Dovolená v Chorvatsku, Řecku nebo Bulharsku? Poraďte

alca321
17. led 2013

Přemýšlíme o letní dovolené prohlédly jsem už spousty katalogů a nějak si nemůžeme vybrat.Poradíte mi nějaký pěkný hotel stravování all inclusive,pěkná pláž raději by jsme písek,a nějaké vyžití pro děti.Trochu mám obavy z Řecka co se týče průjmů.O Bulharsku jsem hodně četla recenze že hotely v katalogu vypadají jinak než ve skutečnosti špína atd....V Chorvatsku jsme už byli ale u hotelu byla pláž s kamínkama a betonová plata to nás tedy vůbec nenadchlo a děti taky ne.Jsem už úplně bezradná.Díky

blahova_andrea
17. led 2013

Bulharsko hotel Grand Primorsko (loni tam byla lenya79), my jezdíme do soukromého apartmánu bez stravy, ale když písneš Lenči, určitě ti ráda poreferuje. mě zněla loni moc spokojeně 😉

ia.
17. led 2013

V Řecku jsem nikdy nebyla, ale prý je tam nádherně. Jenže mě odrazuje, že musíme letecky, máme malé děti a pro nás je nej. ideál cesta autem. V Bulharsku jsme byli jako bezdětní a kromě celopobytového průjmu mě odradilo i moře, které bylo špinavé, a plné medůz, kterých se bojím. Takže jezdíváme do Chorvatska a jsme max. spokojení, nejezdíme do hotelů, ale do apartmánů. Jezdíváme až dolů pod Makarskou, kde jsou nejkrásnější pláže a moře....

papuellka
17. led 2013

Za mě Řecko, Kréta, Lefkáda - nádhera, vždycky si vypůjčíme auto a hodně cestujeme, jestli chcete, písnu do IP odkaz, jak je tam nádherně...🙂 Po návratu z Bulharska jsem se léčila hodně dlouho... a takové krásné pláže tam nenajdete...

coxa
17. led 2013

Chorvatsko - pro nás je mínus kamínková pláž, boty na vlez do vody a asi i cesta autem, letadlo je pohodlnější. Pokud pojedete na pískové pláže, bude hlava na hlavě.
Bulharsko - byli jsme předloni v Grand Hotelu Primorsko, protože jsme měli prcka na kočárku tak byla cesta na pláž dost náročná a zdlouhavá, takže jsme ho pak nosili na rukou, k tomu všechno ostatní..., na pláži cucání palců, pláž fakt přeplněná. Asi bych tam už nevolila all in, protože všude spousta možností výborného jídla a pití za rozumné ceny, takže nám bylo i líto, že nezvládneme všechno ochutnat. Hotel jako takový naprosto v pohodě. A ještě jeden poznatek - co mě naproto vyděsilo a za co jsem byla vděčná, že jsme nepotřebovali byla místní nemocnice a sanitky - stačilo jen projít okolo a modlila jsem se, ať to tam nemusíme.
Řecko - byli jsme na Rhodosu, na Krétě a na pevnině a spokojenost veliká, z těchto tří destinací nejlepší volba podle mě.

chrisula
17. led 2013

ja jezdim jen na recke ostrovy,more a jidlo uzasneee,prujem nikdy nebyl 🙂

slundo
17. led 2013

Řecko je pěkný, s vodou bývá problém max někde v odlehlých částech, ale to se Vás týkat nebude 🙂 Hotely, pláže atd. jsou v pohodě a je to krásná země.

lucifereeek
19. led 2013

v Řecku jsem nebyla (ale chtěla bych), v Chorvatsku máš pravdu většinou jsou to oblázkové pláže a taky se říká, že je tam nejčistší moře 🙂 dost často se vyskytují ježci, takže raději s botama do vody, s ubytováním jsme nikdy problém neměli, vše bylo super. Myslím si,že je to ideál pro rodinu s dětmi. V Bulharsku je písek, moře krásně teploučké, ale byly tam dost medůzy, ale ten hotel byl fakt nic moc - pokud byste si vybírali, tak jedině se 4* a více, my měli 3* a jako na přespání to stačilo, ale fakt nic moc, jídlo bylo ale v pořádku. Líbilo se mi obojí, je to zas trochu něco jiného, ale kdybych jela s malým dítětem tak bych jela do Chorvatska 😉

njurajn
19. kvě 2013

Do Grecka by som chcel ist pozriet. Pocul som ze je tam pekne, ale len na all, lebo stravovat sa tam je co som pocul drahe.Bol som v Chorvatsku, a tam sa mi naozaj nepacili tie kamienkove plaze, a museli sme mat obuv do vody, morsky jezkovia, a trosku tak nudne. Boli sme v Baska Voda. Ale okolie bolo super. A boli sme aj v Bulharsku. Slnecne pobrezie. Boli sme tam v roku 2009. Neviem, ale more sme mali ciste, a to sme prisli po burke. Tie meduzy su tam, ale su uplne neskodne. Pri brehu su take malunke biele, a ked sme boli na mole, v hlbsich vodach take velke modraste gule. O tych hoteloch neviem povedat. My sme boli v SHIPKA ci ako sa to volalo, a nebolo to zle. To uz treba o vyhliadnutom hoteli precitat skor recenzie od ludi. Plytke more, piesok, a lacne veci ci uz suvenir, alebo oblecenie, aj prestravovat sa tam dalo za prijatelnu cenu. Tam by som sa este vratil. Mnoho zabavy za rozumnu cenu.

anetap
23. kvě 2013

Volila bych rozhodně Řecko, jezdíme s dětmi do letoviska Nei Pori se širokou pláží, letos jsme si dokonce zajistili v tomto letovisku samostatné ubytování, na týden stojí apartmán se 2 místnostmi, kuchyní a koupelnou 10.500 Kč, koupili jsme si od www.greece-tours.cz 😉

pejtho
23. kvě 2013

Myslím, že Řecko je jedno z mála zemí, kde právě z průjmů mít strach nemusíte 🙂
My jsme byli loni s 10ti měsíční dcerkou na Rhodosu. Hotel Delfinia Resort v Kolymbii a dovolená super.
Malá byla zdarma a nás dovolená vyšla na cca 30tis. Za 13tis na osobu jsme koupili all inclusive na týden. Později cena klesla až na 8500Kč za týden. My jsme kupovali 3 týdny dopředu.
Až pojedeme s dětmi znovu, tak určitě půjdeme opět do all inclusice, určitě letecky a pravděpodobně zase Řecko!
Do Chorvatska s autem až se staršími dětmi tak na 3-4 roky a do zemí jako je Turecko, Egypt apod to s dětmi nemám vůbec v plánu!

carrynka
23. kvě 2013

Taky doporučuju Řecko, nám se nejvíc líbilo na Krétě. Hotelů je tam spousta, záleží, co preferujete a taky jakou cenovou kategorii. Pro děti si mylsím ideální, dají se najít i místa spísčitou pláží.

andy80
23. kvě 2013

V Chorvatsku jsou i písečné pláže, např.. tady je deset nejhezčích písečných pláží v Chorvatsku:

Rajska plaža v místě Lopar na ostrově Rabu
Pláž Crni molo v Crikvenici
Pláž Bijeca v Medulinu - tady jsem byla osobně, můžu doporučit
Pláž Saharun na Dugém otoku
Pláž Sabuša, Kukljica na ostrově Ugljanu
Zaton - písečná pláž blízko Zadaru
Pláž Crvena luka blízko Biogradu na Moru
Pláž Sabunike blízko Ninu a Zatonu u Zadaru
Pláž Slanica na ostrově Murteru - tady jsem byla osobně, můžu doporučit
Pláž Vela Pržina, Lumbarda na ostrově Korčula - a tady jsem taky byla osobně, můžu doporučit

Já tedy dokud jsou děti malé volím Chorvatsko. Parádní zájezdy mají Vítkovice tours, které mají Neptun klub a nabízejí skvělé animační programy pro děti. Ubytování mimo c.k. - www.ubytovanivchorvatsku.cz - apartmány, vily, celé domy, parádní výběr podle místa za super ceny. Akorát tady není možná volba dopravy, jen vlastní. Ale my jezdíme autem, tak nám to vyhovuje.

mirunda
23. kvě 2013

My byli na 2 týdny v Bulharsku - autem cesta cca 23hod.. měli jsme to bez jídla, ale za ty jejich ceny se nám vyplatilo chodit do restaurací každý den 🙂 Pláže kráááásný, moře čistý - ale ještě že jsme tam byli autem, pláž u hotelu nic moc, autem jsme si mohli vybrat a podívat se na víc míst.. jela bych znova, neváhala bych! Hlavně v Bulharsku je prostě levno, užili jsme si to mnohem víc, než bůhví kde za Eura, to si člověk nedá na pláži ani pivko, když je v přepočtu za 80,-Kč 😝 😅 😎

pavlina05
23. čer 2013

čau!

Tak my byli 3 roky zpátky v Bulhrasku-Grand hotel Primorsko. Krásný,luxusní hotel, 5 hvězd. All inc.
Jak tady už někdo pasal, tak ta jejich mentalita a přístup ke všemu odpovídají tak třem hvězdám. Hoel čistý, bazény krásné,ale málo pro děti. žádná skluzavka , před hotel nic pro děti....☹
Já doporučuji Ŕecko. Byli jsme tam loni s dvěma malýma dětma-rok a 4 roky. Kréta-Aqua Sun Village. Úžasné zázemí pro děti, pokoj rodinný, 2 oddělené místnosti, aquapark, vyžití! Zase měl nevýhodu, že byl na kopci a od moře cca 8OO metrů. Jídlo dobré, ale přejí se to za týden,...
Letos zvažuji zase Bulhrasko-hotel Kotva. Vyžití pro děti.
My jsme nenároční, sem tam nějaká chybičky se vždy najde,ale já si jedu vždy dovolenou užít a netrápím se malichrnostma.

marky29
24. čer 2013

Ahojky,

já sdílím názor Andy,taky nám vyhovuje Chorvatsko,vybíráme oblázkové pláže, moře je krásně čisté,byli jsme v Selce nebo ve Vodici,cesta autem nám vyhovuje,zastavíme si kdy chceme,letos jedeme na dovolenou na Slovensko,ale v září plánujeme ještě prodloužený víkend do Chorvatska,nám i dětem se tam líbí. 😀

mustangs
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
snezankaguberska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ala1970
26. říj 2015
Uživatel ala1970 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ala1970.

Mně osobně přijde Chorvatsko jako takový český evergreen. Naopak vždy (aspoň mnou) opovrhované Bulharsko mě poslední dobou oslovilo. Koukala jsem, že často se navštěvují destinace Primorsko a Černomorec http://www.ck-apollon.cz/bulharsko-busem-i-letecky--343.html . Je to celkem blízko. takže se dá domluvit i plné auto a člověk tam může vyrazit i po svých. Ale to už záleží na preferencích, někdo rád s cestovkou a někdo rád sám po své ose.

marieggg
26. srp 2016
Uživatel marieggg je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marieggg.

Ahoj 🙂
Já jsem vyrostla na Chorvatsku a opravdu na něj nedám dopustit. Chápu ale, že většina lidí z něj tak nadšená není. Bulharsko jsem vyzkoušela loni podruhé a oproti mému prvnímu zážitku (který byl příšerný) to byla BOMBA! 🙂 Byli jsme na jihu v Primorsku. Bylo to tam opravdu nádherné. Ubytování jsme našli na http://www.cestolino.cz/dovolena/bulharsko/ za hodně dobrou cenu, takže doporučuji mrknout. Jinak určitě zkuste nějaké restaurace s tradiční kuchyní a víno! 😀

pajoson
26. srp 2016

Letos jsme byli s manželem poprvé v Řecku, na Lefkadě a už asi nikdy nechci jinam, než do Řecka. 🙂 Děti sice nemáme, ale v letadle jich s námi letělo dost, takže si myslím, že bez problému. Dá se tam půjčit kdekoliv auto, jet na výlet lodí, možností je spousta. Hlavně je tam nádherně modrá, průzračná a teplá voda. 🙂 My jsme se teď v pondělí vrátili, sezóna jim zrovna vrcholí, ale teploty více méně příjemné, žádné extra tropy, které by se nedaly snést. 🙂 O průjmy bych neměla strach vůbec, nám se nevyhly střevní potíže (zvracení, průjem) v Bulharsku, zrovna, když jsme odlétali domů, takže zpáteční cesta byla opravdu výživná. Řecko je v tomhle úplně v pohodě, a to jsem pili i vodu z vodovodu. Toho bych se vůbec nebála..

marieggg
30. zář 2016
Uživatel marieggg je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marieggg.

Skvělé! 🙂

pajdulin
10. bře 2017

Já bych za sebe asi doporučila Bulharsko 🙂 Chorvatsko je krásné, když to tam znáte více. Já mám štěstí, že tam manžel pracuje a zná tam všechny tajné místečka atd. V Řecku jsem byla jednou a nějak zvlášť netoužím se tam vracet :D Ale v bulharsku jsem byla už 3x z toho 2x s dětmi a vždycky mi to přišlo jako skvělá rodinná dovolená. Určitě pokud jsi klasický turista je to zajímavější než Chorvatsko. Nejvíce se mi líbilo Primorsko. Jeli jsme na allinclusive přes http://www.bulharsko-allinclusive.cz/ za dost dobrou cenu. Tak se mrkni a nebojte se toho 🙂

pc123
14. čer 2017

V Bulharsku je krásně 😉 my jsme s přítelem minulý rok cestovali po Evropě (Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, pak přelet přes Sofii do Varny) S výběrem hotelů nám pomohla agentura http://www.cpatravel.cz/ . Dokonce jsme se vešli cenově i s all inclusive do dvaceti tisíc 🙂 .. v Chorvatsku jsou taky bezva místa pro návštěvu, jeden den jsme si udělali třeba výlet do jeskyně, kde se natáčel Vinnetou

beaata
31. led 2018

Dobrý den, mohu doporučit řecký ostrov Kos. My jsme ho navštívili minulý rok, a byla to nádherná dovolená. Měli jsme půjčenou čtyřkolku a tím se mohli dostat i na pláže, kde vůbec nikdo nebyl. Tady máte pár fotek a něco o ostrově Kos -
http://vsekolemcestovani.cz/radynacestu/ostrov-... Pokud pojedete na Kos, doporučuji určitě i navštívit termální lázně za hlavním městem Kos, jedná se o velmi teplou sirnatou vodu, která je velmi prospěšná. Pokud budete mít nějaké otázky, určitě mi napište, ráda Vám odepíšu 🙂

cajomilka
26. bře 2018

Ahoj, mám asi úplně blbej dotaz, taky uvažujeme o Chorvatsku a koukala jsem na http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/ - ty uvedené ceny jsou za osobu/noc, nebo za celý apartmán/noc? Díky

editah222
26. bře 2018

@cajomilka za apartman/noc.

cajomilka
26. bře 2018

@editah222 Díky moc, myslela jsem si to 😉