Dovolená v ČR s ročním dítětem. Poraďte penzion

marrei
24. únor 2010

Snad tu to téma nikde není - poradíte penzion nebo ubytování v soukromí vhodné pro roční mimi? V ČR za slušnou cenu 🙂 Takže né moc dlouhé výlety, ale spíš dobrý dětský koutek?

dostyna
1. dub 2013

@olusenka mooooc děkuju za odkaz, vypadá to parádně a už se chyystáme zamluvit termín. Díky za super tip

olusenka
1. dub 2013

@dostyna manžel říká, že z toho kolegyně byla nadšená, i děti. My byli ve Františkovkách loni v červnu, malému bylo 5,5měs., ale bydleli jsme přímo ve Frant. v apartmánu. Je to tam super, lázně jsou veliké, víc parků, dá se tam víc chodit, courat než v Mariánkách, Mariánky jsou dlouhá nudle podél silnice,provoz, ale tady je klid, krásná kolonáda, parky, dojdete procházkou na rybník Amerika, kde je minizoo a naučná stezka,pláž na koupání, ale jezdí tam i vláček (ale to auto, ne na kolejích), kousek na Soos, do Německa, kde jsou další pěkné lázně (Bad Brambach a Bad Elster), do Motýlího domu, do Mariánek, do Chebu (pod hradem krásné dětské hřiště asi dvoje, s cukrárnou a hospůdkou, odkud na děti vidíte, jedno pod hradem, druhé blíž k přehradě), kousek na hrad Vildštejn a další místa. My tam byli i na svatební cestě.

Teď hledám penzion pro děti (i malé) na Vysočině v okolí Telče apod., nebo v jižních Čechách okolo J.Hradce nebo ve vých. Čechách okolo Rychnova. Budu ráda za tip.

dostyna
1. dub 2013

@olusenka nádhera,díky moc za tipy. Už se tam moc těšíme a určitě to pro Toníka bude zábavné. Potřebuje pohyb a co nejmíň omezení 🙂
Jinak Jižní Čechy jezdíme , ale spíš Šumavu. Ale krásné je to pod Telčí, Slavonice atd. jen s ubytkem neporadím☹

eatygrenee
1. dub 2013

Wellness hotel panorama, blansko. uplně super, bez chyby

monivo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monivo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dostyna
16. črc 2013

Ahoj, tak jsme se vrátili z dovolené a všema deseti doporučuji Penzionunamornika.
Pro děti opravdu ideální, nemusíte mít strach, ze se budou děti nudit. Navíc všude čisto.Jediné malinkate minusu za snídaně. Každý den to same.Ale pro nas to byl jen malý detail.

dostyna
16. črc 2013

@monivo V pátek tam jede moje sestra s rodinou 🙂

monivo
16. črc 2013

@dostyna kam jede v pátek? Dávala jsem tři odkazy 🙂
My se vrátili v neděli z Bavlnky - byli jsme spokojeni, ale nějaká negativa se vždy najdou. Je to oblast, která tam trpí na komáry, takže je třeba s tím počítat a vybavit se repelentem a fenistilem. Komáři otravují i přes den a večer samozřejmě více. Pak mi vadilo, že tam není volně k dispozici varná konvice. Na převaření vody si musíte říkat personálu. Takže termosku sebou. Já jsem holt kupovala kojeneckou vodu a jen ohřála v mikrovlnce. Dobře tam vaří - snídaně - denně vajíčka, párek, lívance nebo koláčky nebo vánočka, cereálie, musli, džusy...večeře taky dobré - polévky a hodně omáčky - svíčková, na paprice, ptáček, rajská...na mě sice na večeři docela těžká jídla, ale dětem tohle chutná.
Trochu jsem tam postrádala možnost si večer někde sednout. V 21hod se zavře jídelna, kde si můžete večer dát kávu, víno apod. a pak už není kam zalézt, jen na pokoj. Nemají tam ani venku ohniště apod. Jenže večer tam stejně tak žerou komáři, že je to vlastně asi jedno 😀

olusenka
16. črc 2013

@monivo je tam přece ten "pánský klub", i když to asi taky není ono.

olusenka
16. črc 2013

@dostyna tak jste byli spokojení? To jsem moc ráda.

dostyna
16. črc 2013

@monivo vidíš, ani mi to nedošlo 🙂 Jedou na Malikovsky dvůr.

dostyna
16. črc 2013

@olusenka Diky moc za tip. Mají to tam fakt super a Tonik si to uzil.Nejvíce se mu libil majak.Naučil se tam lézt ráz dva. Určité budu doporučovat dal, jestli jim to vydrží, jedem i příští rok.

olusenka
16. črc 2013

@dostyna spolupracovnice manžela, která tam byla jako první to taky chválí, kde může a zve tam kdekoho a zatím byli spokojení všichni. Měli bychom mít slevu od nich za reklamu, za nové zákazníky. 😀 Zapomněla jsem Vám ještě dát tip na rašeliniště Kladská, je tam krásně. byli jste tam?

My byli v penzionu Bavlnka v jižních Čechách a byli jsme nadšení. Nikdy nikam nejezdíme opakovaně, jedině hodně výjimečně, ale penzion Bavlnka bude zrovna ten mimořádný případ a příští rok tam snad pojedeme podruhé a to už ve čtyřech.

monivo
16. črc 2013

@olusenka tam nikdo nikdy neseděl. I ostatní tam nechtěli trávit večer. Je to tam studený a neútulný. Já to srovnávala s loňskou dovolenou, penzion Horský dvůr v Bedřichově. Mají vnitřní hernu, venku hřiště, to je tak nastejno. Jídelna je otevřena celý den, i večer, funguje to tam tak, že je tam lednice s pitím, možnost uvařit si kafe, čaj, vzít si sušenku, chipsy apod. a potom si co konzumuju napsat na svůj účet na nástěnce (nemusím se tedy o nic prosit). Majitelé prostě věří tomu, že lidi nemají potřebu "krást". Večeře tam roznáší majitelé, stejně jako v Bavlnce. Jenže v Bavlnce je slečna Jana na první pohled z té práce otrávená. Kdežto tady je na majitelích vidět, že je ta práce baví, že jsou takto spokojeni. A to taky na té atmosféře udělá svoje.
Ale Bavlnku tímto nechci vůbec hanit, bylo tam fajn.

olusenka
16. črc 2013

@monivo tak za nás tam občas někdo byl, ale nebylo to často. Dvě maminky tam chodily veče pít víno, akdyž odjely, řádily tam pak nějaké děti (u toho stolního fotbalu nebo co). Já tam seděla jednou asi 10minut, chodili jsme spát brzy.
Za našeho pobytu mi přišla Jana milá, udělala každému vše, o co požádal, vařila vodu, dokonce vařili v kuchyni kaše pro děti, o co si maminky poprosily. S kuchařem-Jirkou tam jsou od rána do večera ¨každý den kromě zimy, kdy mají zav¨řeno, tak chápu, že když jsou na to sami dva, chtějí mít večer klid. Ta chybějící konvice může asi někomu vadit, já ohřívala taky vodu v mikrovlnce, chápu, že je to asi kvůli bezpečnosti dětí, které tam pobíhají, jinak nevím. Mě se líbilo, že je to takové malé rodinné oproti penzionu UKO v Bedřichově nebo hotelu Peklo v Josefově Dole v Jizerských horách. A vaří fakt skvěle, podle starých kuchařek, žádný masox a pod.

monivo
16. črc 2013

@olusenka penzion UKO se mi taky nelíbí, byli jsme se tam loni podívat, když už jsme byli v Bedřichově. Hodně se tu vychvaloval, ale mě se nelíbí, jak je to u hlavní silnice a taky je volně přístupný komukoliv z ulice.

dostyna
17. črc 2013

@olusenka jj, tam jsme byli. Byli jsme tam ještě než se narodil Toník, navíc manžel má poblíž rodinu, takže tam trávil dětství. Takže to byla taková vzpomínková dovolená 🙂
Já už taky všem znýmým penzion doporučovala 🙂 No i když slevu nedostaneme, tak pořád je to tam za super cenu

monikabie
17. črc 2013

Hotel Helena v Rokytnici nad Jizerou, děti zdarma, dětská hernička, príma personál, pěkné prostředí a skvěle tam bvaří🙂

olusenka
17. črc 2013

@dostyna mě se líbilo, že od doby, co jsme tam byli poprvé v roce 2008, Kladskou rozšířili, jde se ted opačným směrem, jsou tam ty rybníčky, altánek.... Je to tam moc pěkné.

dostyna
18. črc 2013

@olusenka je to tam bezva vycházka.Byli jsme tam tentokrát dopoledne a bylo tam méně lidí. Jinak se letos ještě chystáme na Rejvíz a tam se moc těším. Miluju Jeseníky .

olusenka
18. črc 2013

@dostyna tam jsme byli, když jsem čekala Honzíka. Bydleli jsme přímo na Rejvízu v penzionu Rejvíz, myslím, že je to tam taky pro děti, i když spíš pro větší. I když bazén jim zrovna nějak nefungoval, voda tam byla, ale jinak to bylo skladiště židliček. 🙂 Ale stejně nebylo teplo, tak to nevadilo. Tam se nám moc líbilo. Ale nestihli jsme vidět vše kvůli počasí.

dostyna
18. črc 2013

@olusenka jj, jezdíme tam a spíme pravidelně. Akorát naposledy jsme byli hodně zklamaní z jídla. Kuřecí steak byl minuke cosi neidentifikovatelného,rozklepaného hnusu,takže jsem byla fakt naštvaná.Ale s ubytováním jsme tam spokojení a pro děti taky fajn. Tam ale jezdíme vždycky tak na tři dny

emmamina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janneufuss
23. črc 2013

Můžu doporučit ubytování v apartmánu na Lipně i malými dětmi " vaření vlastní v plně vybaveném bytě"

ala1970
11. lis 2013
Uživatel ala1970 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ala1970.

V Brně s dítětem chodívám do jedné super restaurace. Je to vlastně penzion. Je to v mariánském údolí. Je to tam opravdu krásné, moc hezká příroda, můj syn to tam má moc rád, protože prohání kachny u jezera :D Pokud se vám bude líbit web stavte se. (http://www.kadlcuvmlyn.cz/ubytovani-brno)

annetniky
21. lis 2013

Na http://www.hodnotimecesko.cz/vyhledat/ se dá ve vyhledávání zadat "dětský koutek" či "dětské hřiště" a vyhledá se ubytování, které zázemí pro děti nabízí. Navíc některé objekty mají i recenze hostů, což se může hodit.

agne
23. únor 2014

Protože se pomalu blíží léto a je na čase se rozkoukat taky budu ráda za tip, nejlépe jižní Čechy, Beskydy, ale není podmínkou, hlavně, aby se tam dalo někde jezdit s kočárkem (nejen jedna cesta, dál od silnice) a optimálně s možností polopenze... a za dostupnou cenu... 🙂

evaatje
21. dub 2014

Super ubytování je v Karlových Varech v penzionu Fan. Je to na okraji Karlových Varů, klidná lokalita, moc milí, příjemní, ochotní. Ubytování moc pěkné a pohodlné, kidsfriendly. Zapůjčí dětskou židličku i postýlku. Navíc okolo penzionu je nádherná příroda, super pro Nordic Walking a hustá síť cyklostezek. Určitě mohu doporučit 😉

oregonka
21. dub 2014

Já doporučuji areál Landal Marina Lipno. V centru dění, u lanovky, u jezera, s množstvím atrakcí pro děti, ale i rodiče.
Pokud byste měli zájem, máme tam plně vybavený apartmán pro 6 osob, tak mi můžete napsat do IP.