Dovolená v Chorvatsku. Na co nezapomenout?

bambuleee
18. kvě 2022

Holky, prosím o radu. Rozhodli jsme se letos strávit dovolenou v Chorvatsku, ale jedeme poprvé s dětmi (10 a 12 let). Jedeme autem a až pod Makarskou. Bydlet budeme v kempu v karavanu, kuchyňku budeme mít k dispozici. Nemáme vůbec zkušenosti co a jak. Můžete mi prosím napsat, na co nezapomenout, co se Vám osvědčilo ať už na cestu či přímo na dovču? Prostě pro úplné neznalce zahraničního cestování 🙈

nikkigingerbread
18. kvě 2022

Zavařit alespoň nějaké jídlo do skleniček a dodělávat jen přílohy, s sebou nafukovačky na pláž, skládací karimatky, takový ten polostan.. 🙂

levandule_k
18. kvě 2022

Je otázka, co baví děti, my třeba na rodinných dovolených hráli hodně karty. Jestli jsou děti čtivé, tak je fajn knížka, brali jsme si třeba pentanque atp.
Kromě výše jmenovaného se nám osvědčila termo taška, člověk si do ní dá pití a má pořád příjemnou teplotu.
Utratit všechny kuny, Chorvatsko bude přicházet příští rok na eura.
Podívat se orientačně na ceny, kolik stojí jídlo v restauraci a rozmyslet si, jak moc budete vařit a jak moc se stravovat venku. (Já třeba pocházím z rodiny, kde se spíš vařilo i na dovolené, manžel je zvyklý jíst v restauraci, protože chce ochutnávat.)
Na cestu si vzít, pokud jedete přes noc, nějakou deku, malý polštářek. Kafe do termosky, ale dá se koupit všude na benzince.
Boty do vody, dají se koupit na místě. V Chorvatsku jsou ježci, na komerčních plážích u hotelů je to celkem vysbírané, ale občas na nějakého narazíš, kde se koupe méně lidí je ježků více. (Byli jsme na místech v Chorvatsku, kde jich bylo hodně a kde jsme nenarazili na ježka.)
Nějaké základní léky, něco proti průjmu, na horečku, bolest v krku.
Dvoje plavky a opalovací krém. Já se třeba po některých značkách obsypu, teda teď už se mi to dlouho nestalo, ale mám vychytanou kosmetiku.
Dobré cestovní pojištění. (Ale mám pocit, že píšu úplné základy.)

bambuleee
autor
18. kvě 2022

@nikkigingerbread
@levandule_k Holky, díky, něco jsem na seznam připsala, s něčím počítám. Vaření bych ráda tak nějak napůl, občas si uvařit, občas někam zajít. Zábava pro děti je jasná, oba rádi čtou, společně hrajeme různé stolní hry, badminton atd.

plamenek
Autor odpověď smazal
Zobraz
levandule_k
18. kvě 2022

@bambuleee Já třeba večer miluji jen tak se jít projít po promenádě a dát si zmrzku, takže ani nepotřebuji moc společenských her.

@plamenek Já si neberu speciální kosmetiku po opalování. Mám ráda svoje mléka a oleje. Šampon taky používám svoji klasiku, ale mám z kadeřnických potřeb. Aby vlasy moc netrpěly, tak si po umytí dám kapku (já teda trochu víc, vlasy mám přirozeně suché) arganového oleje, kokosového, co zrovna mám rozdělané.

Ještě teď mě napadlo, fajn je panthenol, kdybyste se trochu připekli na slunku.

kafr
18. kvě 2022

Jezdili jsme s mamkou do Chorvatska do stanu, vařili jsme si sami. Mamka vždy sepsala jídelníček a podle toho nabalila potraviny: kolínka, rajská, párek= 1/2 pytlíku těstovin, 1protlak, vakuovaná párky... A takto se vším. I snídaně, svačiny. Na místě se dokupovalo jen pečivo, ale i pecen chleba jsme vezli z domova, vydrží 3dny. Uzeniny v chlaďaku taky cestu vydržely, případně tam dát něco mraženého (zamražené uzené krůtí stehno) na místě byla k dispozici lednice.

plamenek
Autor odpověď smazal
Zobraz
plamenek
Autor odpověď smazal
Zobraz
levandule_k
18. kvě 2022

@plamenek Mně kosmetika po opalování přijde strašně chemická, ale třeba máš nějakou lepší značku, než se kterou jsem se setkala já 🙂

felixfelicis
18. kvě 2022

Nevim, nestudovala jsem ceny nijak podrobne, ale potraviny jsme normalne kupovali na miste v jejich Lidlu. Kdyz jsme bydleli v kempu, vzali jsme maso, na trhu nejakou zeleninu a na erarnim grilu v kempu to ugrilovali. Kdyz jsme meli polopenzi v hotelu, koupili jsme v pekarne chleba, k tomu rajcata a tunaka/mozzarellu, nejake ovoce a v tom vedru nam to stacilo. Zadne zasoby jako do divociny s sebou nevozime a to mame male deti 🙂

sarunatko
18. kvě 2022

Ještě nezapomeňte repelenty a případně i nějaký odpuzovač hmyzu do zásuvky. A šitíčko.

kometkak
18. kvě 2022

Pokud tam budete autem, tak žádné velké zásiby jídla nevozte.. zajeďte občas do supermarketu.. max třeba maso (s sebou vezu zmražené to co kupuji u nás) koření, sůl, mocca konvičku a kafe a brali jsme si toustovač, jídlo na první den. Kuny nenechávat na další rok, ale utratit, nebo nechat dýško někomu místnímu.. Chorvatsko.. boty do vody - ježci. Na severu Istrie je teď záplava medůz že se do vody vlézt nedá.. dole nevím, jak to je.. brali jsme vždy do zásuvky proti komárům něco. lékárničku. Pojištění osob a auta i na náhradní vozidlo.Pak jsme měli tu krabičku na mýtné brány.. abychom nestáli v koloně, ale pípli jsme si to přednostně sami.. jsou tam nahrané peníze.. Ale nevím jak se ta věc jmenuje..

bambuleee
autor
18. kvě 2022

@levandule_k
@felixfelicis
@sarunatko
@kometkak Holky, super, díky, nenapadl mě ten repelent do zásuvky, takže si ho píšu 🙂 Jídlo asi vezmeme na první třeba 2 dny, až nemusíme hned do obchodu a prostě uvidíme. Krabičku na mýtný brány mít budeme, na pojištění nás a auta taky myslím 🙂 Na toustovač jsem si taky vzpomněla, to je super nápad, máme tam ty výměnný plotýnky, takže se dá případně i něco ugrilovat 🙂 Moc díky všem za super nápady 😉

plamenek
18. kvě 2022

@levandule_k příspěvky jsem smazala, neboť jsem odepisovala na dotaz, co sebou k moři a na cestu , ne aby se mnou tady někdo diskutoval, co je a není kvalitní kosmetika... škoda, člověk se nemůže ani vyjádřit, aby ho hned někdo nesepsul...

levandule_k
18. kvě 2022

@plamenek Promiň, já jsem to tak vůbec nemyslela jako urážku nebo kritiku. Myslela jsem to tak, že můžeš mít vychytanou nějakou dobrou značku, lepší než s jakou jsem měla zkušenosti já.

Speciální kosmetika po opalování se mi neosvědčila ani na vlasy se mi neosvědčila, možná jsem jen natrefila na blbou značku, vzhledem k tomu, že jsem spokojená s běžnou, tak jsem dál nehledala.

Navíc je tohle diskuze, pro někoho může být přínosné mít sebou šampón k moři a sprchový gel po opalování a bude z toho nadšený a někdo pokud není zcestovalý, tak se může cítit nesvůj tím, že podcenil přípravu a nemá spešl kosmetiku po opalovní. Někdo si vystačí s tím, co má doma.

@bambuleee Ještě jsem si sebou brala magnézko, to je dobré při zvýšené fyzické a psychické zátěži. Jak je vedro tak se člověk potí a trochu doplnit minerály je potřeba.

zelenaesmolda
18. kvě 2022

Cestovni pojisteni 🙂

bambuleee
autor
19. kvě 2022

@levandule_k Vidíš, to magnézko je dobrej nápad 🙂 My jsme zcestovalí docela dost, ale jen po ČR, netuším, co je dobrý vzít k moři, na cestu a ták 🙂
@zelenaesmolda Ano, díky, na tohle myslím, děkuju 🙂

zelenaesmolda
19. kvě 2022

@bambuleee
jesTe me napada masticka ophtalmo septonex,mivam v lete zanety spojivek a je fakt neprijemne kdyz te to chytne a nemas to oko cim namazat

konidana
19. kvě 2022

@bambuleee hlavne platebni kartu, ale radsi i hotovost a pasy nebo obcanky. Cokoli se da dokoupit😉

antoinet
19. kvě 2022

Doporučím náplasti vhodné do vody a ne takové ty jakože voděodolné, ty jsou na nic, ale opravdu na koupání. Stačí oděrka a je to nepříjemné.

bambuleee
autor
25. kvě 2022

@antoinet Supr nápad, děkuju 🙂
@konidana My máme občanky, děti mají pasy 🙂 Peníze vyměníme a karty mít budeme, tak snad nás nic v tomto ohledu nepřekvapí 🙂
@zelenaesmolda To by mě nenapadlo, díky 😉
Díky všem 🙂