Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

jabber
10. led 2010

zaslouzilamatka - myslím, že za letecký zájezd pro 4 osoby je to cena krásná 😉 jen cena jedné letenky je takových 7000,-

Já teda Bulharsko nevyhledávám, ale nechápu - jazminn - proč by tam jako měli vařit slovenská jídla? 😅 😕 Ty snad jíš doma celý rok, ne? Když jedu do ciziny, tak počítám s tím, že budu jíst jídla jejich nebo nějakou mezinárodní kuchyni, ale rozhodně neočekávám knedlo-vepřo-zelo 😝 😎

jazminn
10. led 2010

Tak o to slovenské jedlo mi šlo hlavne kôli 4ročnej dcére. Ja som napísala názor hlavne z pohľadu, čo nevyhovovalo mojej dcére. Na jednú pláž 20 minút cez mesto, na druhú niečo dlhšie cez strnisko a pole. Po 10 minútach ju boleli nožičky. Ale nezaoberajte sa tým. Niektorý tam chodili na pláž taxíkom.

janka_pn
10. led 2010

my sme boli minule leto s ani nie rocnym mimi v bg v primorsku (penzion bez stravy), ale ak by som mala ist zas, tak vyberam kvoli dietatu hotel s bazenom a ranajkami. je to ovela pohodlnejsie a jednoduchsie. inak spokojnost az na tych ozranov nad nami v izbe, kvoli ktorym sme nemohli ani dlho po polnoci spavat ☹

janka_pn
10. led 2010

plaze boli pekne, sem tam chaluha, ale zase aj useky s krasnou priezracnou vodou 🙂 a nudaplaz bola uuuzasnaaaa, cistaaa, prazdnaaaaaa 😉 aj jedlo bolo ok a teda ceskych restik tam bolo tiez dost, tak neviem aky problem s cesko-slovenskym jedlom 😕

mery.luu
10. led 2010

Jazminn - Tvá nespokojenost s Bulharskem (Černomorcem) určitě není vinou tohoto státu či lokality, jako spíš Tvým špatným výběrem cestovky 😝 .... Určitě bych se se čtyřletým dítětem nevydala do Bulharska autobusem a už vůbec né 20 min od pláže, to si fakt musela chudinka malá protrpět 😔 Vždyď v každém katalogu je údaj o vzdálenosti pláže od hotelu či penzionu.. 😉
My jsme kupříkladu byli taky v Černomorci, ale na pláž jsme to měli tak cca 5-7 min a to jsme určitě nebyli v centru městečka a žádnými strniskami jsme nechodili 😉
Jo a když se Ti jedná o slovenskou či českou kuchyni, tak v Primorsku vím minimálně o dvou restauracích, kde Ti takto navaří... 😎 ... Ale já osobně upřednostňuji vždy vyzkoušet nějaká jídla toho státu, ve kterém se nacházím, takže se (ne jen) v Bulharsku krmíme vším možným - od různých salátů, polévek, ryb, kuřat a grilovaných specialit, až po čínu nebo svíčkovou 😎
Ale proti gustu, žádný dišputát!!! 🙂

mery.luu
10. led 2010

Romcatko ahojky 🙂

kampak se letos vydáte na dovču??? U nás nejspíš opět zvítězí Primorsko 😎 Sice jsme se chtěli podívat zase i jinam, ale letos se tam asi ještě vrátíme.... 🙂

diddi
10. led 2010

ja som bola v Pomori,este ako slobodna,bezdetna,v roku 2006....pre mladych ludi je tato destinacia fajn...lacna a rychlo si zvyknu....byvali sme v penzione bez stravy,prvy den sme vybehli na plaz a nestacila som sa divit....ani 0,50m.volneho miesta a to iste aj vo vode....chodili sme vlacikom na "ciernu plaz",na nudu....bolo to fajn,len ta cesta v tom teple bola des a niekedy obrovske,nebezpecne vlny,vstup do vody bol tiez trochu nebezpecny...po 2m. bola hned hlbka...nie taky pozvolny ako byva v Grecku....vecer bolo fajn,ruch v meste,kaviarnicky,kolotoce,obchody,trhy....ale naozaj,ak sa ide s detmi,tak jednoznacne hotel,min.4 hviezdicky a s bazenom a sukr.plazou,lebo tie mestske su fakt des ....a urcite letecky!......skor odporucam pre deti Grecko.

soanpe
10. led 2010

já jezdím asi 10let do BG a letos tam s malou pojedu zase.
co se týká jídla, tak kuře, polívku, zeleninu,ovoce, brambory,rýži... tam jedí taky,takže v tom nevidí vůbec problém 😎
spíš řeším pleny 😀 ale i tam děti kaděj do plen,takže by to taky měl být OK
spíš budu hledat letenku a ubytování na místě a letět chci už v červnu, prorože moře tam už bude teplý a pláže prázdný 😵 😵 😵
jako já fakt nevidím důvod, proč bych měla platit za 4* a více hotel, když holka je chodící a stejně budeme furt venku.spíš bych řešila,aby byl hotel na klidném místě kvůli nočnímu ruchu.
penzionky jsou fakt hezky zařízený a hlavně, pokud je člověk nespokojený hnidopich,tak mi´´u nebuude vhod ani hotel v Dubaji, protože bude mít pokoj mooooc vysoko 😀 😝
kaký si to uděláš,takový to máš 😎

zasloužila
za kompletní zájezd je to dobrá cena.samostatné letenky stojí běžně kolem 7tis. já sice kupovala zájezdy i za 4000,- komplet na 15dní,ale lítala jsem sama a rozhodla jsem se doslova ze dne na den. s ro´dinou už to nepůjde 😖

tomasek06
11. led 2010

My jsme byli loni v Pomorii a jeli jsme vlakem. Taky super! Ubytování jsme hledali až na místě a bydleli jsme v rodiném penzionku a stálo nás to všechny tři na 14 dní 6000 kč. Podle mě se ubytování přes cestovku vůbec neoplatí, je tam toho spousta a vždy se najde.

romcatko
11. led 2010

ahoj Mery, my letos bohužel zůstáváme v Čechách. finance jsou první důvod a pak nějaké další. ale za dva roky bychom rádi opět k moři a Bulharsko bylo moooc fajn. I ty pláže nakonec byli fajn. a na hlavní třídě jsme objevili obchůdek s dětskými věcmi, takže i ty, kdo tam jedou se nemusí bát, že by tam něco nebylo ( i když mám pocit, že plenky tam byli dražší než u nás).

janka_pn
11. led 2010

soanpe, v primorsku maju plienky v kazdej lekarni a je tam aj detsky obched, kde predavaju pampersky aj na kusy... cca 4sk/ks 😉 a velky vyber jedla pre deti v poharikoch. ziaden strach. ja by som kvoli dietatu volila hotel, lebo bazen naozaj chybal, najma cez vikendy, kedy boli plaze plne. ale to je osobny nazor. a urcite mimo centra 😝 .

janka_pn
11. led 2010

ale tiez sa priklanam ku grecku 😅 , aj ked kvoli nakupom sto pro bg 😀

diddi
11. led 2010

soanpe....a to vsetko (pokojne miesto,bazen,sukr.plaz...) ti prave ponukaju len 4*+....

soanpe
12. led 2010

diddi
když jedu do přímořské destinace, tak bazén nepotřebuju 😉 ten mám doma celoročně a hlavně u hotelů jsou bazény maximálně chlorovány 😝
mám BG (Primorsko) fakt zmáknuté ,takže vím,který penzion ,či hotel si vybrat 😎 a nemusí být 4*+ 😎

jinak Černé moře mi vyhovuje, protož není tak slané jako středozemní a pro batole je myslím vhodnější

mery.luu
12. led 2010

Tomasek06 - můžu se zeptat, jak dlouho, za kolik a od kud jste tím vlakem jeli?? Jinak máš pravdu, že na vlastní pěst se vždy něco najde a za nesrovnatelnou cenu oproti CK. My jsme takhle jeli před lety do Černomorce, ale autem. Jeli jsme 22hod i s přestávkama, čistý čas jízdy byl 19hod. A na 16 dnů pobytu nás to i s cestou, jídlem, ubytováním a útratou vyšlo na cca 30 000,- pro 2 dospělé a 8 leté dítě 🙂 a to jsme se nijak neomezovali 🙂 a 200 euro jsme ještě dovzli zpátky 😎 Ale co máme malého prďolu, tak bych si tak daleko netroufla jinak, než letadlem.... 😒

Romcatko - však i v Česku je spoustu krásný míst k dovolenkování 🙂

tomasek06
13. led 2010

Jeli jsme z Kolína přímým vlakem a dvě noci a jeden den. Pohodička, ve vlaku se spí krásně a je to tam jako doma v posteli 😉

v555
13. led 2010

mery.luu-my chodime vlakom už roky,z Budapešti do Burgasu to trva presne 24 hodin/ja len tak aby reč nestala/.Je to pohoda ale lietadlo je lepšie 😎 😎 😎 😎 😎

tomasek06
14. led 2010

Jo jo letadlo je vždy lepší, ale tím vlakem je to zážitek a já nelituju a jela bych znova 😉 malý nechtěl ani po těch 35 hodinách vystoupit z vlaku a chtěl jet ještě 😀 😀 😀

v555
14. led 2010

tomasek06-mne sa velmi pači cesta vlakom,hlavne na dovolenku ale chcela by som vyskušať aj lietadlo.Verim,že malemu sa nechcelo vystupit,pre deti je to zažitok.Ja sa pamatam ako dieta,išli sme cez transylvanske alpy a tie tunely,bolo ich tam strasne vela a v auguste sneh. 😎 😎 😎 😎 😎

tomasek06
15. led 2010

Jo jo my tama jeli a z tunelů byl malý hotový 😀

bobd
17. led 2010

ahojte baby,
mala by som na vas otazocku. chystame sa s priatelom na dovcu a jednou z moznosti je bulharsko - obzor, hotel obzor beach resort. nebola ste tam niektora? zaujima ma strava, ceny v restikach, spolocensky zivot, plaz... co vas napadne 🙂) dakujem 😉

fiallinka
17. led 2010

taky nedám na vlak dopustit - teda byli jsme tam tak ještě bez malého, ale supr 🙂

v555
18. led 2010

bobd,vybrala si si dobre,zda sa mi že ten hotel je na plaži ak sa dobre pamatam(ak sa mylim tak sorry/,ale ja by som nešla do hotela ale to je každeho vec.Strava je tam vynikajuca,reštauracie na každom metry hlavne na hlavnej ulici a smerom na plaž ich je neurekom.Ceny ako tu,niečo lacnejšie ,niečo o malicko drahšie.Spoloč.život-discoteky,živa hudba skoro v každej rečtauracii,su tam rozne festivaly.Ulice plne malych butikov,stankov s kadečim.Dva tyždne Vam prejdu ako nič.Plaž je upravovana, udržiavana,vela malych barov,vodne atrakcie.Ak je ale ten hotel niekde dalej tak to nevadi aspon sa prejdete ale taxi nebudete potrebovat,je to vačšia dedinka ktoru ked trošku spoznate tak ju prejdete každy den.Praje prijemnu dovolenku 😎 😉

bobd
18. led 2010

v555, dakujem moc! si ma potesila, bo ten hotel vyzeral byt "dalej od sveta". ale prechadzky su jasne, a ked hovoris, ze sa da dostat vsade pesky, tak potom parada 🙂
dakujem!

blazka24
18. led 2010

ja som bola v Bulharsku na Pomorí je to tam už vybudované, apartmány sú krásne a pláž je čistá - samozrejme treba si to v cestovke overiť.
Brat bol v inej lokalite ale tam bolo vraj moc ticho a žiaden život, no ľudia sú veľmi príjemní, jedlo lacné a v reštauráciách čisto.
My sme mali dokonca neďaleko od ubytka aj pekáreň takže sa dal zohnať vcelku chutný chlebík, lebo väčšinou tam mali tie biele čo ja moc nemusím.
Inak cestovanie letecky je pohodlné a krátke, tak vrelo odporúčam.........

pitruskaskarolinkou
9. bře 2010

Ahoj,
Bulharsko navštěvujeme velmi rádi a letos se tam vydáme už po čtvrté, poprvé ale s naší 2,5 letou dcerou. Potřebuju od vás radu, kdo máte aktuální zkušenost s tím, jestli stačí mít dceru zapsanou v mém cest.pasu či do Bulharska musí mít vydaný vlastní pas 😉 Na netu jsem našla různé informace, tak bych ráda věděla, jak to je 😉

děkuji za vaše zkušenosti

junovka
10. bře 2010

pitruska...., neviem ako je to v Cechach, ale na SK je to tak, ze musis mat malu zapisanu vo svojom pase, ktory ti ma este platnost, alebo mozes dat jej urobit zvlast pas.

myzma
10. bře 2010

ahojte, zienky,

potrebovala by som radu, tip na dovolenku v Bulharsku s malym cca 7-8 mesacnym synom.

Zaujima ma lokalita (Primorsko tu bolo velakrat spominane), konkretny hotel, penzion so stravou blizko mora (cca 5-7 min), ci ste sili s dietatom naslepo, alebo cez cestovku a ako zvlada take dieta let. A optimalna suma za cca 14 dni.

Vopred velmi pekne dakujem 🙂

mozete viac i do IP 🙂

kosska3003
10. bře 2010

ahojte mi ideme tento rok do Primorska letecky hotel Julia ideme cez CK na 11 noci nas to vynde 950 eur a berieme aj nasu dceru a ta bude mat v maji rok
poznate niekto tento hotel dakujem