Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

marcela.m
30. pro 2008

Ahoj,ja som zila v Bulharsku,ale ako reholna sestra,takze k moru som sa nedostala.Ale aj ja by som rada isla k moru a tiez navstivit sestry v Sofii a znamych.Planovali sme tento rok,ale nevyslo nam to,mali sme ine starosti.Pytala som sa o.biskupa,kde by mi odporucal ist,tak povedal,ze Sozopol je pekny a aj ciste more.Ale inac neviem,nemam zatial osobne skusenosti.

rezetka
autor
30. pro 2008

Tý jo, to je zajímavý a umíš Bulharsky? 😉

marcela.m
30. pro 2008

Samozrejme,ved som tam zila 4 roky a 7 mesiacov.A este 9 mesiacov vo Svajciarsku som bola na formacii.

marcela.m
30. pro 2008

Este co sa tyka jedla.Niktore veci v pohode,su vyborne,na niektore jedla alebo napoje si clovek bud zvykne,alebo ich nebude.Teda ja som na vyber velmi nemala,ale da sa.Niektore bulharske specialitky mi chybaju,boli fakt mnam.

rezetka
autor
30. pro 2008

Jak se řekně dobrý den a tak?A umíš azbuku?

majinaf
30. pro 2008

Ja som bola v 4tt.v ,,Pomorie,,Bolo tam celkom dobre.A strava je tam lacna.A dohovoris sa tam aj po slovensky.
Chodi tam vela nasich.

poletucha
30. pro 2008

rezet Bulharska bych se nebala, vozili jsme tam strasne moc rodin s prckama na dovoleny,takze je to tam asi v pohode. Navic let je kratkej,takze i to je pohodlny cestovani s mimcem. Jinak za dite do dvou let se vetsinou neplati,nema vlastni sedacku a sedi ti na kline...ale zavolej si do nejaky cestovky,tam ti reknou podrobnosti. 😉

rezetka
autor
30. pro 2008

Polet, díkec 😉.

junovka
30. pro 2008

my sme presli skoro cele pobrezei Bulharska, a nakoniec u nas vedie Pomorie 😎

adulik23
30. pro 2008

my sme boli pred 3 rokmi v primorsku a pacilo sa nam. 🙂
za dieta do 2 rokov sa neplati letenka, len letiskove poplatky, ale aj tie su tusim polovicne.

sylvar
30. pro 2008

My byli na Obzoru a super, Bulhaři moc milí, jídlo skvělé(kdo má rád mleté na milion způsobů)moře čisté, pláž písek

sylvar
30. pro 2008

my za malou ani poplatky neplatili 😉

lyly
30. pro 2008

my sme tiez boli v obzore. vsetko super (plaz, more, ludia) ale jedlo fuuuuj (a to nie som ani trolinku prieberciva). ja som si tam na nic nezvykla a to sme vyskusali asi 10 restik a nakoniec som zila na kebaboch

denisocka
30. pro 2008

ahoj,my sme boli v Kitene a boli tam aj detičky,ale vedla hned je Lozorno,to je vraj uplne kludné-tam bol kolega s detmi a velmi si pochvalovali klud :samozrejme aj jedlo je super! my sme boli v penzione,tuším 11900 na os. letecky z PO bez stravy, a prejedli a premrhali sme tam len smiešnych 6tisic 😀 ,samozrejme sme nejedli každy den žraloka a nechodili vyžierať po baroch,ale ani sme nehladovali...a hlavne ovocie je lacné,teda bolo v 2006

dulius
30. pro 2008

bol som tam 3 krat ... spodok ... teda Kiten, Primorsko, Lozorno, Carevo ...
najkrajsie je v Kitene podla mna, je tam super ... z Kitenu je super prechadzka do Primorska, asi 5km po plzi, proste fantazia, pekne plaze, lacne jedlo, alkohol ... citis sa tam super ... sever Bulharska je drahsi.
ja som s manzelkou chytil last minute autobusom za 4300 Sk, dobre co? to bolo v 2006tom ... proste za tu cenu ubytko a cesta, ako zadarmo 🙂)))
drzim palce

schwarzovka
30. pro 2008

my taky byli v Kitenu a Pomorie, všechno v pohodě, domluvíš se tam česky i slovensky. Jídelní lístky a vše ostatní je i v češtině, takže super. Levno je jak píše dulius v tom Kitenu, tam to bylo skvělý a fakt do Primorska kousíček. Já si nemůžu vynachválit. Po revoluci se tam hodně změnilo a služby jsou mnohem lepší než dřív.

petrife
30. pro 2008

Ahojte, aj my sa s manželom chystáme do v lete do Bulharska, stredisko Svati Vlas. Boli ste tam niektorá, chcela by som viac infošiek. Zatiaľ som našla len zopár recenzií, síce celkom dobré, ale chcela by som ešte poradiť od niekoho, kto tam už bol. Za všetky infošky ďakujem.

denisocka
30. pro 2008

tak som rada že aj ked sme boli prvy krat pri mori tak sme si vybrali dobre 😵 a ked sme boli v Sozopole na vylete tak sa mi oči zderili-raz take ceny jak v kitene

kwatka
30. pro 2008

ahojte
petrife: ja som bola v Bulharsku na Slnečnom pobreží v lokalite Sveti Vlas v hoteli Venera. Hotel bol super, v každej izbe klíma, boli tam len slovenskí hostia, reštauráci v hoteli nič moc, lebo to je len taký malý rodinný hotelik, ale nablízku je také mestečko a tam je dosť reštaurácií aj jedná čínska. More je super tepľúčke a čistučké, piesok ako chôdzka po koberčeku. Boli sme tam pred 3 rokmi od 25.8 do 1.9 a ani raz nam nepršalo, len na bulharské jedlo som si nevedela zvyknúť, majú tam zvláštne korenia.Ale inak bolo super, odporúčam ti tam ísť.

kuskus
30. pro 2008

ahoj, my jsme byli v bulharsku, když malá měla rok a letěla zdarma bez nároku na sedadlo, měla jsem jí připnutou na sobě.l.Chtěli jsme něco klidného, byli jsme v městečku ČERNOMOREC bylo to kousek od Burgasu. V letadle super, malá to prospala kočárek jsme před letadlem odevzdali a zase při výstupu byl připravený. Byli jsme v penzionu, který měl malý bazén, pískoviště..bylo vše oploceno...pláž čistá, lidé příjemní, jídlo bez problému.Vše jsme malé omývali v balené vodě a žádné problémy neměla...takže klidně si jeďte užít...bylo to super.... 😉

aponchie
30. pro 2008

taky se tam chystame,ale nemam sajnu kam ..jestli sever nebo jih a kdyz jih tak asi letecky co? 😲

rezetka
autor
30. pro 2008

Takže s dítětem se tam bát nemusím, jo? Jak je to tam s hygienou a pitnou vodou?

aponchie
30. pro 2008

rezi ja bych se vubec tohohle nebala 😉

rezetka
autor
30. pro 2008

My chceme do Primorska.
Jo?Já totiž jestli bude malý na kašičkách a tak, tak abych tam netáhla pitnou nebo nekupovala balenou furt 😀. Když si zažádám o postýlku, myslíte, že se mi pokusí vyhovět, když chci do hotelu, který je pro rodiny s dětmi?

aponchie
30. pro 2008

a co tak studio aby jste meli klidek svoji kuchynku a pohodlicko sami si vodu koupili pripadne prevarili?nebo mas radsi hotel all in?ja mam radsi studia a klidne si i sama varim pro me to tak hrozne neni pac ja stejne na plazi nelezim celej den s deckem to ani nejde a kdyz chrupe p obede tak neco uklohnim a pohodka 😎

kuskus
30. pro 2008

my teda opravdu používali jen balenou vodu pro malou i nám na kafe a čaj...z jejich vody bych asi měla strach....jinak s postýlkou by neměl být problém, nám nabízeli,ale malá už byla zvyklá na velkou postel, tak nebyl problém...vše se dá domluvit na cestovce..třeba i pokoj..abys neměla okna na rušnou ulici a do rána tam neposlouchala disko

kuskus
30. pro 2008

my jsme pořídili plážoý stan malá nám v něm v pohodě spala i na pláži..taky vřele doporučuju , a taky jejich šopák a božííííí palačinky 😀

rezetka
autor
30. pro 2008

Apon, chceme all in 😉.
Já jsem jako v CK dělala, ale nějak jsem to už všecko pozapomněla 😀. Jak je to s kočárem v letadle?
Jo?Stan?A kolik tak asi stojí a kde se dá sehnat?A faktor tak pade, co?

kuskus
30. pro 2008

kočárkem až před letadlo,a po přistání stojí připravený.....faktor určitě vysoký.... a stan se dá koupit ve sportu..cena od 300do 500.....

rezetka
autor
30. pro 2008

Kuskus, díkec 😉