Dovolená u moře. Sdílejte zde zážitky, příběhy, zkušenosti

jennyska
2. črc 2012

Ahoj,

každý z nás si určitě rád užívá sluníčka, vody, hor a pohody, a tak jsme právě na tohle téma vytvořili diskuzi týkající se dovolenek.
Budeme rádi, když budete své fotografie (ubytování, stravy, pláže, přírody,...), příběhy a zkušenosti vkládat namísto do vlastních alb zde a vytvoříte tak tady takovou dovolenkovou atmošku 😉

Klidně tady uveďte informaci o zemi, městě a název hotelu, apartmánu, aby bylo jasné, kde se celá dovolená odehrála a případní zájemci o stejnou dovolenou věděli na co se těšit a čemu se popř. i vyvarovat. 🙂

Informace prosím uvádějte bez různých kontaktů, názvů cestovních kanceláří, mailových adres, tel. čísel, jmen atd.

Hezké dovolenkování a vždy mnoho sluníčka Vám přeje Asmira team! 😉

hana79novakova
17. črc 2016

@carlik
I my jsme byli v Řecku na všech ostrovech a taky milujeme Řecko 🙂 Je to asi nejlepší destinace a uprchlíci tam nejsou, ale nikomu to neříkejte protože jinak tam zase všichni začnou jezdit 🙂

Přikládám záběry ještě z jiných míst 😉

https://www.youtube.com/watch?v=yBtHhDdf_CM


@copa
samotné letenky vyšly na 22tis pro 3 lidi (2 dospělí a dítě - dítě ovšem platilo stejně jako dospělý), ale pokud chce člověk letět později v září kolem 20 a vracet se až v říjnu chytne ještě jeden přímý let tam a zpátky už je to slabší, ale zase to stojí jen cca. 3600Kč na osobu. Půjčení Hyundai Getz na 20 dní stálo 400Euro.

terulinkas
29. črc 2016

naše příběhy jsou hodně nudý, přijedeme válíme se u moře a za týden nebo 14 dní letíme zpět domu..

rousse
30. črc 2016

holky, praktický dotaz - letíme za týden, malá má večer rituál usínání u flašky s mlékem (dělám ještě UM). Letěla jste některá s flaškou? Jak jste řešily ohřívání vody? Letíme na Kos, teplou vodu z kohoutku....no nejsem zrovna cimprlik, ale do toho prostě nejdu - sama bych ji nepila, malé ji dávat nechci. Konvici táhnout letadlem taky nechci. Nechávala jste si některá ohřít vodu číšníka? Byli ochotní?

you123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
badrick
10. srp 2016

@sarunatko Ahojky, prosím tě mohla by jsi mi dát kontakt na ubytování? pokud mají internetové stránky, tak bych za to byla moc vděčná...děkuji scháním dovolenou pro naší rodinku na příští rok....a už raději dopředu 🙂 díky moc

jasmin57
14. srp 2016

@ema_usiakova môžem vedieť do akého hotela idete? Cez akú cestovku? Tiež som zvažovala...a odkiaľ máte odlet?

jasmin57
14. srp 2016

@ema_usiakova nenapísala by si prosim do IP?

lastom
17. zář 2016

ahojte, my sme boli tento rok na sardinii, najkrajsie more v europe, kazda plaz ina, pobehali sme s 3 detmi celu sardiniu, super dovolenka, odporucam.

jasmin57
17. zář 2016

@lastom nenapísala by si IP? V akom hoteli ste boli? Boli ste cez cestovku? Mali ste AI?

emilly17
27. říj 2016

Doporučuji Rumunko! Je to taková levná Itálie. Na pláži se najíte do 100 Kč a nápoje koupíte do 30 Kč. Lidé tam jsou hodní a poctivější než u nás v ČR (v obchodě mi několikrát vrátili peníze, že jsem jim dala moc). Je to sice dále, ale určitě ušetříte. Navíc si budete moci dovolit i trochu toho snobáckého života :D ...restaurace, podniky, pivo na pláží apod. Poprvé doporučuji třeba Constantu. Pro mladé pak Vama Veche - párty vesnice.

chajli
14. lis 2016

Ahoj,
ja cestuji se synem nejvic autem, po CR i mimo. Byli jsme ted podvakrát u Balatonu ve meste Balatonfured a bylo to uzasne....je to idealni dovca s dětmi pokud nechcete nekam daleko a přitom chcete nekam za hranice. Je zde skvele koupani a krasne okoli. Dost me prekvapilo i jak tam mají všude cisto, coz jsem třeba u more na Krete nebo v Tunisu nezazila ☹
Bydleli jsme ve meste Balatonfured jednou v hotelu a jednou v apartmanu.....vse nam zarizovala cestovka FCA. Jejich služby vyuziji i letos, neb jsem jim napsala co vse od dovolene ocekavam a oni me vybrali dovolenou primo na miru, vrele doporucuji... fca-brno.cz/

irin67
1. pro 2016

My byli v Řecku se ségrou a synovcema a taky super. Bylo to menší oblast, resort na Mykonosu, ideální pro děti a rodiny. Dneska je hodně na výběr🙂

slimacikmia
1. pro 2016

@rousse mu sme si dávali ohrievať normálne mlieko (kravské) na recepcii (asi o5 ráno) 😀 ... Bolo to teda na SR, ale myslím, že to v hoteli nebude problém...

slimacikmia
1. pro 2016

@slimacikmia s křížkem po funuse 😅

tammm
1. pro 2016

Letošní dovolená v září,Tenerife.Krásný sopečný ostrov pro toho,kdo neposedí a musí poznat vše co k ostrovu patří.

rousse
1. pro 2016

@slimacikmia my jsme nakonec cestovali s takovoou tou malou spirálkou do vody a nakonec jsme ji použili jen 1x a skoro celý nutrilon jsme tahli zpět - nadlábla se na večeři po střechu a pak už na mlíko ani nedošlo🙂

sylvka
21. led 2017

to je krásný téma,pojďme ho oživit.kdo se v létě chystá k moři??
já jsem velká milovnice moře,tepla...mám dva syny (skoro 5 a 8 let).u moře jsem s nima byla poprvé minulý rok a to v chorvatsku na Cresu.už když jsme vystoupili z auta (jeli jsme s kamarádkou a její rodinou),ta vůně moře byla naprosto úžasná.mladší viděl moře poprvé,starší byl s dědou a babičkou už v egyptě.hned po příjezdu jsem si řekla,že zase ušetřím,i když mě to měsíčně stojí 4000 kč a nový tričko si asi ještě dlouho nekoupím ( já teta v mš,manžel automechanik + hypotéka atd.).takže jsem se rozhodla jéct s našima,sama bych si netroufa a mm není milovník tepla.samoz.naši už jsou zvyklí na trochu něco jiného,neomezují je finance a táta je starší,takže autobusem k moři nebylo možné.nakonec maminka vybrala toto:https://hotel.invia.cz/recko/rhodos/marathon/,takže nakonec řecko.letíme v červenci a mooooooooc se těšíme!!!! pro mě důležité že máme al inclusiv,ptž strašně nerada vařím 🙂

anetka_p
30. led 2017

Nejezdí někdo na dovolené se cvičením (yoga, pilates, zumba)? Chtěla bych vytáhnout mamču někam do chorvatska nebo italie (letadlo nedá). Nikdy jsem takto nebyla a nechce se mi už jenom valet 🙂) Bylo by aji super potkat jiné lidi a zase si říkam, že takto by to bylo lepší navázat s někým na dovči kontakt 🙂

amette
30. kvě 2017

@nefertitka Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste zvládali cestu? Mám 2 letou holčičku a zatím se cestování v letadle celkem obávám. Jestli někam pojedeme, tak spíše autem. (autem kdykoli zastavíme a malá se proběhne) Ale zajímá mě vaše zkušenost.

lorana
14. črc 2017

Jee já když tu vidím ty fotky, tak už se také těším k moři 🙂 ale září ještě daleko..

lucieluu
9. srp 2017

Hezký den, maminky,
my se minulý víkend vrátili z Chorvatska (Pula) a tak se s Vámi chci podělit o zkušenost.

Ubytování jsme měli zařízeno předem, protože je malému 8 měsíců, vybrala jsem apartmán u kterého je bazén. Bylo mi jasné, že celý den u moře nevydržíme. Cesta měla trvat 7 hodin, ale vzhledem ke kolonám které minulý víkend byly, jsme jeli 10hodin. Malý cestu zvládl bravurně.
Vyráželi jsme cca kolem 4 hodiny ráno, takže do 7 spinkal. Když se probudil, dostal mlíčko, přebalila jsem ho a zase usnul. Po dalším probuzení si hrál, svačinka, zastávka atd... před cestou jsem mu pořídila taky 3D podložku Aeromoov, aby se tolik nepotil (a že se potí opravdu hodně, i když je zapnutá klima) Máme od nich polštář, takže jsem neváhala a objednala. Maminky, opravdu velká spokojenost, Matheo měl záda jen vlhká, ne mokrá a plakal jen chviličku a to v koloně u hranic. Takže cestu zvládl skvěle.

Protože jsme byli na Istrii i loni, vzali jsme i pro malého stínící stan, který zajistil stín kdekoliv, kam jsme dorazili.
No a k plážím:

Nádherná oblázková pláž je Ambrela - Doporučuji jít ale hned cca na 9 ráno, páč je to tam hlava na hlavě a později si nelehnete. Super přístup do moře a voda azurová. Mínus je to, že je pláž malá asi 160m a je přeplněná. Jsou zde ale sprchy a WC
Národní park Kamenjak - najdete zde i pláže pro rodiny s dětmi. Ovšem jsou malé a hodně lidí. Voda krásná, čistá. Bez sprch.
Medulin - písčitá pláž, velká, sprchy, wc, zázemí pro děti, ale je to zátoka a voda špinavá. Přístup do moře super, málo vody 🙂
Pláž Valkana - je vhodná pro rodiny s dětmi, či hendikepované. Pláž je složena z velkých kamenných panelů, lidi se zde rozmístili, díky tomu, že je určena i pro hendikepovaná, super přístup do moře 🙂 - rozhodně doporučuji. WC a sprchy samozřejmostí 🙂
Pokud se chystáte na Istrii, doporučuji na hranice Slovinsko-Chorvatsko dorazit tak kolem 4 hodiny ranní - vyhnete se kolonám.
Pokud Vás ještě něco napadá, co byste rády věděly. Ptejte se 🙂

dlouhanozka3
25. říj 2017

Byli jsme před 4 lety v egyptě a od té doby nechci nikam do zahraničí, bylo to tam hrozný...

kovalcice
25. říj 2017

@dlouhanozka3 proč hrozny? Jaky hotel? Pokukujem, ze bysme se jeste jeli ohrat ale mam taky obavy

veroniquecz
28. pro 2017

@amette jak jste nakonec cestovali? Malá má 2,5 a mám z letadla osypky 😖

fialka58
17. led 2018

Nás čeká v dubnu egypt a nemůže se dočkat 🙂 na to sluníčko, moře všechno prostě

korinka8
8. kvě 2018

Ahoj, hledám maminku klidně více co začátkem července nemá nic na práci a jela by s nama do Řecka letecky vychází to kolem 19000,- pro dospělého a dítě !
My máme jen obcanku tak proto po EU ;)
Budeme se těšit ze se někdo přidá

carlik
9. kvě 2018

@korinka8 můžu se zeptat kam a na jak dlouho? Přijde mi to nějak málo peněz...

judlinkadd
10. črc 2018

@misaskul Ahoj. Mohla bych poprosit nějaký odkaz, popř. kontakt ?
Děkuji moc

lundenburg
19. črc 2018

Doporučuji na Itálii cestovku Propago, mobilheimy, v kempu bazeny, mnoho hrist, krasna lokalita http://sprinte.rs/u_5b4994f8b6c1b

fita
19. črc 2018

@rousse my jsme leteli pred 14 dny a tohle jsem take hodne resila....kazdy me rikal neco jineho....tak jsem si zavolala na letiste a tam me rekli, ze pro male dite muzu vzit cokoliv a piti kolik chci.Jeste jsem se zeptala na termosku s horkou vodou, na udelani mleka v letadle.Takze jsem mela v prirucnim zavazadle 1,5 l horke vody, 0,7 balene vody, 3 flasky caje a 4 jupiky 😉A kapsicky s presnidavkama.Akorat ti tekutiny na letisti zkontroluji, takze uuplne v pohode.