Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

krpcek
30. črc 2010

ako ste riesili ranajky, ked ste museli byt vlastne este v noci na letisku? moja mala totiz nepije mlieko a uz sa ani nekojime, na ranajky mava 2 jogurty, mam ich zo sebou zobrat na letisko a dat jej ked budeme cakat na lietadlo? pochybujem ze by mi vydrzala az do grecka bez jedla.
a ako ste riesili napr. cajik? brali ste so sebou konvicu a robili si na izbe alebo ste si v restike alebo bare vypytali horucu vodu a zarobili cajik?
nechcem so sebou brat zbytocne veci, aby sme sa zmestili do hmotnostneho limitu.

ludva
30. črc 2010

@krpcek Jídlo malé vem, můžete mít spoždění a hlavně některé hotely ubytovávají klinty až po 12. hodině.
A s těmi kily navíc, náš bylo pět a měli jsme cca 6O kilo. Vezla jsem přesnídávky, zeleninové skleničky, konvici, ručníky pro malého. Takže se to dá a to ty moje děti vezly všechny ty nafukovací kosatky a podobně 😀

renca3
30. črc 2010

nase deti lietaju na dovolenky s nami od 6. mesiacov. 🙂

majdinka
31. črc 2010

Díky moc holky,včera jsem postýlku doobjednala.Chtějí 3 eura na den,tak nás to vyjde cca na 900,-, letíme na 12 dní.Takže je to určitě super,alespoň se nebudu muset tahat s tou 15-ti kilovou cestovní. 🙂

enny3
5. srp 2010

Holky za chvíli jedeme na letiště- držte nám place,ať je vše ok 😀 Krpcek- taky ti držím place- hezky si to užijte 😝

krpcek
5. srp 2010

@enny3 drzime placeky. a dakujem! 🙂 potom si povymiename zazitky. 🙂 🙂

valentynka
14. srp 2010

ahoj holky,
tak jsem vybrala hotel Galini beach na Krétě, nebyla jste tam některá ??

cka
15. srp 2010

Ahojte.....tak sme asi vybrali.....konecne. Chcem sa spytat, ci nebola niektora z Vas s Firotouruom v hoteli BLUE BAY na Krete.
Ak ano, budem rada, ak date nejake info. Ideme s 14mesacnou dcerkou. dakujeeem. Ahojte.

majdinka
16. srp 2010

Ahoj,tak my už v pátek odlétáme.máme být na letišti ve 2:40 ráno,takže masakr.jsem zvědavá,jak to ta naše treperenda zvládne.

darina60
16. srp 2010

Ahojte , neviete mi poradiť chcem ísť na dovolenku koncom augusta so 6 ročným synom , grécke ostrovy: Kos, Kréta, Korfu. Mám tieto podmienky: poloha hotela max. hodinu od letiska, 4* hotel, all inclusive, pozvoľný vstup do mora, detský bazén. Ďakujem

enny3
16. srp 2010

Dari- právě jsme se vrátili z hotelu Atlantis na ostrově Kos- 4 hvězdy,All inclusive, přímo na hotelové pláži,pozvolný vstup do moře- koukni se na Orbion- je tam moje recenze a fotky(pod tímto nickem- Enny) a hned bych jela zpět 😀 A transfer z letiště je 35 minut- jeli jsme s ČD Travel- státní cestovkou a super- třeba ještě něco volného má 😝

enny3
16. srp 2010

Jo a půlku věcí jsem zapoměla 😝 - bazény tři,dětské brouzdaliště,dvě hřiště,dětské(velké šachy) a super animační programy pro děti- 3 x krát denně,lehátka a slunečníky má All inclusive zadarmo a je tam nádherná zahrada- kde se děti vylítají- my jsme si půjčili i kola- celej ostrov je protkanej cyklostezkama- malou jsme měli v sedátku a jeli jsme do města- je to kousek(vlastně hotel leží na konci jedné z ulic- úplně v klidném místě), do města jsme šli i pěšky- je to asi 2 km - nádhere- historické památky,přístav,hřiště...

cka
16. srp 2010

Ahojte, a boli ste niektora v hoteli Dolphyn Bay na Krete, stredisko Ammoudara?

darina60
16. srp 2010

Enny, ďakujem, pozerala som, krásne, začínam vážne uvažovať. Je to presne také aké by som chcela. Idem pozrieť, či aj slovenská cestovka také dačo ponúka. Ďakujem ešte raz.

enny3
16. srp 2010

Ano- bylo tam i hodně Slováků- jsme se kamarádili🙂Jo ještě jsem zapoměla- ty máš chlapečka šest let,že!?To byste mohli i na výlety- nabízeli super výlety lodí- do Turecka- je ot fakt kousek- viděli jsme z pláže Bodrum,na delfíny a ještě na Rhodos atd.To my jsme nejezdili- malá je na to malá- ale kdo byl,tak byl nadšenej!

baroco
18. srp 2010

Enny, taky uvazuju o tomto hotelu, ale v recenzich pisou, ze v Lambi neni pekna plaz. mame 21.mes. syna, tak hlavne vybiram hotel, kde je vyziti pro deti. jeste se mi libi v Mastiachri- hotel Gaia royal, taky super pro deti, ale zase ma nevyhodu, ze je odtamtud vsude daleko, ale zase krasna cista plaz., takze velke dilema.

enny3
18. srp 2010

Hele oni píšou ti co tam nebyli,že tam není pěkná pláž- respektive ti co tam jeli autem na výlet- což chápu,protože,když jsme se tam blíži autobusem,tak ty páže byly děsný- ale to byly veřejné pláže- ty hotelové jsou schované za hotely,nejsou ze silnice vidět- a ty jsou pěkné- ostrvo je tam prostě nudle z jedné stany moře a z druhé strany taky 😀

krpcek
19. srp 2010

tak my sme sa dnes vratili z dovolenky - boli sme na ostrove Kos, hoteli Carda. povodne sme mali ist do Mikri poli, ale kedze tam nebolo volne dali nas do cardy a to bolo este lespie. mikri poli a carda ma ten isty majitel, su hned vedla seba, takze si obcas takto vymienaju hosti.
my sme boli nadseny - len hotelova plaz, je . . . napisane je pies ocna plaz s kamienkami, ale su to skor balvany ako kamienky. ale dalo sa tam plavat, a dala sa aj trosku pohrat na plazi. do mesta to bolo asi 10 min. peso, takze parada.

danu
19. srp 2010

my sme sa vcera vratili z Grecka, hotel High Beach, Kreta-Malia, uzasne, hotel na plazi, 2 bazeny, AI, 4+, lehatka a slnecniky zdarma, bar na plazi aj pri bazene, apartmany velke s vanou, jedlo vynikajuce, kazdy druhy den- vecer grilovane speciality, plaz nadherna, pieskova, bez jedineho kamienku, teple more, mesto cca 200m-bary restauracie, obchody, od letiska 45minut, proste super, urcite odporucam 😉

adenka
19. srp 2010

ahojte,
dnes sme sa vratili s dovolenky na Kose, hotel Pyli Bay (fantasticky hotel, idealny pre deticky)
ale chcem podat hlavne infosky co som ja hladala pred dovolenkou a nenasla som.. na ostrove bez problemov kupite plienky, detske sklicka od nestle, pudingy a vyzivy nestle. v lekarni v hlavnom meste som videla aj nutrilon, akurat sa to inak volalo. ceny trocha vyssie ako u nas, ale dalo sa... dokonca priamo v supermarkete nedaleko hotela mali aj bebu, tiez sa to ale inak volalo. dojcenecku vodu nepoznaju, prevarala som nejaku ich stolovu vodu.
ak by niekto este chcel nejake infosky, kludne poslite IP, ja sa idem aklimatizovat 🙂

enny3
20. srp 2010

Holky to jsem ráda,že se líbilo všem- Krpcek- moc jsem na tebe myslela- to je dobře,že jste si to skvěle užili 😀
Danu- super hotel,dala si mi inspiraci pro příště 😝

cka
20. srp 2010

ahojte kocky...jooj, jak vam fajne....my letime zajtra, uz kopkujem doma, kase, mliecka, vecicky, a tak....dva kurfe prazdne, ale snad sa aj zaplnat budu. Ideme nakoniec do Dolphyn Bay so Saturom. Dufam, ze bude dobre. Drzte palcee

krpcek
20. srp 2010

@enny3 dakujem 🙂 bolo uzasne, hned som sa vratila spat. len ten let 😒 ☹ neviem, ci aj vy to tak zle znasate, alebo to bolo preto, ze som letela prvy raz, ale bolo to hrozne - hlava mi isla prasknut, usi zalahnute, mala upistana, lebo nemohla behat. 😠 to bolo jedine negativum. keby sa dalo ist tak, ze vecer lahnem do postele a rano sa zobudim az tam, tak by som sla aj kazdy tyzden., 😀 😀 😀 😀

cka
20. srp 2010

@krpcek uff....krpcek, nestras, uz teraz som zvedava, co mala bude robit v lietadle. No a to sa ani medzi sedadlami v ulicke nemohli hrat 🙂 Bo kamoska mi vravela, ze na dlhych letoch sa hraju deti tam na zemi. 🙂 Asi uz haluzim

krpcek
20. srp 2010

@cka mohla sa chvilu hrat v ulicke, ale bol tam stale nejaky pohyb ludi, takze som ju tam nepustala. ale ked sme leteli spat, dali nam cele trojsedadlo, takze mala mala tiez svoje a tam sa pekne hrala. 🙂
neboj mala to zvladne - ja som z toho mala strasne stavy, ale nebolo to az take hrozne - pistali asi vsetky deti 😉 😀

enny3
20. srp 2010

My jsme jí dali coculine- proti zvraceni a ono jí to tak uspalo,že skoro celou cestu prospala- 10 minut co zbylo prořvala 😝
Nazpátek už jsme věděli,jak rychle to účinkuje- tak jsme dali až těsně před odletem a vzbudila se až na Ruzyni 😀

mirka907
21. srp 2010

mate niekto skusenosti s tymto hotelom? http://www.fifo.sk/kreta/hotel-delfina-beach/
Chystame sa tam, tak by som rada vediet comu sa vyvarovat.

janula2008
21. srp 2010

Kavros je pro děti moc fajn letovisko 😉

jaaty
22. srp 2010

Tak aj nám sa to blíži 😀 . 2.9. ideme na krétu hotel Village Star beach, je to štvorhviezdičkový hotel s polpenziou. Chvíľu som kvôli PP váhala, ale keďže hotel je súčasťou aquaparku a naša Hanka je vodný živel, ktorý miluje vodu, tobogány, vodné preliezky, riskneme tú stravu. Dúfam, že s tým problém nebude a na obed vždy niečo vymyslíme.

mirka907
23. srp 2010

@jaaty a co tie poziare na Krete? Pisu ze to boli len 4 male a viac info neviem najst. Tiez ideme na Kretu, teda ked nam cez vikend podrzali last minutku. Dnes budem vediet. Nevies o tych poziaroch viac?