Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

janula10
17. led 2009

Ahojte ja chodim uz 5rokov do BG na Slnecne pobrezie a chodim tam aj v july aj v auguste na dovolenku, je tam super som tam ako doma mam tam aj svojich znamych vela ak by niekto chcel nejake info som k dispozicii 😉 😀

romcatko
17. led 2009

ahoj janulo, tak já se hned ptám 😅 Jak je to tam s dětskou výživou? Dá se sehnat? (myslím skleničky hipp, hami....) a jak je drahá? A co plenky jednorázovky? Problém je sehnat? Nebo se dá? A opět cena? Je to ppodobné jako u nás? My plánujeme Primorsko.

tilly
17. led 2009

nie som zas až taká náročná, som zvyknutá na také 4 hviezdy, aj keď všade je na tie hviezdy iný pohľad, napr. v grécku niekedy len pozerám, že za čo dostali tie hviezdičky...

uvidíme, čo tento rok, určite pôjdeme na last minute, najlepšie ultra last minute, robíme to tak, že keď vieme, že môžme ísť, vyberáme tak do dvoch dní odlet, je to super, lebo viem, že môžme ísť...

janah.
17. led 2009

Romcatko,
jednorázovky jsme museli dokupovat kvůli průjmu. V obchodě i v lékárně, vlastně i na hotelu se daly koupit. Jestli skleničky, tak to nevím, ale mile mne překvapilo, že v hotelovém shopíku měli Kubíka. Takže si myslím, že určitě mít někde budou 😀 (I když já osobně bych si to vezla) Vlastně i do Řecka jsme si půl kufříku přibalili 😝 😝

klauduska
17. led 2009

rezetka...my sme boli v r. 2007 v bulharksu,letovisko primorsko,bolo tam naozaj uzastne,no boli sme v plnej sezone,takze plaze boli naozaj preplnene.No co sa tyka mora,bolo teplucke a plytke dost dlho od brehu,takze si myslim,ze velmi vhodne aj pre rodinky s malymi detickami.Inak okolie pekne,je tam aj aqua park,kde sme sa vysantili.... 😉 Jedlo velmi chutne,stravovali sme sa len v restikach,vela restik je s ceskymi jedlami,ale varia tam naozaj chutne....Bulharsko odporucam!!! 😉

janula10
18. led 2009

romcatko:
tak primorsko je uplne ine ako slnecne pobrezie uplne to je ako dedina a mesto prirovnat to k tomu nemozem.....
na slnecnom mas vsetko v lekarni alebo obchode dostanes hipp aj plienk pampers v pohode....
Primorkso je aj velmi lacne oproti slnecnemu pobreziu ktore nieje lacne.... 😉
ale odporucam tiez Bulharsko 😵

rezetka
autor
19. led 2009

Holky, jak je to vlastně s pasem u tak malých mimísů?

sylvar
19. led 2009

rez, máš ho ty nebo manža nebo oba v pase 🙂

rezetka
autor
19. led 2009

nemáme 😀, když jsme dělali pas, malej ještě nebyl, dá se to dodělat nebo jak?

sylvar
19. led 2009

jo, zapíšou ti to za 50 na počkání 😀

rezetka
autor
19. led 2009

do stávajícího pasu?Super, potřebuju jen rodný list?

rezetka
autor
26. led 2009

Tak, nakonec jedem 30. srpna, v pohodě nám ten termín přehodili a zadarmo 😉. Je to dobrá cestovka, snad budeme spokojení i tam.

rezetka
autor
22. únor 2009

Holky, myslíte, že když můžou ze zákona zvýšit cenu zájezdu, že to udělají, když se teď k vůli té krizi všecko zdražuje?

romcatko
22. únor 2009

Rezetko, my nakonec vyrážíme v červenci. A doufám, že cenu nezvýší. 😒 Přemýšlím, ak to řešit s plankama. nechce se mi sebou tahat balíky, ale nevím, zda a jaké se dají koupit přímo v Bulharsku. netušíte někdo? Jde mi o normální jednorázové plenky, ne do vody.

aninka0801
22. únor 2009

Cavte, my sme v Bulharsku boli 3x po sebe, ked deti boli mensie. Vyskusali sme aj hotel, aj penzion a tiez aj sukromie a najviac sa mi pacilo na sukromi. Ochotni domaci, klud. Velmi peknsa je plaz Arapia pri Careve - kludne more, pozvolny vstup a kupat sa da cely den bez vln.

zdenucha
22. únor 2009

Rezetka,já jsem se na to ptala a prý pokud máš zájezd zaplacený,tak cena zůstává a nemění se,tak uvidíme.... 😉

zirafka105
22. únor 2009

Ahojda, o zmenach ceny zajezdu se muzete docist tady 😉
http://cestovani.ihned.cz/c1-34126520-kdy-mohou...

zdeni1
23. únor 2009

Ahoj holky, můžu se zeptat zda stačí mít na dovču do Bulharska prcka zapsaného v pase nebo musí mít svůj. Děkuji

romcatko
23. únor 2009

Zeni, já myslím že stačí mít dítě v pase.

kosska3003
23. únor 2009

zdeni iste to staci vsak do bulharska mozes ist aj na obciansky

aji
23. únor 2009

Ahoj,
rezetko taky v létě (v červnu) letíme do Bulharska. Měla jsem obavy ze zvýšení ceny, ale v CK mě ubezpečili, že pokud už máme zájezd objednaný a zaplacenou zálohu, tak nic navyšovat nebudou. K navýšení cen některých zájezdů dojde prej od 1.3.2009, ale nové ceny budou účtovány pouze novým klientům, kteří si zájezdy od tohoto termínu koupí. Nevim teda, s kterou CK letíte, ale takhle to má Čedok, se kterym vyrážíme my.

mirko
23. únor 2009

ahoj zdeni, dieta staci mat zapisaneho v pase, mi sme boli minuly rok v sozopole, muz myslim ze isiel na obciansky a ja s pasom, kedze som tam mala maleho...

majinaf
23. únor 2009

zdeni1-mozes mat dieta zapisane v pase do 5r.u nas na SK.

kosska3003-ak pôjdete na aute,autobuse je potrebny pas.Cez Srbsko.

tynushqa
23. únor 2009

Ahoj, tak my sme boli v Bulharsku pred 2 rokmi konkretne Primosten, bolo super, ale to sme boli velka partia mlady ludi, vtedy este bez mimi 🙂 no cenovo je tam super, ale co sa tyka toho mimi neviem ci by som tam zobrala..ono sa Bulharsko pekne vzmohlo ako sa hovori, ale hygiena teda nic, moc, hlavne ulicky boli ciste a pekne, ale tie vedlajsie 😒 a nehovorim ani o kococh ktore tahali kone a mali pod zadkom chudaci igelitove tasky aby sa nevy.... na hlavnu cestu...to bol teda smrad!a este o tom ze 4 ludia co sem boli 7 tam dostali hnacky, a pili sme len kupovanu balenu vodu. Nechcem odradzat ale radsej by som riesila Chorvatsko, predsa je to blizsie, ale zase drahsie ach jaaaj...
A more je pekne, len my sme tam mali vela meduz a povrava sa ze v cierom mori konkretne pri Bulharsku sa mozu nachadzat este radioaktivne latky ktore vytvaraju tzv. radoiojod ktory ma za nasledok poskodenie stitnej zlazy. Radioaktivne latky su tam vraj esteo od katastrofy v Cernobyle...ale pochybujem ze po tolkych rokoch by tam este nieco bolo..neviem..

kuk

http://spravy.pravda.sk/sk_svet.asp?y=sk_svet/c...

kosska3003
23. únor 2009

majina to ano to uz potom treba pas ja som sla letecky tak to mi stacil obciansky

zdeni1
24. únor 2009

holky děkuji moc

soanpe
24. únor 2009

Janula10 a ostatní. Primorsku už dávno není vesnice.Co se týká lékáren,drogerií a dětského zboží je tam dost na každém rohu.Já tam během 9LET BYLA 14x 😎 mluvím bulharsky,vařím bulharsky... vloni jsem poprtvé vynechala kvůli těhu,ale letos se chystám do Primorska.Každý rok se to tam hrooozně moc změní,tak jsem zvědavá,jestli to tam poznám a jestli tam uvidím staré známé .Jo Bulharsko mi chybí ☹

soanpe
24. únor 2009

tynushqa, máš to nějaký popletený-PRIMOSTEN v Bulharsku???? 😲
Bulharské pláže mají vyznamenání za čistotu pláží,tzv.MODROU VLAJKU.www.blueflag.org
http://www.bulharsko.byznysweb.cz/

rezetka
autor
25. únor 2009

Takže plínky tahat nemusím? Jinak, já pokud vím, tak BG má nějakou výjímku a musíte mít pas.

tynushqa
25. únor 2009

aha myslela som Primorsko 😉 my ideme tento rok asi do Primostenu tak som sa pomylila 😀
no vsak ja sa nehadam, len som pridala svoju skusenost s tym co som pocula ale neverim tomu... no a modra vlajka za cistu plaz moze byt, je to aj za ciste more?