Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

mufo24
9. pro 2008

My sme boli s malou ked mala 10 mes. v Chorvatsku a bolo to uplne v pohode. Isli sme v noci tam ajla späť takže acestu zvačša prespala. Režim spania a jedenia sme dodržiavali zhruba ako doma s tým že sa niekedy vyspinkala namiesto v postieľke v kočíku pri mori kým sme sa my slnili. Bolo jej to uplne jedno kde spinka. Natierali sme, takze ani so slniečkom nebol problém. Dokonca s nami absolvovala celodenny výlet loďou. Vzali sme jej kupované príkrmy, kaše atď. sem tam sme aj niečo navarili takže v pohode.

gedgitka.a
9. pro 2008

mufo24: tak to je super, snad to budo ok i u nás podle doktorky je náš malej ve vývoji trošku napřed, tak snad si to už v roce trochu užije a mi s ním, no já plně kojím, tak uvidím do kdy nám to vydrží, popř. také pořeším příkrm seboun 😉

rezetka
29. pro 2008

Myslíte, že je idální Bulharsko?

cherries
29. pro 2008

ahojte aj my chceme ist ku moru ked bude mat mali rok najlepsie do Chorvatska viete my povedat , ktora destinacia resp.mesto je tam vhodne pre take male deti ak ste tam niekto boli sup sem s radami dakujem 😉

niki2
29. pro 2008

Bzucinka2, my jsme byli v Tunisu na Djerbe, kdyz bylo malemu 14 mesicu. Bylo to uplne bez problemu, byli jsme tam koncem zari.
Zmena prostredi nebyla dulezita, mel tam oba rodice. A teplo mu vyhovovalo, chodil vetsinou bez plinky a vodu miluje. Dulezity je pitny rezim a nebyt na slunicku pres poledne.

rezetka
29. pro 2008

DO Tuniska bych se teda bála, to už je exotika 😕.

mirka755
29. pro 2008

my jsme byli s malou na Rhodosu, už jsem to psala v srpnu. Ale nikdy bych nejela na dovču bez dítěte, nikoho tím nechci napadat-je to každého věc. Kamarádka nechala doma 8 měsíční dcerku jen aby si užili moře - já bych si osobně to moře ani neužila!!! Toť můj názor 🙂

rezetka
30. pro 2008

Do dvou let dítě neplatí ani za letenku, že?

mywiel
30. pro 2008

My chceme ist na Kanarske ostrovy to bude mat malá 14 mesiacov.

sakura77
30. pro 2008

do dvoch rokov neplati letenku vo vacsine pripadov,ale ak je plne lietadlo ,smola,je bez naroku na sedadlo-ale vacsinou sa vzdy nejake to miestecko najde-my sme v novembri tak isli a baby na letiskach su vacsinou velmi ustretove a daju vas sediet tak aby pri vas ostalo jedno volne miesto-ak je teda nejake 😉 my sme nastastie mali volne ,lebo 6 hodin s nim na kolenach,to by bolo asi dost 😝

rezetka
30. pro 2008

A kočárek?Počítá se jako zvláštní zavazadlo?

bihan
30. pro 2008

Dieťa do dvoch rokov síce neplatí letenku, ale platí letiskové poplatky, resp. poplatok za nadváhu (ako domáce zvieratko 😅). Pri dlhších letoch má dieťa nárok na niečo ako cestovnú postieľku - je to skôr taká bednička, ale tie naše dobre odchované slovenské decká sa tam už v roku zmestia len s pokrčenými nožičkami.
Na to, že ženské za okienkom väčšinou výjdu v ústrety by som sa nespoliehala, občas im to cvakne, že by vám mohli držať vedľa voľné miesto vedľa, občas im to necvakne.

Kočík je zvláštna batožina bez príplatku, väčšinou ho treba odovzdať pri check-ine na oddelení nadrozmernej batožiny.

No a keďže už mám viac než ročné dieťa, tak môžem spokojne zhodnotiť, že si more už nádherne užíva, hrabe sa v piesku, zbiera koraly a mušle, obťažuje susedov 😅 S miminkom je to trošku horšie.

mirka755
30. pro 2008

ahoj, my platili akorát 1000,- za malou (do 2 let), jinak nic jiného. Malá hned po vzletu usnula, takže jsem jí měla na ruce (užívala jsem si miminka 😉) a pak se snad probudila hodinu před přistáním a to jsme jí zabavili. Za kočárek jsme nic neplatili

rezetka
30. pro 2008

díky 😉

blcha
30. pro 2008

ahojte tak my sme boli v chorvatsku s malou ked mala 5 mesiacov a bolo super cestu prespala vodicka sa jej pacila pred slnieckom sme ju schovavali rezim sme pekne dodrzovali a spinkavala v pohode v kociku na plazi boli sme na super kludnom mieste a cez leto urcite pojdeme znova zatial len chorvatsko vacsiu exotiku si este nerufame to az ked bude vacsia 😉

parybka
30. pro 2008

Byli jsme v Egyptě, v listopadu. Za malého jsme neplatili nic navíc. U cestovky jsme požádali, aby nám rezervovali nejlépe místa vpředu, kde je víc místa na nohy a taky místo na ten babybox. Ten nám taky dali, malému bylo 10 měs., nevlezl se tam, ale házel tam hračky a zabavil se. Taky na letišti nám paní z cestovky zařídila přednostní odbavení (a tam nám rezervovala i ty místa). Zpátky jsme to domlouvali s delegátkou. Kočárek si vzali až při vstupu do letadla, neplatili jsme za něj.
O. byl v 10 měs. ve stádiu vývoje, kdy hodně lezl, ještě se nestavěl. Takže celou dobu jsme ho vozili v kočárku nebo nosili v manduce. Na pokoji lezl po naší obrovské posteli, na zem jsme ho nepouštěli, bo tam samozřejmě není "čára ponoru" (aby si neublížil). Bylo to náročné. Chtěl lozit a nemohl. Na písek jsme ho nedávali. Až poslední den jsme si všimli, že v jednom baru mají taneční parket z plovoučky, kde mohl lozit, no bohužel pozdě. Asi je lepší, když už dítě se snaží chodit a ne jenom leze. Anebo jenom leží a nezdrhá 🙂
Taky si dejte pozor,když jedete do hotelu s klimatizací - velkké rozdíly teplot venku a vevnitř. O. se asi 4. den nachladil a táhlo se to s ním až do konce pobytu (a ještě další asi dva týdny).
V Egyptě jsme pořád museli řešit pitnou vodu. Měli jsme all inclusive, takže jsme vodu dostávali v pet lahvích nebo jsme si mohli do těch petek načepovat z velkého barelu. Oplachovali jsme veškeré nádobí, aby nepřišel do styku se zdejší vodou. Je to odsolená mořská voda. Dalo se to, i když to bylo náročné.
Zhodnotila bych to asi takto: kdybychom nejeli bylo by mi to líto, byla to zkušenost. Příště bud dřív nebo později (věkově k dítěti)

theresa
3. led 2009

Ahoj holky prosím o radu, chceme jet příští rok s mimčem na dovču, bude mu asi rok. Chceme do Evropy k moři. A teď mám pár dotazů, snažila jsem se pročíst diskuzi, ale nemám na to fakt sílů je opravdu dlouhá. Prosím mohl by mi někdo odpovědět, kdo už má zkušenost s cestovámí s ročním dítětem.
1) Jak probíhá stravování mimča? Jsme na UM. Jaký hotel vybrat? Vzít sebou třeba varnou konvici, aby se dalo ledacos ohřít v horké vodě? Jak zajistit mimču pitný režim?
2) Jak je to v hotelech s postýlkou pro dítě?
3) Co vzít sebou na pláž pro mimčo?
4) Jaké věci určitě vzít sebou?

Předem moc děkuji za rady. Mám z té dovolené už teď strach, ale jak říká jedná moje známá důležité je začít a nebát se. Pak už to jde samo.

andreah70
4. led 2009

Mám už síce veľké deti, ale s obidvoma sme chodili na dovolenku už ako s ročnými. Je pravda, že ja som ich kojila tak odpadla starosť s mliečkom. Ako príkrm som mala urobené /vtedy sa moc nedalo kúpiť/ rôzne ovocné a zeleninové presnidávky, ďalej dostávali piškoty s jablčkom, banán, broskyne a i. veď ovocia bude dosť.
Čo sa týka postielky väčšina hotelou ju poskytuje - treba sa spýtať v cestovke.
My sme na pláž nosili aj kočár. Deti boli zvyknuté spať na pláži pod dáždnikom v chládku a my sme sa mohli slniť 😀
Aké veci vziať - už si moc nepamätám 😀 určite ochranný krém s vysokým faktorom 🙂 mamičky čo majú mladšie deti ti určite poradia viac

Môžem povedať, že dovolenka s deťmi ako ročnými - ešte mi nechodili - bola určite menej náročná ako s deťmi dvojročnými, keď už sa samé vybrali kade tade a bolo treba dávať väčší pozor 😉

martimarti
6. led 2009

Mamky, mám dotaz, který s tématem úzce souvisí. nevíte někdo, jak je to s cestovními doklady pro mimča? Stačí mít na běžné cestování za hranice /Něm, Rak, Slov, Pol atp./ mimčo zapsané v pase nebo v OP? Nebo musí mít mimčo svůj vlastní pas?

lucqa
6. led 2009

marti, my sme boli minuly rok v Taliansku a maleho som mala zapisaneho v pase, viac dokladov som nemala so sebou. Ale vzdy beriem pas, aj ked ideme len do Rakuska na nakup.

haklina
6. led 2009

dítě do dvou let je zdarma, nárok na stravu má stejnou jako si zaplatili rodiče. Je dobré si vybrat aparthotel, tam je i malá kuchyňka tak se tam dá přihřát na sporáku cokoliv

sakura77
6. led 2009

my sme boli teraz v novembri ,v spojenych arabskych emiratoch,maly bol zapisany v mojom pase-tym padom mal aj lacnejsie letiskove poplatky o polovicu-takze jeho pobyt nas vysiel 300 ck.- 🙂

v obchodoch sa dala kupit normalna detska strava vo flaskach Hipp a aj dojcenska voda-myslim ze uz sa to vsade v letoviskach da kupit-a zohrievala som ju v umyvadle s horucou vodou 😅 do nej zarobis mliecko a hotovo,po probleme

kedze maly mal uz 1,5 roka,tak dost zjedol aj z nasho menu-mali sme bufetove stoly,kde bolo ozaj vsetko,takze v pohode sa dalo vybrat-od ovocia,peciva,jogurtov,polievok,proste myslim ze aj jednorocnemu uz nieco vyberies,ale pre istotu si par poharikov hotovej stravy zober,ak si nemas ako zistit ,ci sa da kupit

postielku by kazdy lepsi hotel mal mat k dispozicii-da sa overit v cestovke,zistia to

dneska uz su dobre sluzby,cim lepsi hotel tym lepsie a je dobre ak maju aj detsky kutik alebo klub-detom tie domace hracky a hranie sa predsa len chyba,aj ked sa santia vo vode cely den-my sme kazdy den na hodinku museli ist 😉

gebi
3. bře 2009

ahojte!

Aj my sa toho roku chystáme k moru, už sa velmi teším, letíme na Krétu...
Chcela som Vás poprosiť, má niektorá z Vás nejaký zoznam vecí, aby som na niečo nezabudla..
alebo nejaké vychytávky,máme all inclusive,tak snad to nebude problé, ale pár skleničiek zoberiem ako píšete...
Ďakujem!

mukky
4. bře 2009

Ahojte,maly bude mat rok ked pojdeme v lete do Chorvatska na dovolenku,chcem sa opytat ci krem s ochrannym faktorom50 je postacujuci,vyssi som ani nevidela...ale nebol presne urceny detom,myslite ze to vadi??Casu je sice este dost,no pojdem na vyhodne nakupy tak kupim teraz.pre deti som zatial videla s najvyssim faktorom tusim 25 alebo 35,uz presne neviem.Dakujem

alishia
4. bře 2009

Ahoj holky, ja bych taky s malym klidne v lete nekam jela. Ale mam s nim dost prace doma natoz se s nim parit jeste nekde v horku. Nikdy clovek nevi jak zareaguje na slunicko, muze se ossypat, a s tema doktorama v cizine, no nevim. ja se chystam jet az malemu budou aspon 2 roky, co se teda tyce te ciziny. jinak vyletu tady po CR si v lete snad uzijem🙂 Clovek ma tu jistotu ze je za chvili doma.)

bihan
4. bře 2009

Mukky, viac než 50+ sa už nevyrába, ale rozhodne odporúčam detský krém bez parfémov, vyvaruješ sa tak možnej alergickej reakcii a hlavne detské krémy obsahujú mechanické (minerálne) filtre, kým dospelácke sú na báze chemických filtrov, ktoré vlasnte predlžujú prirodzenú ochranu tvojej pokožky, ale dieťa ešte žiadnu ochranu nemám.

Sakura, prosím ťa, aký má vplyv na letiskové poplatky fakt, že dieťa máš zapísané v pase? 😕 To mi je nejaká novinka, lebo letiskové poplatky pre dieťa sú fixné a väčšinou predstavujú určité percento z ceny letenky.

mukky
4. bře 2009

bihan dakujem,tak budem hladat dalej,isto nejaky detsky kremik vhodny najdem.Aj ja mam trosku obavu ist takto daleko,no manzel uz dovolenku potrebuje a sam ist nechce ☹

jabber
4. bře 2009

mukky - my používáme Microsun 30 a úplně to stačí 🙂 stejně musíš prcka před přímým sluníčkem chránit, takže 30 postačuje 😉

sakura - to taky nechápu, s těmi poplatky? Navíc do dvou let přece letí dítě úplně zadarmo...my jsme za malou neplatili vůbec nic

trixi
4. bře 2009

mukky, ja mam pre maleho krem od Vichy, je to specialne detsky krem a da sa kupit aj kremik na tvaricku a ten je este jemnejsi. Som s nim spokojna. Mame este aj Daylong a aj ten je dobry. Okrem toho maleho chranim pred slnieckom trickom, siltovkou s ochrannym faktorom UV 40. Uz sa tie tricka, plavky siltovky daju kupit hocikde. A hlavne sme v chladku. Chodime do Chorvatska a tam je super, ze je tam dost stromov, takze nemusime terigat slnecnik.

alishia, pokial dieta nevystavis na cely den na priame slnko, tak sa nejakeho osypania nemusis obavat (pokial je dieta zdrave a neuziva nejake lieky a pod.) a co sa tyka doktorov v cudzine, tak ja som bola velmi prijemne prekvapena. Minuly rok sme boli s nasim Matejom tiez v Chorvatsku, cestovali sme a uz mal sopliky (dostali sme to na plavani) a po prichode dostal vysoke teploty. Mala som lieky so sebou, ale pre istotu sme s nim skocili k doktorovi a take vysetrenie ake mu urobili, mu neurobia na Slovensku ani keby ho prijimali do nemocnice. Platili sme nieco cez 400 kuna a poistovna nam to vsetko bez problemov preplatila. Ja som bola kludna a do troch dni bol fit.

ingulka
4. bře 2009

trixi - a kde do Chorvatska chodite? Idete cez cestovku alebo sukromne? Aj my uvazujeme o Chorvatsku toto leto s malou 😉