Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

mmonika
14. srp 2010

@diddi tak si to super uzite... 😀 Inak casnicka Mariana a casnik Saso su suprovy 😀 😀 😀 😀

luci_enka
15. srp 2010

ahoj holky, my jsme se taky vratili pred 5 dny z Bulharska, ze Slunecneho pobrezi - byla jsem tam behem posl.5 let uz potreti... i kdyz my jsme letos byli bez male, bylo to super.
v nasem hotelu (Azurro) ale bezne byly rodiny s detmi, byl to takovy ctyrpatrovy docela klidny hotel s bazenem asi 2 km od centra Slunecneho pobrezi
0 dni bylo krasne, ani jednou neprselo, horko pres poledne az 50 stupnu na slunicku, 35 ve stinu
meli jsme all inclusive, pritel pribral asi 4 kg - varili vyborne!
pokud vas neco zajima, ptejte se 🙂

janka_pn
15. srp 2010

@svoba zistili sme... 😝

soanpe
15. srp 2010

@svoba a byla si v chorvatsku? to je teprv lahůdka 😝 😀 jinak s těmi spalšky... pochybuju, že jinde je to lepší.Když ne domy, tak lodě určitě vypouští splašky 😉

svoba
15. srp 2010

@soanpe - nedělám si velký naděje o jižanech. já si skoro vždycky od moře přivezu průjem :-P

soanpe
15. srp 2010

@svoba a není to tím, že v bg maj jiné složení vody... více hořčíku, který má projímavé účinky 😉 já nemůžu pít vodu gorna baňja,je víc mineralizovaná a vadí mi 😝

svoba
15. srp 2010

@soanpe - nene. já si to přivezu i z egypta, řecka, chorvatska, itálie ... hele, já viděla ty odtoky splašek při potápění. nechutný. taky jsem viděla, jak skladují olej (na smažení) - to je dobrej hnus!

soanpe
15. srp 2010

@svoba to je na jinou debatu 😉 ale myslím,že to je všude stejný 😝 koukni třeba v Letňanech na rampu Tesca 😀 😝 přejde tě chut

svoba
16. srp 2010

@soanpe - hihi. to máš pravdu 😀

kosska3003
18. srp 2010

ahojte ták sme doma bolo super teplo ubytko sa dalo ale nemali sme postielku pre malu a je to trosku dalej od mora ale blizko centra bola som spokojna len nabuduce blizsie k moru isto

cencula
19. srp 2010

ahojte aj my sme už doma, kitten vrelo odporúčam, na výber dve pláže, vela obchodov, rešťaurácii, kolotočovc, tramponín a všetkého pre deti, fakt klobúk dolu.

diddi
19. srp 2010

ja som prave v bulharsku, v hotely sunny day.....a fakt som neskutocne nasrana......klamu a klamu,na vsetkom vas chcu dobehnut....zacalo to v lietadle, kde sme si vsetko museli platit - kavu, caj, kolu...prisli sme do hotela...o 15.30...nasa izba nebola volna do 22.00, pretoze su ju odchadzajuci este priplatili - inu nemali, tak mi s dvoma roc. detmi sme sa potulovali, posedavali....chceli sme sa najest v hotelovej restike....hned nas odrbali o 5lv.....objednali sme si jedlo - cena bola uvedena v jedal.listku a zapocitana bola inac - vraj su tam ceny nie za jedlo - co je na obrazku, ale len za maso.....na druhy den sme sa tam isli naobedovat a samozrejme, ze tie ceny boli zo vsetkym spolu.....casnik Saso odrbal!....sme tu treti den a na vsetko si treba davat pozor - hlavne v obchodoch, lebo klamu, ceny su uvedene, ale nahodia ine - ked sa stazujete, tak uz je tam "silny chlap" pri vas, v com je problem....ked mu vysvetlite, ze inu cenu ma uvedenu a inu mate platit, tak nakrici vezme prachy - kolko ma bulharsky na vas nadava....podotykam, ze su to normalne obchody pri plazi, nie niekde daleko.....vsade a na vsetko treba davat pozor....hlavne zmenarne - oficialne, nie poulicni change.....maju uvedene,ze kurz voci euru je napr.1.96....toto nam hovorili susedia z izby ako ich oklamali - isli si zamenit, pan dal 50eur. pri kurze, ako mali uvedeny....baba vraj vzala peniaze a dala namiesto tusim 98, len 79lv.....ked sa stazoval ukazali mu tabulku, ktoru mali vo vnutri, chrbtom k nemu, co vobec nie je pri vstupe vidiet a tam bol kurz 1.59....vraj to 1.96 je len predaj, nie nakup....v tom je finta...nemaju tam uvedene "BUY" ani "SELL"...len 1eur - 1.96....tak bacha na to...ked si pytal spat svojich 50eur, tak nedostal samozrejme 50, ale pri vymennom kurze 1.96....no svine a svine!!!!!!....takze ja Bulharsko absolutne neodporucam, nepotrebujem stale sledovat ci ma niekto nejde obtiahnut aj pri obycajnom pive. Je tu hrozna spina, bordel a smrad. Vysolili sme 1600 eur za takyto humus......len tolko, snad tuto ovolenku prezijeme bez vacsej ujmy na vsetkom....caute

diddi
19. srp 2010

oprava....s dvoma 3 roc.detmi....to z toho aka som nasrana.....lietadlo bolo air bulgaria......inak pisem cez wifi, ktore maju uvedene, ze je v hotely.....takze, v hotely nie je - je len vo vedlajsej restike....dalsie zavadzanie....ale to je vec aj cestovky

kosska3003
19. srp 2010

diddi tak to co pises by som aj ja bola nasrana ja som bola v Primorsku a vobec to co pises tam nebolo neodrbavali ta na kazdom kroku ani v banke sme nemali problem menit a ja som tiez letela air bulgaria a v pohode no platit to je jasne to mas vsade skoro ze ale ta kava a caj bolo zadara

misulda
19. srp 2010

Ahojte, my ideme do BG tuto nedelu do hotela s rocnym dietatom. Poculi sme nejaku spravu, ze su tam teraz rozsirene osypky, no zaroven sme si presli net a nenasli sme ine spravy, len tie, ze to bolo kedysi minuly rok na jar a ze je to skor u nas medialna bublina. Tie, ktore ste tam boli, stretli ste sa tam s niecim? Viete o aktualnej situacii s osypkami v BG? Velka vdaka.

kosska3003
20. srp 2010

@misulda ja som prisla utorok mala ma 15 mesiacov a este neni ockovana a nic som tam o tom nepocula vobec

ma77
20. srp 2010

misulda aj my sme sa vrátili koncom jula z bg a nič take tam nebolo ani som nepočula o ničom a diddi sa divim čo píšeš my sme boli 3 roky za sebou v bg a nič a toho som nezažila ani raz nas neošmekli v zmenarni a ni v reštike a to sme sa stravovali 11dni sami a na dalši rok tiež sa chystame do bg a už teraz sa neviem dočkat a to chodime autom

ma77
20. srp 2010

a ešte so zabudla ani v obchode sa nam nestalo nič take koľko bola cena toľko sme zaplatili a bulhari bli milý v každom obchode aj sa knám prihovarali či sme češi poliaci alebo slovak ?

diddi
20. srp 2010

my sme na slnecnom pobrezi, neviem kam si chodila......mam toho fakt dost!....kupili sme si poondate slivky, a vsetky cervive...ja som chodievala do Pomoria a tam bolo skvele....tentokrat sme sa s rodinou vybrali na slnecne....a fakt uz nikdy!

ma77
20. srp 2010

my sme boli 2krat v sozopole a teraz v júli v nesebare a na další rok rozmyšlame o primorsku a slnečne neviem tam sme ešte neboli a nejak ma to tam neťaha kamarat bol ťiež teraz v júli a hovoril že nič moc

mmonika
21. srp 2010

Diddi no to som prekvapena ,o com ty pises ...
Tak prve ma napadaju zmenarne .to nam hned po prichode vravel delegat,ze si mame davat pozor na kurz,ze sice oni mozu mat napisane kurz 1.96,a ze pravda to nebude ,ze sa neoplati zamienat si peniaze na palzi v zmenarnach ze daju kurz 1.50 a zvysok ti daju ako poplatky ... 😒 my sme stale menili v hoteli ,dali sme 100 eur a zamenili dakych 191 leva ...
Ten silny chlap,o kom pises ,to bol asi majitel restike ,taky maly podsatity..my sme ho stretli asi dva krat ,ale bol uplne iny ako ty pises ... ceny sme mali take iste ako na jedalnom listku ,dokonca sa nam pravidelne stavalo ,ze sa oklamali ale v nas prospech 😀 ,bezne nam neuctovali jednu porciu ... 😀 takze namiesto 33lev sme platili okolo 28 lev 😀
Internet je v hoteli hned vedla recepcie ,jedine co sme mali problem ,ze bol stale obsadeny ...
Izbu sme mali aj my priplatenu az do konca odchodu ,bo sa nam nechcelo cakat s dvoma malymi detmi 5 hodin na recepcii ... co sa tyka prichodu ,tiez sme cakali do hotela sme dosli okolo 7-hod.rano ,ale cakali sme v pokkoji v hotelovej restike ,pri bazene ,ubytovali nas uz okolo pol jednej ,a izbu sme mali peknu ,cistu ,pradlo nam menili kazdy druhy treti den 😉
My naopak od teba nemame vobec taketo zle skusenosti,jedine s cim suhlasim s tebou nam vadili tie odpadky co boli vsade ,a ze fajcia vsade ,ale to je uz asi v ich nature ....s tym my nic nespravime ....

diddi
21. srp 2010

@mmonika nemyslim toho majitela, ale casnika Sasa....toho silneho tu stretavame a stale s usmevom odzdravi.....pytala som sa na tu zmenaren, vraj to bola "crow"...a tie su po celom svete, preto tam isli....Miuska mi cely den dnes vracia, neviem co je s nou, uz som jej dala smectu, aj hylak...jedla to co my, my sme ok, upal nema, nie je spalena, stale ma siltovku

k tomu jedlu - nam k tej cene, napr. grilovane kur.prsia, za 7.20, nauctovali plus 2.80 za hranolky, plus 1.00 za oblohu a pritom je na tom obrazku cena za vsetko...ale Saso vysvetlil, ze nie a vraj to bola jeho chyba, ze nam to nepovedal....no, klasicky odrb, takto sa to robilo na Slovensku pred 15 rokmi..... 😠

diddi
21. srp 2010

jaj, a ten internet...ano, je na recepcii....ale ja som si brala svoj laptop, pretoze musim nieco poposielat do roboty a specialne som sa na to pytala v cestovke, dokonca mi ukazali popis, ze je tam wifi......nemozem chodit na ich internet, bo som vecer pripojena dlhsie a nedoplatila by som sa....za hodinu uctuju 5lv. /cca 2,50eur/....preto som si brala svoj comp, ze budem po veceroch robit na balkone.....no zial 😠

molka
21. srp 2010

Naša malá tiež v Bulharsku vracala. Dokonca až tak, že sme museli volať lekára. A to jedla všetko, čo aj my.
Keď tu tak čítam zážitky diddi, tak som rada, že sme mali all inclusive. Myslím si, že Bulharsko už stráca povesť tej úžasne lacnej krajiny, kde sa chudobný Slovák cíti ako kráľ. Raz sme boli v meste na kávu a mala som dosť, ceny dokonca vyššie než u nás.

junovka
21. srp 2010

@molka v ktorom letovisku ste boli??

diddi
22. srp 2010

@molka mas pravdu, ja som bola v Pomori a tam bolo super, boli sme bez stravy a dalo sa lacno najest....tu, na slnecnom je to hrozne predrazene, kvoli Anglanom....mama tu len ranajky a ked ideme na veceru, tak dve jedla, pre mna a muza, plus hranolky navyse a 4 dzusy vyjdu vzdy okolo 30lv - 15eur.....pozerali sme all inclusive, ale vsetko vychadzalo okolo 2300-2500eur, co sa mi zdalo prilis na Bulharsko..............no, Miuska stale vracia, ma hnacky, nic v sebe neudrzi, len colu - co mi radila moja pediatricka ked som jej volala...nasadila som jej vsetko zivocisne uhlie, hylak, cierny caj...nic v sebe neudrzi a do minuty je to vonku....v noci mala horucku....boze, nech uz tato dovolenka skonci....ak sa k Miuske prida aj Ella, tak ma picne!.....dufam, ze to nie je salmonela.....molka, ako dlho ti mala vracala, co si jej davala?

beruska2x
22. srp 2010

teda holky, ja chtela do Bulharska moc a jak to ctu tak jsem rada ze jsme nic poradne nenasli a jeli jinam 😅

@diddi na tyhle potize je nej Smecta, meli by ji mit normalne v lekarne i tam...

molka
22. srp 2010

@diddi naša vracala 2 dni a na tretí deň sme volali lekára. Tam treba podať ich lieky, aspoň tak mi bolo povedané. Lekár jej dal nejaký špeciálny prášok, plus čosi na zavodnenie. Potom sa to začalo lepšiť.
Nemyslím si, že to je salmonela. My nie sme zvyknutí na ich baktérie vo vode. Aj mne s manželom nebolo práve najlepšie, ale nevracali sme. Našťastie to na nás prišlo až po príchode domov.

@junovka boli sme v stredisku Elenite, to je nad Slnečným pobrežím a bolo to tam dosť drahé. Ale keďže cestu sme si vybavili sami, tak nás ubytovanie s poistením 2dosp. + 1dieťa (mladšia ešte nemala 2roky) vyšlo do 700eur. Cestu sme zvládli za 300eur, takže nás to vyšlo celkom dobre.
Čo sa týka all incl. tak sa absolútne nemôžem na nič sťažovať. Mali sme k dispozícii strašne veľa jedla a hlavne nápoje počas celého dňa, čo som bola rada kvôli deťom. Ale na nás to bol už trochu priveľký luxus, takže nabudúce zase klasicky polpenzia.
Mňa osobne Bulharsko príliš neoslovilo. Dosť mi vadila špina. Aj keď v areály hotela bolo krásne vyupratované, ale stačilo vyjsť na ulicu a tam bordel.

diddi
23. srp 2010

tak sme museli k lekarovi-tam fronta slovenskych deti s podobnym problemom....Miuska dotala infuziu a nejake lieky, tak snad to uz pomoze

diddi
27. srp 2010

konecne doma!!!....Miuska sa dostava do "normalu",uz nevracia,trosku hnackuje,ale Ella zacala v stredu...hned po prilete sme isli do nemocnice,spravili vytery,vzali krv,nasadili lieky - v pondelok mam vysledky.....v utorok som zazila snad najvacsi sok - po 4 dnoch som si isla vypytat na recepciu ciste uteraky - vobec sa nemenili kazdy druhy/treti den 😠 ,o hodinu prisla na izbu upratovacka a doniesla ciste - tieto "ciste" uteraky boli flakate od hovien!!! - ziadne vyvaranie,alebo pranie na 60....no hnus!!!.....okamzite som ich vratila na recepciu - ine som uz nedostala - kontaktovala som delegata,uteraky dorazili na druhy den - opat rovnako zasrane - nie som fajnovka,ale toto je aj pre svinu dost!....jednym z uterakov som zakryla otvoreny kanal!!! vedla wc - na druhy den muz vyvesil uterak na balkon,kedze bol mokry a zospodu bolo nacapenych milion hajzlovych filciek - to bol pre mna vrchol!!! - jedno dieta na infuzkach,druhe sa snazim vyliecit doma,spina,humus - uz ma nikdy,nikto nepresvedci do Bulharska - fuj,cigani!!!