Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

luckahr
25. dub 2008

petule, díky, jdu na to kouknout 🙂
holky, díky i za další typy na hezký místa 🙂

luckahr
25. dub 2008

sylvar, jo jo, s kočárkem až do letadla 🙂

pirlenka
25. dub 2008

Přesně tak, kočárek předáš u letadla. Při odbavení ho musíš složit a nechat projet kontrolou jako příruční zavazadlo.

petule.h
25. dub 2008

jak píše jabber, tak to je..jen v egyptě mi ho dali až na výdeji zavazadel, ale jinak hned po výlezu z letadla vybalí jako první kočárky

jabber
25. dub 2008

Holky a jak je to teď s těma tekutinama jak se nesmí nic brát do letadla? Jak to uděláte s pitím pro prcky?

pirlenka
25. dub 2008

Pro dítě můžeš mít množství potřebné pro cestu - jak pití tak jídla...akorát je prý dobré dát to do igelitového sáčku, co koupíš na letišti a při kontrole to vyndat z příručního zavazadla a ukázat jim to. Dělají pak menší problémy, než když to při tom rentgenu uvidí sami.

sylvar
25. dub 2008

holky, díky
a ty tekutiny mě taky zajímají, vždyť musím vzít malé něco k pití!

petule.h
25. dub 2008

mě vzali i převařenou vodu v termosce a sušené mléko a normálně čaj ve flašce.pro jistotu jsem se ptala u odbavování a tam jen mávli rukou, že je to ok a to samé i na cestě zpět jak z Bulharska, tak i z Egypta

jabber
25. dub 2008

pirlenka - aha, díky 🙂 . Nicméně by mě stejně zajímalo jak teda poznají, že to není výbušnina - já jsem myslela, že to musíš před nima ochutnat nebo tak něco 😀
No já jsem si loni vezla, když jsem byla těhotná, na dovolenou lék na pálení žáhy - Gaviscon - a hned jak tu lahvičku uviděli na rtg, tak mi to vybalili a ptali se co to jako je. Tak jsem řekla, že lék na pálení žáhy a že jsem ho zapomněla zabalit do kufru (ve skutečnosti jsem to samozřejmě udělala schválně, protože jsem ho chtěla mít u sebe), tak si to chvíli prohlíželi a pak mě pustili 😀 .

susik77
25. dub 2008

baby, a nebojite sa ist letecky na dovcu? my sme sa dost bali-mame totiz skusenost, ze nam uz parkrat odlozili let-do Egypta o 5 hodin a z Rima tusim o 2 hodiny. Tak si neviem predstavit, co by sme robili s mimcom v takej situacii. Tak radsej ideme autom 😔

sylvar
25. dub 2008

jabber, no vidíš a kdyby to byla výbušnina, tak už bylo pozdě 😀

sylvar
25. dub 2008

teda tak už je pozdě 😀
susik, já mám děs z auta 😉

susik77
25. dub 2008

mne sa zda, ze v aute je to pohodlnejsie-mame tam vsetko...

luckahr
25. dub 2008

my jsme museli minulý rok tady na letišti ochutnat pití pro děti 😉 a v pohodě nám ho nechali. A když jsme letěli domů (z Egypta), tak jsme měli balíčky se snídaní z hotelu, tam asi 4 půllitrovky s vodou a neřekli ani ň 🤐 , což teda kdyby tam člověk fakt něco měl, tak to pronese 😲 , to taky není dobrý 😉
petule, to vypadá moc hezky 🙂 , tak moc díky, uvidíme 😉

petule.h
25. dub 2008

jednou jsem se napila převařené vody, máš pravdu a susík 77 souhlas, my taky měli v egyptě zpoždění 4h, to bylůa hrůza a pak ještě 4,5h v letadle, auto je prostě auto, hlavně s těma dětma můžeš kdykoliv zastavit, načasovat si cestu, my jezdíme do itále vždy v 11h na noc, aby jsme tam max do 12h byli v poledne a vždy je to prima, s manželem se střídáme, je to jen necelých 1000km

pirlenka
25. dub 2008

Může se stát, že budou vyžadovat, abyste ochutnali to, co pro mimčo máte...většinou prudí, když to nevyndáte sami a oni to objeví.

Jinak - s omezením můžete mít sebou na palubě letadla nápoje, krémy, parfémy, holicí pěny, deodoranty, pasty atd..., ale musíte to mít v jednotlivých baleních o max. objemu 100ml a všechno dané v průhledném, plastovém sáčku o max. objemu 1 litr.

Bez omezení můžete mít dětské jídlo na dobu cesty, léky a dietní jídlo.

jabber
25. dub 2008

sylvar - no přesně 😀
Na jednu stranu jsem samozřejmě ráda, že mě to nechali a že pustí i pití pro prcky, ale na druhou stranu ty předpisy a kontroly teda nějak nechápu 😅

petule.h
25. dub 2008

holky,až půjdete k odbavení a budete tam stát tu frontu, myslím už do letadla, tak jim tam běžte ukázat co máte, aby jste to pro případ třeba rychle mohli vylít(vodu v termosce teplou,atd), mě tedy vždy pustili v pohodě.

jabber
25. dub 2008

petule.h - no přímo do letadla už přece nic takovýho nekontrolují, ne? Vždyť se pití dá normálně koupit v těch obchodech za odbavením

sylvar
25. dub 2008

a to mi třeba letuška neohřeje vodu pro malou?

jabber
25. dub 2008

sylvar - já myslím, že jo 🙂

petule.h
25. dub 2008

nejdřív jdeš s kuframa, pak máš příruční zavazadla u sebe a pak když jdete do letadla na odbavení, tak právě projíždějí vše rentgenem a musíš tam dát i kočár...atd, tam právě se to kontroluje, co máš v těch sáčcích.Ono u dítěte máš i bepanten na zadek..atd,.sylvar: ohřejou, ale to ředění...aby nebyla horká, pak zase studená, navíc jim to trvá, když musejí obíhat lidi s jídlem, pak jdou s pitím, pak to sklízejí, já vozila a vozím v termosce vodu , která je tak akorát.malou máš na klíně, jste tam narvaní ve 3, na sedačce a těžko se to tam ředí..mě termosku vzali, jak říkám, jednou jsem vodu z termosky před nima ochutnala, ale pak až doletíš, kdyby mělo malé hlad, tak kde budeš shánět zase vodu v kufru? v bulharsu jsem takhle po příletu dávala jedněm lidem s prckem i sušené mléko i vodu, pač dítě mělo hlad, vše měli v kufru a než kufry dorazili? pak rychle přesun k busu..atd.opravdu doporučuji vzít sebou do letadla

jabber
25. dub 2008

petule.h - no jasně, ty myslíš normální odbavení....já myslela, že myslíš už přímo jak se čeká v tý místnosti těsně než se vleze do letadla

petule.h
25. dub 2008

jasně, to druhé po kufrech v bezcelní zóně, ale tam už pak jdeš do letadla né?

jabber
25. dub 2008

No pak se ještě většinou ty lidi shromáždí v takový tý prosklený kukani, ze které vede už rukáv přímo do letadla

jabber
25. dub 2008

i když jako, máš vlastně pravdu, na některých letištích je rentgen až u té kukaně... 😉

petule.h
25. dub 2008

no v praze určitě jo, egypt si nevybavuji, ale bulharsko tak bylo určitě u té skleněné kukaně a pak už se to štosovalo do letadla

jabber
25. dub 2008

jojo, máš pravdu, mě už se to všechno plete, je to na každém letišti jinak, ale na Ruzyni je to takhle 😉

petule.h
25. dub 2008

no to je nejdůležitější,že jsme se dobrali ke konci 🙂

jabber
25. dub 2008

to jo 😀 , i když jedno letiště si pamatuju naprosto přesně a to Lisabon, protože tam nás u rtg i zuli z bot 😀 , to jsem nikde jinde nikdy nezažila......no to jen tak na okraj 🙂

Holky a berete prckům do vody ty plavací pleny?