Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

jabber
9. čer 2008

babula - no ono zas tak teplý nebude, je to Atlantik, ale těch 22 mít snad bude 🙂

dzany
9. čer 2008

no vždyt já se taky těším 😉 ale příde mi to ještě za dlouho a vy jste mi navodili takovou hawai náladičku 😀
no my jsme taky 2roky nikde nebyli tak tenhle rok prostě chci! a Italie mi pro dítě přišla jako správna volba a i díky tomu že Chorvati jsou čím dál tím drahší a vyvářet se mi nna dovolené faaakt nechce 😝

babula90
9. čer 2008

jabber a kde idete?? 😉 my sme pred 2 rokmi mali v Chorvatsku v juli more studené ako potok na horách, br!
dzany, aj my sme rozmyslali o Taliansku, ale bala som sa cesty autom, lietadlo sa mi zdalo lepsie, aj ked neviem, ci vydrzi 2,5 h. na jednom mieste! 😖 variť som kategoricky odmietla a reštaurície v Chorv. sú strašne predražené. Kam idete do Talianska? Máte polpenziu?

babula90
9. čer 2008

že Hawai 😀 😎 😎 😎 😎 to sa mi páči.

lusil2005
9. čer 2008

my sme si zaplatili polpenziu a malu budem riesit vyzivami a zavarenymi polievockami.

pirlenka
9. čer 2008

Holky, já vám tak závidím...hned bych jela znovu 😉 Už mě čeká "jen" Mácháč, ale zase týden s kamarádkami z koně a jejich mimči, to bude prča 😀

dzany
9. čer 2008

2,5 hod na jednom mistě to se zase páčí mně 😀 my jedem autobusem cca 12hod i s prestávkami 😅
ale jináč máme plnou penzi a jsem domluvená že mi uvaří na požádání vodu na mlíko a ohřejí příkrm a tak 😉
jedem do střední It. jmenuje se to Misano 🙂 nejede tam ještě náhodou někdo z koně? 😉

babula90
9. čer 2008

plná penzia je super, nemusíte sa o nič starať! 😉 Ja som v talianksu nikdy nebola, lens me tadial prechadzali....

jabber
9. čer 2008

babula - Fuerteventura, Kanáry, už jsme tam byli loni, když jsem byla v 5. měsíci 🙂

petule.h
10. čer 2008

Itálie je zbytečná s jídlem, pokud nejedeš na nějaký ostrov jako ischia ..apod, je tam opravdu všude dostupno jako u nás...myslím cenově...jo pivo točené je tam asi za 2,50 euro ..to je dražší 🙂 , my jezdíme opravdu už 6 let a pak ještě třeba jednou letíme, ale Itálii si prostě nenecháme vzít a děti jsou tady š´tastní...opravdu pro ně dělají maximum...krásně čisté záchody, dětské koutky...na plážích..u bazénů v app..já mám naopak problém s chorvatskem , nikdo by mě tam nedostal...já bych tam určitě jela s jídlem a hlavně do hotelu s bazénem..když už...mě to moře a kameny dost nevyhovuje...to musíš ty děti pořád hlídat..v itálii jdou 200m a pořád pohoda..

bramburka
10. čer 2008
kuky8
10. čer 2008

Baby, ja som Vás totálne poplietla - tou "vaničkou" som myslela hlboký kočiar 😀 Teda neviem, možno to len ja takto nazývam, že "vaňa"...
Takže som sa pýtala na to, či mám na dovču okrem kostry kočiara a autosedačky (vajíčka), brať ešte vaničku... že by v nej napr. spal na pláži...
Na golfáč bude ešte asi malý ☹
... ja fakt neviem, ako sa natrepeme do toho auta ... ale asi zbytočne hysteričím... 🙄

petule.h
10. čer 2008

ne určitě vezmi hluboký kočár, sice na pláž budete muset z manželem ten kočár poponášet, nicméně pro dítě takhle malé je na spaní ok, já ho měla na dece nahatého a na spaní jsem hop vždy uhoupala, navíc v čem by jsoi ho chtěla mít???vozit apod? když pojedete třeba na výlet...neboj vejdete se...do korby se naopak vejde spoustu věcí.. 🙂

petule.h
10. čer 2008

navíc autem je to opravdu pohoda, co kdyby jsi měla řešit letadlo 🙂 , to je pak na hlavu vejdu nevejdu 😅

pirlenka
10. čer 2008

Jéé, tak to je dobrý, Kuky 😀 To určitě vezmi, ať má na spinkání pohodlíčko 😵 Však do ní v autě můžete nandat plno věci, takže zase tolik místa nezabere 😉

petraluk
10. čer 2008

Petule.h já bych zase s takhle malym mimčem nikdy nejela do severní Itálie. Byla jsem tam 4x a už nikdy. Naposled asi před 5 lety, byli jsme tam 2 dny a vůbec jsme do moře nevlezli, protože bylo strašně špinavý, plaval tam bordel z pláže apod. Večer nás totálně poštípali komáři, byla před bouřkou, takže jich bylo fakt příšerně. V Chorvatsku je spousta míst, kde nejsou na pláži jen kameny a člověk nemusí jít 100m, aby si vůbec zaplaval a je tam dobrý přístup i pro děti.
Na druhou stranu mam projetou Itáii od Janova po San Remo a tam na tu stranu si nemam na co stěžovat. V San Remu je stejný písek jako na severu a voda krásně čistá a průzračná, nijak zakalená. Akorát je tam tedy podstatě dráž než v severní Itálii 🙂

kuky8
10. čer 2008

No najprv som presne na to myslela - natrieskam vecami aj vaničku a bude pokoj... lenže vydrží mi malý sedieť/spať 10 hodín v sedačke (vajíčku)? Aj keď by sme robili prestávky... Viac ráz som čítala, že sa neodporúča nechávať dieťa dlho sedieť vo vajíčku, lebo si vraj tlačí na bránicu. Tak teraz neviem 😕

Petule.h - my sme boli pred 2r v Taliansku - Igea Marina, 20 km od Riminy a boli sme veľmi spokojní. Hotelové pláže čistučké, more tak isto (no vrámci piesočného dna 🙂 ), strava výborná. Ale takisto aj v Chorvátsku bolo super. Klasika - krásne more, more švédskych stolov, čisté pláže. Takže ja som za obe 😀

petule.h
10. čer 2008

Petraluk: nevím, no my jezdíme 5 let po sobě pod Ravennu,(Lido adriano a Punta Marina), ještě nikdy se mi nestalo, že by bylo špinavé moře...jo jasně příliv odliv a zkalený písek, sem tam chaluha, ale to zase odplave, špína jako taková nikde...nabalujeme stále víc rodin a vloni nás bylo 6 rodin a 11 dětí a každý se tam rád vrací a to jsou lidi celkem pintlich...takže ono jde asi o místo...Co se týče peněz, tak rozhodně my peníze neřešíme, ale vyhovuje nám to prostředí a přístup k dětem a jak jsou na ně všude vybavení...všude zábavní parky, delfinária...ale hlavně na pláži záchody a spousta hraček a trampolín...navíc kde bydlíme jsou bazény a hřiště...to je pro mě 1. jasně, že bych jela ráda do karibiku a užila si to, ale nebudu tahat děti letadlem takových hodin...
Rozhodně vím, že jsou v chorvatsku i písčitá místa, s přístupem do vody...ale jak říkám, já bych do chorvatska jela rozhodně do hotelu all inclusive nebo polopenze s bazénem, mořem kde nemusí děti mít boty do vody, kde můžou jít 100m a mají vodu po pás a hlavně, kde mají nějakou zábavu...jinak já chorvatžsko neodsuzuji, jen vím, že pokud nejedeš někam a nepřiplatíš si, že jsou to prostě ještě burani jako bulhaři, kteří se snaží jen rejžovat prachy a nedělat nic pro to, aby měli kvalitní služby...nejsem žádná fiflena, ba naopak, já se vyspím i pod stanem, ale jedu tam, kde je to dobré pro děti a hlavně , kde budou mít o zábavu postaráno...takže chorvatsko nevylučuji, jen zatím potlačuji, než se tam něco nezmění...zase se mi nechce dávat velké sumy za hotely, které jsou ve stejné ceně jako v řecku **** ...apod...dělala jsem 6 let v CK, tak trochu i vím, jak to v jaké zemi je, nicméně, itálie kam jezdíme my je prima..fakt 😀

petule.h
10. čer 2008

jiank jsem ještě chtěla říct, že v itálii jezdíme vlastně k jaderskému moři, ale to je jedno...prostě je tam hezky 🙂

petraluk
10. čer 2008

V Lido Adriano jsem byla taky, ale to už si fakt nepamatuju, bylo mi asi 13. Chápu, že každýmu se musí líbit něco jinýho, já jsem jen chtěla říct, jak ty bys nejela do Chorvatska, tak já zase do Itálie 😀 V CHorvatsku jsou taky na pláži záchody a hřiště, ale Itálie je v tomhle určitě lepší. Co pamatuji tak jsem byla v Rosolina Mare, poslední 3dny se nedalo koupat, v moři plaval nějaký humus, nekoupal se nikdo nejenom já. Bazén jsme u apartmánu neměli, takže fakt super 😒 A naposled jsme byli v Gradu, což byl totální omyl. Když byl odliv, tak si musela jít 200m než jsi měla vodu po kotníky, to opravdu nepřehánim a když nás večer příšerně poštípali komáři, tak jsme se sebrali a radši jeli zpátky do Chorvatska 🙂

Souhlasim, ale že Italové jsou rozhodně zábavnější než jak píšeš buranský Chorvati 😀

petule.h
10. čer 2008

no mě jde o ty děti a cestu...jasně, že chorvatsko se dá sehnat se všemi požadavky, ale za jako cenu? za cenu letecky jiné země a určitě lákavější pro mě, ale prostě já neříkám nikdy...jen se mi nepřihodilo nic, co by mě zatím odradilo, ba naopak 😀 , já zase to mám opačné s chorvatskem.. 😀 ...hlavně bazén je fakt pro děti důležitý, pač se tam vyblbnou a hlavně dopo jdeš k moři, odpo zase do bazénu...za rok určo pojedeme na 2-3 dovči, tak uvidíme, ale Itálii vidím v červnu 🙂

lusil2005
10. čer 2008

no prave kvoli kamienkovym plazam nas posielali doktori do chrovatska a nie do talianska. piesok nieje na malej exemik nic moc 😒 skoda lebo ja ho milujem.

k.a.t.k.a.
10. čer 2008

viete niekto odporučiť v chorvátsku dobrý hotel s bazenom, detským ihriskom a peknou plážou blizko hotela? 😅 dúfam že som neni moc náročná 😎

luckahr
10. čer 2008

Sofik a nejsou golfové palice náhodou golfové hole, na golf 😉 ? Za ty se platí. Za kočárek určitě ne.

petule.h
10. čer 2008

katka: schválně jsem to hledala pro zajímavost a nenašla jsem nic, ale ck je spousta co dělají chorvatsko... 😀 , taková dovolená z plnou penzí, letecky a s bazénem tě vyjde asi na 15.000,-/os což je celkem na chorvatsko dost..a to tam ani není vše co bych si přála.Ale kdo hledá najde, většinou všude narazíš na ty levnější varianty 🙂

kristi
10. čer 2008

jo, pocitaji se golfky do vahy zavazadel????

babula90
10. čer 2008

jabber, myslela som si 😉 musi tam byt špica 😎 😎

babula90
10. čer 2008

petule, súhlasím, že Chorvatsko nie je pre dieťa žiadna výhra a tá drahota 😒 musíme raz vyskúšať to Taliansko!

babula90
10. čer 2008

kuky,ja som to pochopila, že si myslela kočiar, ale nechcela som to tu rozoberať, myslím, že vaničku do kočíka by si rozhodne mala zobrať.

binki
10. čer 2008

kristi: mne to pri ceste z Vidne pocitali, mela jsem 40kg, nazpatek taky, pani na check inu napsala 27 😀