Dovolená v Chorvatsku s 8měs. dítkem, jaký máte názor?

slegr71
22. kvě 2014

Jaký na to máte názor?

zamilovanadonej
22. kvě 2014

@slegr71 Tak dítěti to nepřinese nic, lepší ho nechat doma, pokud by bylo hlídání...

denif
22. kvě 2014

@slegr71 proc ne, aspon stravite cela rodinka hezkou dovcu a budete MIT novy zazitky i s mimcem ;) mam rada cestovani a v dnesni dobe se hodne cestuje s detma ;)

olusenka
22. kvě 2014

s tak malým mimčem bych zůstala raději v Čechách, a to nejsem příznivcem sezení doma, první dovolenou jsme absolvovali se synem na 5,5měs. a druhou na 7měs. ale obě v Čechách. Já tedy bych s dítětem nejela k moři do asi 3 let. Za prvé z toho nic moc nemá, za druhé nesmí na sluníčko (to 8měs.), a pak ta dlouhá cesta, lékařská péče atd. I když na druhou stranu , kdybych citovala jednu knížku "děti vydrží hodně, a jsou-li s rodiči, jsou spokojené kdekoliv a za jakýchkoliv podmínek."

veruska007
23. kvě 2014

Já bych teoreticky jela. Autem, aby bylo možné se v nouzi (třeba při průjmech) vrátit domů. My zatím byli s dětmi jen na tuzemských dovolených, ale z finančních důvodů. Malý si v 10 měs. úžasně užil dovolenou na Vranovské přehradě, plácal se v písku, lezl v trávě, máchal se ve vodě... na střídačku jsme si i docela dobře zaplavali. Vzala bych pro dítě domácí stravu, koupenou kojeneckou vodu, obědy ve skleničkách, přesnídávky, instantní kaše, nějaký přístřešek proti sluníčku na pláž a polohovací golfky. Klima tam není natolik rozdílné oproti našemu. A slaný vzduch je zdravý. Jen po okoupání prcka raději osprchuj sladkou vodou.

allisv
23. kvě 2014

Ja bych jela hned. Nevidim na tom nic spatneho - klima skoro jako u nas, kdyz jsou tu vedra.. a tam je bonus more 🙂 byli jsme minuly rok s dcerkou a bylo to super! Bylo ji 11 mes.

martaska78
23. kvě 2014

Úplně v klidu, byli jsme s 10ti měsíční a pohoda, jen ubytování blízko moře, vykoupat oschnout a do stínu, vědět kde je nemocnice, nebo doktor a vybavená lékarnička a opalováky. 🙂

radka35
23. kvě 2014

byli jsme v Chorvatsku s prckem autem,to jí bylo 5měsíců.Bylo to moc fajn,vodu přímo zbožňuje a cestu prospala.Spíš byl problém loni,to už byly holky 2 a ve věku 3a4roky.To už byla cesta a hlídání náročnější.Ale pomohlo jim to zdravotně.A navic jsme bydleli 4metry od vody 🙂 ,tak hlídání bylo náročnější,lezly by tam nejradši i do metrových vln.

somalicats
23. kvě 2014

Taky mám v plánu jet do Chorvatska se starší dcerou,ale mladší nechám doma. Klima není stejné (to slunko je ostřejší,než tady),takhle malé dítě na slunko stejně nesmí a nic z toho mít v tomhle věku nebude. Na moře času dost,až jí budou aspoň 3.

hpaja
23. kvě 2014

Také jsme byli v Chorvatsku s malými dětmi. Synovi bylo 7 měsíců, měl ekzém, takže jsme jeli hlavně ze zdrav. důvodů - a moře pomohlo. Před odjezdem jsem měla trochu obavy, co by kdyby, ale všechno bylo v pohodě a po příjezdu na místo se obavy rozplynuly 🙂 A dcera byla poprvé u moře v 9 měsících, taky bylo všechno v pořádku. Jezdíme do Chorvatska autem, vyrážíme na noc a jediné, co byl tenkrát trochu "problém" bylo, že s námi jela ještě sestra s rodinou a nevycházely nám přestávky nastejno a častěji jsme zastavovali. Teď bych to určitě udělala tak, že každý si jede jak chce a sraz až na místě 🙂

slegr71
autor
25. kvě 2014

Máme ještě 4 letého syna a ten byl hodně nemocný a na podzim má jít na vyndání nosní mandle. Proto nám doktorka doporučila moře. A nechat mladšího doma nejde, je ještě kojen. 🙂

danissa
25. kvě 2014

Ja bych taky jela. Urcite cestovat v noci, nabalit jidlo, na ktere je ditko zvykle a vybavenou lekarnicku. Dite bude spokojene, kdyz budou spokojeni rodice 😉 Jen pres poledni horka bych byla na apartmanu. My byli s dcerou v 10 mesicich na letni dovci v Rakouskych Alpach a v 13mes letecky na Tenerife, bez jedineho problemu

allisv
26. kvě 2014

@somalicats presne jak pise danissa, pres poledne spinkala na apartmanu, stejne jako v cechach. A s tim , že z toho nic nema nesouhlasim .morsky vzduch je zdravy, voda cista... byla mala a presto si myslim, že to vnimala. Ja bych zase nenechala doma jedno z deti.....

allisv
26. kvě 2014

A jeste k tomu slunicku - male deti by se meli pomalounku na slunicko zvykat - nazor kozni lekarky. Prave je špatně, kdyz se slunicku absolutne vyhýbají.

somalicats
26. kvě 2014

@allisv Za můj názor mě tady ukamenujete, ale jezdit s miminama k moři je především o tom, že si rodiče neumí to moře na chvilku odříct. Mimčo vnímá naprosto totožně i to, že se může ráchat v bazénku doma na zahradě, pokud mi ovšem v létě začne dítě zvracet či průjmovat či bude mít jiné zdravotní trable tady v ČR, eventuelně kousek za hranicema, tak je řešení těch zdravotních potíží rozhodně jednodušší a pro to dítě komfortnější než řešit je někde v Chorvatsku. Svoji starší jsem začala za hranice vozit, když jí byly čtyři, a rozhodně o nic nepřišla. Naopak už si řadu zážitků pamatovala. V jejích čtyřech jsem s ní projela autem Anglii, byla i v tom Chorvatsku v pěti letech, byla v Itálii, v Alpách, a když tu a tam otevřeme album s fotkama, tak je to každou chvíli "jé, tam jsem jezdila na ponících", "Jé, tam bylo tohle", atd. Ale nikdy bych s ní nevyjela, dokud byla miminko - na zdravotní péči v jiných státech se nedá vždycky spolehnout ani s pojištěním a vracet se v létě třeba 1200 km autem z Chorvatska s miminem na pokraji dehydratace - no to pardon, ale to já teda dělat nehodlám. Teď jí bude 11, už dva roky jí slibuju moře a bohužel to za dva poslední roky nevyšlo (můj ex ji k moři rozhodně nevezme), takže radši splním její přání i za tu cenu, že v té době sedmiměsíční zůstane na ten týden u mé mamky, než riskovat s mrňousem.

somalicats
26. kvě 2014

@allisv Dítě do roka nemá na přímém slunci co dělat. Zvykat ano, ale pomalu, což znamená zase v našich zeměpisných šířkách. On je v tom chorvatském sluníčku sakra rozdíl - tady u nás se za celou sezónu nemusím mazat žádnými faktory a nespálím se, tam skončím nenamazaná podstatně hůř.

ia.
26. kvě 2014

se starším synem jsme byli v Chorvatsku, když měl 8 měsíců. Měl náběh na atopický ekzém. Byli jsme tam celý červen, moc jsme si to užili, byla to paráda, atopák zmizel a už se nikdy neobjevil a dodnes na tu dovču vzpomínám....od jeho 8M jezdíme každý rok, tzn. i druhý syn byl ve svých 8M poprvé v HR a taky supr. Naši známí tam dojeli s holčičkou, měla čerstvě 3M, spinkala v kočárku ve stínu......
nevím proč to tolik lidí odsuzuje, nechápu třeba názor předešlé pisatelky, že raděj nechá 7M dítě na týden u prarodičů, to bych prostě nedala a jaká dehydratace? Moje děti byly ještě v 8M kojené, takže příjem tekutin neustále, příjemný vánek od moře, přes poledne jsme byli samozřejmě schovaní.....
ale záleží na lidech, jak jsou zvyklí cestovat. My cestujeme hodně, cestovali jsme i před dětma a cestujeme i s nima, přijde nám to přirozené..

somalicats
26. kvě 2014

@ia. Miminko s průjmem či zvracející je na rozdíl od dítěte staršího či dospěláka dehydratované raz dva. To jsem měla na mysli.

allisv
26. kvě 2014

Naprosty souhlas ia. A nemyslim si, ze zdravotnictvi v HR je nejake spatne. Udelat kvalitni pojistku a mit penize na uctu, kdyby bylo potreba zaplatit rovnou cash. A nemazat se v CR kremem je peknej hazard...

allisv
26. kvě 2014

@somalicats nikdo te nekamenuje 😉 jen se mi nelibi nazor, ze si to neumeji odrict ... my tam jeli prave kvuli maly.. a nikdy se stoprocentne primemu slunicku stejnak nevyhnes. Kamaradka byla v HR se 4mes a nemohla si to vynachválit. Doma ji furt prudil a tam to bylo spokojene mimino

slegr71
autor
27. kvě 2014

Mi tam chceme jet právě kvůli staršímu. Ale myslím si, že malej bude taky v pohodě. Je strašně hodnej. A s tím mazáním mi to přijde v létě tady i v Chorvatsku stejné. Když se nenamažu nebo děti, tak se hned spálíme. A já jsem dost silnej alergik a hodně by mi to taky pomohlo. Jo a dehydratace se nebojím. Malej je kojený a vlastně jídlo, vodu a vše pro něj si povezu. Takže snad žádný průjem ani zvracení nehrozí. Jo a jsem zdravotní sestra, takže si s hodně věcma poradím sama. Už se těšíme. S prvním synem jsme byli letecky v jeho necelých dvou letech a taky si to užil. A že se nedokážeme moře vzdát. To je fakt. Milujeme moře a nejlépe se nám tam relaxuje. Taťka potřebuje taky odpočinek a já taky. 🙂

janinkaves
27. kvě 2014

Mi jezdíme s dětma od malička všude a je nám jedno jestli autem nebo letecky. Co měl syn skoro rok to jsme byli poprvé v Chorvatsku a to jsme to řešili jestli to zvládne, táhli jsme milion věcí (které jsme nakonec ani nepotřebovali) a malý spokojený jako nikdy a pak když měla dcera 8 měs. už jsme to neřešili a jeli automaticky. Naše děcka jsou cestovatelé od mala, posadím do autosedačky, usnou a vzbudí se až zastavíme, naprosto bez problémů se všemu přizpůsobí líp jak mi dospělí a věř že nebudete sami, takových a ještě menších dětiček tam uvidíš 😀 A co se týče spálení tak koupit vysoký faktor, dávat pravidelně pít vodičku, vzít si slunečník co si zapíchneš do pláže k dece a jestli už malý sedí, vzít si i malý nafukovací bazének, nebo malou nafukovací loďku, ten mu vždycky napustíš čerstvou mořskou vodou a bude jak v ráji, nám se to moc osvěčilo, dala jsem bazének tak aby byl i trochu v tom stínu pod slunečníkem a já se u toho mohla opalovat, no pohodička 😵 (Jo a co se mi ještě osvěčilo tak vždycky beru sebou kapky do očí ofthalmo evercil nebo podobné volně prodejné borové, jednou se mi stalo, že malého ze soli večer pálily očička, nakapala jsem a do rána dobrý )

ia.
27. kvě 2014

@somalicats tak to může i doma a navíc HR je max 12h cesty a když by bylo jo zle, tak skočím do auta a jedu domů rovnou k dr....v HR jsme už u dr byli, malý měl ve 4 letech šílený kašel, tak jsme šli, milá dr, v ambulanci dělala rovnou i CRP, takže jsme věděli hned výsledek, dostal ATB s kterýma mohl na sluníčko a do moře, za dva dny bylo po kašli, dítě v pohodě. Dr s námi mluvila anglicky, ordinace vybavená jako v čr....

ia.
27. kvě 2014

@somalicats hele je to rozdílný úhel pohledu...já bych byla v daleko větším stresu, že moje 7M dítě je ode mě 1000km daleko a nemám ho u sebe.....

slegr71
autor
27. kvě 2014

@ia. Jo to já taky. Proto mi přijde nesmysl ho nechávat doma. A navíc s rodičena je mu stejně nejlíp.

barinkas
27. kvě 2014

@zamilovanadonej ty bys nechala tak malé dítě doma? A jela si sama? Si to teda nedovedu představit... To jsi dobrá..
Dítěti to rozhodně něco dá, je tam lepší klima, úplně jiný vzduch...To Ti poví každej doktor..

@slegr71 Rozhodně jeďte... chorvatsko není žádná exotika, aby tam dítku něco hrozilo 🙂 My byli s malou v roce a super 🙂 cca za měsíc jedeme zase...
Bych v tom neviděla nějaký zásadní problém, lékárna a doktor tam také je, kdyby nedej bože něco... jen cestovní pojištění, nějaké co toho kryje co nejvíc...
Jak byli my loni, tak nikdy jsem si toho nevšimla dřív, ale snad každá druhá rodina tam měla kočár 🙂

barinkas
27. kvě 2014

@somalicats nemusí být na slunci snad že... nebo snad v čr 8 měsíční dítě necháš na přímém slunci? Já teda ne... A zas takový rozdíl v slunci tam a zde není... pokud se zde nemažeš, tak přeji ať v brzké době neskončíš u doktora 🙂

zamilovanadonej
27. kvě 2014

@barinkas Já hlavně nikam nejedu, že jo. Jiný vzduch...a co cesta a vedra? To je logika, že.

gabri80
11. čer 2014

@slegr71 Ahoj, asi už píšu pozdě...my jsme byli v chorvatsku když dcerce bylo 10 měsíců...vyráželi jsme večer když už bylo chladno a ona se po ceste pekne prospala...na misto (Makarska) jsme dorazili asi kolem 13 hodiny. Nemuzu si stezovat...urcite bych mimco ani za nic nikomu nenechala...to bych si tu dovolenou ani neuzila... a radsi bych ani nikam nejela...takze za me se s mimcem cestovat da, kdyz si to hlavne rodice dobre naplanuji...takze za me jedine cestovani hlavne v noci i s mimcem 🙂 mala more uplne zboznovala 🙂 je krasny si na to ted zpetne 3 roky vzpomenout 🙂

cizu
29. čer 2014

@ia. A mohla bych poprosit o nějaký typ, kam s dětma do chorvatska? Mám 2,5 letého chlapečka a 6m dcerku - chceme jet primárně kvůli malému.-)
díky

ia.
30. čer 2014

@cizu my jsme jezdívali x let do Živogošče - Malé Duby, ideální místo pro malé děti i s kočárkem..