Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

rezetka
autor
6. led 2009

a dají se tam nakoupit i dárky domů?Je tam dost výběr?

janinac
6. led 2009

Jééé to je super téma 😵 😵

Bulharsko mě taky láká...minulý rok tam byla kamarádka s rok a půl starým prckem a byla nadšená. Byli tady:
http://www.alexandria.cz/hotely/bella-vista-bea...

rezetka
autor
9. led 2009

Tak a co ten faktor?Bude stačit 50ka?

johanda
9. led 2009

rezetka, 50 by měla stačit, stejně prcka nenecháš nahatého na poledním slunci 🙂 A doporučuju oblíkat ho do barevných oblečků - triček, kraťasů i na pláži - lépe pohlcují UV paprsky než bílé. Případně můžeš zakoupit i nějaké hadérky přimo s UV filtrem. Výborný je i plážový stan.

rezetka
autor
9. led 2009

Jj, o tom stanu reálně uvažuju,ale sluneční brýle mu asi na nose neudržím 😀

janinac
9. led 2009

Rezetko pro děti se prodávají brýle s páskem:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13892222&tab=1

Ale Adis je mě na očích asi jednou a to asi na 5 vteřin 😀😀 Nechápal co se děje a tak si je pořád sundaval.

haninka
9. led 2009

Ahoj Rez,
my byli taky v Bulharsku. V Kitenu, bylo tam krásně. Jen chci upozornit, co vypadá podezřele nejíst. Já jsem druhý den snědla jakou si nedovařenou bramboru a 2 dny jsem nevyšla ze záchoda. Půlka lidí dopadla stejně..zachránila mě smecta. Mají ji i tady, tak doporučuju..je to na průjem 😉

rezetka
autor
9. led 2009

Jj, Endiaron ne Smectu beru s sebou 😉
Janinac, díky za tip.

lennis
9. led 2009

Holky, doporučuju Bulharsko i v lednu, byli jsme tam před 3 lety na lyžích v Báňsku a bylo to super. Lyžařský servis byl báječný, vyšlo počásko, upravený sjezdovky, žádnej němec, málo lidí všude a stravování u sjezdovek na jedničku🙂 😀

rezetka
autor
11. led 2009

TeĎ tam ale nemají chudáci plyn 😒 😀

romcatko
11. led 2009

a tip na oblečení s UV filtrem máte někdo? Dík.

rezetka
autor
11. led 2009

Taky by mě zajímalo 😉

lovaa
11. led 2009

Taky se chystáme s malou k móři 🙂
A budem kupovat tyhle plavečky s UV ochranou....objednat si přes next vyjde mnohem levněji než to samé kupovat tu v čr...to jsem našla v e-shopech za min. cenu 700 Kč.
Pro holky: http://www.next.co.uk/shopping/children/swimwea...
Pro kluky: http://www.next.co.uk/shopping/children/swimwea...
🙂

lovaa
11. led 2009

pro srovnání http://www.babysport.cz/uv-obleceni/uv-kombinez...
A navíc next je next...co si budem povídat 😀

lucinka1104
11. led 2009

my sa chystáme do Kittenu som našla za skvelú cenu 8.500,-Sk letecky zo Sliaču 26.6 - 7.7.2009 už sa neviem dočkať dúfam, že nám dotoho nič nepríde a podarí sa nám našetriť korunky ,lebo máme len 250,-euro 😝 byt na splátky je zabiják 😝 🙄

rezetka
autor
12. led 2009

Tak jenom pro info, kdo chce jet s Alexandrií, tak do 18.1. je palivák za 0Kč 😀. Dneska jsme to byli zaplatit, takže 6. září razíme směr Primorsko a za 28tis. vč. pojištění a storna zájezdu 😵.

romcatko
13. led 2009

Tak jsme trochu hledali v nabídkách a jsem nějak mimo z toho, jak je to s dětmi do 2 let a cenou? 😕 Můžete mi sem hodit tip, kde se za takto malé děti nepaltí nic nebo jen minimum?

babatko88
14. led 2009

ahojky, skús pozrieť Kiten, je tam krásne a aj lacnejšie ako v iných destináciách, my mse tam boli 3x, bolo super, jedlo, pláže, všetko na jednotku

rezetka
autor
15. led 2009

V Alexandrii se neplatí nic, ale mělo by to tak být u většiny cestovek 😉

ukana
15. led 2009

my sme boli v Pomorii, za maleho sme platili len letenku, mal vtedy 3 roky...na stravu fakt pozor, my sme s muzom mali nevolnost obaja, maly s nami jedol vsetko a jemu nic nebolo 😲 Najviac som sa bala, ked jedol take malicke vyprazane rybicky v restike na plazi, uplne to zboznoval, a nic mu nebolo 😎 Cez den tam zil na varenej kukurici, co predavali na plazi... Nastastie mal hotel lekara na telefone, keby nieco 😉

tilly
15. led 2009

romcatko, infanti (deti do dvoch rokov) platia len letiskový poplatok, aj to znížený, do každej destinácie je to iné, napr. do grécka je to tento rok pre dospelého 143 E a pre infanta 100 E... ale to je na slovensku...

my sme pred dvomi rokmi platili 990Sk (čo je oproti 100€ veeeľký rozdiel...)

baby a fakt sa to bulharsko oplatí? je to aj pre náročnejších? hľadám hotel, kde sú kvalitné detské animácie a krásna pláž (priesková s poznoľným vstupom, najlepšie s vlnami), no a samozrejme pláž musí byť rovno pred hotelom, žiadne 20m alebo 350m, skrátka hotel na pláži, bazén a podobné blbiny nepotrebujem, len animácie a krásnu pláž a dobré more... a kedy sa oplatí ísť do bulharska? dá sa aj pred/po sezóne?

ukana
15. led 2009

tilly, ak pre narocnejsich, tak skuste Slnecne pobrezie 🙂 my sme tade len prechadzali, ale hotely priamo na plazi, krasne Akvaparky na kazdom kroku...Len vraj je tam aj drahsie ako v inych destinaciach, ale neviem posudit, nebola som tam...My sme boli v septembri,na zaciatku, ale uz bolo chladnejsie, par dni sme sa uz nemohli kupat...takze to uz je risk, ci bude pekne 😒

rezetka
autor
15. led 2009

Tilly, vem si, že je teď v BG všecko nové, protože zažívá boom, čili nové, čisté hotely, oni se snaží a myslím, že i nároční si příjdou na své, já kdybych nevěděla, že je to tam OK, tak tam s děckem a ještě maličkým ani nejedu. Máme 4* hotel a mluvila jsem s kámoškou v CK, co má všecky hotely oběhnutý a říkala, že super a BG mi jen doporučila. Samozřejmě, dbát na výběr a to i CK 😉.
Ale SLunečné bych právě moc nedoporučovala, je tam hlava na hlavě a je to nejšpinavější.
To spíš ten Kiten, Primorsko atd.

berynka
15. led 2009

Ahoj, teď jsem si všimla, že je tu téma Bulharsko.
Já tam byla na dovolené před pár lety a ohromná spokojenost 😵 . Měli jsme veliké štěstí na ubytování, menší právě dostavěný hotýlek, takže všechno čisté a dobré služby. Byli jsme v Primorsku, takže na plážích trochu hlava na hlavě, ale to mi nějak nevadí. Jen jsme si platili plážový servis, ta pláž s lehátky byla přece jen trošku volnější 🙂 . Hodně jsme chodili taky do restaurací, vyšlo to na pár korun a ochutnávali jsme místní specialitky.

romcatko
15. led 2009

Ahoj Berynko, co to je plážový servis?

berynka
15. led 2009

romcatko, lehátka, slunečníky, židličky... 😉 . část pláže je na to vždycky vyhrazená.

rezetka
autor
15. led 2009

jj Alexandria tammám část pláže, ve které klienti nepla 😉

romcatko
17. led 2009

děkujeme za tip na Alexandrii do 18. bez paliváku. Už jsme si vybrali 🙂
Mám tedy dotaz- co vzít ročnímu dítku sebou? Něco mě napadá, ale budu ráda za další info. A ještě dotaz - jak je to s kojeneckou stravou (skleničky?). Povezeme je sebou, ale na 10 dní. takže kdyby třeba došly? Dá se v Bulharsku něco takového koupit? (třeba v lékarnach? ). děkuji.

zdeni1
17. led 2009

ahoj, také chceme jet v létě do Bulharska s Alexandrií. Bohužel zájezd půjdeme zamluvit až během února, jestli manžel dostane příspěvek. Bohužel už budeme platit za malého ☹ Ale snad nám to vyjde, už se moc těším.

Holky kam jedete, co jste si vybraly?

annynka
17. led 2009

já myslím, že právě v Primorsku je hlava na hlavě, ikdyž v září už by to nemuselo být tak špatné..snad vyjde počasí..My, když jsme pčedloni 2.9. odjížděli, tak začalo pršet..
V Primorsku je to šílené hlavně večer, je tam jen jedna "turistická" hlavní ulici, kde je plno restaurací atd.. a tam se málem nedá ani projít..nejhorší je, když z jedné strany města spěcháte na druhou na bus, který jede jednou za hodinu a vy ho musíte stihnout.. 😀

Jéé, já bych hned jela, ale my nejsme nějak schopni něco našetřit.. 😉 😠
Když jsme jeli před těma 2 roky, tak nás dovča stála 6500 na 11dní ve 3*hotelu, ale to jsem zařízovala sama, bez CK..
A na útratu jsme měli pro dva 12000kč a nemuseli jsme se dívat do peněženky..a ještě jsme si dovezli nějaké oblečení a suvenýry..