Dovolená v Chorvatsku versus Itálii, poraďte

lady742
14. bře 2014

ahojky maminky, mám 2 klučiky 2,5 a 15 měsicu a chceme na dovolenou k moři.Zvažujeme bud Chorvatsko konkrétně Istrie nebi Itálie Bibione.Mohly byste prosím poradit, vaše zkušenosti s tak malými dětmi.Díky

zamilovanadonej
14. bře 2014

V Chorvatsku je čistčí moře, v Iltálii zase písečné pláže. Pokud chcete jet do Chorvatska kde je také písečné pláž, za mě jasná volba. V Jadranu v Rimini dokonce plavají použité vložky atd...

elllenka
14. bře 2014

V Rimini jsme byli v loni v létě a nemůžu souhlasit s zamilovanadonej, bylo tam čisto. Každé ráno ještě za tmy pláž čistili, nákladní auta odvážela písek s bincem, který se naplavil na pláž. Rozhodně můžu doporučit, pro děti úplně ideální, moje dcerka měla 2,5roku a užila si to tam. Písečná pláž, hooodně pozvolna se jde do moře ( pro děti fakt super, pro dospělé opruz). Pro děti je na pláži spousta hřišť. Bibione je údajně podobné a je hlavně blíž než Rimini.
V Chorvatsku jsem byla jako bezdětná a všude kde jsem byla byly kameny, což by mohli děti také uvítat asi záleží na oblasti.

l_baruska
14. bře 2014

@lady742 Osobně jsem v Itálii v Bibione nebyla, ale jezdí tam babička a brácha tam také byl, ne špínu si nikdy nestěžovali, babičce se tam líbí, ale brácha moc nadšený nebyl, obrovský písečný pláže, pozvolný vstup do vody a prý je to prostě městečko pro turisty cukrárnami a hřišti počínaje, bary a diskotékami konče. Chorvatsko je pro mě hezčí, dokonce San Marino na Rabu je pro děti jak dělané, písečné pláže...

evaszo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evaszo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evaszo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mustangs
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cestysdetmi
3. dub 2014

Lady, rozhodovaní mezi těmito dvěma oblastmi řeší hodně rodin s malými dětmi, protože jsou to na dojezd autem nejbližší prázdninové lokality u moře. Hodně záleží na tom, co od dovolené čekáte. Pokud máte rádi moře a dospělí si chtějí i zaplavat, nevolila bych Bibione. Celá oblast severního Jadranu v Itálii je spíš jedno velké brouzdaliště, člověk může jít 500 metrů a pořád má vodu po kolena. Pro děti je to fajn. Ale dospělí, kteří rádi plavou a chtěli by si moře taky užít, budou zklamaní. V takovém případě bych volila spíše Istrii, kde se dají najít pláže s pozvolným vstupem do vody, ale moře po pár metrech nabývá hloubky na plavání.
Další rozdíl je v tom, že Bibione je tzv. připravené na rodiny s malými dětmi. Všude jsou přítomné lákadla - stánky, kolotoče, hřiště. Je to tam živé. Pro některé rodiny je to výhoda, jiné by raději unikly přílišné komerci a byli více v klidu. To by zase spíše splňovalo Chorvatsko. (kde neříkám, že lákadla nejsou, ale je jich o poznání méně)

monivo
26. led 2017

@elllenka můžu se, prosím, zeptat, kde v Rimini jste byli ubytováni? Děkuji. M,

xboax
3. únor 2017

Ahoj, v Itálii a v normálenej dostupnosti prei cestovaní s maými deťmi by som vybrala Caorle. Veľmi sa nám tam páčilo, krásne nepreplnené pláže, more čisté, mali sme apartmány aj s bazénom pre deti a pre dospelých. V Chorvátsku na Istriii je piesočná pláž v Meduline a jedna piesočná v Umagu.