Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

masinka
8. čer 2008

v CHorvatsku by som ju do vody tiez v pohode dala, len cez sezonu by sme to asi financne nezvladli a aj cesta je tam dlhsia, navyse ked Chorvati furt vymyslaju s tam zakazom potravin - do Talianska sme si doviezli z domu maso, syry, salamy a nikoho to netrapilo. tak drzim palce nech vam vyjde pocasie a nech si to uzijete 😀

petule.h
9. čer 2008

no v Itálii nevím kam jezdíte, my 100km pod Benátky a voda mi tam přijde celkem čistá...navíc tam jezdí na ozdravné pobyty i děti alergici a JE TO dělané s nemocnicí motol, kde jsou myslím lékaři dobří,tak nevím...Já bych tedy nejezdila rozhodně k moři s ročním dítětem, co se nemůže koupat v moři...nikdy jsme nikdy nikdo nic nechytli, ani holky od 4 měsíců a hlavně jsem nikdy nic podobného neslyšela...JinaK finančně se rozhodně itálie vyrovná už ČR, takže je zbytečné vozit si tam jídlo na týden, v chorvatsku to celkem chápu...

lusil2005
9. čer 2008

nam tiez alergologicka povedala ze najlepsie chorvatsko, a urcite nie taliansko (mala ma atopicky exem).
ale nieje to daleko. ideme hore na krk cize do 600 km. no hadam to tam bude fajn co sa pocasia tyka 😅

petule.h
9. čer 2008

holky jasně, každý ať si jede kam uzná za vhodné, dle mě chorvatsko má krásné moře, ale zase...boty do vody, šutry, většinou oblázky...v itálii moře mělké, bez kamenů, všude dětské koutky na plážích...apod...voda je podle toho, zda je příliv, nebo odliv, ale vloni byla opravdu čistá...pokud vám to doporučí doktorka, není o čem, ale já vím, že motol dělá tyhle zájezdy ve spolupráci s jednou ck na 14 dn za celkem slušné ceny a je to v itálii, myslím, že by tam snad ty doktoři ty děti netahali, kdyby si mysleli, že je to pro ně nějak neefektivní...jižníí itálie je třeba nazývána karibikem, tam máš úplně bílé pláže a průzračnější moře jak kdekoliv jinde...
já se jen divím, že někdo jede k moři s dítětem tam, kde se v něm vlastně nemůže koupat...
Užijte si dovolené, já si za rok určitě vše vynahradím a určitě min 2x se k moři také juknem s dětmi, letos už bych to nezmákla s miminem a v prosinci se mi nechce, tak ať vám vyjde počasí 🙂

jabber
9. čer 2008

Já taky myslím, že Itálie je v pohodě, asi záleží kde člověk je. Naše dětská mudra jezdí každý rok jako lékařský doprovod na dětský ozdravný pobyt a jezděj do Itálie - Gallipoli (Jónské moře) a letos mě tam lanařila kvůli ekzému co malá měla. Jezděj na 3 týdny, což je prý minimální doba, aby moře mělo na ekzém nějaký vliv 😅. Ale nejela jsem, bo jsem nechtěla být 3 týdny s malou jen sama 😀

petule.h
9. čer 2008

no nevím, itálie mi přijde celkově v pohodě, je jasné, že pokud je hodně odlivů a přílivů, tak určitě voda bude zakalená.ale žádná špína co natropili lidi , to jsem nezažila co tam jezdíme 6 let

sofik
9. čer 2008

Ahojte. Ja som teraz v pomykove pretože mi v cestovke povedali že za golfové palice ak chcem prepravovať v lietadle je príplatok 4000 sk alebo 125 eur a mne sa to zdá divné pretože stále boli kočíky pre dieťa prepravované zadarmo. Letel tento rok niekto Slovenskými aerolíniami aby mi poradil? Platili ste za kočík? My letíme v stredu a neviem čo mám robiť.

jabber
9. čer 2008

sofik 😕 😕 to jsem nikdy neslyšela

niki2
9. čer 2008

Sofiku, zavolej si primo do aerolinek, zda se mi to dost divne, pracuji na letisti v Praze, ale mozna jiny kraj jiny mrav 😀
http://www.zoznam.sk/firmy/s/72469/Slovenske-ae...

pirlenka
9. čer 2008

Sofiku, to je dost divné....

petule.h
9. čer 2008

opravdu...já cestovala jak ze sporťákem, tak s hlubokým i s golfkama a vždycky jsem je u letadla odevzdala a zase při přílety dostala a zdarma...

pirlenka
9. čer 2008

Tak tak a potvrdil mi to i můj brácha, který pracuje u aerolinek...kočárek pro mimi je zdarma.

kuky8
9. čer 2008

Ahojte maminy, chcela by som sa poradiť - máme drobca, ktorému bude 8 mes., keď s ním pôjdeme na dovolenku do Chorv. Cesta by mala byť o.k., viac menej samé diaľnice. Mám strach z balenia, keď dám do kufra kostru kočiara + vaňu mám takmer celý kufor zaprataný 😠 a to ešte nie sme zbalený my s manželom a nemáme stravu... Poradte mi ale dve veci - je lepšie mať aspoň polopenziu alebo naopak, brať stravu a variť si sám? (malý je zatiaľ plne kojený)A do čoho mám dať malého ležať na pláži? Predpokladám, že vo vaničke mu už bude otupno 🙂

petule.h
9. čer 2008

já už vaničku nebrala v těch 5 měsících, vzala jsem si ho na sebe ve sprše a tak jsme ho umyly v pohodě, nebo bych to řešila bazénkem malým nafukovacím, to je krám navíc... 🙂 . Nejlepší je mít all inclusive, 😀 , nicméně záleží na financích rodiny...chorvatsko je dražší...než Itálie, tam já jídlo nevozím jen na první den a na cestu.Beru si ledničku na cestu na jídlo.Máte app s lednicí, sporákem...apod? já bych to tak nedramnatizovala jako jiný lidi, prostě bych vzala normálně věci na snídani(jako máslo, sáýr, salám) a tam bych dokoupila pečivo...a postupně i ten sýr...apod, obědy jsou většinou taky o ovoci, pač je vedro, záleží jací jste jedlíci a večeře, buď bych zašla, nebo bych vzala třeba těstoviny a omáčku, nebo něco...

pirlenka
9. čer 2008

Vaničku bych nebrala, neměli jsme jí ani pro půlročního prcka - nakonec u tcháňat na pokoji byla vana, jinak by se sprchoval s taťkou 😉 Však těch pár dní se to nezblázní 🙂

petule.h
9. čer 2008

já byla u moře s tomíkem ve 4 měsících...opravdu vanička je zbytečná, pokud máš z toho blbý pocit, tak si kup ten malej bazének

jabber
9. čer 2008

kuky - vaničku bych taky nebrala, na co, já bych ho jen večer osprchla ve sprcháči nebo vaně. A přes den bych mu vzala bazének a napustila buď mořskou nebo sladkou vodou - to je na vás, takže by šlo vlastně akorát o to ho kdyžtak odsolit 🙂 . Na spaní na pláž bych vzala buď plážovej stan, což ale v Chorvatsku může být problém, pokud nemáte písečnou pláž, anebo bych ho strčila do kočárku - ten berete určitě, ne? 😉. A jídlo je určitě pohodlnější mít zaplacený, ale zase jsi vázaná časem, kdy je snídaně a večeře. Anebo jak píše petule - vzít si něco jen na snídani a na večeři chodit na místní specialitky 🙂

bramburka
9. čer 2008

my máme takovýto látkový lehátko, supr věc a nezabere místo, jinak vemte golfky, ty taky zaberou v kufru jen málo místa, my je berem za týden taky, holky, letíme 19.6. Je tam internet, tak vám písnu, jak se máme, už mam cestovní horečku!!!!

petule.h
9. čer 2008

nojo, jenže goplfky na 5 měsíční dítě je brzy dle mě 😢

petule.h
9. čer 2008

hele já jela z korbou do itálie a pohoda a to já tahám ještě miliony věcí, jsem zvědavá, jak se vejdem za rok se 2 dětmi a navíc jsem sebou vozila i sedačku od ikeii na papání...
jabber: fakt je, že je nej...koupit si bagetku místní salámky, sýrky a posnídat..k obědu třeba něco malého sendvič a tak a večer holt pizza a večeřička...V iTÁLII MAJÍ STEJNĚ PŘES OBĚD SIESTY 🙂 v chorvatsku asi né, ale není problém něco narychlo uklohnit...já třeba vařila 2x v týdnu polévku...ale ty to máš v poho když kojíš... 🙂 navíc my jezdíme parta s dětma, takže každý den jeden oběd jedna matka pro děťátka...pokud bude vedro, tak stejně moc děti nejedí 😀

babula90
9. čer 2008

bramburka, aj my tam budeme mat internet, tak vam napisem, ako sa mame 😎 , tiez mam cestovnu horucku. 😉
Ja by som na dovolenke varit nechcela, bola to moja podmienka, chcem si oddychnut a nie utekat z plaze a varit 😖 Chcem si užiť staršiu dcéru a ocko nech vidí ako j to starať sa o mladšiu, ked jej idú zuby a učí sa chodiť, nie je to žiadna sláva. Za kočík platiť som ešte nikdy v živote nepočula 😕 😕 😕

jabber
9. čer 2008

petule.h - no v Chorvatsku jsou zase čerstvé rybičky na grilu 😵

Holky, vy se máte, že už jedete 😎

babula90
9. čer 2008

mňamky, čerstvé rybky na grile, si mi narobila chute! 😒 😀 ale tiež by som asi s ročným do chorvatska nešla, kvôli ježkom a skalám v mori 😒
Jabber a Vy kedy idete? My o týždeň. Jupíííííííí 😎

jabber
9. čer 2008

my jedem až koncem září 😖 😵

babula90
9. čer 2008

a o je aký mesiac? 😒

dzany
9. čer 2008

holky jak vás tady čtu tak mně chytá už taky cestovní horúčka 😀 😀 😀 a to jedem až na konci července do Itošky 😎

babula90
9. čer 2008

dzany, ved to je fajn! ja sa teším ako malé decko, ved vlani som nemala žiadne volno, len ukričaného novorodenca doma 🙂 potrebujem oddych ako soľ!

jabber
9. čer 2008

babula - to je september 😉

lusil2005
9. čer 2008

juj ved ja nic proti taliansku!!! prave naopak - taka kalabria je moj sen 🙂

babula90
9. čer 2008

ahaaa, no to je ďaleko, ale máte výhodu, more bude krásne teple, ja sa bojím, že my budeme mať more ešte studené a ja som zimomravá 😀