Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

marrrrrry
26. únor 2011

@kosska3003 božinku tak si to aj ja predstavujem tolko stupnov to ste mali super 🙂 no od plienok sa odnaučame ide to len napríklad von dnes som ešte dala ešte to neni také stopercentné ale v juli jak ideme to bude ok 🙂 ďakujem za rady teda neviem podla foto su slnečniky naplaži jeden vedla druhého neviem ako to tam bude 😉

marrrrrry
26. únor 2011

@ma77 my sme tak tiež na ceste domov z Cratie stali v kolone kôli havarke nič príjemné :( tak veru uvidíme niekto mi hovoril že sa predpovedá velmi horúce leto no to som zvedavá 😉

kosska3003
26. únor 2011

@marrrrrry no hej tam to je jedna vedla druheho ale mas tam aj usek kde je vyhradene pre vlastne slnecniky aspon v Pomori aj Primorsku to tak bolo aj Burgase no a to teplo to bolo uz moc staci tak do 30 to sa nedalo ani riadne dychat uz a klimu sme moc nechceli aby mala neochorela pustat aj tak sa jej sople pustili aj kaslala trozku

molka
26. únor 2011

@vikiem boli sme v Royal Park Victoria

vikiem
26. únor 2011

@molka A vedela by si mi poskytnúť nejaké bližšie info ako bolo, lebo začiatkom júla sa aj mi tam chystáme s Emkou. Ďakujem pekne za pomoc.

molka
26. únor 2011

@vikiem nám sa tam veľmi páčilo, toto bola naša prvá all incl. dovolenka a boli sme veľmi spokojní. Ale viem o tom, že niektorí ľudia sa sťažovali napr. na stravu, čo ja neviem pochopiť, pretože tam bol obrovský výber jedla. Staršia dcéra je dosť vyberavá v jedle, ale tu si mala vždy z čoho vybrať. Ani neviem, čo by si chcela vedieť, my sme nemali žiadne výhrady. Možno tam boli nejaké maličkosti, ale nikde to nie je dokonalé.
Ak by som tam išla ešte raz, určite by som si tam vzala niečo na žalúdok pre malé deti. Mladšia dcéra tam dostala žalúdočné problémy, pretože my nie sme zvyknutí na ich baktérie. Ale všetko bolo v pohode, zavolali nám lekára a ten ju chodil 2x denne na izbu kontrolovať, či je v poriadku. Dokonca nám on sám šiel do lekárne pre lieky, aby sme tam nezablúdili a to všetko zdarma, len si opísal číslo našej poistky.

vikiem
26. únor 2011

čítala som nejaké recenzie hotela, ale neboli zrovna pozitívne. Ja tiež nie som náročný zákazník, stačí mi úplne čistá pláž a čistá izba. Určite nie je all inclusive systém v Bulharsku taký pestrý ako v Turecku, ale skúsime a uvidíme. Chcela som sa opýtať na pláž - čítala som, že je tam nedostatok lôžok na pláži a že si ich ľudia skoro ráno obsadzujú. Je to pravda? A môžem sa opýtať cez ktorú cestovku ste boli?

hasleerka
26. únor 2011

ahojte , nechystá sa niekto na slnečné pobrežie do hotela SUNRISE???

hasleerka
5. bře 2011

http://www.travel.sk/dovolenka/bulharsko/primor...
takže u nás rozhodnuté, letíme sem ... ak má niekto dobré skúsenosti, sem s nimi...

v555
24. bře 2011

Ahojte,pripájam sa,my sa chystáme tento rok tiež do Bulharska,neviem kde presne.To sa rozhodneme až tam keď pristaneme na letisku.Chcela by som sa opýtať tych čo boli minulý rok aké sú ceny ubytka na privátoch.Hotely ma totiž vôbec nelákajú,deti bohužiaľ ☹ zatiaľ nemáme a nie sme s manželom nároční,stačí nám čistá izba a sprcha.Aj tak ráno vypadneme,podvečer sa vraciame z pláže a padáme do ulíc napapkať sa.Ja som už bola nie raz v Bulharsku ale teraz sme dva roky neboli,takže som stratila prehľad o cenách.Ďakujem komukoľvek kto sa mi ozve 😉

cencula
24. bře 2011

v555 ako a cez akú agentúru si rezervujete letenky? kolko vyjde na dospelú osobu? a v akom čase? dakujem za odpoved

v555
24. bře 2011

cencula,dnes som volala do cestovky A-tour v B.Bystrici,cena letenky je 204 € obojsmerná,odlet je zo Sliaču do Burgasu a odlety sú 1.,11.,22.7.a 1.,12.,a 22.8. 🙂

ma77
24. bře 2011

@v555 ahojky ta cena letenky je na osobu? a len zo Sliaču alebo aj inde ? a ktym cenam privatov da sa tam najsť za slušne prachy a všade ponukaju na každom kroku my sme doteraz chodili cez cestovku do hotela chodime autom ale tento rok sa chystame tak ako vy na blint a minuli rok boli naši znamy a našli si perfektne vybaveny apartman spalna kuchyna komplet vybavena a sprch wcko velky balkon za 20 eur na noc bez ohladu na osoby tak myslim že to je super cena tak preto chceme aj my tak isť a vyjde to lacnejšie ako cez cestovku 😉

v555
24. bře 2011

ma77, ano len zo Sliaču ale skús zavolať je to cestovka A-tour v B.B a kontakt je 0905745070,nám ten Sliač vyhovuje lebo som od Lučenca.Viem,že nie je problém s ubytovaním,my ked chodíme tak len tak na blint ale doteraz sme chodili stále vlakom z Budapešti až do Burgasu a na stanici sme sa rozhodovali kam pojdeme a vždy bolo super.Len teraz som stratili pojem o cenách/neboli sme 2 roky/,ja viem že to nebude veľa,len som chcela aspoň približne vedieť koľko ale predpokladám na osobu takých 12-18LV,a to je asi max.9-10€.

ma77
25. bře 2011

@v555 ahoj a do akeho stediska chodite ? my sme boli 2krat černomorec 1krat nesebar ravda tam bolo super hlavne v starom nesebare krasa 😉 a tento rok sa chystame do primorska tak dufam že sa nam podaro pochodiť všetky strediska 😉

hasleerka
25. bře 2011

@ma77 no možno ťa tam aj stretneme, my tiež ideme do prímorska...

ma77
25. bře 2011

@hasleerka no ano ale podla toho kedy idete my ešte nevieme ideme na blint čiže sadneme do auta a štartujeme ale asi na prelome jula augusta 😉

v555
25. bře 2011

ma7,bola som 5 krát v Obzore,veľmi sa mi tam páčilo,3 krát som bola ale ako dieťa v Krajmorí,to je taká maličká dedinka,no teraz sa tam vraciame ale len za známymi,už by som tam nedovolenkovala,Krajmorie zaspalo dobu.Raz som bola v Pomorí,to sa mi zdalo také veľmi rozťahané mestečko,ale tiež som tam bola veľmi dávno,ešte za totality ako dieťa.Dva razy sme boli v Sozopole a tam sa páčilo najviac a preto asi aj tento rok tam zakotvíme.A pred dvoma rokmi sme boli v Primorsku,bolo dobre ale nie najlepšie.Ubytko sme mali ale najlepšie čo som v Bulharsku zažila,ale na tom mi zas tak nezáleží.Ja sa len potrebujem vyspať v čistej posteli a osprchovať sa.Bolo tam veľa Čechov, nevadia mi,ale bolo to zvláštne,že ked k nám prišiel čašník tak sa prihováral síce lámavou ale češtinou.Ako vravím,najviac zo všetkych stredísk sa mi páčil Sozopol.No a neverím,že sa tam stretneš s hasleerkou lebo tam je nááároda a nááároda.Strašne veľa ľudí. 😀 😀 😀

v555
25. bře 2011

V Nesebare sme boli ale len tak na jeden deň asi paťkrát aj na Slnečnom pobreží.Láka ma ešte Kitten a Ravda.No Ravda je blízsko Slnečného tak si myslím,že cenovo to bude drahšie,lebo Slnečné a Zlaté piesky sú veľmi predražené.

hasleerka
25. bře 2011

ma77 no tak to by sme sa možno aj mohli stretnúť, my sme tam od 21,7, do 1,8, ... a nevadí že je tam stráááášne veľa národa ... ved to by sme sa dohodli, kde, kedy a o koľkej ... určite tam bude prístup na net...

ma77
26. bře 2011

@hasleerka ano pristup na net je aspon my sme mali v hoteli wifi ale kedže ja nemam notbuk ale pc tak my je to malo platne a kedže chceme ist na sukromne ubytko tak asi tam wifi nebude ale minuli rok sme boli v ravde a tam bola int.kaviaren tak som zašla na hodinku pokukat lebo 11dni bez netu to bol šok pre mna 😉 tak som to nevydržala 😲

ma77
26. bře 2011

@v555 neviem ale mna nejak slnečne pobrežie nelaka zatial 😉 boli tam jedny naši znamy a nevelmi si chvalili bolo drahšie všetko a kopec ludi hotel na hotely ale to asi všade a v ravde boli ceny ok lacnejšie ako v nesebare každy večer sme chodili na večeru do ravdy kedže sme mali v hoteli ranajky a ceny ako u nas prijatelne a v sozopole sme boli 2roky za sebou bolo pekne hlavne stary sozopol tak treba pozrieť aj inde ked už sa trepeme 1200km 😉 a odtrpiet si 20h v aute 😲 to je pre mna zabijak ja už mam teraz depku z tej cesty ale môjho mm letecky nedostanem aj ked ja by som hned šla ale už ked tam dorazime tak hned zabudnem na tu otrasnu cestu 😀 😀 😀

ma77
26. bře 2011

@hasleerka a vy ako idete ? myslim doprava 🙂

hasleerka
26. bře 2011

@ma77 no ja by som zase môjho nedostala busom a auto nemáme ... takže my letíme...
tiež nebudem mať notebook, tak len dúfam že tam bude dáka net-kaviareň, lebo byť 11 dní bez netu, to by bolo ja pre mňa asi za trest...

ma77
5. dub 2011

@marrrrrry ahojky tak čo nove ? už vieš ako sa dopravite na dovolenku? 😉

marrrrrry
5. dub 2011

@ma77 jéééééééééajoj 😀 vieš že som tak premýšlala že napíšem ako sa máte a tak si ma predbehla 😀 no veru viem viem 😕 😕 😕 nesedí nám vlakový spoj tam prišly by sme o dva dńi neskôr ale odtial ide presne ,to lietadlo ked sme to prerátali tak teda milionári niesme to sa zamietlo nad takou dovčou možme premýšlat vieš ked budú dva platy 😉 teraz sa to nedá takže čo zostalo??? ha ha to čo som nechcela-ideme autom 😎 a riešim dilemu či a aký ten polostan malému kúpiť a vy ako???čo novučkého ?

marrrrrry
5. dub 2011

@kosska3003 ahoj nejak som zaspala až teraz odpisujem 😀 no ale neni tam tak cítit teplo či cítila si lebo v Croatii bolo 35 tak nejak a nebolo mi horko jako tu by som zomrela tu aj 30 je moc neni tu ten morský vzduch ale tam mi to bolo také v pohodičke 😀 no tá klíma u nás išla nonstop celú noc ale hej hej neni to zdravé to máš pravdu ale malý tam tak spal jak nikdy nemali sme problém nijaký no uvidíme teda nakoniec sa ide autom nesedí nam vlakový spoj tak uvidíme plavky mám možme ist 😀

ma77
6. dub 2011

@marrrrrry ahojky tak vidiš telepatia na dialku 😀 😀 😀 takže autičko hm hm ja už mam od teraz depku z tej cesty 😝 ale tak ako hovoriš milionari niesme tak letecky sa nejde a môj mm by ani nešiel ked som mu nahodou spomenula že podme lietadlom tak povedal chod ale ja idem na aute tvrdohlavy no 😝 no čo už ale ozvali sa nam jedny znamy že chcu ist s nami tak pôjdeme 2 auta doteraz sme chodili sami tak predsa istejšie 😉

marrrrrry
6. dub 2011

@ma77 No to máš pravdu keď ide viac aut aj my ideme dve autá ... 😉 ...dneska som to hovorila maminej kamarátke povedala že či nám j..na aute tak daleko 😉 😉 😎 a že cez Rumunsko nech nonstop taháme lebo že nám kolesá ukradnú a tak no 😀 sama som zvedavá , ja by som rada išla aj letecky ale je to moc eur keby aspon za malého sa neplatí možno ešte tak ale takto aj za malého platit je to dost veru 😢 no depku mám aj ja mne je zle len do Trnavy ideme a to je 20/30 minut 😀 A hlavne sa dost bojim čo malý lebo ostáva hyper-hyper aktívny neposedí 5 sekund no moc som zvedavááááá 😒 A na kolko dní idete som sa pýtala ? lebo už neviem 😀

ma77
7. dub 2011

@marrrrrry ahojky tak s takym malym dieťatom ti nezavidim ja už mam velku dceru tak ona s ateši rada cestuje ako jej ocko 😉 ideme na 10 alebo 11 dni uvidime kedže nie sme viazany na cestovku ale na menej ako 10 dni by som do BG ani nešla neoplati sa lebo to rychlo zbehne a trepat s atam 1200km na 8dni to je malo a ked si tam tak domov sa ist nechce 😉 ani ja neviem či si sa pytala ale však nevadi ved mame toho viac v hlavičkach 😀 😀 😀 a vy na kolko idete?