Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

sofik
27. čer 2008

Ahoj baby. Tak ja tiež hlásím príchod z Grécka z Rodosu a bolo vynikajúco a Sofinka to všetko vrátane letu zvládla na 1*. Bolo tam už teraz okolo 44 stupnov ale cez sezonu by som tam ani íst nechcela. Tak všetkým maminám ktoré sa chystajú ešte len k moru príjemnú dovolenku a vela slniečka a zážitkov s drobčekmi. 😎 😎 😎

trixi
27. čer 2008

Aj my sme sa vcera vratili z dovolenky v Chorvatsku ☹ . Bola to nasa prva letna dovolenka s nasim pokladikom a bola super. Skoda, ze tych 10 dni ubehlo tak straaasne rychlo.

lucianka
28. čer 2008

Ahoj holky, poctivě čtu (přečetla jsem v kuse 25 stránek - fuj 😝 😀 ), ale ještě jsem nepřispívala... spíš jen sbírám informace.
Ale proč teď píšu - v Globusu mají od pátku v akci plážový stan za 249,- 😉

susik77
28. čer 2008

Ahojte, chcem sa spytat-tych, co ste uz boli pri mori, ci ste vyuzili ten plazovy stan...Ja si neviem predstavit, ze moje "hyperaktivne" ditko by tam vydrzalo 😎

trixi
28. čer 2008

Ahoj susik, my sme kupili plazovy stan pred dovolenkou, hoci som vedela, ze tam kam ideme je vela stromov, dostatok tiena. Kupila som ho pre pripad, ze by sme ho potrebovali. Ale ani sme ho nevybalili z auta, pri mori sme mali pre maleho dostatok tiena a ranne a vecerne slniecko mu uz nemohlo uskodit. Videla som tam, ze par rodin mali stan rozlozeny hlavne preto, ze sa opekali na slnku a deti supli pod stan. Samozrejme, ze nakoniec tam lezali dospeli a deti sa hrali na slnku. Urcite by som ho vsak pouzila, keby tam neboli stromy. To slnko je pri mori poriadne silne a tiez je ten stan vhodny tam, kde poriadne fuka. My ho teraz rozlozime na zahrade, kde nam cely den prazi.

ivca82
28. čer 2008

Ahojte, my sme sa v pondelok vrátili s Talianska. Stan sme chceli pôvodne kúpiť tam ale nakoniec zostalo pri kolese s tou výplňou pre malé detičky 😀 a ani sa ho nedotkla, chcela len chodiť oproti vlnám, pokiaľ ju nešplechli do tváre.
Susik, máme v podstate rovnako staré detičky. Odprúčala by som ti vziať viac um. mliečka ak nekojíš. Naša malá tam nechcela v podstate nič jesť, len trochu mliečka a akurát tak ovocie. Príkrmy sme vyhodili po 3-4 lyžičkách. A pila džúsik zriedený s vodou, lebo inak by ani piť nechcela. Nám dochádzalo UM tak sme odcestovali deň skôr domov, tam som ho totiž nikde nenašla (pijeme Bebu) až cestou späť v Rakúsku a podstatne lacnejšie ako u nás 😒 Susik neviem kam idete, tuším si písala, do Talianska... Nezabunite repelent, lebo večer štípu tie mušiská ako čert, a nielen pre dieťa ale aj pre vás 😉

lusil2005
28. čer 2008

trixi a kde ste boli?

v nasom hotely boli jedni - mali tam chlapceka ktory mal 9 mesiacov a tusim sa tiez volal matko. a chudatko maminka - stale jej plakal. teda aspon pri ranajkach a veceri. ledva sa stihla najest.

ja som to riesila tak ze som malej nasypala na misku pred nou kukuricu, a ona ju po jednom prstekmi vyberala a papala. a kym to vsetko pozbierala, ja som sa najedla. ju to zabavilo na takych 15-20 minut 😀

susik77
28. čer 2008

baby, diky za cenne rady 🙂

susik77
28. čer 2008

este ma napadlo, ako ste chodili s detickami von? ja rozmyslam zobrat malu len rano max. do 9.30 a potom az poobede-po 16.30.
a ako sa hrali?
ivca: mali ste aj lopatku a vedierko do piesku? manzel hovori, ze mala este nie de dost zrela na take hracky...

lusil2005
28. čer 2008

susik ja som malu mala vonku do tej jedenastej v pohode. ked ju nemas na slnku tak sa da. a ked je vo vodicke v klobuciku tak tiez v pohode. tam je to teplo take ine ako tu.
no a potom poobede. medzi tym si schrupla na klimatizovanej izbe takze prehriatie jej nehrozilo.
no a hrajkala sa prave s kyblikom a formickami. jasne ze si nestavala hrad, ale dala som jej donho vodicku z mora, ona sedkala v tieni a hadzala si donho kamienky, potom ich vyhadzovala, clapkala rucickami v tej vode... no proste zabavila sa prave s tym kyblikom.

zoja
28. čer 2008

chcela by som sa spytat či nemate niektora osobne skusenosti s ubytovanim v hotely Tarida Beach na ibize, hlavne čo sa týka vybavenosti hotelového stúdia, máme zabezp. last minute extra

trixi
28. čer 2008

ahoj lusil, boli sme kusok od Vrsaru (blizko je Rovinj), vola sa to Koversada. Nas maly sa na ranajkach a veceriach smial. Vzdy si vyhliadol nejakeho nemca, ktory mu ochotne dvihal to co zhadzoval zo stolicky. Casom ho vsetci prekukli, ze si z nich robi srandu. A este jeho zabava bola, ked sme vchadzali do restauracie a niekto bol predo mnou, vystihol moju nepozornost a uz ho kmasal za vlasy. Bol milacikom vsetkych dovolenkarov.

susik, my sme hned nabehli na Matkov rezim. Vstaval cca okolo 6.30-7.00, isli sme na ranajky a okolo 8.30 sme uz nakremovani boli pri mori, utaborili sme sa v tieni pod stromami, ale rano sme si este sadli uplne k vode na slniecko, trosku sme sa pokupali, Matko isiel okolo 9.00 spat do kocika (nebolo este tak horuco), tatino ho vozil po celom areali, ked sa zobudil, napapal sa pri mori. Z plaze sme isli cca okolo 11.30, zasli sme na obed a maly okolo 13.00 spal na izbe, mimo slniecka. Vlastne sme spali vsetci. Niekedy hodku, inokedy aj dve. Po prebudeni sme opat vtrhli na plaz (okolo 15.30), to uz bol na ostrove tien, takze sme sa cvachtali a okolo 18.00 sme sa isli prezliect a na veceru. Po veceri sme isli na malu prechadzku a Matko isiel spat okolo 20.00.
Co sa tyka hier, mali sme vedierko, sitko, lopatku, krhlicku, nakladne auticko a loptu. To sme mali stale pri vode. Matka bavilo naberat kamienky do vedierka, hadzat ich do vody ale hlavne kopat (po sediacky) lopticku. Nasiel si tam kamarata, cca 5 rokov, ktory sa s nim rad hral, hadzal mu loptu a bol ochotny behat po loptu, bol to nemec, ale rozumeli si.

petraluk
29. čer 2008

Holky tak já mam strach, že ten náš divoch, takhle hodný u moře nebude. Na písku jsme byli jen 1x a celou dobu jsme trávili tím, že jsem mu lovila písek z pusy a jednou i docela větší kamínek 😖 Tam to tedy v tomhle směru bude pro něj ráj. No, uvidíme, jsem na to zvědavá 🙂

lusil2005
29. čer 2008

petraluk moja mala tiez doma funguje ako vysavac. a na prechadzke je ako zaba - skace od smietky k smietke (spaku, listu, chrobakovi...)
ale tam sa s tymi kamienkami pekne hrala. sem - tam nejaky supla do pusy ale to som bola v strehu a hned som ho vytiahla. a ved boli dobre poomyvane morom takze som to az tak neriesila. s pieskom by ma to asi stvalo viac 😀 teda niezeby ten omyty morom nebol, ale asi by sa tazsie z tej pusy lovil 😝

susik77
29. čer 2008

baby, diky za rady 🙂 a nechavali ste malych v plavkach na plazi, al. v plienke? ja beriem 1 plavky-len nohavicky, potom plienk. nohavicky do vody-1 balik.staci to?

petraluk
29. čer 2008

Lusil tak písek já bych radši, protože tím by se snad neudusil, narozdíl od většího kamínku. To bych pak ještě z hrůzou čekala, jestli ho vykadí 😀 Uvidíme, ve střehu budem muset být určitě 🙂 Já doufam, že si vydrží hrát v bazénku, vodu on miluje, i když celý den tam taky nebude moc být 🙂

Susik já beru jen plavky, ty bude mít ve vodě a ty jednorázový by se pěkně prodražili 🙂 V mokrých plavkách ho určitě nenecham, chvíli ho necham lézt bez pleny a chvíli bude s ní 🙂

lusil2005
29. čer 2008

ja som malej davala plavky - tie s gumickou. a dva krat bola vo vode bez nich. no a ked vysla z vody, dala som jej obyc plienku nech nieje v tych mokrych plavkach. ale to len preto ze sedela na deke. kupacie plienky sme nemali vobec.

ivca82
29. čer 2008

Susik, kýblik a lopatky a formičky sme mali so sebou ale aj tak sa hrala radšej s mušličkami a piesok jej tiež veeeľmi chutil 😀 chodili sme von po raňajkách, až okolo 9.30 a boli sme nejakú 1-2 hodinu pri mori. Poobede po 16.30 najskôr do nejakej 18-19.00 ako sa nám chcelo. Malá spinkala počas obeda v kočíku, v reštikách bol chládok a spinkala aj tak len v plienke a max. tieločku alebo šatočkách. A plavky sme mali 2 ks, ale aj tak mala len jedny a keď vyšla s vody, dali sme jej normálnu plienku a hrala sa pod slnečníkom, alebo papala na lehátku. Poobede spala buď na izbe alebo sme sa niekde tárali a bola v kočíku. Robili sme si aj výlety loďou, napr. do Benátok, a to bolo super, cesta cca.45 minút a príjemný chládok, to si aj zdriemla, alebo sme išli nakupovať.. Večer chodila spávať až okolo 23.00 s nami, lebo večer sme sa tárali po Jesole, a mala stále čo pozerať 😅 😀 😎
A pekné dovolenky vám prajem 😉 a detičky nech sú spokojné, inak treba zapojiť ockov, u nás bol on na dovolenke mama a ja taký "víkendový" ocko 😀 😀 😀

ttina
29. čer 2008

petrulak..ja som myslela termosku na jedlo..nie termotasku, ohrejes jedlo das dnu a malo by vydrzat 4hod., to v pripade ak by sme isli na nejaky vylet a nemala by som kde ohriat stravu....
neviem mate niekto skusenost s termoskou na jedlo?

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2130297

ja som malej kupila plavky s UV filtrom, tak dufam, ze jej slniecko neposkodi🙂

petraluk
29. čer 2008

ttina tak to pardon 😔 To je ta mateřská demence 😀 Termosku znam, ale zkušenosti nemam 😉

Ivca tatínek slibuje už delší dobu, že se o Lukyho postará a mě nechá odpočinout, tak uvidíme, jak plní sliby 😎

bramburka
29. čer 2008

holky, tak jsme doma z řecka!!!! opálení ale nemocní, tak blbý, dostala rýmu z autoklimatizace, takže teplota a kašel a taky v očkách, ale než jsme odjeli, tak je zdravější, ale zítra pro jistotu pujdu k Dr. Pak hodim fotky a povyprávím.

Cesta tam 5 hodin zpoždění letu, v řecku stávka autobusáku - no commnet, ale Xenuš úžasná!!! futt se tlemila, v letadle se ji hrozně libilo. Kdyz videla moře nebo bazen, tak hýkala radostí, porad se koupala.Bazen byl kafe, moře 23 stupnu. No supr, ale teda ta rýma, škoda, no. A taky tuna komárů, kojeneckou vodu tam neznají, takže jsem převařovala tamtu a uplně v pohodě.

ttina
29. čer 2008

petrulak..ale nic pohoda 😉 😉

bramburka, a kde ste cestovali autom?..po Grecku?..o kolko stupnov ste mali menej ako vonku?...tak drzim prsteky aby bola mala ryyyychlo zdrava 😵

bramburka
29. čer 2008

no právě jsme jeli do takový horský vesničky, venku byly asi 40 stupnu, auto zaparkovaný na sluničku, takže hid, kluci to chtěli rychle vychladit, já byla proti, ale bohužel!!!! takže tipuju že rozdíl mohl být i 20 stupnu, jen na to prosím dejte pozor. Na pokoji klima v pohodě, jen z toho kašlala, protože to vysušuje vzduch.

bramburka
29. čer 2008

tak pár fotek pro zajímavost postupně tam hodim víc, ale jdu dát sprchu. http://picasaweb.google.cz/Xenuska123/DovolenKos

trixi
29. čer 2008

Nas maly sa kupal uplne nahaty, po kupani sme ho nechali nahateho nejaky ten cas, obcas som to neodhadla a tak si cikol, uterak som vecer preprala a bolo. Nemali sme plavacie plienky a ani plavky.

romana.st
2. črc 2008

Ahojky holky!
Mám otázečku....
Byla jste některá u moře s mladším prckem než rok? Třeba s 6-ti měsíčním prckem?

kristi
2. črc 2008

ne, kdyz bylo Mie 7 mesicu, tak jsme jeli bez ni.....ale kamoska byla s pul rocni a v pohode, az na to,ze v Recku byly zrovna pozary, tak zustali o 3 dny dele

susik77
2. črc 2008

ahojte, zajtra ideme k nasim, v piatok vecer aj s mamou smer Italy 🙂 som zvedava na cestu, ideme v noci 🙂
po dovce sa ozvem 😉

trixi
2. črc 2008

susik, stastnu cestu a kraaasnu dovolenku.

bramburka
2. črc 2008

Romano, ano my, dnes nam bylo 8 mesicu a uz bych znova nejela, teda jela, ale ne letadlem, nešlo o cestu, ta byla uplne OK, ale onemocnela tam a řecký doktoři to je síla, prohlídla jí Dr., rekla, e je čistá, bez zánětu a u nás Dr. ji poslechla a okamžitě nasadila ATB, nastydla z autoklimatizace, mozna i ofoukla z bazenu. moře.... jiné klima podminky, fakt by to bylo v poho, kdyby jsme se prostě mohli sebrat a jet v noci autem domu, takhle jsme tam museli zustat dalsich 5 dni bez ATB, vevnitř a stejně bylo takový vedro, že jsme větrali, tak asi stále byla v průvanu, na pokoji byla jen dlažba, nic moc. Doma je doma. Kazdopádně autem bych jela kamkoliv, ale uz bych eletela na ostrov, kde jsou doktoři nedoktoři, Dr. vypadala, že jí je asi 16.