Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

jabber
30. kvě 2008

Itálie nebo Chorvatsko je autem super, to souhlasím, ale Řecko už je prostě daleko. Kdysi jsme na Korfu takhle jeli a byla to pěkná pruda pro dospělýho, natož pro dítě 😖 . Do Řecka už by mě autem nikdo nedostal 🙂

kristi
30. kvě 2008

ja bych zase nejela asi autem, to radsi dve hodiny letu....holt to bude muset prezit, no. Na letiste chodim zasadne dyl, pac tam clovek stejne ceka jako kreten

kalo
30. kvě 2008

holky díky za názory....
JABBER já právě na Korfu vždy letěla /a je to asi hodina a 3/4 letu...chvilka/ Cestu po zemi jsem nezkusila. Ale jestli píšeš, že je to pruda, tak tomu věřím...Pro mě je v tomhle vedru pruda jet autem s malou i 3 hodiny k rodičům na Moravu 🙂
Ono do té Itálie /jak píše Petule.h/ se cesta určitě přes noc dá....ale pak ještě trajekt!!!!! 😒 Když sčítám pro a proti, vychází mi letadlo 🙂 To bude pro malou zážitek 🙂

jabber
30. kvě 2008

kalo - no právě a to ještě na ten trajekt má člověk nějakou rezervu, kdyby cestou něco, takže tam pak ještě trčí v přístavu 😖 , teď trajektem (my jeli z Brindisi) to bylo asi 4 hod....no fakt už nikdy. Cesta celkem asi 30 hod. Jinak Korfu je nádhera, zbožňuju ho 😵

pirlenka
30. kvě 2008

Já teda cestuju ráda autem, ale stačí mi, když vidím zpoceného Štěpulu po hodinové cestě někam na výlet...kdepak, maximálně tak v zimě na Slovensko, dál zatím nee. Jedině letadlem. Je to pruda, čekat tam dřív, ale je ve sporťáku případně větší dítě může ťapat a ne být zmáčknuté v sedajdě.
Výhoda auta je určitě v tom, že můžete kdykoliv zastavit, nebrat ohledy na jízdní řády (teda kromě trajektu...) a že si můžete vzít plno věci (ovšem kolikrát zbytečně).

Takže já jsem pro letadlo, v zimě jsme byli v Beskydech (6 hodin autem) a let do Egypta (i když trval přes 4 hodiny + pobyt na letišti + hodina autobusem do hotelu) byl mnohem příjemnější 😉

certica
30. kvě 2008

petulo, konkretne kam do talianska chodievate?

bramburka
30. kvě 2008

letadlo!

Jabber, no jo, supr, se kouknu do hypernovy nebo tak... treba to budou mit taky, se mi to nechce objednávat a poštovný a tak...

mba
30. kvě 2008

Čaute baby. Mám dilemu. Mám možnosť ísť s mužom a malou 4-mesačnou dcérou na dovolenku do Španielska, samozrejme letecky, ale mám obavy, či to malá zvládne, či to ešte nie je pre ňu priskoro. Poraďte.

jabber
30. kvě 2008

bramburka - no já to taky koupím normálně někde v krámě, to jen pro inspiraci 🙂

mba - já bych asi s tak malým nejela 😖 . Neměla bych strach z letadla, ale spíš z toho pobytu tam 😅

jandalinka
30. kvě 2008

Holky,my máme možnost jet v červnu na Balaton.Ale malé je 6,5měsíců a nejvíc mám obavy z cesty.Jeli-bychom samozřejmě autem,ale i tak,mám obavy,mají být vedra a nerada bych malou vystavovala nějakým změnám.Myslíte,že v tomto věku je to dobrý nápad?!My přemýšleli spíš něco blíž v Čechách,hm.tak nevím.Někdo tu píše,že plánuje cestu letecky,no to bych nezvládla psychicky,co by malá na to říkala,hm. 😒

lusil2005
30. kvě 2008

no tak to koleso s dieramy na nozicky zhanam aj ja 😒 zatial neuspesne.

adetka
30. kvě 2008

mba, jandalinka... mozete ist aj letecky... akurat musite pocas startu lietadla dietatko bud kojit, alebo z flasky dat pit... lebo ten talk je neskutocne silny na ich uska... sestra lieta kazdy tyzden a hovori, ze male babatka pri starte neskutocne placu... lebo ich bolia uska...

ja pojdem s Mimi k moru az ked bude mat 2,5 roka... viac si to uzije... a mozno aj nieco zapamata 😅

jabber
30. kvě 2008

lusil - já jsem je včera viděla v obyčejném hračkářství, kupovala jsem bazének a měli hromadu takových věcí 😉

babula90
30. kvě 2008

Jabber, ideme do kupelneho mestečka KEMER-je tam veľa zelene
http://www.tatratour.sk/index.php?d=16&s=1170&u...
som rada, že to nebude až taká divočina 😀
Bojím sa hlavne toho cestovania v noci- ja vôbec nezaspím a potom sa tam budem 3 dni dávať dokopy 😖
Ideme AI, s deťmi je to najlepšia alternatíva, ale beriem aj hotové jedlo. Ten stan mali kde v akcii? Na SK ste ho niekde nevideli? Plavkový overal hladám úplne márne. 😢

kristi
30. kvě 2008

mba,takt o ja bych klidne jela.

jo, jinak s sebou do Recka nic vozit nebudu, pry tam vse vcetne plen, prikrmu apod maji,takze pohoda..a kruhy, bazenek, kridylka koupim taky az tam

babula90
30. kvě 2008

mba- s takým malým by som určite nešla- môj názor.
lusil- koleso s otvormi na nožičky majú napr.v ALL TOYS- stojí 250 Sk. V Čechách máte akosi všetko lacnejšie 😉
Tiež neviem, ako sa napraceme s toľkou batožinou do lietadla 😕
Chcem sa Vás opýtať, sestra mi tvrdí, že stačí nám prísť na letisko hodinu pred odletom, čo Vy na to?
A tiež neviem, v čom bude vo vode, ved tie plavecké plienky sú drahé, to by som ich minula denne min. 10 😒
Cestovnú postieľku nám slúbili, ale asi napíšeme priamo do Turecka do hotela. Malá už skoro chodí, tak dúfam, že tam bude už bežkať. 😀

zany
30. kvě 2008

mba - my byli s prckem v Řecku když mu bylo 4,5 měsíce a v pohodě 🙂 Španělska bych se taky nebála, přece jen je tam nějaká civilizace narozdíl od Egypta apod. Tam by mě s malým neviděli 😒
Jinak kojení nebo pití během startu taky doporučuji, prcek to zvádl v pohodě a neplakal 😵 Letos jsem na to zvědavá, jedeme tak do 3 týdnů zase na nějaký řecký ostrov 😵

babula90
30. kvě 2008

len či bude moja striga chcieť akurát pri štarte prsník 😀 , určite bude kukať ako puk 😀 😀 😀

pirlenka
30. kvě 2008

Rozhodně mi nepřišlo, že v Egyptě není civilizace 😉 Naopak jsem byla příjemně překvapená. Jasně, bordel za zdmi hotelů a ve vedlejších uličkách města - ale to lze vidět i ve Španělsku 😝 I v malé lékárně/obchůdku se daly sehnat plíny, ubrousky, příkrmy...píšu hlavně pro ty, co cestu do této země zvažují.

lusil2005
30. kvě 2008

ja ked vidim moju malu teraz a ked mala 4 mesiace, lutujem ze som nesla k moru vtedy. len sedela v kociku, kukala, spinkala... bavkala sa. teraz sa budem musiet obracat ovela viac.

bambulka no super ze dnes som bola v avione a zabudla som sa tam zastavit 😀 nevadiii skocim zajtra. dik.

a ja by som tiez egypt odporucala. bola som tam sice este bez malej, ale uuuplna pohoda. ale asi by som neriskovala neznamy hotel. bud na zaklade uz overenej skusenosti vlastnej, alebo niekoho znameho.

zany
30. kvě 2008

Pirlenko a jak si to dělala s jídlem pro prcka? 😕 Já mám prostě obavy, abychom to tam všichni nepros*ali a neproblili 😝
Známí byli vloni v Turecku a děs běs 😠

dzany
30. kvě 2008

ahoj, holky na konci července jedeme do Italie(autobusem) , malá bude mít 9měs. nějak se moc nebojím, ale ted mně zarazili v cestovce, když jsem si jenom z čisté zvědavosti ověřovala jestli mají v buse pásy, tak řekla paní že to bude vědět až týd. před odjezdem,že záleží na typu busu ☹ nemáte některá zkušenosti?

pirlenka
30. kvě 2008

Zany, pro malého jsem měla všechno sebou, akorát dostával kousek jejich pečiva, když jsme byli na jídle. Jinak jídlo tam bylo hodně evropské, mnohem víc, než v Tunisu. A mnohem lépe vypadalo v restauracích ve městě, kde jsme teda nejedli, protože jsme měli all inclusive. Nebýt té špíny okolo, tak si myslím, že jsem v Chorvatsku.

luci
31. kvě 2008

babula - plavkove overaly maju v Nexte su drahsie ale super, pisu ze maju aj faktor....a viem aj v tescu ze predavaju,ale ci su aj s faktorom ,tak to neviem 🙂
my ideme tiez do turecka 19.6 s 19 mes. synom
sem
http://www.tatratour.sk/index.php?d=16&s=1180&u...

luci
31. kvě 2008

lusil - pisala som ti IP

tak nam dali odlet o tretej rano...o jednej uz musime byt na letisku....takze hroza 🙂

binki
31. kvě 2008

mba, můj názor je, klidně s malou leťte, jestli je zdravá nebo není po očkování. Pro mne byl příjemnější let s prckem, když mu bylo 4,5 měsíce a to jsme cestovali déle. Když jsme letěli v jeho 6 měsících, tak jsem byla docela vynervovaná, už to nebylo takové klidné miminko 😀

tanja61
31. kvě 2008

ahojte baby sa tiez chystame v lete do grecka nemozte mi napisat co vsetko budem potrebovat pre babo aby sme bez obav dovolenkovali?myskim tym napr.nejake ockavania?alrbo ake lieky po pripade? 😉

babula90
31. kvě 2008

tanja-očkovanie myslím nie, zober len lieky, ja beriem hylac,homeopat. čípky na zúbky, panadol, panthenol po spálení slnkom, repelenty, na odreniny dettol, kvaltiné krémy a mlieka na opal. bazénik,pláž. stan, koleso a iné somarinky 😎 už aby sme šli 😉

lusil2005
31. kvě 2008

juuuuj ja som prave zistila ze mozem normalne uvarit malej masko aj so zeleninkou, naladovat to do poharov a zavarit!!! no parada. problem s domacou stravou vyrieseny 😅

luci
1. čer 2008

ahojte, sa mi zda ze niekto tu zhanal ten stan na dovolenku.......tak tuto som nasla,keby ste chceli...
http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.200806...

a lusil ako zohnala si???? 🙂