Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

berynka
6. dub 2008

Malovani: já to zatím ani nezkoušela, ale mám pocit, že naše Heduš by si je vzteky strhala 😅 . V létě to bude radost! Stačí, když si představím, jestli snese klobouček 😕 😀 . Možná je obelstíme, když uvidí, že to nosíme taky. Kamarádky holčička, které bylo loni něco málo přes rok, sluneční brýle nosila v pohodě 😉 .

malovani
6. dub 2008

Já nevím, my je nosíme normálně, vidí je na nás... to je v pohodě, ale ten lítostivej pláč včera, když jsme jí je nasadili, to byl fakt maźec 🤐 ... žádný vztekání, lítostivej pláč 😅 ...

sofik
6. dub 2008

Ahojte. Ja nemám problém len so slnečnými okuliarmi ale aj so šiltovkami a čiapočkami, neviem ako to mám malú naučiť aby si to stále nedávala dole. Ideme 11.6 na dovolenku tak možno si do vtedy zvykne. 🙂

klarysek1
6. dub 2008

Tádík taky nosí sluneční brýle, ale jen když je slunce, doma si je sundává..máme polarizační od polaroidu za 700 kč, ale jsou super

bambusko
6. dub 2008

ahoj dievcata 🙂 boli sme na dovolenke v severnom taliansku, ked mala nasa ema 14 mesiacov. sli sme autom, cestu zvladla v pohode, pretoze sme cestovali v noci, rano o osmej sme boli na mieste, akurat sa prebudila. s mladsou alicou sme boli letecky na zakyntose, mala vtedy uz 19 mesiacov, let zvladala ovela lepsie ako starsia, vtedy trojrocna. obe boli pri mori vytesene, stale sa hrabali v piesku, hadzali sa do vody - obe chodili na plavanie dojciat do 1 roka, takze vody sa nebali. ema prvykrat sa bala sumu mora, ale rychlo si zvykla, na piesok hovorila ba, akoze je od neho spinava, ale asi len polhodinu. na plaz sme chodili rano hned po ranajkach, okolo 11hod. nazad na ubytko, vyspat sa, napapat a okolo tretej-stvrtej poobede zase na plaz a po veceroch sme rajzovali kde sa dalo, vydrzali v pohode aj do desiatej. obe dovolenky boli super, ziadne problemy, preto sa chystame aj tento rok s malym, bude mat len 6-7 mesiacov, takze este budem kojit a nemusim sa starat o jedlo. moje tipy - zobrat si osvedcene jedlo - to co babo papa a je na to zvyknute, zakladne lieky, kvalitne opalovacie kremy, zopar hraciek, hlavne do piesku, program sme nejaky extra nemuseli robit, ten piesok a voda im bohate vystacili. necitala som toto tu cele, ale z mojich skusenosti je pre deti najpriastelskejie taliansko, su tam na plazach atrakcie ako hojdacky ap. s kocikom mozete vsade - do restauracii, obchodov, plaze su ciste, mali sme vzdy slnecniky a hrali sa v tieni a je to blizko. co sa tyka natierania pouzivame nivea baby of30-, natrela som ich vzdy pred odchodom na plaz, potom priebezne aj na plazi. zopar opekacov sa ma vypytovalo, co s tymi detmi robim, ze su take biele 🙂 pritom boli len natrete a mali plavky a klobuciky, aj vo vode. odporucam zobrat viac plaviek - stacia bavlnene gatky, aj viac klobucikov a davat dietatku vzdy suche, ked ho vyberiete z vody. mali sme aj zupany, trochu ich zabalili kym oschli. ak este niekoho nieco zaujima, piste... dovolenka urcite dopadne dobre, ak nebudete od toho bohvieco ocakavat, vyberajte si pobyt vhodny najme pre dieta, lebo ak nebude spokojne ono, cela dovolenka bude na figu a hlavne si uvedomte, ze to bude nieco ako materska dovolenka, cize len ten nazov a v skutocnosti ide o staranie sa o deti pri mori 🙂

lussy
autor
8. dub 2008

bambusko - diky za vycerpavajici prispevek 🙂 je videt, ze mate uz hodne zkusenosti 🙂 zajimalo by me...no trochu choulostive...co pisek a holcicky - dostane se ta mrska pisek uplne vsude (myslim na ty choulostivy mista 😉 )?

bihan
8. dub 2008

Lussy, dostane 😉

zuzka99
8. dub 2008

ahojte baby, prosím vás mám takú otázočku, my chceme ist s malým v auguste tiež na dovču ale len niekam na slovensku al. česko. akorát zháňam nejaký vhodný penzion, ak máte skusenosti poradte prosím. ale zaujímalo by ma ako sa to rieši s papaním. malý bude mat 8 mesiacov, môžem si pozavárat do pohárov pre neho nejaké papanie, zobrat ohrievačku detskej stravy a každý den mu takto dávat zavarené jedlo? ešte asi z jedálnička nebude moct nič, že? dik moc

bambusko
8. dub 2008

lussy, prave preto obliekam dievcatam plavky - najlepsie protipieskove su sortkove a nenechavam ich hole, tak je to vcelku ok, pred odchodom z plaze staci vyzliect a vyprat v mori 🙂

pavlicka
9. dub 2008

Taky se chystáme do Španělska. Malej bude mít už 15 měsíců. Nekojím, hotel je klimatizovnej a máme polopenzi. Takže doufám, že se v těch švédských stolech vždycky najde něco, co malýmu zachutná, on není moc vybíravej. Beru malou varnou konvici na sunar. Jinak si myslím, že v západní evropě jsou obchody a lékárny plný věcí který jsou i tady (konzervičky od Hippu nebo jídla od Nestlé) takže hlady snad neumřem. Předpokládám, že v tom teple bude mít hlavně žízeň a chuť na ovoce. Prostě zatím si s tímhle obavy nedělám. Přemýšlím spíš o výbavě ohledně nějakých nemocí, kdyby se prořezávaly zuby tak něco na horečku, něco na průjem, na úpal.
Letadlo: pokud poletíme v noci, tak snad budem spát, ve dne se budeme snažit udělat z letu malýmu zábavu.

Postýlka: mám domluveno v hotelu, že nám půjčej postýlku (mají tři hvězdičky). Beru i chůvičky, třeba když bude po obědě spát, nepůjdem k moři, jen k bazénu, abysme byli na příjmu

Jinak doporučuju opalovací krém pro děti z lékárny, myslím že máme snad čtyřicítku, byl dost drahej, ale fakt se nesmývá ani když se dítě potí po celý den a samozřejmě koupe.

Jsem tedy optimista a už se na dovču i s prckem těším.

bramburka
10. dub 2008

holky a kamoska rikala, ze ty prikrmy jsou hrozne drahý v tech letoviskach, tak asi tech 10 slkeniček vezmu sebou, nákou tu kaši, hlady neumře, taky nutrilon. taky pleny že jsou tam strasne drahy, tak si vezmu balik do priručního zavazadla 😀

malovani
10. dub 2008

Holky, jak vás tady čtu, tak vám normálně závidím 😅 😀 ... taky bych vyrazila k moři, ale já na to fakt ještě s malou nemám, no 😅 ...

bramburka
11. dub 2008

Já asi taky ne, ale uz je to zaplacený, tak pojedem.... 😀

malovani
11. dub 2008

Já úplně vidím, jak si to tady budu číst, až se všichni vrátíte vydovolenkovaný, odpočatý, opálený, vyplavčený a budete psát, jak to bylo super, jak jste si to užili 🙂 ...

romca3
13. dub 2008

Ahojky , také chceme vyrazit s malou k moři, ale mám problém se rozhodnout zda bude lepší na začátku léta malá bude mít 8 měsíců a nebo na konci a to bude mít 11 měsíců.

kalo
13. dub 2008

Nevíte prosím někdo, kolik je možné vzít s sebou jídla, když letíte letadlem??? Myslím tím jako skleniček pro malou...Jestli to není nějak omezené. Já letěla naposledy před 2 lety a prý jsou v tom nějaké změny...
Chceme jet na 3 týdny, tak nevím.. 😅 😅

luckahr
13. dub 2008

holky, prosím moc o nějaké tipy, odkazy na ubytování v Itálii, Chorvatsku, kde je to vhodný pro mimča. Někdo tady už dával odkaz na krásný apartmány v Chorvatsku, ale to je autem strašně daleko a my bychom raději autem než letecky. Moc díky 🙂

prada
13. dub 2008

aHOJKY!
Tak my se chystáme na dovču-letecky- až po sezoně(malá bude mít 13 měsíců).

Kalo, já se v cestovce ptala, zda je možnost koupit skleničky až na místě-abychom to nemusely zbytečně tahat a bylo mi doporučeno raději nakoupit v CZ-kvůli možné reakci na jinou značku skleniček.
Jenom jsme byli upozorněni, že do letadla můžeme mít max 100 ml tekutiny(originál zavřené) a 100 g jídla(taktéž originál zavřené). Což mi není jasné, protože nejmenší skleničky dělají 126 gramové 😒
Takže teď to neřeším a budu se po tom pídit těsně před a určitě si zavolám na letiště a tam se poptám.

bambusko
13. dub 2008

kalo, asi by som sla radsej koncom leta, my sme chodili zaciatkom septembra, ludi je uz menej, nie je tak horuco a more je teplucke, prehriate

niki2
13. dub 2008

Kalo, do letadla jidlo na dobu letu a do kufru, ktery si odbavis neomezene. Teda pokud ti to neprekroci povolenou vahu 😀

binki
13. dub 2008

kalo, brala jsem ted malemu do prirucniho zavazadla vic veci, jidlo, caj, leky, kosmetiku a slo to vpohode, jen jsem musela otevrit tasku, aby videli, o co jde. Vzala jsem schvalne nenacate, ikdyz jsem puvodne chtela brat davkovac. Leteli jsme z Vidne, tak myslim, ze Praha se moc lisit nebude, urcite vic najdes na www.csa.cz
JO a sestihodinovy let s aktivnim miminem byl vyzivny, manzel priletel pozdeji kvuli praci. Takze ted se dovolenkuju 😎

niki2
13. dub 2008

Myslim, ze vic informaci bude tady: http://www.prg.aero/cs/site/klient/odbaveni_ces...

psyxooo
14. dub 2008

my sa tiez chystame, maly je priebercivy v jedle, tak beriem hotove osvedcene prikrmy, ovocie kupim tam, vlastne len banany lubi, vodu kupim tam, beriem rychlovarnu kanvicu.
Akurat sa obavam spanku, neviem ci by spal v hotelovej postielke, medzi nami urcite nie, lebo sa strasne prevaluje, doslova cestuje po posteli.
A myslite ze nestaci silny UV faktor v kreme? Musi mat aj tricko? Klobucik, to je jasne, a plavky? jedny ma, ale aj tak nie je to zbytocne? ved Huggies maju plienkove plavky, tak tie chcem zobrat. Akurat neviem, co na nozicky obut? Kde sa daju kupit nejake topanocky do vody? Aj priamo pri mori?
Este sa obavam toho, ze ked naberiem prikrmy, bazenik atd, ci nebude batozina strasne tazka, ved ked sme leteli len s manzelom tak sme sa ledva vosli do limitu 15kg na osobu.

nikka.vo
14. dub 2008

psyxooo - já mám boty do vody- jak do bazenu ,tak k moři na teplý písek tyhle http://www.nejenprodeti.cz/?p=productsMore&iPro... jsou jediné co jsem našla takhkle měkké, neochrání před ostrými předměty, to ne ... ale já nechtěla ty klasický gumový,hnusný, co by se mu v tom akorát zapařila noha 😖 Má to beztak jen na to, aby neuklounul v bazenu, aby nechodil kolem bazenu a lehátek bos a nepálily ho nožičky na písku 😉

plavky máme jedny prďácký krátásky a pod nima bude mít z DMka ty plenkové plavky a bude pak nosit třeba jen ty plenkové, to je jen detail už. Jen nevim kolik těch plavek brát, jestli jedna krabice bude stačit. ježiš já se taky děsim, jak nás všechny zabalim, teda věci poro nás 😅 ... Ve dvou jsme měli bagančat 😖 natož tahat pleny, jídlo, bazenek 😕
-na pláži bude asi nahatej, ať si taky provětrá prdku 😀
Jo a budu mazat asi jen tím krémem microsun baby a uvidim podle tepla jestli dám tričko,možná nebudeme mít takový vedro,tak mu ho klidně dám,ale jinak aby v tom vedru měl trígo, to nevim.

kalo
14. dub 2008

psyxooo: oni prodávají pro děti i takové UV oblečky...je to jako tričko a kraťásky...pro miminka, aby se nespálila...Přemýšlím o tom...

bihan
14. dub 2008

Čo sa týka plaviek, tak Imse Vimse vyrábajú krásne plavky na zadržanie "toho najhoršieho", lebo aj tie papierové plienkové plavky nacucajú vodu a moč teda veľmi nezadržia (osobne sa mi tá myšlienka plávacích jednorázoviek absolútne nepáči 😅) A hlavne musíte počítať, že potrbujete jednu plienku na každé kúpanie - my tak ideme do vody 3x, keď trávime pol dňa na pláži.
Tričko by som dala podľa toho, ako dlho budete na slnku, resp. v tieni... ak máte lehátko niekde v tieni, tak zrejme nebude treba. 😉 Na tých pár minút do vody to krém zvládne.

Psycho, možno by stačilo zobrať do hotelovej postieľky vlastnú plachtu a hračku.. neviem.. toto sme ešte neskúšali 😅

Limit do lietadla je síce podľa spoločnosti, ale väčšinou je to na krátke lety 20kg a myslím 3kg pre dieťa.

nikka.vo
14. dub 2008

je pravda že ty jednorázové plavky se strašně blbě nandavaj, ještě že udělali, že je stačí při sundavání roztrhnout ve švu a nemusim to zněj tahat 🙂
Určitě jsou lepší ty klasický plavky, co těsní a zadrží ,,nehodu,, 😅 jedny taky berem... jsou hlavně na 100% pohodlnější

zevina
14. dub 2008

kalo, prada,
na palubu se sice může vzít max 100ml, ale pro dětskou stravu existuje vyjímka 🙂 tzn, že množství může být i větší, jen originál zabalené (samozřejmě množství na dobu letu, zásoby pro celou dovču nebudete mít v příručním zavazadle, ale v kufru) jen to musíte přes odbavení pronést zabalené v průhledném igelitovém pytlíku s takovým tím zacvakávacím "zipem" a prcek stejně dostane na palubě i nějaký dětský balíček, ale osobně bych se na to moc nespoléhala a radši bych vzala skleničku nebo jogurtík s sebou, co víte, že vám dítko bude určo jíst 😉

zevina
14. dub 2008

psyxooo, váhový limit si určitě ověř u letecké společnosti, protože nám CK uváděla 15kg na osobu (záleží jak to oni mají nasmlouvané) ale na letišti projdeš v pohodě do 20kg (dítě do 2 let, pokud nemá samostatnou letenku a paltí jen tu minimální letištní taxu, tak nárok na zavazadlo nemá, ale kočárek se do váhového limitu nezapočítává)

bihan
14. dub 2008

Zevina, ako hovoríš.. treba si to overiť.. ja mám 25 pre mňa a 3kg pre malú, ktorá platí len letiskové poplatky 😉