Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

petule.h
20. čer 2008

tak to jsi dobrá..mě kojení moc nebavilo...ale to je jedno..no tak já jen, že to měla moje kamarádka to samé..takže to bylo tím mlékem a musela ihned přestat, zjistili to naštěstí asi 3 měsíce po zkoumání...takže to jejich trápení přestalo..

ttina
24. čer 2008

ahojte mamicky, neviete poradit nejaky zoznam co si zobrat so sebou na dovolenku?..

neeve
24. čer 2008

No tak jsem to tady celé přečetla, protože za týden a půl jedeme do Chorvatka, potěšilo mě, že byla chválena Crikvenice, protože tam máme namířeno 🙂 Jinak u Jónského moře v Itálii jsem taky byla, voda tam není tak slaná, pláže jak v Karibiku DOPORUČUJI. Autem to je ale krapet daleko, tak spíš letecky 🙂 Ale byla to bomba, ovšem tenkrát jsme byli bezdětní, ale vím, že děti se tam posílají 🙂

Seznam mám už tak nějak napsaný, tak já ho sem pak hodím, protože to flákáte a nic pořádně dlouhýho tady není 😀

sirinka
24. čer 2008

neeve tak sem s nim 😎

petraluk
24. čer 2008

Nějaký léky co si beru už jsem tu psala mockrát 😉

Neeve my jedeme příští pátek na ostrov Krk a když pojedem na výlet na druhou stranu ostrova, tak na vás budem koukat přes moře 😀

neeve
26. čer 2008

Jídlo: beba, kaše, mlíčko s kaší nestle, přesnídávky, skleničky, balená voda, pitíčka hami apod., pudingy, hrníček, lahvička avent, mističky, talířek, lžičky, metlička na kaši, varná konvice

Další: plenky, vlhč. ubrousky, látkové pleny, osušky, tyčinky do uší, krémy a olejíček, opal. krém, krém po opal., dětské mýdlo, pasta, kartáček, léky (ibuprofen sirup, paralen čípky, smecta, kulíšek, sterimar, calgel, kapky do uší a očí), kartáček na vlásky, deka, prášek na praní, kolíčky, bryndák, hračky, bazének, stan, slunečník, skládací pěnové puzzle, dudlíky, peřinky, prostěradlo, postýlka, matrace, kočár, kruh, křidélka, boty do vody, teploměr, nůžtičky, síťka na kočár.

Oblečení: plavky, ponožky, tričko kr. rukáv, bodyčka kr. i dl. rukáv, trička dl. rukáv, mikinka, tepláčky, trenky, šatečky, botičky, kloboučky, župánek, pyžamko, tílko

TAK A NA CO JSEM ZAPOMNĚLA??? ŠUP! 😅

Petraluk, tak jo, já ti zamávám 😀

snupik
26. čer 2008

Ahoj holky,
tak ted mě teda dostala kámoška, její ségra byla s prckama v Turecku a malej tam něco chytnul, tak leželi celý pobyt s ním v nemocnici, měl 40horečky....no, a my se chystáme v srpnu s 11měsíčním prckem taky k moři...chci bud Turecko, kde jsme byli a nebo Kanáry🙂
tak ted jsem z toho mimo?! ☹ 😖 😅 🙄

petraluk
26. čer 2008

Neeve co máte za auto, brát matraci apod. tak jedeme každej svym autem 🙂 Ale vy asi jedete do hotelu viď. My jedem do apartmánu, takže tahnem ještě nějaký jídlo pro nás.
Já beru ještě struhadlo, kdyby tam náhodou nebylo, abych malýmu mohla nastrouhat jablka. Rychlovarku tam máme. Vodu tam koupíme.
Co se týče léků tak beru ještě náplast a desinfekci, ale ta je v nejhoršim v autolékárničce. Potom Fenistil kapky na alergii a Fenistil gel na případný štípance 😉

O oblečení jsem ještě nepřemýšlela, to budu balit rovnou ze skříně 🙂

Snupik tak to já bych radši na Kanáry, právě kvůli tomuhle. Nemam zrovna dobrej pocit z Tureckýho zdravotnictví 😉

kristi
26. čer 2008

neeve, dik za seznam...ukladam 😎

jabber
26. čer 2008

snupik - já myslím, že je to náhoda a může se ti to stát kdekoli - já bych se toho tak nebála 😉

niki2
26. čer 2008

Snupiku, 40 horecky muze mit i u nas. Jaky mela pocit z tureckeho zdravotnictvi? Pokud mas z tohoto strach, tak mozna radsi ty Kanary. Ale spise pro pripad, ze by se neco muselo resit, stat se muze cokoli kdekoli...

jabber
26. čer 2008

s tím tureckým zdravotnictvím jsem si vzpomněla - moje kolegyně měla v Turecku úraz, dostala se do špitálu a ležela tam asi 3 týdny a říkala, že kam se hrabou naše nemocnice....že to všechno bylo naprosto perfektní. Že bysme se u nich prý mohli učit 🙂

lusil2005
26. čer 2008

no cafte babizne. tak sme doma. bolo uplne super, az na tu cestu. teda nebolo to uplne strasne ale cestou tam sme isli dost dlho takze mala bola nervozna, a cestou s5 mala horucky takze to som bola pre zmenu nervozna ja 😀
ale inac parada. krasny hotel, perfektna strava (mala jedla normalne s nami polpenziu - prvy krat co sa jej osobitne nepripravovalo jedlo), krasna plaz - aj piesok, aj skaly, aj strk. co ste len chceli. aj dllllho dlho plytka voda, aj normalny vstup. no kazdy si prisiel na svoje. hotel tiez perfektny, aj personal. mestecko aj krajina uzasna, stale bolo co pozerat a kam ist. skoda ze sme toho nestihli viac. urcite sa tam este vratime.
a v neposlednom rade - tyzden sme nemali na nebi ani oblacik. 😅

luckahr
26. čer 2008

lusill2005, nechceme se mi znovu číst. Kde jste byli 🙂 ? To je super, že všechno ok 🙂

petraluk
26. čer 2008

Lusil co moře, je už teplý?

pirlenka
26. čer 2008

Lusil, tak to je super, že se dovča podařila.
Jinak s tím Tureckem - člověk nikdy neví, co se mu kde stane - a je jedno, zda je to roční špunt nebo dospělý. To by nikdy nemohl nikam jet 😉 A zůstane doma a onemocní - akorát je jasné, že doma se dorozumí a ví, co kam atd. Ale zase ten relax, poznání nového - to za to stojí, ne 😉

pirlenka
26. čer 2008

Neeve, pěkný seznam, marně přemýšlím, zda ti tam něco "chybí" a myslím, že ne. Naprosto vyčerpávající 😉

jabber
26. čer 2008

lusil - super 😎

neeve
26. čer 2008

Holčičky nemáte zač 🙂 Ale super, náplast jsem si nenapsala! Na štípance, říznutí, zarudnutí, popálení a různá bebí mám od firmy LR Aloe Vera pohotovostní sprej. Zrovna dneska mě píchla včela a poprvé jsem ho použila a fakt to bolelo jen chvíli a to jsem měla žihadlo pěkně hluboko, než jsem ho vytáhla au au. No ale dobrý, jen malonko nateklé místo vpichu, jinak to už moc nebolí 🙂
Něco mi proběhlo hlavou, že jsem četla, že do Turecka jezdí majetní lidé do nemocnice, pokud jim něco je, turecké zdravotnictví je prý na skvělé úrovni 🙂
Lusil - mám radost, že se vám to vydařilo, určite jste to všichni potřebovali! 🙂
Petraluk - máme Nissan Almera Tino, jedeme s našima a každý svým autem, jinak bychom se nevešli. Jenom kočár a plenky... no víš jak. Matrace se dá srolovat, je to jen taková obyč, ta nejlevnější z Ikey do cestovní postýlky pohoda. Je docela skladná 😉

neeve
26. čer 2008

Jo a jedeme taky do apartmanu, takže si budeme vařit. I když doufám, že co nejméně 😀

petraluk
26. čer 2008

Neeve tak to jo, já si představila tu naší kokosovou 😀 My se vejít musíme, v nejhoršim ale máme rakev na střechu, takže by to nebyl problém 🙂 A máme novou Octavii, ta má kufr celkem velký 🙂

lusil2005
26. čer 2008

lucka hr - boli sme v chorvatsku, na krk, v meste Krk. Hotel Koralj. tu je link http://www.valamar.com/croatia/krk/hotel/koralj

petraluk ked sme tam prisli malo 21 stupnov, ked sme odchadzali, pisali 25 😅 bolo fakt teple. kupali sme sa aj po veceri ked uz slniecko zaslo a nebolo nam zima.

petraluk
27. čer 2008

Lusil díky 🙂 Tohle jsme tam taky jednou zažili, ale bylo to už na začátku června 🙂 Během týdne se moře oteplilo skoro o 7st. Na normálních plážíh ve městě tomoc poznat nebylo, ale my se jezdíme koupat ke Starý Bašce, tam je na pláži hned dost velká hloubka a to tedy poznat bylo 🙂
Teď jsou tam prý strašný vedra, že už na to 4 lidi umřeli 😒

lusil2005
27. čer 2008

petraluk bolo tam riadne teplo, ale my sme to az tak nepocitovali kedze bud sme boli na klimatizovanej izbe alebo pichnuti vo vode. do mesta alebo na vylet sme chodili bud rano alebo vecer ked uz to nebolo take zle.
do tej starej basky sme sa akurat chystali ten posledny den, v ramci vyletu na lodi. mali sme vyrazit o druhej, mala sa o pol jednej zobudila po doobednajsom spanku a uz mala horucku. takze z toho nakoniec nic nebolo ☹

sranda je ze este den pred nasim prichodom tam prsalo a bolo tam cez den 19 stupnov. proste sme im priniesli kraaaasne pocasie 😀

luckahr
27. čer 2008

lusil, to vypadá mooooooc hezky 🙂

petraluk
27. čer 2008

Lusil tak to vám to vyšlo supr. Kámoška tam byla právě ten týden co lilo, tak si moc neužili 🙂

S tou St. Baškou je to škoda, mě se tam strašně líbí. je to v divočině, sice už to zná dost lidí, takže prázdná pláž tam moc není, ale i tak je tam fain. Akorát je blbá ta cesta. Musíš přelízat svodidla u silnice, ale pak už je tam prošlapaná cesta, akorát že s kočárem se tam nechytam, takže přítel půjde 2x. Nejdřív ponese malýho a pak bude muset do auta minimálně pro slunečník 🙂

Tady jsem našla fotku tý pláže, je to fakt super http://www.adriatica.net/destinations/hrvatska/...

ttina
27. čer 2008

ahojte 🙂
neeve, diki za super zoznam.. 😉
lusil, aj my ideme o mesiac do Chorvatska, tak dufam, ze to tiez zvladneme v pohode🙂...ideme ku Splitu..
inak nasla som link s liekmi..mozno sa tiez zide:

http://porodnica.rodinka.sk/user/view_page.php?...

+ ja este beriem so sebou termosku na jedlo, este ju nemam, ale myslim, ze tiez sa moze zist, ak budeme mimo izby a mala bude hladna 😉

petraluk
27. čer 2008

Termotašku berem taky, ale spíš kvůli sobě. Vždyť v tý ti to teplý stejně nevydrží a studený pro dítě neni třeba 🙂

sasenka
27. čer 2008

Takže dnes vyrážame, maly mal včera 16 mes., tak držte palce, nech všetko dobre zvládneme a potom sa ozvem, aj čo a ako kontrolujú, v novinach pisali, že kontroluju 1kg potravín na osobu, tak my mame viac, ale všetko su to presnidavky, prikrmy a Sunar, len nejaké ovocie a sladkosti navyše, my mame stravu zabezpečenú v hoteli. A dojčenska strava sa vraj voziť môže 😉

petraluk
27. čer 2008

Sasenka těšíme se na zprávy až se vrátíte, já už si to ale asi před dovčou nepřečtu, my jedeme příští pátek. Jinak přejem ať se dovča vydaří dle vašich představ 😉