Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

katy1979
5. dub 2008

ahoj my sme síce ešte neboli pri mori ale tiež nás to čaká. Takže tiež ma zaujímajú také veci. Až na to že mi ideme autom do chorvátska takže cesta je nejakých 8 hodín.
Rozhodený režim to snád mať nebudú, len budú asi rozhodený prostredím.
zábava na pláži no to asi závisí na nás a na našej trpezlivosti. My berieme rukávniky do mora, ale nie také z hračkárstva ale origoš na plávanie pre malé deti. Teplo bude aj tu, tam sa im snád bude lepšie dýchať, Ja povazujem za základ mať na pláži slnečnú clonu, slnečník, deku, zupan, uterák, okuliarky a klobúčik a flašu s čistou vodou keby sa tam nebolo kde osprchovať, aby nebol od slanej vody. A ked ho omrzí pláž, šup s ním do buginy a na prechádzku.
Ja by som aj išla lietadlom, ale bohužial v tých termínoch neletí nič.
Ale pokial viem niektoré deti zvládajú let v pohode iné su z toho nervozne a dokážu tie 2-3 hodiny preplakať. Hlavne pristávanie a štartovanie lietadla. Pokial viem je dobré keby vtedy pili bud mliečko alebo vodičku, kvôli uškám, teda aby niečo prehltali.

lussy
autor
5. dub 2008

Katy dekuju za postrehy 🙂 preji moc a moc hezkou dovolenou v chorvatsku s vasim mimiskem 🙂

brnda
5. dub 2008

ahoj mi taky ješte s malim u moře nebyli,ale v srpnu se chystame.Poletime tak 2 hodiny ,tak jsem taky zvedava jak to zvladnem.bUdu mu brat takovy ten kruh do vody co ma jen ty diry pro nohy aby nepropad.Taky to chce krem s nejakym vysokym faktorem,a leky ,třeba na horečku ,bolest a tak ,,kdyby nahodou onemocnel 😉 😉
Samozřejme hračky na pisek a i jiné.

ikis
5. dub 2008

Ahoj i my se chystáme s 11měsíčním prckem k moři.já hlavně řeším jídlo.máme sice hotel s inclusive,ale ten náš holomek jí pouze jídlo hladce rozmixované,skleničky pouze do 5.měsíce(ty pro 6.měsíc už mají kousky a on zvrací),ale po nich má hned hlad a chce mlíko,přesnídávku pouze ohřátou a jogurty mu nešmakujou 😖 Už nekojím,tak vůbec nevím jak to zvládnem 😅

lusil2005
5. dub 2008

ikis aj ja to budem na dovolenke riesit vyzivami a berieme elektricky ohrievac tak budem jej ich ohrievat v tom.
inac - urcite treba zobrat krpcovi vodicku a lieky na vseeetko mozne aj nemozne.

baby, neviete kde sa daju zohnat take tie detske tricka s uv filtrom? take specialne na "ne"slnenie.

no a samosrejme - veela klobucikov a siltoviek, slnecne okulvare, a tak. ja sa inac strasne tesim ako ma mala rano zobudi, pojdeme sa pocvachtat do mora, prejst sa trosku po plazi, kupime ten supis chorvatsky biely chlebik, vratime sa, zobudime ocinka... no idilka proste. len ta cesta mi tiez robi trosku starosti. no uvidime.

lussy
autor
5. dub 2008

ikis - ja si myslim, ze v lete uz ti bude prcek brat i ty kousky 😉 neboj! nase Barunka ma taky problem s kouskama, ale ted posledni tyden se to trosku zlepsilo...zabrala jen jemne rozmixovana zelenina...chvilku to prevalovala v pusinkce a pak to vzala na milost a dlabe 🙂 do leta je jeste cas, uvidis, treba bude posun a bude s tebou dlabat na dovce v hotelu 🙂

luisl2005 - jooo, no vidis, ja taky o tech trickach slysela, ale uz jsem uplne zapomnela...pohledam a pak sem treba vlozim odkaz 🙂

my asi vyrazime na jih Spanelska, jeste s dalsima 2 parama a prckama si pronajmeme vilu u more...vychazi to na super korunky...sice zadny hotel a strava, ale i tak to budu urco fajn 🙂

boban
5. dub 2008

ahojte tak ja se taky pridavam s obavami na cestu k mori,mame v planu jet do chorvatska ale mam strach z te cesty a z klimatu 😒 na druhou stranu si rikam ze jezdi jini tak proc ne i my 😉 no uvidime snad se nam dovolena podari 😉
preju hezke proziti dovolele u more s vasima prckama 😉

berynka
5. dub 2008

Ahoj,
taky mne nedávno napadlo, že bychom se vypravili na dovolenou u moře. Manžel ovšem prosazuje Šumavu 😅 . Stejně bych ale raději volila termín až tak v září, aby nebyly taková vedra. Cesta letadlem mi taky trochu dělá starosti. Některé děti to moc dobře nesnášejí. Jednak se nudí a taky jim může vadit špatné natlakování 😒 . Určitě budu vybírat místo, které půjde na ruku rodinám s dětmi. Aby nás tam pak nepeskovali nervní důchodci 😉 .

elektrona
5. dub 2008

Ahoj všem,
no taky já se taky přidávám do diskuze. V září chceme jet (s téměř roční) Lucinkou do Itálie k moři a největší obavy mám samozřejmě z tý cesty. Už koukám po těch "větších" autosedačkách, co následují po vajíčku a bojím se, že se jí v tom nebude spát až tak dobře, nevím, jak moc jsou tyhle sedačky polohovatelné na ležení. Samo že pojedem na noc, aby to "snad" prospala 😒 .

lusil2005
5. dub 2008

elektrona my sme tiez prave presli na 9-18 a su sice menej polohovatelne ako som cakala, ale urcite sa jej tam spinka pohodlnejsie ako vo vajicku. aj ked neviem - chceme ist na noc takze v tom asi prespinka dost hodin... no neviem ci nebude trosku dolamana ked dorazime.

spantex
5. dub 2008

Téma v batoľatách: dovolenka autom alebo lietadlom.

nikka.vo
5. dub 2008

Super 😎 Taky se chystáme ani ne za měsíc s 11. měsíčním synem k moři 😵 , tak vám pak poreferuju, myslim že budu první z nás kdo pojede, nebo ne? 😕 😅

Mám největší strach z letu, jak bude snášet odlet a přistávání, když bude muset být připoutaný a celkově jestli bude spinkat. Řekla bych, že je celkem pohodář i co se týče změny prostřědí, ale jsem vybobkovaná 😅 poletíme 4 hodiny 😒 , vybrali jsme Gran Canarii - bude tam tak akorát. Přes den 25-30 a večer kolem 20. Fouká tam i příjemný větřík, tak to bude snad syn snášet dobře 🙂

Beru ohřívačku na lahve, přemýšlím, jestli sebou tahat na každý den skleničku, nebo jestli se to půjde dát koupit tam... bojim se to risknout, ale každý místo v kufru volný, je dobrý 😅 ... Kruh na plavání s tím křížem koupíme asi až na místě, přímo v hotelu by měl být obchůdek.

Doktorka mi doporučila krém na opalování pro Dominika - MICRO SUN BABY faktor 30. 50 je v podstatě to samé co 30ka, nemá to prý smysl kupovat a tenhle krém nepracuje na chemické bázi, ale fyzikální 😕 , nechápu 😀 , ale je to tak . Tudíš se nemusí nanášet několik desítek minut před pobytem venku, ale namaže se těsně před. Pokud nebude dítě ve vodě dýl jak 40 minut, tak je voděodolný. Co hlavně, tak je bez parfémový a bez chemie, takže super věc 😵 😵 😵 . Sice za 50ml dáte kolem 270kč 😖 ale co bych pro něj neudělala, že 😵

Máme koupené botičky do vody Imse Vimse http://4babies.mimishop.cz/detail.php?zbozi=135223 na ťapání v bazenu, aby neuklouznul a celkově když bude ťapkat kolem, tak nemusí být bos a ani v botě 😵

Co dál, abych se podělila 😅 ...

Musíme vzít varnou konev 🙄 , původně jsme měli jet na Tenerife a v našem vybraném hotelu byla na pokoji konev, ale na Tenerife zatim neni moc hezky,takže jedem nakonec jižněji. Vody koupíme na místě.

Víc už nevim... bylo by super, kdyby jste tu třeba každá napsala, co budete brát sebou... viz kruh, boty do vody,ohřívačka, konev, bla bla bla... prostě věci na které se lehce zapomene a člověk na místě zjistí, že to prokaučoval. 😅 prostě i vychytávky, jaké léky atd 😉

kacerka
5. dub 2008

. . . . se přidávám do klubu - my se chystáme v září na Zakynthos - Karlíkovi bude právě 11 měsíců a doufám, že si to užijeme. Největší obavy mám z letu, abysme ho nějak zabavili, páč jinak je nervák. Ze samotného pobytu tam strach nemám, na teplo už bude zvyklý z léta (nebo aspoň doufám 😉 )

Jinak jsem právě dneska koupila také opalovací krém od Buebchen SF 30, ale ten vypatláme určo přes léto 😉

kacerka
5. dub 2008

. . . . ten Buebchen stačí taky namazat těsně před vstupem na slunce, jako píše Nikka - a je toho 200 ml a stál necelých 8 eur 😉 a je extra waterproof 😉

lussy
autor
5. dub 2008

holky diky moc za vsechny prispevky...jsem moc rada, ze se kazda pridavate s nejakym tipem 😉 jen tak dal...urcite to pomuze vice maminam 🙂

bramburka
5. dub 2008

my se chystáme v pulce cervna an Kos, letadlem, bude jí asi 7,5 mesíce. No taky mam bobky, no ale snad to zvladne.
Beru:
skleničky s jídlem + ohřejvačku
nutrilon
kaše
čaj
plenky + přebalovací propriety
opal. krém
kruh
běžnou drogérku
nafukovací bazenek - je to osvědčený, bude to mít u bazenu i u moře, je to supr ochrana proti písku
postýlku - možná ale pujde pujčit na místě
kočár
z oblečení asi čepičky a takové ty šatičky do áčka - plavky budu kupovat až jí bude těch 7 měsíců, aby mi moc nevyrostla
do letadla určo láhev s mlíkem - snad mi to tam přihřejou a i čaj - dam ho horký do termosky (nebo do polystyrenu) nebo možná bude v poho i dudlík
no samo celou lékárničku - paralen, čípky, sirup, pak Hylak na průjem, a něco na růst zubů noa snad ani nevím co ještě

lusil2005
5. dub 2008

pomoct to pomoze, ale ako tak citam tuto temu, mam chut ist hned zajtra 😀

nikka a to uz bude na kanarskych tak pekne teplucko? 😕 som myslela ze tam nieje tak teplo takto skoro.

bertik
5. dub 2008

Ahoj holky,

tak mi letíme 30. dubna do Dublinu a to Kačce bude akorát deset měsíců.......letíme jen na týden za sestrou, takže věci s sebou až zas tak neřeším ( co zapomenu tak koupíme ), ale taky začínám mít můry z letu. Kačka je divoch, se obávám, že udržet ji v klidu po dobu letu bude trochu problém 😅 . Ha, no jen co se vrátíme, tak vám poreferuji... 😉

besinecek
5. dub 2008

lussy ty jsi žádala maminky které mají zkušenosti a byli na dovolené a zatím ti sem píší samé mamky co to ještě nemají vyzkoušený aby poradili. Já ti nemohu poradit ještě jsme u moře nebyli. Taky by mě to zajímalo jak snáší mimi to teplo a let ale takhle se to nedovíme když sem budou psát samé mámy co to nemají vyzkoušený a žádnou praxi s dovolenou u moře nebo let. pa

niki2
5. dub 2008

Ahoj, tak my leteli s malym na Floridu, kdyz mu bylo 9 mesicu. On si zvykal dobre, my hur 😀 , jel si podle sveho rezimu. Ale tady snad nikdo neresi casovy posun, takze to by melo byt v pohode. Ale i tak jsme byli za 2 dny srovnani. Hodne jsem jeste kojila, nejake jidlo jsem mela do zacatku a jinak jsme presnidavky kupovali a navic jsem mela moznost varit. Mazala jsem Daylongem, taky ucinkuje okamzite a je vhodny i pro deti s atopickym ekzemem. Pres poledne jsme na slunicko nechodili vubec a jinak mel ksiltovku. V letadle prckove sedi na kline, takze si ani nevsimnou, ze jsou pripoutani. Musi byt na start a pristani, turbulenci. Na plazi se bavil plazenim a ochutnavanim pisku 🙂

nikka.vo
5. dub 2008

lusil, sledujeme počasí a je tam te´d kolem 25-28 stupňů, večer dvacet... na Tenerife právě ne, ale Gran Canarie jo 😉

Já právě ani nevim, jestli nám dovolí vzít si termosku do letadla, což pochybuju, ale teplou vodu vám letušky dají určo... Nutrilon snad dovolí, já fakt nevim, aby si nemysleli, že je tam jdu otrávit 😅

besinecek, to je snad jedno že sem píšeme 😕 ... i tak se můžeme poradit... 😕

bramburka - Hylak je vyloženě pro malé děti na průjem? 😉 To neznám ...

niki2
5. dub 2008

Nikko.vo, myslim, ze i tu termosku by meli dovolit, pri nejhorsim obsah vylejete. Letusky vam teplou vodu urcite daji, jen nebude prevarena a uz vubec ne kojenecka, ale vetsina stejne uz bude mit ditko vetsi

nikka.vo
5. dub 2008

niki.... tak ochutnávání písku se děsim 😅

nikka.vo
5. dub 2008

jo, to neřeším, jestli dají kojeneckou nebo ne, navíc ikdyby, tak projednou se to nezblázní 🙂

pirlenka
5. dub 2008

Holky, do letadla si můžete pro dítě vzít jídlo a pití nezbytné na cestu - při kontrole po vás můžou chtít, abyste něco z toho ochutnali.

nikka.vo
5. dub 2008

takhže třeba ochutnat Nutrilon na malíček, jak to dělaj v televizi s koksem 😀

pirlenka
5. dub 2008

Tak tak 😉 Když tam bude nějaká pruda 😝 😀

grisgot
5. dub 2008

Ježkovy zraky holky, docela jste mě uklidnili, moc díky..my jedeme v září, Štěpánkovi bude 16 měsíců a všichni do mě rýpou, jestli jsem se nezbláznila, cestovat letadlem k moři s tak malým človíčkem..uff..už jsem měla nutkání celou dovolenou zrušit ☹

angelos
5. dub 2008

ahojte

my sme boli minule leto na cypre,nasa hanka mala 7 mesiacov.leteli sme z viedne,mala som pri sebe flasu caju aj kasu vo flasi.ziadny problem s tym nebol.ani si to nevsimli...
kocik sme skladali az pri nastupovani do lietadla a dali ho medzi batozinu.
let bol o.k. hanka spala
aklimatizovala sa lepsie,ako my.. 😅
chodili sme k moru,stale bola pod slnecnikom a do mora mala nafukovacku so strieskou-super vec
no najlepsie jej bolo v bazene,tam si to naozaj uzivala,v mori sa trosku bala
ani klima v hoteli jej nevadila 🙂
Hylak proti hnacke sme mali,no nastastie sme ho nepotrebovali,tak ani neviem ako je ucinny...
vodu sme kupovali vo flasiach,nejaka stolova voda to bola,nemohli sme tam nikde najst kojenecku 😕 ale nebol problem,chvalabohu,hanka ju znasala dobre

prajem vsetkym peknu dovolenku,nebojte sa deticky to zvladnu lepsie,ako vy 😉 😉 😉

pirlenka
5. dub 2008

Gris, 16 měsíců a malinký??? Však to už bude kus chlapa 😉 Lítají mnohem menší miminečka...
U nás takhle plaší tchýně, že je to nezdravé a nevhodné 😝