Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

aponchie
31. pro 2008

Rezi a pres co pojedete uz mas predstavu?Ja videla same busove zajezdy coz nepripada v uvahu s detma ani sama teda 🙄 a letecky sem nevidela skoro nic nebo stejne drahe jak Mallorku 😝 premysleli jste o terminu?pred uprostred nebo po sezone?

rezetka
autor
31. pro 2008

Apon, chci přes Alexandrii, příjde mi to nejvýhodnější, mají tam i kluby pro děti a pro klienty na pláži lehátka a slunečníky zdarma /ve vyhrazeném prostoru/. Termín kolem 6. září do hotelu kam chceme, jinak v červnu.

aponchie
31. pro 2008

kuknu na jejich stranky 🙂

sylvar
31. pro 2008

my měli v hotelu all in a dávali nám denně balenou vodu, když jsme ji vypili, dali nám kdykoli další 😉
a palačinky jsou tam opravdu luxusní, my si dávali večer při procházce normál na ulici ve stánku, malinko jsem se bála, aby nás necchytl nějaký problém,ale nic nám nebylo 😉 letěli jsme 7.9. bylo tam 33stupňů a foukal od moře větřík(hotel přímo u moře), to bylo super, faktor jsme měli 50, natírala jsem malou 2dny poctivě, pak jsme nějak zapomínali , během dvoudnů byla hnědá krásně...a k tomu koření, jo používají jiné než my, přítel si na to taky nějak nemohl zvyknout,ale mě to chutnalo 😉 a zákusky mají teda boží 😵 😵 😵

johanda
31. pro 2008

ahoj, my byli v Sozopolu přes CK Retur, v penzionu, dovča to byla skvělá, není třeba si kupovat polopenze atd., člověk se nají levně v restauracích. Ve městě je spousta místních cestovek, u kterých je možné koupit různé fakultativní zájezdy mnohem levněji než u těch českých. Ségra byla na Slunečním pobřeží a a ukrutně se nudila, kolem dokola jen hotely a moře. Jinak Bulhaři mluví částečně anglicky a dobře rusky, takže se většina Čechů domluví.
Tento rok letíme do Nesebaru, docela se těším.

S malým děckem rozhodně doporučuju letět, bus je strašný, to už je lepší vlak, jede krásnou krajinou rumunských Karpat 🙂 Taky doporučuju nějaký hotel s klímou, hlavně, pokud je prcek batolecího věku.

janula84
31. pro 2008

ahoj holky,tak ja byla v Bulharsku asi pred 5ti lety a spokojenost. Hlavně teda jak tam bylo všechno levny 😉 Jedinej problém mi dělalo to jejich kyvaní a kroucení hlavou... na "ano" kroutí jako my na "ne" a obráceně... hlavně při objednávání jídla to byla prča 😀

dulius
31. pro 2008

johanda: preco pises ze bus je strasny? mala si nejaky zly zazitok na ceste busom? alebo si to len pocula niekde?
a vlakom si tam bola tiez? alebo si len pocula o tych Karpatoch ... lebo ja som tam siel a nie letel ponad ne lietadlom 🙂 poznam cestu. Rumunsko sa uz strasne buduje, rovnako uz skoro cez cele Bulharsko zhora dole bola super nova cesta, aspon pred 2 rokmi, buduje sa to tam, urcite su tam lepsie cesty ako u nas, preto sa pytam, ze preco ten bus ma byt strasny?

raz sme tam sli busom len 21h, az dole Kiten, super vodic bol, polovicu prespis, naklady minimalne ..nie kazdy si moze dovolit ist lietadlom, ked ta dovolenka v podstate vyjde minimalne na 2x tolko ako busom ...

hovorim o bulharsku, samozrejme, ze napriklad do spanielska by som busom nesiel, tam som letel, barcelona je krasna, ale to su uz dovolenky v inej cenovej kategorii, najma tie hotely a strava ...

na bulharsko stale spominam v dobrom ... ked bude malicka vacsia, pojdem tam autom, uz sa tesim, to bude super vylet ...

sylvar
31. pro 2008

já teda jela jednou na dovču do Chorvatska busem a už nikdy víc 😝 jako to je hrozný těch hodin, letadlem bysme tam byli za 2hodiny, busem celej den, hrůza, a s dítětem-nikdy, jedině letadlo, i když takoová plavba ppo lodi by se malé mohla líbyt 😉

liliandax
31. pro 2008

my sme boli tento rok v bulharsku, na slnecnom pobrezi.. a sli sme autom 🙂

podla mna.. pohoda 😵

vierkaaaa
31. pro 2008

to "Lozorno" bude pravdepodobne "Lozenec" 🙂 🙂 🙂 mne sa Bulharsko páčilo viac ako Chorvátsko boli sme tam 2 krát 🙂

johanda
31. pro 2008

dulius, myslela jsem cestovat s malým děckem (tak do 3 let), je to fakt opruz, cesta je dlouhá a škvrně neposedí. Navíc čůrání, kakání, případně přebalování, jídlo, prostě já bych s děckem fakt busem nejela. Za svobodna jsem jezdila busem do Itálie a malé děti byly opravdu hodně protivné. Na druhé straně, kdo má na to nervy,ať jede🙂 Vlakem je to nejkrásnější cesta, co znám, Rumusnko je nádherné, jen to docela dlouho trvá a je třeba si dobře zorganizovat dopravu na místo pobytu, aby člověk někde neztvrdnul na půl cestě, což je sice dobrodrůžo, ale ocení to spíš ti starší.🙂
Autem jsem do Bulhraska nejela, ale známí si to docela pochvalovali, byli až dole v Carevu, jen prý museli dávat na rumunských hranicích nějaké to všimné celníkům, české pivo prý postačí 🙂

Já Bulharsko miluju, v zimě bych se podívala i do vnitrozemí, v horách to musí být nádhera

petrife
31. pro 2008

kwatka: Veľmi pekne ti ďakujem za infošky, presne o tomto hoteli Venera uvažujeme, tak som veľmi rada, že si sa ozvala a samé super veci si popísala. Už teraz sa začínam tešiť 😎 Joj už aby bol august. Papa a všetkým prajem krásneho silvestra a šťastný nový rok 😀 😀 😀

rezetka
autor
31. pro 2008

Tak busem bych nejela s děckem nikdy a autem tak do Chorvatska, dál bych si netroufla a navíc to není zas o tolik levnější jak letadlo.

dulius
31. pro 2008

johanda: vdaka za vysvetlenie 🙂 ale kazdopadne vravim, s tym snad somnou suhlasis, ze nie vsetci maju na letecky zajazd peniaze ... siel som busom viackrat dole, boli tam male deti, a len vynimocne boli s nimi problemy, to uz boli extremy, vacsina deti to v pohode zvladla.

rezetka: no ja neviem ako u vas v Cz, ale ja ked som siel v 2006 do BG busom, tak letecky to bolo minimlne 2 krat drahsie ! takze ak polovica nie je o tolik levnejsi, tk uz neviem ... ale mozno sa situacia zmenila a moje informacie nie su aktualne a letecky je to o par korun drahsie, neviem 🙂 ale nehadam sa, lebo to nesledujem.

vierka: aj mne sa v BG pacilo viac ako v HR, ovela viac. Mozno aj preto, ze tam mas taku "slobodu" a ides napriklad sa najest kam len chces a nepozeras absolutne na ceny, lebo je to tam super lacne ... o tom by mala byt dovolenka ... taka Barcelona je nieco nadherne, krajsie mesto nepoznam, ale tam sa to neda len tak ... tam si normalny clovek vybera, xixi, pivo v centre za 7 Eur, alebo niekde mimo centra za 2,2 Eura? vyberam si b) 🙂) hehe ... v chorvatsku tiez to je asi 2x drahsie ako v BG ... bol som na ostrove Krk minule leto autom

jaja0110
31. pro 2008

Ahojte, necitala som spatne tak ak sa opkujem sorry, pridam len skusenost 😉

Moj manzel je bulhar, takze dovolenka pri Ciernom mori je "povinnost", dva roky dozadu sme boli v Primorsku- a nemozem si stazovat... 😅 piesocnata plaz, podla mna to bolo velmi lacne, na plazi sami cesi a slovaci takze som sa citila "ako doma" a tym padom v kazdej restike "knedlo vepro zelo" 😀 a uplne za facku 😎
Hotel sme mali asi 10 metrov od plaze, akurat jedine minus ze izba bola bez klimy, takze sme sa po nociach troska potili ale inak pohoda... 😉

V ramci utuzovania rodinnych vztahov tieto sviatky tiez travime v Bulharsku, tak Vam zo zasnezenej Sofie prajem krasneho Silvestra a Stastny novy rok 2009 😵 😉

sanies
31. pro 2008

Krásný a šťastný Nový rok!!! 😀 Rezet,tak já byla v Bulharsku 2X,jen v Primorsku a moc se mi tam líbilo!!!Takže naše volba při vybírání dovolené na léto 2009 nakonec dopadla..a padla taky na Primorsko.Mám stejně starého mimouše jako ty a jednoho krapet staršího a po předchozích zkušenostech se vůbec nebojím co se týče jídla,pití a milých lidí...jediné čeho se jemně bojím,je spaní mých drahoušků,neb změna je změna,ale spát hůře můžou i v Čechách,že..?No my jedeme s Alexandriií do hot.Belvedere,už jsem tam byla,mají supr jídlo,brouzdaliště,zadarmo slunečníky u bazénu i na pláži,pro děti dětský koutek,školičku,dětský all-inclusive a ještě mají děti zdarma.Ještě mají nějakou akcičku Bohaté Září..je to navíc obědy,nějaký výlet,balíček atd.My jedeme 2.9. riskla jsem 11 nocí.Počasí snad bude taky fajn...Tak si pak dáme vědět,jak jsme si to užili,ju? 😉

rezetka
autor
1. led 2009

To jsem ráda😉.
A s kým jedete Sanies?S Alexandrií, co? Ta má bohaté září. MM chce all in, že se mu nechce shánět restaurace nikde s malým a hlavně pití, takže Belvedere nepřichází v potaz,chceme sem:
http://www.alexandria.cz/hotely/perla-beach-638...

aponchie
1. led 2009

koukala jsem na tu Alexandrii a ma to celkem slusne ten vyber,ale mame domluvenou Italii spolu uz pul roku a nejak to neudyndam 😝 😀

rezetka
autor
1. led 2009

Do Itošky bych nechtěla, byl tam můj otec se ségrou a říkali nikdy víc, ale určo záleží kam,no.

sanies
1. led 2009

Jé Rezet,tak ten hotel je hned u Belvederu a vypadá moc hezky! 😉 ,Ten náš je sice jen s polopenzi,ale děti maji All inclusive a my v programu bohaté září navíc ještě obědy...takže plná penze pro všechny.Určitě si to skvěle užijete.já na Bulharsko vzpomínám jen v dobrém,byly tam slušné ceny a kvalitní restaurace i pitivo,tak se myslím nemáte čeho bát 🙂 Jen ty své vzpomínky mám za svobodna,takže jsem to tam celé propařila a ted s dětmi jsem zvědavá...poprvé u moře??Ale tak nějak se už těšíííím!!

aponchie
1. led 2009

no to jo to je jasne ja jsem byla na jihu a nadhera a pak sem byla v Rimini a San Marinu a teda nadhera ,ale manzel chce Toskansko pac se mu libi film Pod Toskanskych Sluncem a chce to stejne 😀

sylvar
1. led 2009

rezetko, moc hezkej hotel, ale zdá se mi to teda drahé, my byli v září a platili jsme za all kolem 34tisíc i s poplatkama

aponchie
1. led 2009

tak to neni tak moc sylvi

rezetka
autor
1. led 2009

Sylvi, však nás to výjde na 32 a něco, pojedem na 8 dní. A se slevou na necelých 30.

sylvar
1. led 2009

rez, já na to pak koukala, sorry 😀

lejla239
1. led 2009

Ahojte,
my sme boli v Bulharsku v druhej polovici augusta...isli sme autom cez Rumunsko, cesta bola bez problemov, ziadna rumuni s palicami, ktori vam chcu vybit skla a musite im dat nieco aby vas pustili a podobne povery, ktorych sme sa napocuvali pred cestou az az...na hraniciach bez cakania, len pozreli pas, spytali sa Slovakia, prikyvli sme a pokracovali sme v ceste, ziadne prehladavanie auta, ci batoziny...cesty boli v pohodicke, nove, vela sa buduje a opravuje... 😉
Boli sme v destinacii Achtopol /15 km od tureckych hranic/ a bolo super...vyborna dovolenka, v nicom sme sa neobmedzovali, mohli sme si dovolit co sme chceli, more ciste, len jeden den velke boli velke vlny, aj plaz bola pomerne cista, sem tam nejaky spak alebo krabicka z cigariet, ale to je vsade nielen v BG... A kedze sme boli autom tak sme pochodili aj ine destinacie - Kiten, Primorsko, Sinemorets, Carevo...
Primorsko - sami Slovaci a Cesi, dorozumiete sa po cesky ci slovensky... dost tam fici aj rustina, vela slov podobnych, ale nemali sme nikde problem sa dohovorit... bolo tam vela rodin s malymi detmi a v Kitene bola plaz priam stvorena pre male deti - niekolko desiatok metrov uplne plytkej vodicky... 🙂
So stravovanim nebol tiez ziadny problem, ubytovanie - apartman /zajednali sme si cez internet, isli sme totiz na vlastnu past, nie cez cestovku/- internet, klimatizacia, kuchynska linka + riady, sprcha + wc ako u nas, dva balkony, chladnicka, susak na pradlo, botnik, zehliaca doska a cena 228 euro pre 4 osoby na 6 noci, takze myslim, ze veeeelmi lacne a na vysokej urovni...
Bola som aj v Chorvatsku a je to s Bulharskom neporovnatelne...
Tento rok planujeme ist zasa... 😉 🙂 deticky zatial nemame, tak autom nam to vyhovuje... 🙂

rezetka
autor
2. led 2009

Neporovnatelné v čem?BG je lepší?

dulius
2. led 2009

lejla239: trosku sa mylis, rumunske problemy na hranici boli ... akurat asi nevies, ze uz aj Rumuni su v EU a tieto problemy skoncili pred par rokmi ... este myslim pred 4 rokmi, ked som tam bol, tak na hranici soferi autobusu MUSELI dat nieco colnikom, minimalne karton piva, alebo cigariet ... a to nevravim co sa dialo pred tym ! naozaj boli tam velke problemy. Tak neviem ako to myslis s tymi poverami, ale je to blbost, to bola realita, ale pred X rokmi ... teraz uz je to chvalabohu OK 🙂

Inak ja som bol busom a okolite destinacie okolo Kitenu som tiez pochodil ... dole az do Achtopolu sa mi ale nechcelo ist 🙂

rezetka: porovnaval som to uz aj ja ... v BG sa citis upln inak, volnejsie + tie ceny, to je paradicka, proste sa neobmedzujes, robis co chces, ides sa najest kam len chces a jes co len chces, aj rozne specialitky, lebo je to cenovo super ... + mne osobne tie kamenne plaze v HR velmi nepasuju, v BG mas super krasny piesocek, asi tak 🙂 a nemas tam ani tych blbych jezkov v mori ;)))

autom tam pojdeme urcite, ked nam malicka trosku vyrastie 🙂

mikalove
2. led 2009

dulius a kolko približne vam trvala cesta? napr. Kiten,aj my planujeme autom ale asi ešte rok počkame ☹

mikula
2. led 2009

Rez,my byli v Bulharsku v r.2005,na Slunečném pobřeží a teda maximální spokojenost!!!Letěli jsme taky a CK Alexandria a vše v pohodě bez problémů!!
Známí byli v Primorsku ve stejném roce jako my a byli naprosto nadšení,byli s dětma a fakt si to moc pochvalovali!