Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

krpcek
26. črc 2010

@enny3 trosku sa cesty bojim, hlavne, neviem aky program malej v lietadle vymyslim. a tiez vobec neviem, co sa bude na letisku diat pred odleto, po pristani - tak dufam, ze tak bude niekto kto nas usmerni.

enny3
26. črc 2010

Jasně,že bude- pošlou vvás pro kufry- tam přijedou všechny najednou,vy si vyberete svoje.Pak půjdete s delegátem k autobusům a hurá do hotelu🙂))))))
V letadle nevím- jídlo,knížky,hračky,pití- ale upřímě doufám,že jelikož letíme v půl druhý odpoledne a před tím budeme ještě dvě hodiny na letišti čekat- malá bude určitě vzhůru- tak snad v letedle padne a usne 😀
No před odletem tam čekáš dvě hodiny- musíš na kontrolu dokladů,odevzdat kufry,pak když jseš odbavená tak čekáš na letedlo🙂

krpcek
26. črc 2010
enny3
26. črc 2010

My jedeme na Kos do hotelu Atlantis- ale nevím jestli ho nabízejí i na Slovensku- by sme se mohli i potkat 😀

krpcek
27. črc 2010

@enny3 ponukaju ho, ale uz su zajazdy vypredane.
trosku sa pri tom mikri poli desim tej cesty co oddeluje plaz od hotela, ale vraj nie je frekfentova a ani v recenziach som nenasla jedinu negativnu zmienku na tu cestu. tak snad to bude dobre.
mali sme vybranu kratu, ale transfer z letiska do hotela, je 2 hodiny a to si z malou neviem dost dobre predstavit - cely den by sme cestovali. tak sme nakoniec vybrali kos. uz len cakame, ci sa muzovi podari posunut dovolneku o 4 dni a ak ano, hned to idem zaplatit a 9.teho by sme leteli. 🙂

krpcek
27. črc 2010

takze dovolenka je uz aj zaplatena! 9.8. letime smer KOS. 😵 😵 🙂

enny3
27. črc 2010

Krpcek- Hurá hurá- honem balit- tak třeba se tam někde fakt potkáme 😀
(no já právě chtěla pak sama s malou na Sicílii- ale tam je tansfer taky strašně dlouho a v autobuse bych s ní fak t nvydržela- by ho rozebrala- vybrali jste určitě dobře 😝

krpcek
27. črc 2010

@enny3 dufam, ze ano! na FB nasla som jednu pani, co tam bola v juli, tak som jej pisala zopar otazok. 🙂

ludva
27. črc 2010

@krpcek Na Kardaméně jsme byli na výletě. Moc se nám tam líbilo. Křišťálově čisté moříčko, žádné vlny, moc tam nefoukalo. Pro batole ideální. Pokud bych někdy vybírala dovču na Kosu, tak bych chtěla právě na Kardaménu 😉 Kdyby ses chtěla na cokoliv zepat, tak písni.

miluska.h
27. črc 2010

dva roky dozadu sme boli s manzelom na kose v tomto hoteli: http://www.atlanticahotels.com/en/Hotels/Greece...
bola to nadherna dovolnka, hotel perfektny, more krasne cistucke, ostrov sice maly, ale je tam na co pozerat. chceli sme ist aj tento rok s krpcom, ale kedze sa leti nadranom, tak sme to zavrhli. tiez ma trosku ovplyvnili spravy o letovych dispeceroch, nemienim cakat s malym niekde na letisku 5 hodin. nakoniec sme sa rozhodli pre taliansko, pojdeme autom do 4hviezdickoveho hotela.

majdinka
29. črc 2010

Ahoj holky,prosím vás jak vypadají dětské postýlky v hotelích???Dceři je 19 měsíců a letíme na Zakyntos.Akorát mám dilema,jestli vzít cestovní postel nebo si jí půjčit.Nevím,jak je hluboká a tak,aby nám třeba nevypadla.Prosím napište mi odpověď na mail majdinka@centrum.cz
Díky moc

adinam
29. črc 2010

majdinka,my sme boli síce na Rhodose, postieľku sme mali klasickú drevenú a dosť vysokú,aby malý nevypadol 😉 .Takže sme boli spokojní a v kľude sme večer sedeli na terase... 🙂

krpcek
29. črc 2010

ahojte. dnes som si bola pre pokyny k letom a bola som nemilo prekvapena - letime 05:40. tak ja tu jak blb obvolavam cestovky, pytam sa na casi odletov, aby som nemusela malu v noci budit. ked som volala na tento zajazd teta sa mi dusovala, ze odlet je o 8:00 tak som si povedala, ze OK,to by sme mohli nejako zvladnut, aj ked na letisku mame byt o 6:00 a sme zvyknuty vstavat o 8:00. . . .ale ze 05:40 - taka som bola vytocena, ze som mala chut to cele stornovat.

leteli ste niekto s malym babo v taku skoru rannu hodinu? ako to zvladli?

janka_pn
29. črc 2010

@krpcek my sme tak leteli, este troska skor a bolo to fajn, lebo mimi som dala vecer normalne spat ako vzdy, ale uz v bodynku a ponozkach, co pojde, a potom som ju vybrala z postielky, ked sme uz boli komplet nalozeni v aute, len som prebalila, doobliekala v polospanku a dala do auta, kde mi este spala az na letisko. tam sa zobudila a tie dve hodky, bola cula hore a kukala ruch okolo seba 🙂 . ked sme vzlietli, som jej dala predpripravene mliecko /ak kojis je to este jednoduchsie/ a ona mi zaspinkala... prespala aj pristavanie a pri lietadle som ju nalozila do kocara a spala aj cely transfer do hotela... a vela deti v lietadle takto spinkalo 😵
ale tiez by ma to na tvojom mieste naserkalo, ked si sa schvalne pytala....

danu
29. črc 2010

@krpcek nocne lety su uplne normalne 😉 aj tento, ktory vam dali sa moze este zmenit, my sme minuly rok leteli cca o 2.00 v noci a dcera mala 2 roky a nebol ziadny problem. Zbytocne sa stresujes 😉

krpcek
29. črc 2010

@danu mozno hej, ale kvoli tomu som vyberala tento hotel. povodne som mala vybraty iny, ale kedze bol let o 04:50 a tento o 8:00 vybrala som si tento aj ked bol o 200€ drahsi - a teraz? 😠 😠 😠

@janka_pn neviem si to dost dobre predstavit, lebo moja mala je dost nervak, ked ju nieco zobudi. no uvidime - prinajhorsom to da vsetkym pocitit, ze je nevyspata. 😠 😀

danu
29. črc 2010

@krpcek nikde nemas zaruku, ze odlety sa ti nezmenia, ci si vyberies hotel o 200€ drahsi alebo lacnejsi. Na dovolenku chodime len do Grecka, ver mi, tak to je. Inak nemas ani zaruku, ze sa ti nezmeni cas odletu ked pojdete spat, so vsetkym treba ratat. 😉

krpcek
29. črc 2010

@danu vies, len ked sa ti teda do telefonu dusuje, ze zarucene, este mi to preverovala (alebo sa tak len tvarila? 😠 ), tak to dost naserka. 😠 no neostava mi nic ine, len dufat, ze to prezijeme v dobrej nalade. 🙂

janka_pn
29. črc 2010

@krpcek ja by som bola v dnesnej dobe rada, ze lietadlo poleti v dany urceny cas 😉 a bolo by asi druhorade, ze kedy to bude 😅

krpcek
29. črc 2010

@janka_pn nestras nejakym meskanim, lebo ma fakt uz klepne. 😀

danu
29. črc 2010

@krpcek ty si este neletela ze? lebo naozaj ver mi je to normalne, a neboj bude vsetko ok, a dcera bude v poho

janka_pn
29. črc 2010

@krpcek oki, uz nestrasim 😉 ale clovek by sa mal pripravit na vsetko, ak letis s malym dietatkom 😅 , no a fakt sa neboj, ono to mimi bude v pohodicke a let nie je tak dlhy... no tak si troska "pospieva" 😀

krpcek
29. črc 2010

@danu nie letime prvy raz. doteraz sme chodili autom smer chorvatsko a tam nas nic taketo neprekvapilo, ale to sme jazdili este bez malej, tak aj keby tak ma to netrapi.

@janka_pn no spolucestujuci budu mat koncert zadarmo 😀 😀

ludva
29. črc 2010

@krpcek My letěli v 5,10 a v poho, ničeho se neboj, buď v klidu a i malá bude v pohodě 🙂

ludva
29. črc 2010

@majdinka Postýlku jsme dostali cestvoní, na kanárech dřevěnou, jtakže asi ak kde.
Cestovní postýlku bych netáhla, je dost těžká, tak abys nepřesáhla kila do letadla 😀

janka_pn
29. črc 2010

@majdinka my sme dostali normalnu modernu cestovnu postielku 😉 , ale vyslovene nam bolo povedane, ze treba objednat uz pred odchodom cez cestovku...

alti
30. črc 2010

Záleží čistě na hotelu - měla by informovat cestovka. U nás letos jsme postýlku nechtěli, malý spí s náma v posteli a přijeli jsme a měli jsme ji automaticky nachystanou v pokoji a to tu cestovní rozkládací. Takže info přímo na hotel.

renca3
30. črc 2010

@krpcek - my sme lietali z BA a nikdy som pri vybere dovolenky nevedela, o kolkej bude let. udkedy mam 2 deti, lietame len z Viedne. v cestovke si vybereriem hodinu letu a tak to je. je pravda, ze tie lepsie odlety o kusok zvysuju cenu dovolenky.
inak s malymi detickami je to jednoduchsie, lebo budes mat kocik a moze pospat aj tam. kocik odovzdas az tesne pri nastupe do lietadla pri schodoch zamestnancovi letiska. ja mam o dost starsie deti a letiet s nimi je pre mna stres.
predvlani jedna pani poprosila letusku, ci sa moze presadit na opacny koniec lietadla. 🙂 takze nic neboj, tu chvilu to vydrzia. 😉
prist doobeda do hotela je niekedy nevyhoda, lebo izby este nemusia byt upratane po odchadzajucich a treba cakat
vo vestibule. ale to nie je zase pravidlo.
zelam prijemny let a vydarenu dovolenku. 😎

krpcek
30. črc 2010

@renca3 uz ked budem tam, tak mi uz bude celkom jedno ci cakam vo vestibule hodinu alebo dve - nastastie budume mat kocik, takze mala moze spat. 🙂
no ked citam, ze lietate aj s malymi detmi, som hned trosku kludnejsia, aj ked stale nasrdena na tu pani v cestovke. 😠