Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

nikollette
24. bře 2010

Ahojte...
Viete dat nejaké recenzie na bulharsko (prímorsko) s vyše ročným bábatkom? Cestoval niekto autom???
Dakujem

nikollette
24. bře 2010

a ako je to s pasom??? Ak tam malého ešte nemám zapísaného? Treba dať zapísať?

juju
24. bře 2010

nikellette, pas je formalne treba kedze Bulharsko nie je v Schengenskej zone EU, ale kym SK nebolo tak niektore krajiny vyzadovali len obciansky, pre dospeleho, s babom netusim ako to je. Kazdopadne, ked vas budu chciet na niecom zvozit a zobrat uplatok tak pochybenie pasu je dobra legalna pricina. Do Bulharska autom s rocnym babatkom - uff, aj na dospeleho vela, ale zalezi od povahy baba 😉

nikollette
24. bře 2010

My máme pas, ale malý ešte nemá, preto sa pýtam 😉
ja sa zatial len informujem 🙂

zuzkaku
24. bře 2010

nikollette....aj my sa chystáme do Bulharska v lete...už máme aj vyplatené ubytko... malý bude mať v lete presne rok...a dávam si ho zapísať do svojho pasu...
v Primorsku som ešte nebola, neviem poradiť....zato Pomorie je krásne...
a tento rok ideme do Sozopolu... 😉

dakota14
10. dub 2010

Dobrý deň všetkým my ideme od 4.júla do Bulharska stredisko Primorsko máme vybraté tri penziony DIVA, ZORO a GEORGIJEVY tak by som sa chcela opýtať či ste už niektorý v nejakom z týchto troch boli budem rada za každé info. Ideme s Hechterom čítala som dosť chváli na nich tak toho sa nebojím. Ešte by som sa chcela opýtať či sú na tých plážach aj na severnej aj južnej záchody a sprchy s cenami si mylsím že problém nebude už sme boli na Slnečnom pobreží a nemyslím si že bolo draho ceny boli super. Mali sme vtedy hotel s raňajkami teraz ideme bez stravy. Ďakujem za info ohľadom penziónov 😀

alla
11. dub 2010

Ahoj dakota14! My s manželom sme boli v Primorsku 3-krát, to sme ešte nemali dcérku. Ale keby sa dalo, tak idem bez váhania znovu aj s ňou (ale jedine letecky, autom a busom je to strašná "štreka"). Na severnej pláži sú sprchy, ale WC nie(ak ich tam náhodou za posledné 2 roky nepostavili), na južnej pláži neboli ani sprchy. Severná pláž sa nám zdala krajšia, a bola vždy aj čistejšia, je tam aj viac reštaurácií a barov, kde je napr. aj WC (my sme to riešili tak, že sme išli na pivko a vždy aj na WC 😵. Na južnej bývali občas riasy a menej miesta. Čo sa týka cien potravín, tak to vyšlo lačnejšie ako u nás, hlavne jedlá v reštauráciách a domov sme nakúpili každému fľašku Teqiuly za super nízku cenu 😉 . Ubytovaní sme boli zakaždým v inom penzióne a boli sme spokojní. Domáci boli veľmi ochotní a milí. Toť moja pozitívna skúsenosť...

dakota14
12. dub 2010

Alla ďakujem za info ideme lietadlom lebo ja by som už v živote tam nešla autobusom boli sme raz a stačilo sme boli rad že sme tam aj naspäť dorazili v poriadku. S tými cenami je to fakt super lebo nemáme stravu a myslím že tam aj netreba kedže sme mladý a nemáme s tým problém nejdeme s deťmi takže v pohode. Ešte by som sa chcela opýtať na plážový servis môžu sa tam niekde zapichnúť aj vlastné slnečnými alebo ste si kupovali tie ich aj lehádka. My keď sme boli na slnečnom tak sme si ráno lahli kdekolvek pod jeden dáždnik s dvomi ležadlami a počas dna prišiel taký chalan a potom sme mu zaplatili za lehádko aj dáždnik ale tam sa smeli dávať svoje dáždniky až za tými ich vzadu čo si myslím že v Primorsku by nemal byť problém lebo tam nie je až taká široká tá pláž ako na sunny beach. Diky za infošky už sa moc tešíme už to nie je daleko a za chvílku odlietame len najviac čoho sa bojím je počasie ale dúfame že bude pekne a výjde nám aj to.

alla
13. dub 2010

Ahoj dakota14! čo sa týka miesta na pláži, vždy bolo voľné aj na vlastný slnečník a keď sme išli ráno skôr tak sa dalo nájsť super miesto hneď pri vode. Z roka na rok, tam síce pribúdali časti pláže, ktoré sú platené, ale je tam dlhá pláž a nikdy sme nemali problém kde sa zložiť. Slnečník sme si tam kúpili v stánku, slát asi 3leva, takže sa facku. Keď sme išli domov, tak sme ho vždy nekomu zasa predali hneď pri autobuse za 2leva 🙂 Ale ani tie platené lehátka neboli drahé, a určite pohodlnejšie. My sme si na ležanie brali klasickú posteľnú plachtu - to bol asi jediný materiál, cez ktorý neprešiel piesok(a bola spratná na nosenie). Prajem vám krááásnu dovolenku a teším sa s vami. A počasia sa neboj, my sme tam zažili 50-ročnú búrku, tak tá už určite nebude. Inak nám vždy vyšlo super počasie (a keď nie tak v baroch je lacno 😉

dakota14
14. dub 2010

Alla ďakujeme za všetko info určite si to užijeme akú dovolenku si človek spraví tak takú ju bude mať no nie už aby bolo leto 😀 😀 😀

ma77
17. dub 2010

no my sme boli 2krat v bulkharsku na dovolenku 2krat minuli aj predminuli rok autom v černomorci ale ked sme tam cestovali tak som až plakala zo zufalstva že len ideme ideme a ciel nikde proste strašne dlha cesta ale ked sme už boli tam tak sa mi ulavilo bolo fajn len špinave plaže a more ale strava ubytko super byvali sme v hoteli priamo na plaži minuli rok ma zas manžel s dcero prehovorili aby sme šli tak sme boli a toho roku chceme ist do nesebaru ale ked si pomyslim na tu cestu tak vôbec nemam chut ist ale môj drahy inak ako autom nechce ist takže nemam inu možnost len sa s tým zmieriť

jazminn
17. dub 2010

Ja som bola tiež v lete v Černomorci., ale na autobuse s 4 ročnou dcérou. Cesta hrúza. Vôbec sa mi tam nepáčilo. Pláže také divoké, špina, mala mi ani do vody nechcela ísť keď videla tie chaluhy. A na tú cársku bolo dosť ďaleko a cez to pole trebalo ísť, bol tam v tom poli taký domček a mali tam plno psov, takých dosť veľkých a skoro stále boli pustené. Keď som išla s malou sama dosť sme sa báli. Asi preto sa mi nepáčilo lebo predtým sme boli v Chorvátsku a to je neporovnateľné. Tam to je také kultúrnejšie aj na tých úplne jednoduchých plážach. Do Bulharska nikdy viac. Všetci sa tam lakomili len na ten lacný alkohol.

kikaamajko
23. dub 2010

Ahojte, chcem sa spýtať, či ste niekto neboli alebo sa nechystáte do Bulharska vlakom,

zuzkaku
23. dub 2010

kikaamajko...my ideme tento rok... 😕
Aj vy sa takto chystáte?

katkabg
23. dub 2010

baby???a ja akurat pisem z bulharska kde zijem uz 4 roky bo som sa tu vidala za bulharaaaaaa 😀 😀 😀

dakota14
23. dub 2010

katkabg ahoj tak to je super gratulujem a kdeže konrétne to bývate v niektorom letovisku ak hej tak to máte super to by si nám mohla dať veľa informácii ak nie tak určite chodievate k moru však my sa už tešíme na dovču ideme do Primorska ja som bola na Slnečnom a bola som spokojná a bola to jedna z najších naj dovoleniek a vravela som že sa určite do bulharska vrátim takže tento rok ideme znova tak dúfam že nám všetko výjde hlavne ohľadom letu kôli sopke toho sa bojíme najviac ☹ 🙂

soanpe
23. dub 2010

ahoj katkabg
o čem to ty holky povídaly??? bg je nááádherná země a to moře 😵

popelka
24. dub 2010

ahojte ja som este v bulharsku nebola ,,,ale hovoria,ze tam je krasne,,,,,papik

mikulka
28. dub 2010

Holky, taky se tam letos chystám. Poprvé. Můžete poradit cestovku?
A bývá v hotelech dost jídla na výběr? Já jen, abych měla z čeho vybírat malému....

dasulag
28. dub 2010

Ahoj. My jsme byli s malou na dovolené v Bulharsku (Primorsko) v srpnu 2008. malé v té době bylo necelých pět let. Byli jsme nadšení a doporučuji. 🙂 🙂

Letěli jsme z Brna z cestovkou Alexandria - vše bez problémů. Jídlo jsme objednané neměli, ale dá se objednat. My chodili do restaurací a pokaždé jsme si každý dali na co jsme měli chuť a mohli jsme si i vybrat restauraci.

dakota14
28. dub 2010

Ahoj mikulka my sme boli v bulharsku raz a to na slnečnom pobreží boli sme s cestovkou jazzwelt boli sme s nimi veľmi spokojný mali sme 3*** hotel ubytko suprové a mali sme len raňajky obedovali sme na pláži také rýchlovky v tých stánkoch trojuholník pizze, kebab alebo tie ich palacinky a na večere sme chodili do reštiky každý večer do inej oni každého volali do tých reštaurácii to mi napríklad dosť vadilo ale sú tak zvyknutý väčšinou sme hľadali tam kde sú slovenské a české menu ale ani angličtina nám nerobila problém. Teraz ideme do Primorska s Hechterom velice chvália tak dúfame že všetko dobre dopadne skús pozrieť ich stránku majú tam aj deti zdarma a pekné hotely. My ideme teraz len do penzióniku a bez stravy kedže je tam pomerne lacno tak to nebude problém. A keď sa pýtať na výber jedla ked sme mali len raňajky mohli sme sa tam dožrať čoho sme chceli preto sme väčšinou ani neobedovali a jedli sme až večer 🙂 takže myslím že s tým nebude problém ale zaleží od hotela skús popozerať aj recenzie hotelov ja to tiež tak robím že si vyberieme hotel a pozerám či sú na neho chváli alebo s ním majú zlé skúsenosti určite si niečo vyberiete 😀

mikulka
6. kvě 2010

Holky, jak je to s počasím v Bulharsku v září? Začátek, prvních 14 dní?

alexandra03
10. kvě 2010

ahojky tak mi sa tiež rozhodujeme či Bulharsko,alebo Chorvátsko,stále zvažujeme,kde 😒

jazminn
10. kvě 2010

Doporučujem Chorvatsko, čistejšie pláže a krajšia príroda.

alexandra03
10. kvě 2010

Jazmínka v Chorvátsku sme boli vlani,len manžel zvažoval,že prečo neskúsiť aj niečo iné napr.Bulharsko,neviem posúdiť nikdy som tam nebola,len viem,že je top odstatne ďalej,ako Chorvátsko 😒

lubii
10. kvě 2010

ja mám presne opačnú skúsenosť ako jazminn. V Bulharsku na Slnečnom pobreží boli čisté pláže, každý večer ich čistili aj prehrabávali a v Chrvátsku to bolo horšie. Ale určite závisí od miesta.

jazminn
10. kvě 2010

Súhlasím s tým, že na Slnečnom pobreží je čisto, ale v tým okrajových plážach pláže nečistia vôbec ☹

mikulka
15. kvě 2010

Holky, a jaképláže jsou v Obzoru?

Chorvatsko nemám ráda. Nestálost počasí, moře čisté, ale moc moc kamenité a ježci. Možná jsem jen měla špatný výběr.

ma77
21. kvě 2010

čaute kočky kto ide v lete do bulharska na dovolenku my ideme 16.7 do nesebaru hotel iris autom už sa tešiiiim

dakota14
25. kvě 2010

ma77 my odlietame 4.júla teraz som tam kukala počasie no je tam super 30 stupňov dokonca až 32 tak dúfam že sa počasie vydarí 😀