Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

lennyna
24. srp 2008

Ahoj holčiny,
asi nebudu pročítat celou diskuzi, proto moc prosím o info: chtěli bychom jet poslední dva týdny v září autem do Itálie (asi někam na jih), Aničce bude tou dobou 9měsíců. Můžu poprosit někoho kdo v Itálii s mimčem byl, jestli nemáte tip kam jet (konkrétní místo). Kde jste byli spokojeni a můžete doporučit konkrétní město, místo, hotel, penzión, trasu atd.? Klidně do IP. Předem moooooc děkuju, snad mám za co 🙂 😀

mirka755
24. srp 2008

my jsme byli letos v červnu na Rhodosu s 14 ti měsíční dcerkou a zvládla to úplně skvěle. Jedla s námi jejich jídlo, vezla jsem jí i Sunar-ten měla akorát v noci. Co se týče moře, moc jí nenadchlo-spíše chtěla být v brouzdáku-tam se hodně vyřádila 😀 . Byla to super dovolená

Byli tam i mladší děti i jedna těhule, takže určitě to není problém když se někdo cítí dobře

mirka755
24. srp 2008

jinak Anetka měla věci se mnou v kufru, vezla jsem i pleny (máme cca 5 plen na den, ale většinou běhala s nahou prdkou). Jinak tam koupíte pleny skoro za stejnou cenu. A postýlku jsme tam dostali, takže navíc byli akorát golfky

kikita.nikita
24. srp 2008

kristi - jsem ráda, že se někdo našel jako já. nechci vypadat jako krkavčí matka, myslím, že to ani nebudu 😅 jen fakty prostě dovolenou beru jako odpočinek od všeho a to i od dítěte...s dítětem je ten režim jako doma ale u moře ☹ a hlavně u babičky se bude mít 14 dní jak v ráji, ti jí budou rozmazlovat co to půjde...

luckahr
24. srp 2008

lennyna, ohledně Itálie se zeptej Petule.h 😉

diddi
24. srp 2008

mirka, kde ste na Rhodose boli?..my letime 12.9. s 15 mesacnymi dvojickami 😎 ...zabudla som nazov hotela 😀 , ale je to mesto Largos, alebo tak nejak

diddi
24. srp 2008

aha, tak som to uz nasla 😀 ...je to Costa Lindia beach resort

lennyna
24. srp 2008

Luci kde Petuli najdu? 🙂 napíšeš mi pls její IP? děkuju!

renika
24. srp 2008

kikita.nikita my sme sa nedávno vrátili z dovolenky, kde sme boli aj malým a bolo veľmi dobre. Nemôžem povedať, že by to bolo ako doma a že by som si neoddýchla. Síce som v noci k nemu vstávala, ale cez deň, keď spal on, spala som aj ja, čo bolo minimálne 2x denne. Doma, keď ide spať, tak neviem, čo mám skôr robiť - upratovať, variť, žehliť, prať... A tam? Len a len leňošenie, žiadna domácnosť, len manžel a malý. Neviem si teda predstaviť, že by sme ho nechali doma. Srdce by mi puklo. Krásne fotky má odtiaľ. A bola to prvá a posledná dovolenka, kde ešte nevedel chodiť. A nakoniec, ešte kojím, takže nechať ho doma by neprichádzalo do úvahy..

kacerka
25. srp 2008

renika, přesně tak si to představuju, že budu chrupat přes den s mrňousem a lenošit 😉

Holky, když Vám děti v hotelu v noci zaplakali - nám jak na potvoru lezou čtyřky 😖 , nekoukali na Vás rekreanti ze sousedních pokojů blbě?

trixi
25. srp 2008

ani ja si neviem predstavit dovolenku bez nasho Mateja. Bol s nami ked bol v brusku a bude s nami chodit na dovolenky az pokial ho to bude s nami bavit. Presne ako pise renika, nasa dovolenka bola uzasna. Uzili sme si krasnych spolocnych 10 dni. Hoci cesta tam bola tazka, maly mal vyrozu, sopliky (tak sme cestovali aj s vysavacom a na pumpach sme vysavali sopliky) a 2 dni mal teplotu. Ked maly spal tak sme si pospali aj my, trosku potulili, nemusela som prat, zehlit, upratovat, varit, pracovat. Nerozumiem tomu, ze by som si mala od maleho oddychnut. Ved som ho chcela preto, aby sme boli rodina a nie nechavat ho babkam (aj keby som nekojila, tak ho nenecham u baby).
Na tej dovolenke boli nasi znami, ktori prvy krat zobrali svoju dceru (2,5) na dovolenku (inak dovolenkuju vzdy sami) a ked odchadzali, povedali, ze uz tak skoro s malou nepojdu, pretoze si neoddychli. A pritom ich dcera je krasne, dobre dievcatko. Cestou domov ju supli babke a isli na 4 dni oddychovat.

kikita.nikita
25. srp 2008

renika - tak když kojíš, tak to je bez debat 😉 já neplánuju že malou budu kojit ještě v roce...já to beru i tak, byli jsme na dovolený se známýma co měli malou holčičku. při první dovolené rok a měsíc a pak dva a půl. při tý první dovče kamarádka říkala, že příště bez prcka, takhle malýho. vůbec si neodpočinula a to jsme jí pomáhali jak jsme mohli...ta druhá dovča byla už skvělá, malá cupitala, žvatlala, byla s ní sranda...prostě roční dítě na dovču je pro mě brzo 😅

petraluk
25. srp 2008

Přidávam se k těm, co bez prcků ani ránu. Na dovču jsem se těšila hlavně kvůli malýmu a nikdy bych bez něj neodjela. Stále kojim, takže by to ani nešlo, ale i kdybych nekojila, tak bych ho tu nenechala. Denně bych volala domu, jestli je OK a v noci bych snad ani strachy nespala. Proto jsem to dítě chtěla, abych všechno co mám ráda, mohla dělat i s nim. Ta dovolená byla najednou úplně o něčem jiným a já si tedy odpočinula. Luky je moc hodný, v noci spí celou noc, u moře byl s náma na dece, nikam neutíkal, jen se musel hlídat, aby nepojídal písek nebo kamínky, ale to bylo vše 🙂

Kikita každý dítě je úplně jiný a rozhodně se nedá říct, že roční dítě k moři nepatří. Sama to poznáš. Já třeba s malym chodim úplně všude, není problém jít do restaurace na oběd a mám kamarádku, která od narození chodí s malym ven max. na půl hodiny, pak už řve a taky neřikam, že s dítětem se na jídlo chodit nedá 😉

kristi
25. srp 2008

tak kazdej je jinej, ja ji do pece babicky v klidku sverim, pac vim, ze babicka se proste postara...a jakmile zavru dvere, tak jsem proste svobodna a nemyslim na to, co tam s ni vyvadej, co ji davaj k jidlu atd. Od toho babicky jsou....

zajo79
25. srp 2008

Kocky, boli ste niektora pri mori aj s 5 mesacnym babom? Ja chcem ist buduci rok, tento rok sme to nestihli, nerobi mi teplo dobre tak nemam odvahu...babo je este v brusku, si hovorim ze pojdeme buduci rok...no ktovie ako bude...

kikita.nikita
25. srp 2008

kristi přesně tak, od toho babičky jsou a ony jsou rády, že ty prcky mají nějaký ten den pro sebe 😵

petraluk i když budu mít malou sebe víc zlatou, do toho řecka příští rok prostě nepojede.. 😅 ten další rok možná jo. ted to budem mít jako svatební cestu a budeme si chtít užít jeden druhého, odpočinout si od práce, od denního stereotypu, večer vyrazit někam posedět a tak...to s dítětem nejde. nebo jde, ale člověk je prostě pořád vázanej. vůbec nemám strach, že by se moje máma o malou nepostarala, měla tři děti, vychovala je podle mě dobře a ke všmu s tátou podnikají, tak na malou budou mít volno a můžou se jí naplno věnovat 🙂 chybět mi bude, ale my jsme jako děti taky byli Xkrát u babičky a naši jeli na dovču...a můžu říct že to byli ty nej dny v mém dětství 😵

renika
25. srp 2008

kikita, myslím, že tak o rok, keď bude tá dovolenka aktuálna sa o tomto zobratí alebo nezobratí dieťaťa môžeme porozprávať. Uvidíš, že keď porodíš, budeš hovoriť inak. Zojinka bude pre teba celý svet a nebudeš si vedieť predstaviť, že s vami nebude. Jednoducho, pre mňa je rodina to, keď sa na výlety, dovolenky, obedy a pod. chodí spolu a nie rodičia zvlášť.

kristi
25. srp 2008

ja si to teda predstavit umim...nevidim v tom zadnej problem.

a co az budete deti poustet do skoly v prirode, na tabor? to je taky nepustite, pac rodina by mela byt pohromade??

kikita.nikita
25. srp 2008

nepochybně bude Zoja pro mě vše. už je teď.. 🙂 ale já jsem do rodiny šla s mottem : Nestanu se otrokem svého manžela ani svého dítěte. Manžel je zlatej, pomáhá mi jak může, jsme spolu hodně dlouho, sedm let spolu vychováváme psa, berem to jako trenažer na dítě...dítě chci aby bylo taky takové. pro začátek mi stačí samostatnost...mám ráda samostatný děti, co vydrží bez rodičů bez jakýchkoliv slz a vydírání... 😉

luckahr
25. srp 2008

lenny, petule psala něco na předchozí stránce, tam ji najdeš 🙂

berunka
25. srp 2008

kristi: naprosto s tebou souhlasim 😉 to co pise renika totiz slycham od moji svagrove a vite jak to dopadlo?svagrova nepujci sve dva syny memu manzelovi ani na odpledne aby jsme je mohli vzit do kina nebo do cukrarny.tohle rozhodne u svych deti pestovt nechceme.prijde mi to trochu jako opici laska.proste se asi boji by pak synovci nerekli ale my chceme jit se strejdou.a hlavne ani si nedovedete predstavit jak hrozne to manzela mrzi a me samozrejme kvuli nemu taky.hlavne ze nam tchyne rika jak budeme muset s malou chodit k nim na navstevy.nejradsi bych jim to oplatila stejnym metrem ab y videli,jak manzelovi bylo.

petraluk
25. srp 2008

Berunka to že chci jet na dovolenou se svým dítětem a nevydržim bez něj 14 dní, neznamená, že ho nikomu nepučim. Ráno a večer kojim, takže přes noc ho těžko někomu pučim, ale jinak si malýho obě babči užijou dost 😉

A taky mi přijde dost krutý odstavit dítě jen kvůli tomu, že s nim nechci jet na dovolenou 😒

bihan
25. srp 2008

Kikita, možno bude Zoja mamánek, ktorý si bez teba ani neprdne (a ty s tým absolútne nič nenarobíš) a to by ste asi dovolenku museli zrušiť 😅

berunka
25. srp 2008

petraluk:ale ja jsem nerekla nic o tom ze bys nemela jezdit na dovolenou bez prcka.asi jsi muj prispevek nepochopila.ja jsem reagovala na odpoved kristi a taboru atd.tam ditko taky pojede samo a na to,ze rodina ma byt stale pohromade.nevidim problem v tom,kdyz bude nekdy u babicky dyl az bude vetsi.samozrejme nemluvim o dobe,kdy jeste budeme kojit 😉
rozhodne jsem nerekla,ze bych odstavila dite kvuli svemu pohodli na dovolene.zkus si to precist znovu 😉

petraluk
25. srp 2008

Berunka pochopila jsem to jako reakci na nás, co bez dítěte nechceme nikam jet a ne jenom odpověď na Kristu. Vždyť tam píšeš o Renike, která taky neřekla, že až bude dítě starší, tak ho nikomu nepůjčí 😉 A to kojení bylo myšleno všeobecně ne jenom na tebe nebo spíš na Kikutu, která ještě dítě ani nemá a už ví, že bez něj nikam nepojede 😉

berunka
25. srp 2008

ja jsem spis reagovala na Reniku z toho duvodu,ze psala ze maji chodit rodice vsude s detmi a jak to vidim z poledu me svagrove a jak to okoli mrzi vis? 😉 ja taky nechci travit dovolene bez nasi male,obzvlast v zacatku.neco jineho je to kdyz ditko pak chodi do skoly a proste rodice tolik dovolene nemaji.

kacerka
25. srp 2008

Holky, jako u mě u to není z důvodu, že bych Karlose nechtěla nikomu půjčit, ale prostě si neumím představit být tak daleko a dlouho bez něj. Samozřejmě chápu, že jsou maminy, které si tímto způsobem odpočinou. Ale určitě jsem si ještě před rokem, kdy jsem byla těhotná, toto ještě vůbec neuvědomovala. Myslela jsem si, že ho v pohodě nechám u babiček, no a když ho teď opouštím na pár hodin, tak normálně řvu, no 😝

Dneska nám přišly pokyny k odletu, tak odlétáme v neděli v 5.10, což znamená, že vyjíždíme ve dvě ráno z baráku, tak snad to K. ustojí 😉

jeny
25. srp 2008

Ahojte,my odchadzame o tyzden k moru,uz mam stresy ale tiez si neviem prestavit ze by som malu nechala doma,ked ju vidim ako sa vyhra na piesku a clapka v bazeniku tak si uz predstavujem ako sa bude tesit tam.Viem ze si to nebude pamatat ale myslim ze tych 11dni tam si pekne uzije aj mala aj my.

kristi
25. srp 2008

kacerka: to je v pohode, tak jsi proste citlivejsi. Kazda mam je jina a kazda sama vi, na co ma a na co ne...

petraluk
25. srp 2008

Tak to taky nechci, aby malej beze mně neudělal ani krok, ale trávit bez něj dovolenou bych prostě nemohla ☹

Kacerka já jsem na tom podobně, jen tedy neřvu, ale pomalu nedokážu myslet na nic jinýho. I když jdu třeba do kina nebo večer posedět, tak furt přemešlim, jestli zrovna nebrečí a jestli se mu po mě nestýská 😝

A k tomu pamatování, co by malá jsem byla u moře ve 4 a 6 letech a nevim z toho vůbec nic, max. pár matných vzpomínek, ale i to je spíš z fotek. Takže kdybych měla čekat až si to malej bude pamatovat, tak pak už s rodičema snad ani nebude chtít jezdit 😀