivadla, nechame ho vybehat sa, unavi sa a pokracujeme. Je pravda, ze cesta nam trva dlhsie, ale ved ideme na dovolenku tak sa nemame kam ponahlat. Vzdy vyrazame skoro nad ranom cca okolo 3.00, takze do tej siestej, siedmej si pospi a to uz mame polovicku cesty za sebou.

shaula
2. kvě 2009

trixi, vidíš, to mi nedošlo, já to pořád beru, že i na Slovensku se dají chytat české kanály, ale to asi jen za hranicí a navíc na to nekoukají všichni. No kdyby se někdo chtěl podívat, co může způsobit lehkovážnost za volantem, tak www.nemyslis-zaplatis.cz.
Když už bych musela jet autem takovou dálkovou trasu (a já bych si radši dovolenou u moře chvíli odpustila, tak malé dítě z toho stejně nic moc nemá, a rodič taky ne, když musí myslet na to, jestli něco nezapomněl, jestli nebude potřebovat doktora atd.), tak bych jela tak, jak píšeš ty. Vždyť na dálnicích jsou odpočívadla a i na menších cestách je vždycky možnost někde zastavit a nechat dítě protáhnout (a nejenom dítě). Ale rozhodně bych je nikdy nevezla mimo sedačku.

trixi
2. kvě 2009

shaula, ceske kanaly sa daju chytat, hlavne na zapadnom Slovensku. Ja som tie spoty videla a schvalujem ich. Su brutalne, ale taka je realita.
My s malym jazdime na dovolenky od jeho 6 mesiacov a su to nase najkrajsie dovolenky. Ide o to, ako sa clovek pripravi, ze ide s malym babatkom.

u2jana
3. kvě 2009

boze baby, vas fakt obdivujem, ze sa vyberiete na dovolenku s takym malym babom...
my sme boli vcera len u svokrovcov - asi hodina cesty, a mala celou cestu rycala tam aj spat...
plakala az sa zadusala ... uplny horor...

jabber
3. kvě 2009

bubadlo - my pojedeme letos s dvouletou dcerou do Itálie a pojedeme přes noc, vyrazíme normálně na její spaní večer. Má polohovací sedačku, takže jí to podkopnu a doufám, že bude spát. Možná jí dám před cestou ještě homeopatický sirup na zklidnění 🙂 Ale ona spí dobře, takže myslím, že nebude problém 😉 Zpátky pojedeme taky na noc.

tamilla
3. kvě 2009

Caute baby, mozte mi prosim poradit, kde sa dau kupit tie tricka s UV ochranou? Nikde som to nevidela. Ja sa na dovolenku chystam do chorvatska a velmi sa tesim. Mala nastastie vzdy v aute spinka a dostala som uz take odporucanie, ze ked sa rodicia tesia tak to bude super, ked maju strach ako to cele bude prebiehat a ci to zvladnu tak je dovolenka nic moc. Takze baby nebojte sa a bude to super. Ja to beriem ako vytrhnutie zo stereotypu. A tie reklamy som videla aj ja a tiez to schvalujem (teda tie spoty ako vystrahu).

jabber
3. kvě 2009

tamilla - viděla jsem je v Nextu a v Mothercare 🙂 ale zkus i mimibazar anebo si to zadej do vyhledávače, najde ti to spoustu obchodů 😉

bramburka
31. kvě 2009

holky, mam cestovni horečku, letíme na Zakynthos ve čtvrtek....
u2Jani, my byli loni na Kosu a mala z nás zvladla cestu uplne nejlip, hrozne se ji libilo, ze je to neco jineho, myslim, ez i ted bude nadsená z letadla a tak....

arieska
3. čer 2009

my cestujeme o 2 týždne do Chorvátska. dúfam, že to nejako prežijeme 😀 ale tešíme sa

m.a.r.t.i.n.a
3. čer 2009

AHOJTE, my chceme ísť koncom júna do Italy a v septembri do Chorvátska a rok nám bude až v októbri.... Nemám čas tu čítať všetko dozadu, len mi prosím napíšte, či malého možem nechávať sedkať vo vodičke..... /ako dlho a tak..../ Ďakujem.
Inak cesty sa nebojím, malý od narodenia cestoval bežne 400km a úplne v pohode. Skoro celú sestu prespinká a zbytok pokukuje z okna alebo sa hrá s hračkou. v autosedačke nám za 8 mesiacov plakal len raz a aj to bol totálos prekadený 🙂)

femmefatale
3. čer 2009

ahojte, kuk sem:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tam som napisala skusenost s rocnym dietatom, ibaze to je forum o egypte, tak si z toho nieco vyberte 😉

trixi
3. čer 2009

arieska aj my cestujeme za cca 2 tyzdne do Chorvatska, uz sa neviem dockat. Tak je taky klud, pokoj a nasmu Matkovi sa tam velmi paci. Boli sme aj pred rokom. Voda na zaciatku bola studena a on tam vydrzal sa cvachtat aj hodinu. Ako dlho vo vode zalezi od teploty vody, teploty vzduchu, vetra. Ved ked bude mat fialove pery, spomalene pohyby, tak uz treba z vody von 😀 😀 😀 .

shaula
3. čer 2009

Trixi, to už je trochu pozdě, ne? 😀 😀 😀