Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

marrrrrry
25. únor 2011

@mmonika preto som si pozrela dopredu čo to tam stojí a našporila na ten aquapark 😉 no malý ešte nevie odrátavať xi xi ale tiež sem tam povie mami ideme na more 😀 tak sa teším ale zas keď to rýchlo ubehne a pôjdeme dom na to sa neteším 😢 som teda zvedavá aké bude bulharské more to v Croatii bolo nádherné hlavne čisté tak som zvedavá a boli tam hned aj nejaké stánočky s formičkami a takými vecami na piesok nevšimla ste is náhodou ?a inak ceny sú tam aké napríklad oblečkoatd lebo napr.vChorvátsku boli iné palovice 😠

marrrrrry
25. únor 2011

@kratoska No šak to ano aj by som sa bála letiet taký adrenalín ale teda sa mi to pozdáva no uvidíme dám vediet jak dopadla rodinná rada 😉 To aj ja sem tam ked sa nudím zapnem youtube a pozerám videá aj hotel,aqupark atd 🙂)) ja som čisto letný vodný typ a táto zima ma zabíja 😢

kratoska
25. únor 2011

@marrrrrry Já mám taky ráda léto. Zimu nemusim, hlavně tuhle. Ta už je dlouhá a nepříjemná. Proto se toho léta nemůžem dočkat a už se těšíme na dovču. Asi jsem to nepostřehla, ale taky jedete na Sl.pobř?

V roce 2005 tam bylo super. Ceny menší jak u nás, každý den jsme večeřeli někde v restauraci. Hlavně v Nesebaru. Ve starým. I česká restaurace tam byla. Letos jí budem hledat, tak snad ještě funguje.

ma77
25. únor 2011

@marrrrrry tak oblečko je tam lacne ja si každy rok donesiem nejaku handričku ako môj mm hovori aj dcera a ked si nahodou niečo doma zabudneš tak si tam kupiš nie je problem napr.plavky 😉 joj a tera z som si spomenula ked sme šli 1krat do bg autom tak sme pozerali mapy a môj mm že 24h bože toje vela rušime dovolenku ato sme už mali zaplatenu zalohu ale boli tam nejake sankcie tak sme to nechali tak a cestovali sme 2dni lebo sme šli z po v noci a ked sme šli cez den cez rumunsko inač hrôza sami kamion tak pomaly a tie serpentiny ale zas priroda je tam krásna pekny vyhlad z auta tak sa nam v polke rumunska pokazilo auto som myslela že ma porazi tak sme stali od 13 do 20 pre servisom a čakali kym nam opravia auto aj tak im mm pomahal lebo je automechanik len sučiastku dali oni tak si viete predstaviť v tej horučave na slnku 7h čakat a ked sme nakoniec dorazili štastne do bg z meškanim tak som povedala že nikdy viac aj keby čoby bolo do bg ale o rok nas to prešlo a hura ideme ved more láka a 2 a 3 krat sme došli v poho ale aj tak je to zabijak 😉

mmonika
25. únor 2011

@marrrrrry no ja som uz napr letela lietadlom ,ale poviem ti bolo mi priserne zle celu dobu letu .. .doslova som sa modlila kedy uz pristaneme ...
a deti s manzelom idu po prvy krat ... tak som zvedava ako to zvladnu ..a hlavne ako dcera ,bo jej byva teiz dost spatne aj napr.v aute ...

@kratoska vsak prave ze ceny nizsie ako u nas ..tiez len po restikach sme chodili ... ti poviem ,za ten tyzden som tam dobre pribrala ..co som sa nevedela dojest 😀 😀 😀 😀

kratoska
25. únor 2011

@mmonika Viď, já když si představim ty obrovský steaky se zeleninkou, na rožni dělaný....no doufám že se to tam moc nezměnilo. Jenom jsem nevěděla jestli třeba Bulharsko nezdražilo. Za nás tam bylo opravdu nádherně. A přece jenom uteklo pár let.

marrrrrry
25. únor 2011

@ma77 Fúúúha tak toto ma napadlo že čo ak sa nam pokazí auto ,to sme teda dobre sa načakaly ježiši to si neviem ani predstavit a s malým deckom ktoré je hyperaktivne fuha 😠
No teda super tie ceny snád si aj ja niečo prinesiem v chorvátsku sa mi napr pre malého máčilo tričko klasické biel len tam bolo že croatia a kotva a vychádzalo cez 20eur takže to sa mi zdá aj dost za obyč.tričko 🙂 tak žeby som to riskla a plavky kupila až tam ? 😉 sranda 🙂))))))))) no teda zamietam cestu autom ale po tejto vašej skúsenosti 😀

ma77
25. únor 2011

@marrrrrry jej tak až tak som ťa postrašiť nechcela zase 😉 ale 2 a 3krat sme došli v poho aj autičko vydržalo 🙂 proste smola no 😀

marrrrrry
25. únor 2011

mmonika
a čo bolo zle od žalúdka či ? to je asi taký nejaký tlak či aký to je pocit letieť ? tak asi peši ja pôjdem pomaly ale mesiac dopredu 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@kratoska jéééééééééééééééééééééééé tak papnie vám všetkým chutilo no super inak aj ja dodnes nepochopím čo ja teda zjem jak vrabec ja som jedla v croatii ja čo som si naložila na taniere tak to nebolo možné a všetko som doslova požrala to asi ten vzduch robí alebo čo takže sa mám tešim na papkanie a boli tam aj slovenské české jedlá napr v croatii čo si malý prišiel na svoje bola plnená paprika napr 🙂

marrrrrry
25. únor 2011

@ma77 ja viem len srandujem viem že to bude moc lebo ked z 10 hodinovej jazdy do croatie poslednu hodinu som mala pocit že to je moja konečná tak na tej 20 hodinovej do Bulgarie to bude hustééééééééééé ako sa vraví 😀 ale ak by ten vlak vyšiel to by tiež nebolo zle ale ten let dve hodky je asi to naj len tie ceny leteniek sú teda naprosto úšastné v úvodzovkách ,a aj ste si platily slnčníky na pláži ,ja plánujem kupit malému ten plážový stan asi mali tam pre deti také veci či ? a teploty asi aké boli ? prídem jak čokoládka odtial , ha ha to ja určite nie ja som bledý typ ja kým sa opálim to trvááááááááááááááá 😀

kratoska
25. únor 2011

@marrrrrry V tý český restauraci normálně vařil Bulhar, ale jenom klasická jídla. Knedlo zelo vepřo, guláš, svíčkovou, a já nevim co ještě. Přez zimu jezdil vařit k nám do Karl.Varů. Musim říct, že jeho umění jsem neochutnala. Nám chutnalo jejich maso na grilu a na rožni. Ta restaurase byla někde v Nesebaru nahoře na kopci. Nevíte holky jestli ještě funguje?

Tuhle restauraci máme v záloze pro naši Vendulu. Aby se dyštak pořádně nabaštila. Jenom doufám že ještě funguje. 😀

marrrrrry
25. únor 2011

@kratoska Ja neporadím idem tam prvý krát tak všetko ja od vás zistujem 🙂 no teda knedlo vepro by som si teraz dala veru 😉 super teda ochutnáme ich masko keď vravíte že je dobručké juj teším 😎

kratoska
25. únor 2011

@marrrrrry Všude tam prodávají slunečníky, i pro děti. Jeden manžel koupil. Vydržel i cestu domů. Máme ho někde ve sklepě. A letos plánujem že ho koupíme zas. Pokud ještě budou prodávat.

Jejda, jak já se těšim.

Mají i kyblíky na písek s bábovkama. Takže nic sebou nebudeme tahat. Koupíme až tam.

marrrrrry
25. únor 2011

@kratoska A čo víde taký slnečík ak si pametáte na eurá asi tak cca , to jako taký velký rodinný ? no tie formičky veru kupime aj my tam tento rok planujem jeden menší kufor brat lebo minulý rok čo som toho ja nabrala a oblečenia to bola hrúza 🙂))))ňň a polka sa samozrejme nenosila 😀 a ešte som cchela všade píšu že je tam vela komárov je to pravda ?

kratoska
25. únor 2011

@marrrrrry JJ, byl to normálně velký rodinný slunečník. A musel stát pár korun, kupoval ho tam snad každej. V letadle jich jelo dost. 😀 Taky budu brát jen pár kousků oblečení. Snadno se dokoupí, kdyby něco.

O komárech teda nic nevim. Tak vidíš, repelent přibalit do kufru. Dobře že to vim. 🙂 Tohle je naše první zahraniční dovolená s dítětem, tak se bojim abych na něco nezapoměla.

marrrrrry
25. únor 2011

@kratoska Ahá lebo ten polostan víde oklo do 40eur že či teda to mám aj kupovať a to je len pre dieta ja dlhaňa neviem či by som sa tam dala ale jako ja môžem byt na slnku celý den mne nevadí ja hlavne musím dbat na moje dve deti syna a priatela lebo to su neni taký milovníci slnka ako ja ja sa budem slnit ale aby oni mali ochranu no popremýšlam teda nad tým,no šak to je to že ked sa ide s dieťatom to treba na všetko myslieť to verím 😎

marrrrrry
25. únor 2011

Ja maminky pripájam pár foto z našej minuloročnej dovolenky v Croatii 😉

marrrrrry
25. únor 2011

Idem maminky niečo urobiť papať malý drobec už je hore potom odpíšem ďakujem zatial všetkým za infošky 😀

kratoska
25. únor 2011

@marrrrrry Pěkný fotečky. Jak říkám za nás v Bulharsku bylo dost levně. Proto by bylo dobrý kdyby ještě napsal někdo kdo tam byl třeba loni kolik stál ten slunečník a tak. Abych tady nelhala. 😀

Jako těch 40 E je dost. To je na naše kolem 1 000,- a fakt je to dost.

kosska3003
25. únor 2011

@marrrrrry ja som bola v BG minule rok a bolo super akurat nevyhoda ze sme mali dalej od mora urcite si hladaj nieco v blizkosti mora pre dieta tam kupis vsetko ja som bola aj v lekarni odsavacku na sople a kvapky od kasla kupovat plienky decku vyzivu vsetko tam kupis aj vodu kojenecku co sa tyka slnecnika tak sme kupile cca 4eura aj kyblikov lopatiek bazenikov kolies do vody tam kupis to neber z domu a veci tam za par faciek malej som tam kupila adidas supravu za 10 eur sebe za 20 tak ako da sa stravovanie tiez pohoda mala bola na hranolkach ale to som jej moc nechcela tak sme chodili aj do slovenskej restauracie tam varili vyvar aj cestovinu tak to si dala varili aj obsluhovali slovaci tak bulharsko vrelo odporucem bolo super len s malym dietatom blizko mora odporucam

marrrrrry
25. únor 2011

@kratoska no šak to ale tak čo počúvam že je lacnota tam určite tam nebude stáť 3dc piva 3e jak v Croatii 😎 to boli pecky tam za všetko 😎

marrrrrry
25. únor 2011

@kosska3003 Ahojko 🙂 no teda další dobrý ohlas na Bulgariu tak to sa fakt moc teším , ten slnečník to je teda fakt super cena , ok neberieme z domu nič teda lebo cchem jednej menší kufor a hotovo lebo ozaj je to zbytočné všetko brať ,no teda to ste ako dobre nakúpily tie súpravy no poodkladám euráky aj kabelky si odtial baby nosia že za pár eur teda to ma teší niečo pokúpime 🙂 Ten hotel náš je kúsok od mora už máme vybratý zaplatený 😉 to bude ok 🙂 A vy ste kde prersne boli ak sa smiem spýtat ? 🙂

kosska3003
25. únor 2011

@marrrrrry no my sme boli v Primorsku a mali sme jeden kufor tam a naspat som tam este cestovku kupovala plus co sme mali prirucnu batozinu lebo lama mala len rok tak som brala aj vodu nutrilon plienky na zaciatok lebo sme tam mali prichod o 22 no pivo tam stalo na nase 1euro

kosska3003
25. únor 2011

@marrrrrry a kde idete

marrrrrry
25. únor 2011

@kosska3003 ano to chápem že pre dieťa také menšie treba všetko mať 😉 my sme min.rok do Croatie aj vodu,pleny,kopec handier kanvicu no kopec ozaj 🙂))))))))) tento rok budem vo veĺa veciach múdrejšia 😉 Ideme hotel IRIS/Nessebar/Ravda

ma77
25. únor 2011

@marrrrrry ahojky tak za slnečniky aj za lehatka na plaži sa plati a dosť už neviem kolko ale neoplati sa tak slnečnik zo sebou deku a ideš 😀 a čo sa tyka počasia tak 1 a 2 rok sme mali celych 11dni krásne teplo ani raz nezapršalo ale minuli rok to bolo divne počasie aj na sk tak za 11dni nam pršalo 2krat ale až poobede a raz večer taka burka prišla nenormalna že bralo všetko okolo hotela ale tak za polhodku prešla a ja mam na to nervy lebo už ked sa niekam trepem 1200km tak si to chcem užiť naplno 😉

marrrrrry
25. únor 2011

@ma77 každopádne kupim malému ten polostan to využijem aj bars kde na kupku a teda potom uvidíme čo a ako s tým slnečníkom 🙂 no šak jasné kamoška ked bola min.rok v bulgarii z 10 dni polka pršala by ma šlak trafil asi 😔

ma77
26. únor 2011

@marrrrrry ahojky no keby mi malo pol dovolenky pršať tak aj mna by šlak trafil ale minuli rok bolo divne počasie asi všade 😉 tak dufam že tento rok bude ok ved aj ja som kukala jak puk ked nam 2krat pršalo som nebola zvyknuta na take počasie v bg ale až poobede začalo teda až k večeru ale rano ako keby nič vyšlo slniečko a po daždi ani stopa 😉 a najlepšie bolo ked sme sa vracali v noco cez RO domov a každy rok sme mali šťastie na havarku tak sme asi 2hodiny stali v kolone a čakali kym to odprataju na nervy 😠 a minuli rok tiež ked sme sa vracali sme ostali stať v havarke na takom kopci a za nami sami kamion som sa tak bala chapeš v kolone dolu kopcom 2hodiny stať brrr ale zas sme mali šťastie že nas ani jeden rok nezastavili poliši a bolo ich dosť 😉

kosska3003
26. únor 2011

@marrrrrry no kup mi sme mali slnecnik a maly bazenik som jej kupila tam si sedela hrala sa s vodou vyuzila ho dostatocne teraz v nom ma lopticky slnecnik stal na plazi 5 leva a 5 leva lehatko to je 2,50eura a ked slnecnik kupis tak stoji 5 leva tiez tak radsej si kupim svoj ale zase musis najst plaz ktora je vyhradena na vlastne slnecniky alebo si das slnecnik az za tia spoplatnovane
no a nebal si zbytocnosti fakt len na prve dni lebo obchodov tam mas na kazdom rohu kupis vodu vsetko aj plienky ale tie ti uz asi nenosi kedze je starsi ako moja

my co sme boli minuly rok tak sme mali 35 stupnou cely pobyt 14 dni strasne teplo bolo ale tak lepsie ako keby malo prsat

vikiem
26. únor 2011

@molka Ahoj, môžem sa opýtať v ktorom hoteli ste boli v Elenite? Ďakujem