Dovolená v Holandsku - Nizozemí

mardzanka26
11. kvě 2016

Ahoj holky, plánuju létní dovolenou, nejspíš v červenci, a chtěla bych se podívat do Holandska. Jen neznám nikoho a ani nevím kde pořádně hledat, abych zjistila jaké místo je pro nás nejlepší. Jedeme s klukama 11 a 10 let, takže pro ně bych chtěla určitě někde u vody, ale taky bych chtěla vidět to pravý Holandsko - mlýny - kytky a tak 😎 . Fajn by byl nějaký kemp s bungalovem a kdyby měl sportovní vyžití, tak úplně super. Neznáte to tam? Nemáte nějaký tipy? Děkuju moc za rady 🙂

veverun
11. kvě 2016

Ahoj, já neporadím, ale mám v Holandsku kámošku, bydlí tam už tak 4. rokem, má 3 děti, tak bych se jí mohla zeptat, určitě by měla nějaké tipy. Dopravu tipuji, že byste měli vlastní auto, že? Tak kdyžtak písni 😊

mardzanka26
autor
11. kvě 2016

Ahoj, to by jsi byla moooc hodná. Já nikoho právě neznám. Nemusel by to být třeba konkrétní kemp nebo tak, ale aspoň část Holandska a nebo třeba město a já už bych aspoň věděla, kde mám hledat ubytování. Ano pojedeme autem 😉. Děkuju moc

magdalenan
11. kvě 2016

Tohle je asi tak obecný dotaz, jako kam jet na dovolenou v ČR, když bys chtěla pít pivo, jíst knedlíky a chodit do lesa 🙂

Pokud jde o klasickou dovolenou u vody, tedy tady myslíš asi Severní moře, není to asi ideální volba. Z celého roku je v celém Nizozemí jen asi deset dní, kdy nefouká vítr a i v červenci tam není nijak zvlášť teplo. Na pobřeží je to samá bouřka.

Nizozemí rozhodně doporučuji jako poznávací dovolenou (my jezdíme na lodi po kanálech) s městy jako Utrecht, Rotterdam, Harlem, ta považuji osobně za nejkrásnější. A pokud tě zajímá jen Holandsko, pak bych volila spíš Severní než Jižní. Ale i tak, teploty v létě se nevydrápou přes 25°C

No, každopádně bych podle tvého příspěvku bych hlavně poradila si nejprve o zemi vůbec něco přečíst, geografie je poměrně jasná a velice rychle si vybereš část, která tě nejvíc zaujme 🙂 Je to nádherná země, nikde ani kopeček a žijí tam báječní lidé..

veverun
11. kvě 2016

@mardzanka26 Ok, zkusím jí cinknout, snad se k něčemu vyhejká 😄 Jinak dnes večer na Čt2 dávali od 20.00 Na cestě po Nizozemí, na netu by to šlo určitě zkouknout. Jako ochutnávku a inspiraci 😊 Taky doporučuji buď koupit nebo půjčit v knihovně průvodce (třeba Lonely Planet). Tam se taky hodně dozvíš. Dám vědět, jakmile se něco dozvím 😊

barulina
12. kvě 2016

U jake vody myslis? Je tam severni more a kosa ;D jezdivam tam pomerbe casto,ale ubytovani mam v Brusselu. Coz ale s pocasim vyjde na stejno. Jinak tulipany, mlyny tam uvidis vsude. Je to klise ale ja miluju Amsterdam,takze bych volila nekde min.pobliz.

mardzanka26
autor
12. kvě 2016

Holky děkuju Vám za jaký koliv názor 😊, třeba to nakonec odpiskam a nebo tam pojedeme třeba jen na dvě noci. Budeme 14 dní ve Švýcarsku a mě napadlo na týden odjet do Holandska 😊. Právě že jsem o něm četla a to počasí mě taky zarazilo 😊 a když furt koukám jak je tam teď, tak jsem tomu nechtěla nějak věřit 😀. Pak ještě jedeme na Francouzskou riviéru a do Benátek , takže snad si tepla a vody užijeme 😉. Děkuju Vám všem