Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

nikka.vo
21. dub 2008

Tenerife, tuhle sobotu 😵

petraluk
21. dub 2008

Jééé, no ty 2 měsíce co jedeme my už vydržim. Tam bych taky ještě jela, ale do toho Egypta bych měla strach. Nevim co bych dělala, kdyby se mi třeba ztratil kufr s jídlem pro malýho, to bych sebou sekla. Na těch Kanárech to asi není problém koupit, ale v Africe, to není pro mě. A že jsem to už zažila mockrát, že se ztratil kufr nebo dorazil pozdějš jinym letadlem 😒

pirlenka
21. dub 2008

Ježíš, proč hned takový hororový scénář? To nevymyslí ani moje tchýně 😝 😝
Nikko, Štěpula baští všechno (teda úměrně jeho věku), ale jejich jídla mu dávat nechci - takže beru i kaše, abych netahala tolik skleniček a někdy dostane kaši k sváče. Nějak to půjde, v lékárnách se dají koupit i příkrmy, plíny atd. - tak kdyby bylo nejhůř. Ale nebude, dovolená to bude super 🙂

nikka.vo
21. dub 2008

Jo no vidíš, kaši beru taky 😉 , na tu jsem zapomněla, mám jí tu připravenou 😉 ... Leni, bude to ok, určitě bude 😵

pirlenka
21. dub 2008

Nikko, přesně tak 😉 😉 😵 😵 😵 Budu na vás moc myslet a závidět 🙂

luckahr
21. dub 2008

kam přesně jedete pirlenka? My byli v Egyptě minulý rok a super. A to sebou bereš i konvici (kvůli těm kašičkám) nebo to tam bude?

nikka.vo
21. dub 2008

Já třeba konvici neberu, protože je na pokoji 😵 , ale jinak bych si půjčila malou , cestovní od našich 😉

nikka.vo
21. dub 2008

Leni, mě se tenhle týden tááááááááák povleče, začínám se neskutečně těšit i bát.... 😕 😅

luckahr
21. dub 2008

nikka, neboj, bude to určitě super 😉 m§žeš sem kdyžtak dát link kam přesně jedete? Kanáry taky zvažujem jako jednu z variant 🙂

pirlenka
21. dub 2008

Lucko, hotel Tropitel Dahab Oasis, asi 7km od Dahabu. Letíme do Sharmu...
Konvici bereme, na pokojí není. Taky máme takovou menší.

Nikky 😀 Jo jo, věřím. Ale to uteče a už se budete vyvalovat na pláži 😵 😵 😵

nikka.vo
21. dub 2008

http://www.hotelturquesa.com/eng/conjunto.htm Puerto de-la Cruz 😵 😵 😵

pirlenka
21. dub 2008

Luckahr a kde jste byli vy?

petraluk
21. dub 2008

Holky neberte mě vážně, nikdy jsem takovej pesimista nebyla, ale s narozenim malýho mě to nějak vlezlo na mozek. A že jsou v Egyptě taky lékárny, kde bych v nejhoršim ty výživy koupila mě nenapadlo 😀

pirlenka
21. dub 2008

Petru, to je ok, já jen, že mi to na klidu moc nepřidá... 🙂
Ona to zase není tak zaostalá země, ten Egypt 😀

luckahr
21. dub 2008

pirlenka, my jsme byli v Makadi, hotel Sunrise Royal Makadi. Bylo to super 🙂
nikka, jdu na to juknout 🙂

pirlenka
21. dub 2008

Takže jsi tam byla těhu, jo? A co průjem, postihl někoho? A kdy jste tam byli?
Konec výslechu 😀

petraluk
21. dub 2008

Pir já právě, že nikdy jinde než v jižní nebo západní Evropě nebyla, proto tak myslim 😀 A asi i proto bych z toho měla strach a raději jedu tam, kde to znam 🙂

pirlenka
21. dub 2008

Sis myslela, že budeme někde opuštění v poušti a společnost nám bude dělat vypelichanej velbloud a jeho majitel 😀 😀 😀 😀

petraluk
21. dub 2008

To zrovna ne, ale ta lékárna mě fakt nenapadla.Kámoška tam taky chce jet s rok a půl letou holčičkou a jediný co řikala, dávat si bacha na vodu, jinak v pohodě. Nepočítam nekupovat nic k jídlu na ulici 🙂
Právě z toho průjmu bych měla infarkt, ale u mě to je zase dáno tím, že ho malej měl ve 2 měsících, byl 14 dní v nemocnici a měli podezření, že má cystickou fibrozu a já to teď mam nějak spojený a ještě teď mam husí kůži, když o tý CF někde slyšim. Těch asi 10 dní než to vyloučili, byli nejhorší v mým životě ☹

pirlenka
21. dub 2008

Tak po takového zkušenosti bych asi nikam nejela...ale, většina lidí, co mělo v Egyptě/Tunisu problémy, pak přiznalo, že si někde na ulici koupili zmrzku/ovoce/pití...hotel, kam jedeme, má certifikát o nezávadnosti jídla, dle rezecenzí z internetu vše ok. Navíc Štěpulovi budeme kupovat balenou vodu a jídlo bude mít z ČR. Takže v tomhle ohledu jsem v klidu. Samozřejmě se bojím, jeslti nebude mít teplotu nebo jiné obtíže z tepla, ale to nezáleží, kde budeme, onemocnět může kdekoliv...bojím se o něj od narození a bát se budu - ať bude se mnou nebo zůstane doma či pojede s tátou/babičkou/na tábor.

pirlenka
21. dub 2008

recenzí, jestli (už se vidím u moře a píšu jak tatar...)

nikka.vo
21. dub 2008

Leni, jediný co, tak se říká, že se tam člověk posere i ze vzduchu, ale kdo ví jak je to pravdivý 😖 😅

pirlenka
21. dub 2008

No tak já vám to pak povím 🙂

nikka.vo
21. dub 2008

však jo, bude to ok... já jen co jsem slyšela, člověk si ale nemůže být fakt jistý nikde 😉

biba12
22. dub 2008

Ja som v Egypte bola, ale s dietatom do 3 rokov by som nesla. Kvoli velmi ostremu slnku a tomu jedlu. Nas hotel bol skvely napriek tomu som mala problem s prehankami na WC. Tak som si potom kupila tie ich lieky a kazdy den preventivne som si davala po 1 a bolo to potom ok. Ale to slnko bolo ozaj velmi silne a to sme boli v maji. Bolo tam 40 stupnov a ked sme isli do Luxoru tam 50°C. My ideme v auguste do Chorvatska, tiez to bude taky pokus, ale aspon lekarska starostlivost je tam lepsia ako v Egyptea kedze ideme autom, mozme sa vratit dost rychlo a hlavne hocikedy. Ale fakt je ze v Egypte je podla mna najkrajsie more.... A ta dovolenka bola pre mna naj v zivote/ zoznamila som sa tam s muzom/.

petraluk
22. dub 2008

Biba přesně tohle já mam na mysli. Onemocnět dítě může kdekoliv, ale už ne všude jsou kvalitní lékaři a ne odevšad jsem za půl dne doma 🙂 I když o Chorvatským lekařích bych taky pochybovala, al rozhodně míň než v Egyptě nebo tam někde.
A co se týče sluníčka, když jedu k moři, tak u něj chci taky být a ne trávit čas u bazénu nebo přijít ráno na 2 hodiny a to samí odpoledne 🙂

Ale každý má jiný představi o dovolený a já jsem v tomhle fakt srab, s takhle malym dítětem bych tam asi nejela. Na druhou stranu, lepší takhle malý dokud mu můžeš vzít jídlo z domova a nebude ti tam žebrat o zmrzlinu 😀

luckahr
22. dub 2008

pirlenka 😀 , takže: byli jsme tam na začátku května, pro nás bylo vedro v pohodě snesitelný, my měli v Luxoru "jen" 40 😎 - tam to vedro bylo míň snesitelný 😀 , ale vy nikam s malym na výlety nepojedete, že jo 😉 ? Jinak u vody v pohodě. Těhotná jsem ještě nebyla, otěhotněla jsem cca měsíc po návratu 🙂
co se týče průjmu - tak to jsme absolvovaly 😝 já a dcera, ale takovym stylem, že jsme šly jednou denně, naštěstí. A začalo to čtvrtej den pobytu (byli jsme na týden), jinak všichni v pohodě. Braly jsme ten jejich lék a dobrý - no relativně dobrý, protože mě se to pak drželo ještě asi 10 dní po návratu a to tak, že jsem musela jít i 4x denně 😝 , ale naštěstí to přešlo samo, už jsem si říkala, že s tim budu muset k doktorovi. Malá to měla doma možná ještě párkrát, ale dobrý. Jinak "na ulici" jsme si nedávali nic, ale v hotelu všechno, tj. ovoce, zeleninu, koktejly, zmrzlinu. Když už jsem na dovolený, tak si dám na co mám chuť 😉 Jo a teď si říkám, že jednou jsme vlastně jedli mimo hotel - při výletu do Luxoru a ta restaurace odpovídala možná tak 3 hvězdičkám, tak kdo ví, v čem tam tu zeleninu ovoce myli, možná jsme to měly odtamtud, těžko říct. Jsem se rozepsala 🙂

luckahr
22. dub 2008

nikka, hotel super 😉

pirlenka
22. dub 2008

Luckahr, děkuji za vyčerpávající odpověď 😉 🙂 🙂

luckahr
22. dub 2008

není zač 😉